טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המתקפה הגדולה - דגמי 2009


   27-07-2008, ערן שלמה, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

משפחת פורעי החוק, הכתומים והנסיך הצהוב שינו את פני השוק הישראלי במהלך השנה החולפת, ב - 2009 הרף עולה לגבהים חדשים. מערכת נזימה עשתה שיעורי בית ומביאה את העתיד הקרוב אליכם הביתה.

שנת 2008 היא ללא ספק אחת השנים בה ראינו חדשנות יותר מבעבר, משפחת פורעי החוק של פולריס, נתנו את הסיפתח עם הצטרפותם של דגמי ה – 450 ו ה- S ל IRS כפול המתלים. KTM נכנסו לזירת הארבע גלגלים ברף גבוהה במיוחד עם שני דגמים, 525 ו 450, וקאן-אם משכו אותנו עד אשר יצאה מקופסת ההפתעות ספינת הדגל שלהם, ה – DS450.

שנת 2009 כבר בפתח ובשבוע האחרון הושקו הדגמים שיעטרו לנו את השטח במהלך השנה הבא עלינו לטובה. אם חשבנו שבשנה החולפת ראינו את הטופ, הרי שהשנה אף אחת מהחברות לא לקחה חופש ודאגה להרים את הרף בעוד כמה שלבים מעלה. הטכנולוגיה מתקדמת, יותר כוח, פחות משקל ועוד שיפורים כאלו ואחרים אשר לוקחים את הכלים למחוזות נקודתיים יותר בעניין היעוד של כל כלי וכלי, אם מדובר בכלי ספורטיבי או בין אם כלי למטרות עבודה, תיור או שירות.

אז מה מחכה ומצפה לנו בדגמי 2009

קאן אם מחדירים את הצבע האדום גם בדגמי הספורט

Can-am
החברה הקנדית שדאגה למשוך אותנו בשנה שעברה, שבוע אחר שבוע ושיחררה אט אט פרטים אודות ספינת הדגל שלה, טרקטורון הספורט ה - DS450, מנסה לעשות זאת שוב השנה כשהיא משחררת פרטים על כל החידושים בדגמי 2009 בטרקטורונים השונים ומשאירה את הנסיך הצהוב מחוץ לתמונה. מה שהקנדים לא יודעים, זה שמערכת נזימה מעורבת בענף יתר על המידה.

שמועה* שרצה ברשת מספרת אודות השינויים הצפויים לבן המלוכה הצעיר, מסתבר כי הודלף לאחד המגזינים בארה"ב הפירוט המלא והשינויים לקראת השנה הקרבה ובאה.
דגם הפונה לקהל רוכבי המוטוקרוס, DS450X-MX ציר אחורי יצוק ברוחב של 127 ס"מ, משולשים מורחבים 127 ס"מ, בולמים, מוט היגוי עם משכך ויברציות וכל שאר תוספות ה – X המוכר לנו כמו נרף – בר וגרפיקה שונה. דגם ה DS450X-XC, המיועד לרוכבי האנדורו, נושא את אותם המכלולים, רק ברוחב של 117 ס"מ. הכלי מגיע "race ready" ועושה הרושם כי אם כך הדברים אזי הקנדים מישירים מבט לאוסטרים שמעבר לים. מחירי הפתיחה בארה"ב, יהיו זהים לטרקטורונים הכתומים ויגרדו את תשעת אלפים הירוקים. אגב צביעה שונה, איך מסתדר לכם צבע אדום על הדגמים האלו?

עיצוב מחודש, גרפיקה וצבעים חדשים בדגמי הנסיכים הצעירים שאינם משווקים בארץ, ה – DS250, DS90 וה - DS70, מעבר לשינויים אלו, ה 250 זוכה גם למיקום שונה של הפנסים הקדמיים המשווים את מראהו לאח הגדול שבחבורה.

האחים למשפחת העריקים, דגמי הרנגייד 800 וה - 800X זוכים לליבה חדשה, מנוע 800R.
גולת הכותרת של המנוע החדש הוא 9% תוספת כוח מהקודם, שמגיעים תודות לפילטר אויר ותעלת אויר פתוחים וגדולים יותר, מערכת כיול מחודשת ואף גל פיקות (קאמפשט) חדשני.

