טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אלוף ללא עוררין


   13-04-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ריאן דאנג'י וקופר ווב השאירו אבק לכולם וסגרו את סיפור הסופרקרוס האמריקאי, אבל רק אחרי דרמה נהדרת

שבועיים עברו מאז המרוץ האחרון, שבועיים שבהם לא רק שהתגעגענו, אלא ציפינו לחזרתה של אליפות ה-250 מערב שחוזרת לפעילות בראשותו של קופר ווב שמחפש לסגור את תואר אליפות המערב הראשון בקריירה כאשר גם ריאן דאנג'י מחפש לסגור את כתר האליפות השני שלו בקטגוריה הבכירה, שאיפות גדולות מצד שני רוכבים גדולים.

250 מערב

שיין מקלרף לוקח את ההולשוט, קופר ווב לא פותח טוב כמו שרצה, ביסקגליה צמוד במקום השני וגם ארון פלסינג'ר התותח כאשר טיילר באורס על הקאוואסאקי ממוקם 4.

ווב נדחק עוד מקום אחד אחורה אך לא מבזבז זמן ובהקפה השלישי עוקף את באורס ולאחר מכן ועולה למקום השני מהר מאוד כאשר מקלרף על ה-KTM מתחיל לפתוח פער. הקפה חמישית - ווב במקום השני במרדף אחר מקלרף ואחרי כתר האליפות שיכול להיסגר היום.

ביסקגליה מאבד את הפרונט ומתדרדר אחורה, מה שמקדם את אלכס מרטין ומלקולם סטיוארט קדימה. סטיוארט יושב על מרטין ובהקפה השמינית עוקף אותו ועולה למקום הרביעי מאחורי פלסינג'ר. סטיוארט הצעיר מנסה בכל כוחו לסגור את הפער אל פלסינג'ר, אך פלסינג'ר כוכב היום ושומר על פער יציב של שתי שניות לאורך כל הדרך.

ווב קרוב למקלרף אך לא מצליח לעקוף את רוכב ה-KTM, ביסקגליה מצליח לטפס מעט למעלה ומתמקם 6 כאשר טומי האן צמוד אליו וגם ג'סטין היל שלא מבריק במיוחד היום יושב על טומי האן. 7 הקפות לסיום המרוץ קופר צמוד למקלרף , מנסה לעקוף, לא מצליח מנסה שוב חותך מחיצוני של פניה לתוך הפנימי ומצליח להשלים עקיפה. סטיוארט יושב על פלסינג'ר ומנסה לעקוף בקרב איתנים שנגמר בעקיפה של סטיוארט על פלסינג'ר וסיום המרוץ במקום השלישי.

קופר ווב לוקח עוד נצחון העונה, החמישי במספר והכי חשוב לוקח את תואר אליפות הסופרקרוס 250 מערב לשנת 2015! עונה מדהימה ורכיבה מדהימה מצד הרוכב עם הפרופיל היותר נמוך בקבוצת ימאהה הרשמית.

450
זינוק מטורף ושורט לוקח עוד הולשוט כאשר סילי וריד צמודים אליו. דאנג'י לא פותח טוב והגיע למקום התשיעי. סילי עוקף את שורט, שאוכל עקיפה גם מצידו של צ'אד ריד. דאנג'י לא מצליח להתאושש וממוקם שמיני. פתיחה חלשה של הרוכב הכי חזק בסבב. סטון פייק צמוד למובילים ומתמקם רביעי לפני ג'ייסון אנדרסון במקום החמישי לאחר כחמש הקפות.

אנדרסון לוחץ על פייק ובמהלך עקיפה אגרסיבי ביותר יש מגע ביניהם ופייק מוצא את עצמו על הרצפה בזמן שאנדרסון נשאר על הגלגלים. דאנג'י יושב על מילספס שממוקם שביעי כאשר ג'סטין בארשה שחזר מהפציעה שהשביתה אותו ממוקם שישי. מהלך אגרסיבי של דאנג'י שמנסה לתפור גם את מילספס וגם את בארשה במכה אחת, אך מוציא אותו צמוד למילספס כאשר הם מגיעים לוופס המטורפים צמודים אחד לשני.

מילספס סוחב איתו מהירות מטורפת ודוחק את דאנג'י אחורה מצד אחד ויוצא מסיבוב ימינה צמוד לבארשה מהצד השני ומשלים עקיפה על בארשה שצריך עכשיו להגן על המקום שלו. דאנג'י, שנכנס בפנימי של שני הרוכבים אך נדחק שוב למקום השמיני, צריך לחכות בסבלנות ולתת להם לרסק אחד את השני. בארשה מפספס קצת בבאמפים האכזריים ודאנג'י שמגיע עם מהירות מטורפת חותך באת הסיבוב ימינה מיד אחרי הבאמפים ועוקף את בארשה בתזמון מושלם ולא רגע אחד מוקדם מדי מכיוון שטומאק כבר צמוד אליהם במקום התשיעי.

