טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אליפות המוטוקרוס האמריקאית: מלחמת בוץ


   27-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תחרויות המוטוקרוס כבר מגיעות לסוף הדרך, אבל כמות ההשקעה שנתנו השבוע הרוכבים פשוט ראויה לציון, בעיקר לאור התנאים בהם התחרו. טל דשא עם הסבב התשיעי

הסבב התשיעי מגיע למסלול ואשוגל שממוקם בפאתי העיירה והביא איתו הרבה ציפיות ממתחריו של דאנג'י וכמו כן גם הרבה ציפיות ממרווין מוסקין שיאושש את העונה שלו ויחזור לקרב על האליפות לפני שג'רמי מרטין חוטף אותה.

עד עכשיו היו לנו הרבה מרוצים בוציים להחריד העונה, אך ביצה כזו סמיכה ודביקה לא רואים כל יום , מתכון לאקשן בטוח ולהפתעות.

450

בארשה טס קדימה ולוקח את ההולשוט השישי והמדהים שלו העונה, כאשר בן קבוצתו פיל ניקולטי, מתמקם שני ונותן לבארשה מרווח נשימה לרוץ קדימה ולנסות לברוח. ניקולטי נעקף על ידי רוכב הוסקוורנה, כריסטוף פורסל, ומיד אחר מכן על ידי ריאן דאנג'י שעושה כל שביכולתו לעקוף את פורסל ונותן לנו הצגה מעולה של נחישות שמסתיימת בהקפה ה-9 עם עקיפה מרהיבה על פורסל.

בשלב הזה בארשה כבר היה רחוק מדי מדאנג'י שמסיים שני, כאשר פורסל סוגר את הפודיום לפני פיל ניקולטי ובלייק באגת, שסוגר את החמישייה הראשונה. לאחר עונה שלמה, טרי כנארד חוזר גם הוא להתחרות ובעקבות נפילה בוצית במיוחד מסיים את המרוץ במקום השמיני והמפתיע לטובה לאחר כלכך הרבה חודשים שבהן לא התחרה.

מרוץ מס' 2

עוד זינוק מעולה של בארשה ועוד הולשוט אחד , השביעי במספר, מצטרף לרשימה, אך הפעם ריאן דאנג'י פותח מעולה ומתמקם שני מאחורי בארשה כאשר מאחורי דאנג'י מתמקם לו וינס פריזי וקן רוקזן שעוקף את פריזי ללא שום בעיות.

רוקזן מתקרב לדאנג'י, שבעצמו צמוד לבארשה וכאן מתחיל קרב בין בארשה לדאנג'י, כאשר רוקזן עוקב אחריה תוך נסיון לנצל טעות של אחד מהם. דאנג'י יושב על בארשה ובמשך כמה הקפות מפעיל לחץ כבד עד בארשה התחיל לברוח קדימה ולנצל את המומחיות שלו בבוץ סמיך (למרות שפחות בוץ מהמרוץ הראשון).

נראה היה שבארשה הולך לקחת את הניצחון הרביעי שלו העונה, אך בארשה מאבד את הפרונט וכך דאנג'י מקבל את הניצחון הזה, אך לא בקלות. בארשה לא מוותר ועושה כל שביכולתו לסגור את הפער על דאנג'י, אך ככל שהוא לוחץ יותר חזק כך הוא עושה יותר טעויות וכך דאנג'י לוקח עוד ניצחון אחד העונה בדרכו לתואר האליפות. רוקזן מסיים את המרוץ במקום השלישי כאשר מאחוריו מסיימים ווסטון פייק ופורסל שסוגר את החמישייה עם עוד מרוץ מעולה לקבוצת הוסקוורנה הטרייה.

1. ריאן דאנג'י- 2/1
2. ג'סטין בארשה- ½
3. כריסטוף פורסל- 3/5
4. קן רוקזן- 7/3
5. פיל ניקולטי- 4/6
6. ווסטון פייק- 12/4
7. פרדריק נורן- 9/7
8. טרי כנארד- 8/9
9. בלייק באגת- 5/12
10. ג'וש גרנט- 11/8

אליפות לאחר 9 סבבים:

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 400נק'
2. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 331נק'
3. קן רוקזן- (סוזוקי) 331נק'
4. בלייק באגת- (סוזוקי) 275נק'
5. כריסטוף פורסל- (הוסקוורנה) 247נק'

250
מרוץ מס' 1
רוכב גייקו, הונדה כריסטיאן קרייג, מזנק כמו קליע מרובה ולוקח את ההולשוט עם קצב מצויין למרות התנאים הקשים על המסלול כאשר הוא נראה מאוד בטוח במקום שלו עד להקפה השלישית, שם הוא מאבד את הפרונט ונופל בסיבוב שמאלה ובוצי במיוחד. קופר ווב מנצל את העניין ועוקף, אך גם רוכב ק.ט.מ. המוביל מרווין מוסקין צמוד לרוכב הימאהה וברגע שעקפו את קרייג מתחילה מלחמת עולם בין השניים כאשר קופר ווב כבר כמה פעמים התלונן על הרכיבה הלא נקייה של מוסקין (מי שמדבר..) והקרב מתחיל.