דגם ה - 500 נשאר ללא שינוי מהותי השנה, אך מקבל כמו אחיו הגדול, גם גרסא בצבע אדום.

הבוגרים של משפחת האוטלנדרים המורחבת, דגמי ה-800, 800XT וה – 800MAX, מקבלים מנוע חדש, 800R, הזהה לזה של הרנגייד.
כל הדגמים במשפחה מקבלים מגן גחון מחוזק, דגמי ה - XT נהנים מפגוש קדמי ואחורי בעיצוב מחודש, וסט הגרפיקה מעודכן גם הוא בכל הדגמים.

האחים הגדולים במשפחת האוטלנדר מקבלים מנוע חדש, ה- 800R , המקביל לרנגייד.

פולריס

חברת פולריס הציגה ביום חמישי, ה - 24/07/2008, את דגמי 2009 מתוצרתה.
גם כאן, נראה שאף אחד לא נרדם בשמירה והקו המנחה מורה על חדשנות, שיפור הקיים ואפילו המצאה מחדש.
בעוד דגם הספורטסמן מגיע בקרוב לטרקטורון המיליון שנמסר, הקו החדש מציג ספורטסמן מחודש לגמרי, עם כוח נוסף ואף נוחות רכיבה שלא היתה קודם. עוד הציגה פולריס את דגם הספורטסמן 6X6 ביג בוס, ועיצוב חדש לאוטלאו הספורטיבי.
את השינוי המשמעותי ביותר מביאה לנו פולריס בדגמי הריינג'ר ההיסטוריים, כאשר מוצג לנו הדור החדש, שמיועד לעבוד חזק יותר ולנסוע חלק יותר. הדגמים החדש כוללים את הריינג'ר 4X4 והדגם הנלווה שלו, ה- XP בעיצוב חדש, את דגם ה- Heavy Duty, הריינג'ר HD. לשם השעשוע והבילוי, מוצג גם דגם הריינג'ר RZR עם שיפור קל במראה הספורטיבי שלו, ואת הגרסה הספורטיבית אף יותר של ה-RZR, הריינג'ר RZR S.

בשנה שעברה, שדרגה פולריס את הקו הספורטיבי שלה בכך שהציגה את דגמי S525 וה-MXR450 ל-IRS הקיים. המשפחה הזו היוותה כיסוי לכל חובב ספורטיבי באשר הוא, לא משנה מהו סגנון המועדף עליו: דיונות, מסלול או שבילי אנדורו.
על מנת לשפר את הקו בשנת 2009, פולריס עיצבה מחדש את שלושת הדגמים, עם פנס יחיד ואגרסיבי, הנמכה של מרכז הכובד לטובת עוד אחיזה ושיווי משקל טוב יותר, שינוי במערכת ההיגוי להיגוי מדויק יותר, ודבר החשוב נוסף – דיאטה של 3 קילוגרמים. בנוסף, לאוטלאו החדש גם יש מדרך אלומיניום, לעומת הפלסטיק המוצע בגרסת 2008, ומגן קדמי, גם הוא מאלומיניום, וידית ברקס אשר ניתנת לכוונון.
עוד הגדילה פולריס לעשות, זה לקדם את הרגלית עליה מניחים את הרגל בעוד 2.5 ס"מ, לתוספת של שיווי משקל, והוסיפה ג'אנטים אחוריים בגודל 10" בדגם ה-IRS.

