טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זה שיר פרידה


   03-05-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב האחרון של עונת 2015 באליפות הסופרקרוס האמריקאית נערך בלאס ווגאס וסיפק לנו כרגיל יופי של שואו. טל דשא נפרד

ואמוס סופרקרוס. המרוץ האחרון אשר נערך בלאס וגאס סיפק לנו כהרגלו יופי של תחרות, משוחררת ואדירה, בשנה בה שלטו שניים באופן מובהק.

450
זינוק מטורף של דאנג'י, שלוקח את ההולשוט עם ג'סטין ברייטון (גם KTM) שצמוד אליו כאשר גם אילי טומאק ווסטון פייק וצ'אד ריד צמודים צמודים.

הזינוק בווגאס הוא מחוץ לאצטדיון ובעיקר ארוך ולכן כוח המנוע העדיף של המכונות הכתומות מציב את דאנג'י וברייטון בהובלה. פנייה ראשונה, דאנג'י שומר על ההובלה בזמן שטומאק עוקף את ברייטון בלי להתאמץ בכלל אך ברייטון נותן בגז ומנסה להישאר עם טומאק, אולם ללא הצלחה.

טומאק שני ומנסה כמה שיותר להיצמד לדאנג'י ולהוות איום עליו, בזמן שברייטון בסופו של דבר נעקף גם על ידי פייק. הקפה שניה וטומאק נוחת בפנימי של דאנג'י לחתוך פנייה ימינה, אך המהלך שלו לא עובד ודאנג'י נשאר בהובלה, הקהל שואג בטרוף, הוא רוצה אקשן בין שני הרוכבים המהירים ביותר באליפות והוא מקבל זאת.

דאנג'י וטומאק יוצאים לישורת המהירה אשר נוטה שמאלה ומביאה את הרוכבים למהירות גבוהה בטרוף בהטייה חריפה שמאלה. טומאק לוקח את הקו הפנימי ונכנס מתחת לדאנג'י במהירות מסחררת ולוקח את ההובלה, אך דאנג'י לא מוותר ופותח מצערת עד העצר ולוקח בחזרה את ההובלה מרוכב הונדה.

דאנג'י כנראה שמבין את העניין ומתחיל לברוח לטומאק, בריחה שתוך הקפה מביאה אותו ליתרון של לא פחות מ-1.2 שניות. מאחורי צמד המובילים מתנהל לו קרב על המקום הרביעי בין ברייטון לבין ריד שמנסה לעקוף את רוכב KTM. בכל הכוח. ברייטון נראה טוב מאוד היום והוא מצליח לבינתיים לשמור את ריד מאחוריו, צריך לזכור שאופנועו של ריד (לפי הצהרת קאוואסאקי) מקבל עכשיו חלקים רשמיים ותמיכה רשמית מקאוואסאקי למרוץ הזה.

אנחנו רק בהקפה השלישית וטומאק סגר את הפער אל דאנג'י שמצידו ממשיך כהרגלו ולא מתרגש מטומאק. הקפה רביעית וטומאק, שרודף אחרי דאנג'י לוקח את קטע הבאמפים האכזרי במהירות מטורפת, מגיע לפנייה שמאלה נכנס חזק ו...מאבד את הפרונט!!

שוב אלילת המזל מאירה על קסדתו של דאנג'י, לא ייאומן. דאנג'י בורח קדימה ובהקפה השמינית הוא כבר עם יתרון של שש וחצי שניות על טומאק, שהצליח לחזור לאופנוע ולשמור על המקום השני שלו. ווסטון פייק עדיין שלישי, אך גם ריד וגם קול סילי עקפו את ברייטון ונלחמים על המקום השלישי אשר הפעם מהווה את הפודיום האחרון לעונת 2015.

ריד נכנס מתחת לפייק, אך פייק לא מוותר ושומר נכון לעכשיו על המקום השלישי שלו גם כאשר הם עוברים סמנים אחוריים. פייק לא מוותר וקרמייקל ברקע אומר שלא נראה לו שריד יתן לקרב להימשך הרבה זמן, אך פייק חזק מאוד היום ובינתיים בולם את המתקפות של ריד אך לא לאורך זמן מכיוון שאופנועו של ריד סובל מתקלה טכנית שגורמת לו לנשור עד למקום השביעי והמאכזב אך מקדמת את בן קבוצתו בקבוצתו שלו למקום ה-5.

בסופו של יום, קול סילי משתלט על המקום הרביעי ופייק זוכה לפודיום מעולה. בקדמת המירוץ דאנג'י פשוט, כמו בשאר העונה, בעולם משלו ומנצח את המרוץ האחרון של העונה כאשר טומאק למרות הנפילה מסיים שני, עונה מדהימה של דאנג'י ו-KTM.