הקפה שביעית ואנדרסון תוקף ועוקף את אנדרו שורט בדרכו למקום השלישי. קול סילי עדיין מוביל את המרוץ ופתח פער של 8 שניות על ריד שממוקם שני עם 11 הקפות עד לסיום המרוץ. אנדרסון צמוד לריד ומנסה לעקוף אותו אך יש מגע ביניהם ושניהם מנשקים את אימא אדמה ונעקפים על ידי דאנג'י, שבינתיים כבר עקף את בארשה ומילספס כאשר מילספס עצמו נעקף על ידי טומאק.

ריד ואנדרסון חוזרים לרכב כאשר אנדרסון עלה מהר יותר על האופנוע ומצליח לשמור את בארשה מאחוריו בזמן שריד נעקף גם על ידי בארשה וגם על ידי אילי טומאק, שמגיע מהר לבארשה. אנדרסון נכנס תחתם בסיבוב חד ימינה, עוקף את בארשה שלא מוותר ומחזיר לטומאק בפניה הבאה וכעת גם מילספס וגם בלייק באגת כבר צמוד אליהם וכעת יש לנו קרב מטורף בין שישה רוכבים על המקום החמישי, בזמן שבתוך כל הבלאגן הזה דאנג'י כבר עלה למקום הרביעי. ג'וש גרנט על הקאוואסאקי הצליח למקום את עצמו במקום השלישי ואנדרו שורט עדיין ממוקם שני, אך דאנג'י קרוב לגרנט וקרוב לשורט ואנחנו עדיין בהקפה התשיעית עם 11 עד לסוף המרוץ המשוגע הזה.

בארשה וטומאק מנסים לעקוף את אנדרסון ומתוך שלוש רק אחד כחול בדמותו של בארשה מצליח לצאת מסיבוב ימינה במקום החמישי אך הקרב עדיין לא נגמר וטומאק מצליח לדחוף את אף ההונדה שלו לפני בארשה בפנייה הבאה וסוגר את המקום החמישי, איזה קרב מטורף מפוצץ באדרנלין.

9 הקפות עד לסיום ודאנג'י עוקף את גרנט ועולה למקום השלישי ומתחיל לדלוק אחרי אנדרו שורט במקום השני. במשך שלוש הקפות דאנג'י דולק אחרי שורט ומנסה בכל צורה להגיע למצב של עקיפה וגם מצליח לעקוף את רוכב קבוצת הלווין של KTM, שעכשיו צריך להתחיל לדאוג מכיוונו של רוכב גייקו הונדה אילי טומאק שמצליח לעקוף את שורט עם 4 הקפות עד לסיום המרוץ.

דאנג'י עושה את כל מה שהוא יכול בכדי לשמור על מרחק בינו לבין טומאק אך טומאק הצליח לצמצם על דאנג'י במשך ארבע הקפות ובהקפה האחרונה הוא כבר צמוד לדאנג'י שיכול לסגור את האליפות השניה שלו היום. סילי לוקח את הנצחון ודאנג'י את המקום השני לאחר שטומאק הצליח להיצמד אליו אך לא לעקוף אותו ובכך מאפשר לדאנג'י לקחת את האליפות השניה שלו בקטגורית ה-450 והראשונה שלו עם KTM.

טומאק מסיים שלישי , גרנט רביעי וצ'אד ריד לאחר מלחמה עם שורט לוקח את המקום החמישי.

250 מערב תוצאות מרוץ:

1. קופר ווב
2. שיין מקלרף
3. מלקולם סטיוארט
4. ארון פלסינג'ר
5. אלכס מרטין
6. ג'סטין היל
7. זאק אוזבורן
8. מאט ביסקגליה
9. כריס אלדרידג'
10. טומי האן

250 מערב אליפות:

1. קופר ווב- (ימאהה) 161נק'
2. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 116נק'
3. שיין מקלרף –(ק.ט.מ.) 108נק'
4. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 106נק'
5. טיילר באורס (קאוואסאקי) 105נק'

450 תוצאות:

1. קול סילי
2. ריאן דאנג'י
3. אילי טומאק
4. ג'וש גרנט
5. צ'אד ריד
6. אנדרו שורט
7. דייבי מילספס
8. ברוק טיקל
9. ג'סטין בארשה
10. ג'סטין ברייטון

450 אליפות

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 318 נק'
2. אילי טומאק- (הונדה) 236 נק'
3. קול סילי- (הונדה)223 נק'
4. טרי כנארד- (הונדה) 204 נק'
5. צ'אד ריד – (קאוואסאקי) 199 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:41-24.