האוטלו 525 בעיצוב החדש, עצבני ומחודד

הספורטסמנים של פולריס ידועים זה מכבר על נוחות הנסיעה הידידותיות שלהם, למרות שהחברה עומדת למסור את הכלי המיליון (!!!) ללקוח, הוחלט לשפר ולעדכן גם את הכלי המוצלח. דגמי ה-XP החדשים הם הדבר החם ביותר עד כה. מערכת חדשה נכנסה לידי ביצוע בכלים הללו, מערת שנקראת Rolled IRS. המערכת גורמת למניעת התכופפות החלק האחורי של הטרקטורון תוך כדי האצה, ולמעשה מספקת ספיגת מהמורות טובה יותר. המתלים עצמם שופרו בכדי לתת את אפשרות הכוונון לבולמים, כך שיתאימו לצורת הרכיבה של כל אחד. מהלך המתלים שלהם הינו כ- 22.9 ס"מ לקדמיים, וכ- 26 ס"מ באחוריים, ומרווח הגחון החדש של הספורטסמנים עומד על כ- 30.5 ס"מ.
לעוד נוחות נסיעה, הוגדל ב-33% משטח הדריכה, ואף הוגדלו מגני הבוץ, לצמצום התלכלכות הרוכב במהלך נסיעת בוץ. בנוסף לצבעים החדשים של דגם ה-XP, ישנם גם חישוקי אלומיניום וצמיגים ייחודיים. סדנת השיפורים של חברת פולריס, פיור, ייצרה עבור דגמי הספורטסמן שיפורים רבים כמו מגני ידיים, מחרשות, וכו'.

לאלו שלא באים לשחק או לטייל ורוכשים את הכלי במטרה להעבידו בפרך, הספורטסמן 800 6X6 יעשה את העובדה נאמנה. עם מנוע 800 סמ"ק אימתני, הזרקת דלק והנעה בת שישה גלגלים. לכלי מערכת בלימת מנוע (EBS), מערכת שליטה בירידה (ADC), שישה מתלים עצמאיים ודרייבשאפט על כל ששת הגלגלים.

ספורטסמן 800 6X6, סוס עבודה

ה- RZR הוא כלי ייחודי שהושק בשנה שעברה, כלי אחד כזה גם הצליח לחדור לארץ הקודש, אך בהעדר דיפרנציאל, מעולם לא זכה דגם 2008 לראות חותמת אישור של משרד התחבורה הישראלי.
מי שראה את הכלי הזה בתנועה, מיד הבין שמדובר פה בסוג של מוטציה, מעין הכלאה בין ריינג'ר (המשפחה ממנה הגיע) לבין טרקטורון. בארה"ב הקטגוריה אליה הוא משויך נקראת "צד לצד" (side by side) אנחנו עדיין לא מאצנו לו את השם המתאים.
אז עוד בטרם הוא עלה ארצה, וכבר ייצרו לו אחים. דגם ה RZR800S, הגרסה הספורטיבית.
ישנם מספר שינויים לעומת הגרסא המקורית, כגון תוספת רוחב של 25.5 ס"מ, תוספת של מהירות – החדש מגיע ל100 קמ"ש, ואילו הגרסה הפחות ספורטיבית מגיעה רק לכ- 90 קמ"ש, משולשים ובולמי פוקס בעלי מהלך ארוך (Long Travel), וכל זה עוד בגרסת הסטוק.
מנוע בעל נפח של 800 סמ"ק מוזרק, הוא האחראי לליבו ההיפראקטיבי. הכלי צבוע בצבע כסוף, עם גרפיקה ייחודית. כלוב בצבע שחור מתכתי, ג'אנטים 12", ועליהם מולבשים צמיגי מקסיס ביג-הורן.

את הריינג'ר RZR הרגיל ניתן להשיג באדום, ירוק וצביעה ייחודית בשם מוסי אוק. גם את הכלי הנ"ל מניע מנוע ה-800 סמ"ק המוזרק, אך כאן הוא מפיק רק 90 קמ"ש, למרות המשקל הקל שלו – 430 ק"ג בלבד, שזה המשקל הקל ביותר לשוק הזה.
ה-RZR דווקא פחות בנוי לתחרויות מאשר ה-S, ומספק את צורכיהם של הבליינים שמחפשים לטייל, לצוד, או סתם לרכב יותר באגרסיביות מאשר עם הריינג'ר המקורי, ופחות בנוי לעבודה, אך שלא תטעו – הוא לא פראייר בכלל.
מהירות שיוט: 90 קמ"ש
רוחב הכלי: 152 ס"מ
מרווח גחון - הגבוה בקטגוריה, כשל אופנוע שטח מקצועי: 32 ס"מ המושגים באמצעות מהלך מתלה של 30 ס"מ מלפנים ומאחור.
שליטה מתא הנהג על צורת הנעה משולבת או לא.
זרועות A עשויות כרומולי
רשת אחורית נוספת מקורית
הגה מתכוונן בעל טווח תנועה של 23 ס"מ