לאורך שמונה הקפות ווב מצליח לשמור את מוסקין מאחוריו עד שמוסקין עושה מהלך ומנסה לעקוף ללא הצלחה, אך עם נגיעה בגלגל של ווב. כמה פניות ושוב נסיון עקיפה קצת מלוכלך עד שמוסקין מחליט לעקוף בצורה אגרסיבית ולמעשה סוגר לווב את הדלת ביציאה מסיבוב ומכריח את ווב לצאת אל מוחץ לגבולות המסלול, מה שלפי התקנות מכריח את ווב לתת למוסקין לעבור למרות שהחזרה של ווב למסלול היתה מהירה, מהלך חכם אך מלוכלך.

ווב חוזר לגז ולאט לאט תופס את מוסקין עד שהגיע למצב שיאפשר עקיפה בהקפה האחרונה אך אלילת המזל בגדה בו שוב פעם ומנוע הימאהה שלו התחיל לעשן ולמעשה איבד את רוב כוחו ואיתו אבד הסיכוי לניצחון במרוץ הראשון של ווב. בן קבוצתו של ווב ומוביל טבלת האליפות ג'רמי מרטין מסיים את המרוץ במקום התשיעי והמאוד מאכזב לאחר שפתח את המרוץ לא טוב ולמעשה גמר את כל הטר-אוף (tear off) שהיו לו על המשקף, אפילו מוסקין זרק בהקפה האחרונה את המשקף מכיוון שלא יכל היה לראות כלום, מלחמת גוג ומגוג בבוץ.

מרוץ מס' 2
מרטין פותח מצויין ולוקח את ההולשוט כאשר ווב צמוד אליו מאחורה ואחד מהרוקים החדשים, דניאל בייקר, צמוד אליהם במקום השלישי והמאוד מכובד. ווב לא מחכה יותר מדי ולאחר ההקפה הראשונה מוצא את עצמו בהובלת המרוץ כאשר מאחורי מרטין במקום השני יריבו העיקרי לעונה זו מרווין מוסקין אשר עקף את בייקר ועלה למקום השלישי.

לקח למרטין קצת זמן אך לאחר כעשר דקות הוא מצליח לסגור פערים ולהיצמד לווב , דבר בעייתי מכיוון שכל הצוץ הסמיך שמעיף האופנוע של ווב עף על מרטין ומקשה עליו ולכן לקח למרטין 11 הקפות עד ההתקפה על ווב. מרטין עובר את בן קבוצתו וטס קדימה עם קצב מעולה אך 2 הקפות אחרי העקיפה על ווב, מרטין מוצא עצמו על הרצפה ונעקף על ידי ווב , מוסקין וארון פסינג'ר. ווב לוקח את ההזדמנות השניה שלו לניצחון בסופ'ש הזה ולא שומט את ההובלה אפילו לרגע עד לניצחון השני שלו העונה כאשר על הדרך הוא לוקח את הניצחון בסיכום הכללי של היום. מוסקין מסיים שני במרוץ אך עם חיוך ענק על הפנים מכיוון שהוא היה צריך לצאת עם יותר נקודות ממרטין וכך הוא עשה בזמן שמרטין פשוט לא הצליח להסתדר עם כל הבוץ הזה.

המרוץ נגמר ואי אפשר שלא לתהות מה היה קורה אלמלא ווב היה נפצע, איזה קרב אליפות היינו מקבלים , חכו חכו לאליפות הסופרקרוס ולאקשן ששלושת הרוכבים הללו יספקו.

תוצאות משולבות:

1. קופר ווב- 2/1
2. מרווין מוסקין- ½
3. ארון פלסינג'ר- 5/4
4. כריסטיאן קרייג- 4/5
5. ג'רמי מרטין- 9/3
6. ג'סי נלסון- 6/8
7. שיין מקלרף- 11/6
8. מיטשל אולדנברג- 8/9
9. זאק אוזבורן- 7/11
10. אלכס מרטין- 15/7

אליפות לאחר 9 סבבים:

1. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 375 נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 371 נק'
3. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 259 נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 240 נק'
5. אלכס מרטין- (ימאהה) 233 נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:37-24.