טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
התגבר על פחד הקהל


   20-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מס' 8 באליפות המוטוקרוס האמריקאית העמיד את ריאן דאנג'י מול אחד המסלולים בו התקשה לשחזר את היכולת שלו, אבל כנראה שהשנה הזאת היא משהו מיוחד עבורו

לאחר הפסקה של שבועיים אליפות המוטוקרוס האמריקאית מגיעה לביתם של ריאן דאנג'י וג'רמי מרטין במסלול ספרינג קריק אשר נמצא במיניסוטה ונותנים הופעה בלתי נשכחת מול קהל הבית שלהם בסבב השמיני של האליפות וכך מבססים את שליטתם בטבלת האליפות בשני הקטגוריות.

450
זינוק מעולה של בארשה שלוקח את ההולשוט השלישי שלו ברצף כאשר בן קבוצתו של בארשה פיל ניקולטי מתמקם שני וריאן דאנג'י שלישי. ניקולטי אולי חשב לתקוף את בן הקבוצה שלו, אך דאנג'י מקדים אותו במהלך כוחני שכלל עקיפה על ווילי ארוך, עקיפה שמראה לניקולטי, שאין לו באופנוע את מה שיש לדאנג'י.

בארשה מוביל, אך נופל קלות, מה שמאפשר לדאנג'י לעבור אותו. בארשה מנסה בכל כוחו להגיע לדאנג'י, והוא צמוד אליו אך לא מצליח לתקוף . דאנג'י מצידו לא מתרגש מהאגזוזים הרועמים של הימאהה שמאחוריו ומנצח את המרוץ הביתי שלו.

זו הפעם הראשונה שדאנג'י מגיע לפודיום במיניסוטה מאז 2012, כאשר לפני זה היה לו רצף של חמש עונות של ניצחונות ופודיומים, אכן זו העונה של דאנג'י. בארשה מסיים שני וקן רוקזן אשר מסיים לפני בלייק באגת וברוק טיקל, שלושה סוזוקים בחמישייה הראשונה במרוץ. רק חבל שבלי הניצחון זה לא שווה הרבה.

מרוץ מס' 2
בארשה לוקח את ההולשוט השני שלו בסוף השבוע והרביעי ברציפות למרות שג'ייסון אנדרסון (הוסקוורנה) כמעט והצליח לקחת את ההולשוט הזה ממנו. אנדרסון נלחם עם בארשה ולאחר מאבק קצר ביניהם בארשה מצליח לבסס את ההובלה שלו בעיקר מכיוון שגם דאנג'י נכנס לתמונה לאחר שעקף גם את פרדריק נורן המרשים וגם את אנדרסון.

דאנג'י מצמצם על בארשה, אורב ומחכה לכל טעות שיכולה להגיע מכיוונו של בארשה וכאשר זו לא הגיעה, דאנג'י עוקף ותופס את ההובלה בכוח. בארשה לא מצליח למצוא תשובה למהירות הרכיבה הפסיכית של דאנג'י ומסיים את המירוץ במקום השני, כאשר מאחוריו ישנו מאבק בין קן רוקזן שהיה נראה נינוח יחסית במקום השלישי לבין רוכב סוזוקי (לא אותה קבוצה), המוביל השני, בלייק באגת. באגת הגיעה למקום הרביעי אחרי הרבה מאוד מאבקים ומלחמות ולא מתכוון לוותר לרוקזן. ואכן עם דקות ספורות שנשארו על השעון עד לסוף המירוץ, באגת עוקף ועולה למקום השלישי מה שנותן לו גם את המקום השלישי הכללי בסוף השבוע.

ברור לכולם שדאנ'י יקח את האליפות העונה, גם ברור לכולם שמה שעובר על רוקזן צריך להשתנות והעובדה שמי שניצח את חמשת המרוצים הראשונים של העונה, אילי טומאק פצוע, מקלות על דאנג'י את המלאכה, אך צריך להזכיר לכולם שבעונת הסופרקרוס דאנג'י נלחם מול הרוכבים המעולים הללו וניצח אותם ולכן זו הולכת להיות אליפות מאוד משמעותית מבחינתו של דאנג'י שרוצה את אליפות המוטוקרוס השלישית שלו.