מתן ניר ותומר ברעם נציגי ד.ל.ב מוטוספורט שנכחו בהשקה, נסעו על הדגמים ומדווחים מעבר לים:
"כלי מגניב במיוחד, עם עדיפות ברורה לדגם ה-S. המנוע חי ומזמין ללחוץ גז בכל ישורת, יציאה לפנייה או תקיפת מכשולים, המתלים בולעים הכל, תנוחת הרכיבה נוחה."

RZR 170, הראשון מסוגו המיועד לילדים עם מקום לנוסע נוסף

בנוסף לשני דגמי ה- RZR, ישנה גם גרסת ילדים, שנראית לכאורה זהה רק קטנה יותר, בעלת מנוע 4 פעימות שנפחו 170 סמ"ק, מקורר אוויר. הכלי מיועד לילדים מגיל 8 ומעלה, הראשון בעולם שמיועד לילדים וכולל 2 מושבים!
הכלי מסופק עם 2 קסדות שטח לילדים, דוושות הגז והברקס צבועות ירוק (גז) ואדום כדי להקל על הילדים, יש להורים אפשרות לקבוע מהירות מקסימום בהתאם להתקדמות הילד בנהיגה. מהלך מתלה 12 ס"מ. מושב מתכוונן כדי להתאים את הכלי לילד הגודל.

את המשפחה המוכרת של הריינג'רים כולנו מכירים, חוץ מעיצוב חדש לדגם הרגיל לא ניתן להרחיב יותר מידי.
את דגם ה-XP ניתן גם כן למצוא בצבעים אדום, ירוק ומוסי אוק, מנוע 700 סמ"ק מוזרק, המפיק 40 כ"ס, וכ-80 קמ"ש. לכלי אפשרות שילוב 4X4, וכושר גרירה של עד טון אחד. כמובן שהוא כולל גם מתלים אחוריים נפרדים, ופגוש קדמי חדש.
דגם ה-HD (Heavy Duty), מתפאר במיגון וצביעה ייחודיים, משולשים ובולמים שבנויים לעבודה קשה, מתלים אחוריים נפרדים (IRS), מנוע 700 סמ"ק, גם הוא עם 40 כ"ס, ומוציא כ-80 קמ"ש, 4X4 בלחיצת כפתור, כושר גרירה של טון אחד, ומציע מהלך מתלים של כ-24.5 ס"מ בקדמיים וכ-22.9 ס"מ באחוריים. מרווח גחונו של ה-HD עומד על כ-30.5 ס"מ.
את דגם ה-Crew מאפיין מספר היושבים בכלי. הכלי בנוי לארבעה עד חמישה אנשים ביחד, ומציע את שאר הדברים הרגילים – מנוע 700 סמ"ק מוזרק, אך מהירותו המירבית עומדת על רק 70 קמ"ש.
דגם ה-6X6 מחזיק שישה גלגלים, אותו מנוע כמו של שאר הריינג'רים, ומערכת שילוב שישה גלגלים שנוסעים בו זמנית בלחיצת כפתור, וגם הוא מגיע ל-70 קמ"ש בלבד.

ה DVX300, בא לשכונה בחור חדש

ארקטיק – קאט
ההשקה של דגמי 2009 של חברת ארקטיק קאט האמריקנית מכה גלים בשוק טרקטורוני העבודה וטרקטורוני הצד לצד (הפרולר). אם ב-2008 חשבנו שראינו הכל בהשקתם של ארבעה דגמים חדשים, אז בשנת 2009 החברה מוציאה לשוק עוד עשרה דגמים חדשים, ביניהם חידושים של כלים ישנים, וכלים חדשים לגמרי.
החברה, שפועלת מזה 40 שנה, השיקה לאחרונה את דגמי ה-2009 שלה במדינת מינסוטה שבארצות הברית, והגדילה משמעותית את השוק. בהשקה נראו דגמי עבודה, דגמי טיולים ודגמי צד לצד מחודשים, והכל ב"מחיר שווה לכל נפש".