אחרי הנצחון של רוקזן במוטוקרוס ממשיכים ישר עם דאנג'י ומוסקין לשתי אליפויות סופרקרוס, אליפות ה-450 הראשונה של ק.ט.מ. לא פחות ממדהים כאשר הקבוצות היפניות חייבות לעשות חשבון נפש אחרי עונה זו.

450 תוצאות סופיות:

1. ריאן דאנג'י
2. אילי טומאק
3. ווסטון פייק
4. קול סילי
5. ג'וש גרנט
6. בלייק באגת
7. צ'אד ריד
8. ג'סטין בארשה
9. ג'סטין ברייטון
10. ברוק טיקל

450 אליפות סופי:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 390נק'
2. אילי טומאק-(הונדה) 305נק'
3. קול סילי- (הונדה) 277נק'
4. צ'אד ריד- (קאוואסאקי) 226נק'
5. בלייק באגת-(סוזוקי) 223נק'

250 שוט אאוט (מזרח ומערב ביחד)

מזרח ומערב ביחד, קופר ווב או מרווין מוסקין? ימאהה או KTM? לצערנו, במהלך האימון החופשי, קופר ווב איבד את הפרונט, התרסק, נקע את הקרסול ועל הדרך גם קורע איזה שהוא (לפי הטוויטר שלו לפחות..) כאשר בן קבוצתו ג'רמי מרטין גם לא מתחרה עקב פציעת אימונים וג'סטין בוגל (הונדה) בוחר שלא להתחרות במרוץ האחרון של העונה בשביל להכין את עצמו טוב יותר לקראת עונת המוטוקרוס הקרובה.

זוהי אכזבה קשה לאוהדים שרצו לראות את הטובים ביותר משני העולמות אחד נגד השני, כאשר המהלך של הונדה עם בוגל הוא ממש על גבול הלא ספורטיבי ומאכזב מאוד באופן אישי. זינוק אדיר ושוב פעם כוח המנוע של ה-KTM, לוקח את הישורת הארוכה בפתיחה בווגאס ומזניק את מוסקין ישר להולשוט האחרון של העונה כאשר הוא במקום הראשון.
אר. ג'יי המפשיר מזנק שני, מלקולם סטיוארט שלישי, ביסקגליה רביעי וזאק בל חמישי, כאשר זאק אוזבורן מתמקם שייש לפני קייל פיטרס.

המפשיר מאבד את המקום לסטיוארט אוזבורן, מתביית גם הוא על המפשיר, אך לא מצליח ונושר אחורה בזמן שבל ממוקם עכשיו רביעי וג'וש הנסן חמישי. הקפה שלישית ואוזבורן ממוקם שישי ונמצא תחת מתקפה מרודריגז, שתופר שתי קפיצות לאחת ועוקף את אוזבורן בלי בעיה בזכות הטריפל האדיר שהוא לקח.

הקפה רביעית וביסקגליה עקף את אוזבורן וגם את רודריגז ועולה למקום השישי. ג'וש הנסן מאבד את הפרונט ומתרסק, עוד אכזבה להנסן המוכשר ולקבוצת פרו סירקיט שבאמת לא הצליחה בכלום העונה, אכזבה לקבוצת קאוואסאקי הרשמית.

בקידמת המירוץ מוסקין עושה הכל כמו שצריך וטורף את הקלפים, לא משאיר לאף אחד שום סיכוי במירוץ הזה כמו שעשה במהלך רוב העונה. ביסקגליה עוקף את המפשיר, אשר 3 הקפות לסוף המרוץ מוצא את עצמו תחת מתקפה מצידו של פלסינג'ר כאשר בן קבוצתו רודריגז פורש מהמירוץ, המפשיר לא מצליח לשמור על המקום שלו ויורד למקום השביעי בסוף המרוץ כאשר פלסינג'ר לוקח את המקום הרביעי ואלכס מרטין מסיים חמישי. לא רע מבחינתו.

מוסקין מנצח את המרוץ ומרשה לעצמו להחזיר קצת אהבה לקהל בהקפה האחרונה עם שיוט איטי לעבר קו הסיום, עונה מדהימה ל-KTM ועוד יותר למוסקין שחזר להתחרות העונה בכל הכוח.

עונת 2015 נגמרה ועוד רגע אנו עוברים כבר לאליפות המוטוקרוס שנערכת מדי שנה בקיץ, כאשר יש לרוכבים רק כמה שבועות לנוח בין עונה לעונה, עד שמתחילים את מחול השדים מחדש.

250 משולב תוצאות:
1. מרווין מוסקין
2. מלכולם סטיוארט
3. מאט ביסקגליה
4. ארון פלסינג'ר
5. אלכס מרטין
6. זאק אוזבורן
7. אר ג'יי המפשיר
8. קול מרטינז
9. שיין מקלרף
10. קייל פויטרסתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:02-24.