תוצאות משולבות:
1. ריאן דאנג'י – 1/1
2. גסטין בארשה- 2/2
3. בלייק באגת- 4/3
4. קן רוקזן – ¾
5. ג'ייסון אנדרסון- 6/6
6. ברוק טיקל- 5/7
7. פרדריק נורן- 8/5
8. כריסטוף פורסל- 9/8
9. פיל ניקולטי- 7/10
10. ג'וש גרנט- 10/9

אליפות לאחר 8 סבבים:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 353נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי)297נק'
3. ג'סטין בארשה- (ימאהה)284נק'
4. בלייק באגת- (סוזוקי)250נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה)227נק'

www.promotocross.com

250 סמ"ק

מרוץ מס' 1

רוכב גייקו הונדה מזנק מצויין ולוקח את ההולשוט עם מרווין מוסקין ואלכס מרטין שיושבים לו על הזנב עד שמוסקין ואלכס נוגעים אחד בשני באחת הפניות ומרטין מאבד את הפרונט שלו, בזמן שמוסקין ממשיך לרכב לאחר עיכוב קל.

הקפה שניה מגיעה ומוסקין עוקף את המפשיר, אך מאבד את הפרונט בבוץ ולא מצליח לחלץ את האופנוע שלו עד שבסופו של דבר עלה שוב על האופנוע, רק כאשר הוא במקום ה-10. מוסקין פותח מבערים ומתחיל לטוס על המסלול, אך בסופו של דבר נופל שוב וחוזר לרכב עוד פעם כאשר הוא במקום העשירי, שוב.

המפשיר ניצל ונראה היה כי הוא שולט במירוץ, אך רוכב ימאהה, קופר ווב, נמצא במרדף עיקש אחר הניצחון הראשון שלו העונה לאחר שחזר מפציעה רק לפני שלושה סבבים. צמוד לווב, ממוקם לו רוכב פרו סירקיט קאוואסאקי ג'ואי סאבטג'י, אשר רודף גם הוא עבור הניצחון הנכסף. ווב שני ומתקרב להמפשיר.

בלי למצמץ, ווב עוקף ונשאר בהובלה עד לדגל השחמט, ניצחון ראשון העונה שגורם לחשוב מה היה קורה אילולא היה נפצע בתחילת העונה. בני קבוצתו של ווב, צמד המרטינים , אלכס וג'רמי מסיימים במקום ה-3 ו-4 אחרי שעקפו את אר. ג'יי המפשיר שמסיים במקום החמישי. מרוץ קשה ובוצי במיוחד עבר על מרטין אשר רכב ללא ידית מצמד החל מההקפה השלישית , ובכל זאת סיים במקום השלישי, מרשים מאוד וכנראה שהקהל הביתי באמת נותן "כוח".

מרוץ מס' 2
ג'רמי מרטין נחוש לנצל את החולשה של מוסקין ולנצח אל מול קהל הבית שלו והוא נורה משער הזינוק כמו מלוע של תותח, לוקח את ההולשוט ולא מסתכל אחורה אפילו לשניה, כאשר בן קבוצתו, קופר ווב, עף למקום השני ונשאר שם עד לסוף המירוץ בלי יכולת להתקרב או לעצור את בן קבוצתו, ימאהה 1-2 , מזכיר קצת את עונת 2014 שם מרטין ווב נלחמו אחד בשני כמו אריות לאורך כל העונה.

הדרך של ווב למקום השני כמעט ונקטעה כאשר מרווין מוסקין מצליח לסגור על ווב, אך מוסקין לא מצליח לעמוד ביכולות של רוכב ימאהה, שחזר לא מזמן מפציעה ומוסקין מסיים במקום השלישי, מה שאומר שווב לוקח את הניצחון הכללי עם מקומות 1 ו-2 בשני המרוצים. הדבר המעניין הוא שניגוד למוסקין, נוכחותו של ווב מוציאה ממרטין דברים טובים וכמו שלאורך כל עונת 2014 הם היו כמו חתול ועכבר ונלחמו על כתר האליפות , כך גם הפעם ראינו איך שני הורכבים הללו דוחפים אחד את השני, כמו שאומרים, הרוכב הראשון שצריך לנצח הוא בן הקבוצה שלך.

תוצאות משולבות:
1. קופר ווב- 1/2
2. ג'רמי מרטין- 3/1
3. ג'ואי סאבטג'י-4/2
4. מרווין מוסקין-8/3
5. זאק אוזבורן-7/7
6. ארון פלסינג'ר -6/9
7. ג'ורדון סמית'12/5
8. שיין מקלרף-11/6
9. אר.ג'יי המפשיר-5/12
10. אלכס מרטין-4/14

אליפות לאחר 8 סבבים:
1. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 343נק'
2. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.)324נק'
3. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה)235נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי)231נק'
5. אלכס מרטין –(ימאהה)213נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:55-24.