ה – DVX400, הטרקטורון ששינה את מפת הטרקטורונים בישראל והוביל את מצעד המכירות בפער עד לפני כשנה תמימה, נפרד מאיתנו יחד עם גרסת ה – 250 הקטנה יותר. במקומם הוצג טרקטורון חדש לחלוטין, ה- DVX300, בעל מנוע בנפח של 270 סמ"ק, עם גיר אוטומטי וקירור מים, הדומה באופן מפליא לקימקו מקסר 300, ומוכרז כטרקטורון לילדים. את הגרסה החדשה של ה-DVX ניתן להשיג אך ורק בצבע לבן. את אלו שמתכננים על הכלי, נלמד כי לכלי שלושה בולמים, ומהלך המתלה הקדמי שלו עומד על כ-15.5 סנטימטרים, ואילו כ- 16.5 ס"מ לאחורי, ומרווח גחון של 18.4 ס"מ.

רגע לפני שאתם מורידים את הדגל לחצי התורן ופורצים בבכי קורע לב, יש לנו סוד קטן לספר לכם;
על פי ההסכם מול חברת קשר ימי, יבואנית המותג לארץ, ארקטיק-קאט תמשיך לייצר לשוק הישראלי באופן בלעדי (כמעט) את ה-DVX400. "כל עוד לא יגיע כלי ספורטיבי אחר, בגרסת ה-450 או ה-500, עליהם עובדים בימים אלו, ימשיך ייצור ושיווק סדרתי לישראל הכולל חלקי חילוף והחברה תענה לכל צורכי הלקוחות." כך נמסר לנו מקשר ימי.

עוד כלי תוצרת החברה האמריקנית, הוא דגם התיור לילדים, בנפח 150 סמ"ק 4 פעימות, גיר אוטומטי וקירור אוויר, ובעל הנעה 2X4. לכלי הזה גם שלושה בולמים וציר ישר מאחור, והם מציעים כ- 9 ס"מ של מהלך מתלה, גם מאחור וגם מלפנים, אך למעשה דווקא יש לטרקטורון הזה כושר סחיבה גדול יחסית – מלפנים הוא מסוגל להעמיס כ- 11.3 ק"ג, ומאחור עד כ- 22.5 ק"ג. את הכלי הנ"ל ניתן להשיג רק בצבע אדום, והוא מתאים לילדים עד גיל 14.

בל נשכח את הפראולר XTZ. זה מגיע אלינו משילוב של הפראולר שהיה מוכר עד היום בדגמי 700 ו- 650 סמ"ק, שנגזר מטרקטורוני העבודה של החברה. את דגם ה-XTZ מאפיין מנוע המי 950 סמ"ק, V-Twin מוזרק, אותו מנוע אימתני שנוצר עבור הת'אנדרקאט 1000. עוד כמה פינוקים שנוצרו במיוחד בשבילו כמו ג'אנטים מאלומיניום בגודל 14", וצמיגי גודייר, כונס אוויר, 4X4 בלחיצת כפתור, ארגז גדול הנושא משקל של עד 272 ק"ג וכו'.
עוד נגזרת חדשה של הפראולר היא דגם ה-550 סמ"ק, הדגם הפחות מפואר של הפראולר, שעומד על מהלך מתלה בן 45.7 ס"מ ומרווח גחון, יכול לספק את העבודה בקלילות. גם אותו, כמו את ה-XTZ מאפיינים מנוע המי, מוזרק דלק, ג'אנטים 14" וצמיגי גוד ייר.
לצערנו, את הדגמים הללו לא נראה מעלים אבק בעמק וחורשים את שדות הכפר, בשל חוסר בדיפרנציאל. דגם ה-700 המצוייד בהתאם יהיה הנציג הבלעדי של משפחת הפרולרים במדינת החלוצים.

