טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
יוצאים לדרך: 10 ישראלים מוכנים לרומניאקס 2015


   30-06-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האופנועים כבר בדרך, הרוכבים מתרגשים ומתכוננים למירוץ האינדורו הקשה בעולם

10 רוכבים ישראלים, 5 ימים, 600 ק"מ של אדרנלין. רומניאקס רד בול יתקיים בין ה-14 ל-18 ביולי וגם המשלחת הישראלית מתכוננת אל המירוץ המטורף הזה.

במרוץ משתתפים 365 מטובי הרוכבים בעולם ממעל 37 מדינות (1200 משתתפים ומלווים סך הכל). רוב הרוכבים מגיעים מבריטניה, גרמניה ואוסטריה, ומדינות בולטות נוספות הן ניו זילנד, הולנד ודרום אפריקה. בין המדינות האקזוטיות יותר בעולם של האקסטרים אנדורו ניתן למצוא רוכבים ממדינות כמו הודו, קוריאה, דרום סודן ואקוודור.

המרוץ מתקיים לאורך חמישה ימים מפרכים . מרוץ מסוג זה, אשר נחשב למרוץ הקשה והמאתגר בעולם, מחייב סיבולת לאורך זמן, נחישות, מיקוד, מהירות ורכיבה תחת לחץ. לרוכבים שלהם זו הפעם הראשונה, השלמת יום אחד בלבד של רכיבה מהווה משימה קשה ומאתגרת, כל שכן כשעליהם להשכים למחרת בבוקר ולחזור עם האופנוע להשלמת מסלול המרוץ שאורכו הכללי כ-600 ק"מ. זה כבר אתגר מסוג אחר לגמרי.

צוות הרומניאקס הקדיש את השנה האחרונה לסקירת האזור ומצא שבילים שאנשים "נורמליים" היו מסרבים ללכת בהם. כידוע, שבילים אלה מכילים דרכים רומיות ישנות, דרכי בולי עץ, שבילי עזים, נהרות לא סלחניים ומסלולים אנכיים העוברים דרך יערות ועל פני רכסי הרים.

בשנת 2012, כשברומניאקס השתתפו 170 מתחרים, יצאו לראשונה 3 ישראלים לנסות את מזלם במירוץ המפרך, עליו ליקטו פיסות מידע ברשת. בשנת 2013 חגגו את מירוץ הרומניאקס העשירי מאז היווסדו, וההרשמה הגיעה לסף קיבולת המתחרים המאושרת ע"י המארגנים - 365, וביניהם 4 ישראלים. השנה יוצאים עשרה ישראלים במסגרת קבוצת UPS להתחרות בראלי.

הראלי בנוי מיום פרולוג ו- 4 ימים של רכיבת אנדורו בעיר סיביו ובסביבתה בארבע קטגוריות- גולד, סילבר, ברונזה ואיירון. אנדורו- קיצור של המילה האנגלית אינדורנס שפירושה סיבולת – Endurance. מירוצי אנדורו לאופנועים נמשכים מספר שעות מוגדר מראש או למרחק מוגדר מראש תוך התמודדות עם איתני הטבע, אמינות טכנית של כלי הרכב וקושי פיזי ונפשי של הנהגים או הרוכבים.

בתחום מרוצים של אופנועי שטח, מדובר לרוב במרוצים הנמשכים פרקי זמן קצרים יותר (במקרה של אירוע בודד), 2-5 שעות או אירועים שנמשכים מספר ימים ברציפות ובכל יום מתמודדים המתחרים במסלולים חדשים ואתגרים ברמה שונה.

רוצים להיזכר? צפו בסיכום המירוץ מהשנה שעברה

לכל נקודת ביקורת ביום מירוץ יש זמן מרבי מותר. הגעה לאחר זמן זה לא תאפשר המשך רכיבה במסלול אלא יציאה ממנו בדרכים פשוטות וראשיות לנקודת הסיום. מותר לא לסיים בזמן יום אחד (עם קבלת זמני עונשין בהתאם לנקודה בה יצאת מהמסלול) אבל עדיין להמשיך את התחרות.

הפרולוג כולל ביום הראשון לאירוע, מציבים מכשולים מלאכותיים וקשים בשדרה המרכזית של העיר, הרוכבים מזנקים בהפרשים מדודים ל-2 מדידות זמנים. הזמן הטוב מבין 2 המדידות מביא את המהירים ביותר בכל קטגוריה, לעלות למרוץ אחד נגד השני אשר יקבע את סדר הזינוק ליום למחרת. הראשון שמגיע לקו הסיום הוא המנצח והוא הראשון לזנק למחרת. המכשולים כוללים גזעי עצים, צמיגים, מעברי מכשולים, סלעים, גשרים ועוד: סרטון.

המשלחת הישראלית מורכבת מזיו כרמי, תומר שמש, איציק קלנר, רונן כהן, גיא רדר וערן וולנברג שיתמודדו בקטגוריית הברונזה.
גיל קינן יתמודד בקטגוריית הסילבר, אוהד רביד ודניאל לייזרוביץ' יתמודדו בקטגוריית האיירון וגב סלע בן ה-16 יחתום את המשלחת כשיתחרה בקטגוריית הנוער.

רונן כהן, מנהל הקבוצה מציין כי "במרוץ הרומניאקס אנו מגשימים חלום שאליו אנו מתכוננים ומתאמנים כבר שנה שלמה. אנו יוצאים קבוצה גדולה של רוכבים שלכולם יש שאיפות ורצון תחרותי עז ובריא ואנו מקווים להגיע להישגים".

צפו בפרולוג של שנת 2013, בו השתתפו גם איציק קלנר ורונן כהןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:51-24.