טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רואים את הסוף


   17-07-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ההכנה השבועית לסבב מס' 8 באליפות המוטוקרוס האמריקאית, יוצא לדרך. 4 סיבובים לסוף, אף אחד לא יוותר. טל דשא מכין אתכם לסופשבוע מטורף

הסבב ה-8 באליפות המוטוקרוס האמריקאית יערך במסלול ספרינג קריק הידוע והמדהים ולמעשה מתחיל לסמן את סופה של עונת 2015 כאשר לאחר הסבב הנוכחי ישארו לנו עוד ארבעה סבבים עד לסוף העונה.

450
האליפות חוזרת לפעילות לאחר חופשה של שבוע ומעניין לראות מי לקח את החופש לזמן אימונים ויקדם את עצמו ומי יתדרדר אחורה לקראת חלקה האחרון של האליפות. אין ספק כי שני שמות כיכבו בכותרות במהלך החודש האחרון, האחד הוא ריאן דאנג'י והשני הוא ג'סטין בארשה.

נתחיל מבארשה - מדובר ברוכב מדהים בעל יכולות מטורפות אשר לא מוצא את עצמו בקטגוריה הבכירה ולמעשה רק עכשיו מתחיל להראות את היכולת הגבוהה שהיתה לו כאשר התחרה בקטגורית ה-250. הכינוי של בארשה הוא בם-בם, ולא בכדי, מדובר ברוכב שעוקף חזק ואגרסיבי ונכון שיש גם קישור אוטומטי לדמות המצויירת מהפלינסטונס בם-בם (התינוק) אשר חובט בכל דבר עם הנבוט שלו.

מה שמעניין הוא שבארשה הוא הרוכב הראשון בשנים האחרונות שבאמת מצליח להתחבר לאופנוע הימאהה בקטגוריה הזו ובאליפות הזו ונראה כי ימאהה עושים צעדים בכיוון הנכון להחזיר לאופנוע שלהם את היכולת לנצח בכל מסלול.

התקווה היא שבארשה יצליח להתחבר כמה שיותר ולהגיע לאליפות הסופרקרוס בחורף עם ביטחון עצמי גבוה ועם אופנוע חריף שיאפשר לו לקחת את יכולות הרכיבה האדירות שלו שלב אחד למעלה, רוצה לומר, להיות מסוגל להתמודד על כתר האליפות.

בסוף השבוע הקרוב נדע האם בארשה יהפוך את עורו ויתחיל להיות רוכב עקבי כמו שרוכב עם ניסיון וכשרון כמו שאמור להיות.

ריאן דאנג'י הוא סיפור אחר לגמרי. מדובר ברוכב שלקח אליפות סופרקרוס בעונתו הראשונה בקטגוריה הבכירה, המשיך משם לאליפות מוטוקרוס ומאז לקח עוד אליפות סופרקרוס אחת ועוד אליפות מוטוקרוס אחת, אך תמיד חי בצילו של ריאן וילופוטו שהצליח להטיל צל כבד על יכולתיו וביצועיו של דאנג'י.

עכשיו אחרי שעידן וילופוטו נגמר דאנג'י מסתער בחזרה וכבר לקח את אליפות הסופרקרוס שנערכה בחורף וכרגע הוא בדרכו לעוד אליפות מוטוקרוס. הבעיה של דאנג'י היא שהדעה הרווחת היא שהוא לא הרוכב הכי מוכשר כרגע על המסלול, הדעה הזו מתחלקת לשני רוכבים, אילי טומאק שנפצע בסבב ה-3 של העונה וקן רוקזן שגם לקח את אליפות המוטוקרוס בעונת 2014, וגם שהוא לא רוכב ברמתו של וילופוטו.

אלמלא היה וילופוטו בחמש השנים האחרונות, כנראה שהדעה על דאנג'י היתה שונה לחלוטין. בעיני מדובר באחד מהרוכבים הגדולים שהיו בהיסטוריה של הספורט הזה ואת העונה הזו הוא כנראה שיגמור כאלוף בפעם השלישית בקטגוריה הזו של האליפות הזו, אם זה לא מגדיר רוכב כאחד הגדולים ביחד עם עוד 2 אליפויות מוטוקרוס. אז יש לנו בעיה בתפיסה שלנו לגבי מי הם הרוכבים הטובים בהיסטוריה של המוטוקרוס/ סופרקרוס האמריקאי, למעשה, דאנג'י לא חייב לנצח יותר אף מרוץ עד לסוף העונה בכדי לקחת את האליפות, אך צפו לקרב מר בינו ובין בארשה, רוקזן, ואולי גם רוכבים אחרים שצריכים להוכיח את עצמם בכדי לחתום על חוזה חדש לקראת עונת הסופרקרוס של החורף.

250

הקטגוריה הקטנה מספקת הרבה דרמה בחודשים האחרונים, כאשר בכמה וכמה סבבים ראינו או את ג'רמי מרטין או את מרווין מוסקין מתחלפים בהובלה של האליפות ומכאן מגיעה כוחה של האליפות הזו. עצם העובדה שאין רוכב אחד שטוב מכולם אלה שתי רוכבים שנלחמים בחירוף נפש על כל נקודה ונקודה, הופפכת את האליפות הזו לכזו מותחת ומעניינת.

עוד רוכב מעניין אחד נכנס כאן למשוואה וזה הוא בן קבוצתו של ג'רמי מרטין קופר ווב. ווב כאמור זכה באליפות סופרקרוס מערב בחורף האחרון, אך נפצע בתחילת העונה וחזר להתחרות רק לפני 2 סבבים ולכן אין לו שום סיכוי לזכות באליפות.

אך עדיין מדובר ברוכב שלפני כשבועיים כמעט וזכה בנצחון, פעמיים, למה כמעט? מכיוון שרמת הכושר הגופני שלו עוד לא היתה שם לגמרי וכנראה שגם לא הכושר המנטלי שלו ולכן הוא טעה ואיבד את הניצחון פעמיים לבן הקבוצה שלו.

הבעיה של ימאהה היא ששני הרוכבים שלה מסוגלים לנצח והם לא רוצים להגיע למצב שהם מפסידים את האליפות בגלל שווב הפריע למרטין, מצד שני, ווב הוא אלוף בזכות עצמו וקשה לעצור רייסר אמיתי מלקחת את הניצחון אם הוא מרגיש שהוא יכול.

מי שיכול להרוויח מהסיפור הזה הוא רוכב ק.ט.מ, מרווין מוסקין, אשר ישמח שווב ומרטין ילחמו אחד עם השני, אך המצב יכול להיות גם הפוך אם ווב יתחיל לעזור לבן הקבוצה שלו להתגונן מפני מוסקין. הסיכוי שווב יעזור למרטין לקחת את האליפות הוא לא גבוה, מכיוון שמרטין ווב לא בדיוק חשים חיבה יתרה אחד לשני, בעיקר מכיוון ששניהם רוכבים דומיננטים באופי וביכולת שלהם, אך מצד שני שניהם רוכבים צעירים עד מאוד שלא יכולים להרשות לעצמם לא לעזור לקבוצה שלהם. אז כמו שזה נראה כרגע, ווב הוא הרוכב שיוכל לקבוע מי יהיה האלוף הבא בקטגוריה הזו, רק שלא יפצע שוב מכיוון שאנו צריכים את האקשן שהוא מביא איתו לכל מרוץ ומרוץ.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:53-24.