פראולר XTZ, נהנה ממנועו של תאנד'רקאט 1000

עכשיו במעבר חד, אנו עוברים לטרקטורוני עבודה.
אם חשבתם לרגע שהצעצועים הם החידושים של ארקטיק קאט אז אתם טועים, אבל בענק... ואני אסביר –
אז עם מה נתחיל? אני יודע! אוהבים בוץ?
ארקטיק קאט מציעה למכורים לבוץ את גרסת ה – Mud Pro, טרקטורון עבודה בעל מנוע המי בנפח 700 סמ"ק מוזרק דלק, עם התאמות למלחמות בוץ, נסיעות בוץ טובעני ושאר ירקות.
צמיגי ענק, כננת חזקה במיוחד של עד 1,135 ק"ג, צינור Intake חיצוני, 4X4 בלחיצת כפתור וכו'.
מגרסת הבוץ, אנו עוברים כעת לגרסה קצת יותר ידידותית למשתמש, או למשתמשת – גרסת הקרוזר.
גרסת הקרוזר היא למעשה המענה של ארקטיק קאט לאאוטלנדר מקס, ולספורטסמן X2, עם שני מקומות, ארגז מובנה, תבנית לכוס שתייה, מכשיר GPS וטלפון סלולרי, מגן רוח ומראות, הקרוזר מספק בהחלט מענה למטייל הממוצע והלאה. גם את גרסאות הקרוזר החדשות ניתן להשיג בשני דגמים – הקטנה בנפח של 700 סמ"ק, ואילו הגדולה יותר בנפח של 950 סמ"ק. שני צבעים עומדים לרשותכם כחול או כתום.

אחרון חביב זהו טרקטורון העבודה החביב והמוכר של ארקטיק קאט האמריקנית, והוא מגיע בצביעות חדשות, ובגרסה מיוחדת בנפח 550 סמ"ק. מי שלא יודע, אז הכלי הזה מציע למעשה מתלים רכים במיוחד, מנוע חזק, וכושר סחיבה גדול למי שבאמת מתייחס אליו לצורכי עבודה. מהלך מתלה של 25.4 ס"מ לא משאיר אותו מאחור.

KTM 450 SX, גרסת הסופרקרוס

גם חברת KTM האירופאית מצאה לנכון להעמיד לנו דגם חדש לשנת 2009. אם בשנה שעברה חשבנו שראינו הכל עם כלי הפריצה שלהם, שבאמת מגיע Ready-to-Race, חכו עד שתראו את גרסת ה-SX החדשה.
אם בגרסת ה-XC, דגם האנדורו, חשבתם שבולמי אוהלינס הם החידוש המשמעותי, אז תקראו שורות אלו היטב – משולשים שרוחבם עומד על 50", שזה בתרגום מהיר 127 ס"מ, ציר אחורי מתכוונן המשתנה בין 47" ל-50",לבחירתך עפ"י אופי המסלול בו אתה הולך לרכב, מזלג אחורי קל משקל שעוצב במיוחד, מושב מונמך לטובת מרכז כובד נמוך ככל האפשר, ובולמי White Power מתכווננים, שלא נופלים מחברות גדולות ומוכרות יותר בענף כמו אלקה, אוהלינס, פוקס וכו'.
את מאייד הקיהין FCR 39mm החליף אחד בגודל של 41mm, וההילוך האחורי נזרק לפח, שכן כמו שאמרנו – גרסת מוטוקרוס. מיכל דלק בגודל 10 ליטרים מעוצב לגודל קטן יותר, וללא רזרבה. ג'אנטים קלילים של דאגלס, וצמיגי מקסיס RAZR ייעודיים למוטוקרוס, עם 4 PLY, וחתך נמוך.
מוט הגה שהוגבה בעוד סנטימטר בודד ע"מ לתת תחושה חזקה עוד יותר של מוטוקרוס, ולשם שינוי גם מדרסים באים במצב "סטוק". לכלי אין פנס קדמי, אך אחורי יש, וגם ניתן להתאים לו קדמי מהחברה. ידית הגז הוזזה כ-10 מעלות קדימה על מנת לתת הנדסת אנוש טובה יותר, והוחלף הכיסוי של מושב הכיסא.


*הבהרה - המידע אודות דגמי ה - DS450 לשנת 2009 אינו מבוסס ולא אושר מול היצרנית, השמועה הועברה אליכם כפי שהגיע אלינו.תגובות לכתבה
1.בצלאל אריאל 27-07-08
יפה מאוד שהחברות משקיעות בכלים את הנשמה שיהיה שלדות טובות ומנועים חזקים ואמינים


אבל הם שוכחים שהעיצוב מוכר באותה רמה ולא משקעים בו במיוחד הפורעי חוקק
2.חמי 27-07-08
הלוווו אבניר, תכינו לי אחד DS450X XC...;)
יאללה כבר שנוכל לראות שהשמועה הזו הופרכה ואכן ישנם כלים חדשים בשוק...
ערן ובן, שיחקתם אותה, אחלה סיקור לקראת 09, תודה!!
3.omer 27-07-08
אחת הכתבות הטובות! אהבתי! סחתיין.. מחכה לספורטסמנים החדשים (:
4.kfir tayar 27-07-08
ערן ובן כתבה ענקית פשש ממש מושקעת קראתי אותה ולא החמצתי אפילו מילה אחת הפתעתם
5.אסף ארצי 27-07-08
איזו פריסה של אלופים...השקעה ענקית ותודה ענקית לבן וערן..מה היינו עושים בלעדיכם..

פצצה!!!
6.odeser 27-07-08
סיקור ממש טוב ונותן הרבה ציפיות ליקראת 2009
7.עמי הראל 27-07-08
עשיתם לי הרבה סדר בבלגן
DS450 קיבל 10 ס"מ ברוחב???? מעניין יהיה לראות את המשולשים
8.חיים איס 27-07-08
תענוג לקרוא ותענוג להביט בתמונות.
אתר נזימה מעלה את הרף לרמות של אתרים מובילים בחו"ל.
יישר כוח
זאת הדרך
בברכה
חיים איס
9.איילון 27-07-08
ה-KTM בהחלט אחד הכלים המדהימים ביופיו !

סתם ליידע כללי, הפרולאר 1000 לא יגיע לישראל.
10.אדי 28-07-08
איזה מגניב האוטולו הוא דומה לדויאיקס

דגמים יפים מאוד


11.לאיילון ( 9 ) 28-07-08
ידע כללי??
זה מה שכתוב בכתבה, מה שיגיע זה רק ה700 סמ"ק

12.ווווווואו 28-07-08
בן וערן,מחיאות כפיים סוערות.
אתם עושים עבודה מ=ד=ה=י=מ=ה
אין עליכם.
מאמר מושלם
13.=] 28-07-08
איזה חזק !
14.עומר א. 28-07-08
האווטלו ניראה כלי חזק למרות שהקודם היה בעל מראה עצבני יותר זה עניין של טעם אני אהבתי את זה במיוחד...מעניין מה תג המחיר שלו..
15.יועד 28-07-08
ליבי החסיר פעימה O:
16.יוסי חג'אג 28-07-08
כל הכבוד על התוכןעידכונים.
אחלה סיקור וכמו שנכתב פה יישר כוח ושאו ברכה.
17.הגר 28-07-08
בן ונענע איזו כתבה מדהימה!!
אהבתי את הספורטסמן 800 6X6.
כל הכבוד לחברות השונות שמשקיעות.
18.מתן 29-07-08
מה המחיקר של הרנג'ר הזה לילדים בסביבות ה....
19.פיספוס 29-07-08
בחיית דינאק - את גולת הכותרת של פולריס לא פיענחת...
ספורטמן 850 עם הגה כח ושיכוללים ועיצוב חדש !!!
הנה הלינק

http://www.polarisindustries.com/en-us/ATV/2009/Extreme-Performance/SPORTSMAN-850-EFI-XP/Pages/gallery.aspx
20.שלומי ארביב 29-07-08
בקיצור , פולריס מנועים חדשים וטכנולוגיה , קאן אם צבע חדש ומדבקות ... כל הכבוד
21.ל-שלומי ארביב (20) 29-07-08
אתה טיפש או עושה את העצמך?!

22.ל-19 המפספס... 29-07-08
מה כ"כ פספוס בהגה כוח? מזה הגה כוח בטרקטורון בכלל? אל תסתלבט בחייאת..
23.ארז 30-07-08
אחלה כתבה ואחלה תמונות רק חבל שהמחירים יהיו בשמיים...
בארה"ב 9000 דולר???.... בישראל90 אלף שקל???
24.21 30-07-08
תקרא שוב, ותגיד לי שאני טועה , או שאתה לא קורא עברית רק ברייל .
25.יוצא ds חדש?? 30-07-08
הם מוצאים השנה עוד די אס ?
26.ל22 30-07-08
אתה יודע איזה קשה להזיז את הכידון בטרקטורון עבודה ועוד בכאלה נפחים שהמשקל העצמי שלהם מטורף? הגה כוח יכול לעזור הצורה מטורפת ולשפר את הביצועים והבטיחות
27.המס 30-07-08
הדוגמאות יפות יותר מדי אני אהבתי אותם והן מצאו חן בעיני :<
28.ל26 מ-22.. 01-08-08
שמע, אני עוד בסרטים על מה שאתה אומר לי..
עברתי על כל האתר של פולריס בנסיון נואש אחרון למצוא משהו על הגה כוח ועוד לא ראיתי דבר כזה...
הגה כוח כאשר אתה אוחז ביד כידון?
היה לי כלי עבודה, ותאמין לי הסתדרתי מצוין, ללא צורך בהגה כוח..
29.קשר ימי שיחקו אותה 03-08-08
לא ידעתי שיש להם כל-כך הרבה כוח בחברה הזו
בכדי שייצרו במיוחד בשבילם עוד ליין שלם של DVX-ים

מענין מה הם מבשלים לשנה הבאה???
30.קובי .... 04-08-08
אחלה DVX מנוע חזק ויפה
31.אור 05-08-08
האוטלו החדש נראה לא להיט
32.בר 11-08-08
איזה טרקטורון חייה הארטיקאט קאט
33.בר 12-08-08
כמה עולה האוטלו
34.עידן 13-08-08
איזה טרקטורון חייתי
35.אלידור 14-08-08
אני אהבתי את די וי איקס 300 אני יבקש מאבא שלי ב2009 שיקנה לי אותו. איזה יפה הרנגיד החדש אדום אהבתי את כל הכלים
36.סקס 20-08-08
יפה מאוד דגמי 2009 יופי
37.רוכב על כוכב 09-12-08
הפולריס החדש חיי ביותר
וארטיק ביכלל אני אהבתי את בצורה
שלהם יאללה אולי עכשיו היה יותר באלגן במרוצים
38.רון ועידו הכוסונים 29-05-09
וואל'ק אחים שלי סת'כלו על הרייזר RZR ילדים אחושילינג של דבר אני קונה כזה חבל"ז
39.ממשיכים לייצר את הdvx400!!! 23-07-09
אני מאושר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
40.נננ 20-06-10
צריך רישין לrzr?
41.חן 20-02-11
כמה עולה הRzR
42.גראטירא 02-06-14
ארכיאגי
43.גראטירא 02-06-14
ארכיאגי
44.ההטענה הכהה 30-11-14
חבל שהטרקטורונים שם לא על בנזין
45.אוראל חדידה 30-11-14
אני כבר חודש מחפש
46.אור 06-02-16
הפו זה
47.אור 06-02-16
הפו זה
48.אור 06-02-16
הפו זה
49.אור 06-02-16
הפו זה
50.אור 06-02-16
הפו זה
51.אור 06-02-16
הפו זה
52.אור 06-02-16
הפו זה
53.אור 06-02-16
הפו זה
54.אור 06-02-16
הפו זה
55.אור 06-02-16
הפו זה
56.אור 06-02-16
הפו זה
57.אור 06-02-16
הפו זה
58.אור 06-02-16
איפה זה
59.אור 06-02-16
איפה זה
60.אור 06-02-16
איפה זה
61.אור 06-02-16
איפה זה
62.אור 06-02-16
איפה זה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:42-24.