טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הנתיב המהיר


   05-04-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עם הרבה תקוות ושאיפות, נתיב סרוסי נכנס להיות יו"ר עמותת המוטוקרוס החדש. תפסנו אותו לשיחה על הענף, על האהבה שלו ובעיקר על התוכניות לעתיד

לעמותת המוטוקרוס יש יושב ראש חדש. נתיב סרוסי, בחור מוכר, עם הרבה מחשבות על העתיד ובעיקר אכפתיות ודאגה לענף הספורט המוטורי ולמוטוקרוס בפרט. עברנו אצלו בבית לראיון זריז בכדי לעמוד על טיבו של יושב הראש החדש ולנסות להבין את החזון שלו.

ספר לנו קצת על עצמך
"אני גר בחדרה כל חיי. לפני שנה סיימתי תואר בהנדסת מכונות ואני עובד בתחום כבר חמש שנים. מגיל צעיר אני עובד על אופנועים וכך הגעתי להנדסת מכונות. אני נשוי שש שנים, עם ילד ראשון בדרך ומי שהכניס אותי לתחום האופנועים הם שני האחים שלי".

כמה שנים אתה רוכב מוטוקרוס?
"התחלתי לרכב על קאוואסאקי 125 בגיל 14, אופנוע שהיה של אחי. האופנוע הראשון שהיה רק שלי היה בשנת 2003 ימאהה YZ125. התחברתי אליו ורכבתי עליו חזק, אך הייתי מתרסק כל הזמן בקטגוריית המתחילים. היום אני רוכב על RMZ 250 ומאוד רציתי להתחרות בשנה שעברה, אך לצערי פציעות ובעיות אחרות מנעו ממני מלהתחרות".

מה אתה אוהב בתחום הרכיבה?
"אין פה בארץ לצערי הרבה מסלולים ואני מאוד אוהב מסלולים טכניים, מה שלא קיים הרבה פה בארץ וזה אחד הדברים שהייתי רוצה שישתנו בשביל להעלות את רמת הרכיבה והיכולת. פעם היו מסלולים עם אלמנטים טכניים ולצערי זה כבר לא קיים אך אולי יחזור בעתיד. זה החלום לפחות".

אנשים שמקבלים על עצמם תפקידים כאלה לרוב רואים שהאהבה שלהם לתחום נפגעת עקב ההתעסקות המרובה
"אני לא רוכב פחות בגלל זה, אני לפעמים משלם על זה שאני לא מוותר על הרכיבה. זה לא השפיע על האהבה שלי לספורט ואני לא מרגיש שזה מפריע לי. מה שמפריע לי הוא העובדה שלא היתה הרבה פעילות ובתקווה שזה ישתנה בעתיד הקרוב".

מאז שנכנס לתוקף חוק הספורט המוטורי נהיה קשה יותר לקיים מרוצים מבחינה בירוקרטית, מה נקודת המבט שלך על מה שהיה עד כה?
"כשנכנסתי לתפקיד קראתי את החוק וכמו שהדברים נראים הגיוניים על הנייר הם לא עובדים בפרקטיקה. אני חושב שצריך באיזה שהוא שלב לשנות ולהתאים את החוקים. היום מאוד קשה לעשות מרוצים וזה תמיד יהיה ככה כשצריך אישורים לכל דבר. אני לא הייתי שותף במרוצים של וינגייט אבל אני יודע שהיו אישורים שניתנו ביותר קלות לעומת היום.

"העניין הוא שזה מה שיש לנו, קשה ולומדים תוך כדי תנועה ובסוף נמצא את הדרך והיכולת לשנות את החוק לפי הצרכים שלנו אך אם הספורט יגדל ויהיה יותר עניין מצד הציבור נצליח".

בשלוש ארבע שנים האחרונות אנו עדים ללא מעט דיבורים על כסף שהובטח מהמדינה לקיום מרוצים אך שלא הוחזר במלואו או בזמן,
"אני לא מומחה למה שהיה, אך מה שהבנתי הוא שהכסף הגיע רק לקראת סוף השנה, מה שהקשה על הביצוע בשטח. השנה מדובר על זה שנקבל את הכסף כל רבעון ובשביל זה יש מנכ"ל טוב שיודע איך להתנהל עם ענייני כספים ואיך לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר האפשרית".

"אנו אמורים לקבל כסף כמו שצריך השנה ונקווה שזה מה שיקרה ושנצליח לצבור מספק הון בכדי שנוכל להעמיד מרוצים בין תשלום לתשלום".

איך אתה מתכנן לקדם את ענף המוטוקרוס בארץ?
"דבר ראשון צריך לעורר את הרוכבים ולהוציא אותם מהבתים מכיוון שזה מה שצריך בכדי לקיים מרוצים. אני בטוח שאם תהיה פעילות שוטפת ומתוכננת ובטוחה האנשים יבואו. ברגע שיהיה אופק בטוח, נוכל להתפנות לדברים שיפתחו את הספורט לאנשים שלא מתעסקים בזה ביום יום. התכנית היא לעשות איזה שהוא משהוא שנותן מיתוג וערך מוסף לעמותת המוטוקרוס.

כמה מרוצים מתוכננים לשנת 2015?
"אנו מתכננים לעשות 5 מרוצים אך אל תתפוס אותי במילה, אני רוצה לקבוע תאריכים מראש והדגש הוא על כמה שיותר מרוצים וכמה שיותר עקביות, שהיא הרבה יותר חשובה מהמרוצים עצמם. אם נהיה עקביים, אז גם המפיקים יבואו וגם הספונסרים שידעו שיש אירועים סגורים מראש יגיעו. לא לקפוץ מעל הפופיק כדי שלא יהיו מרוצים שיתבטלו".

הנפשות הפועלות עובדות קשה על קיום מרוצים, כמובן שגם כל מי שהיה עד עכשיו עבד קשה וכך גם יהיה בעתיד, אך מה שחשוב הוא שכל הזמן נכנסים לתחום עוד ועוד אנשים שרוצים לעזור ולתרום.

כמובן שאל לנו לשכוח שכל מי שחבר בעמותת המוטוקרוס כמו גם בעמותות אחרות בתחום הספורט המוטורי לא מקבל שכר ולכן זה מקשה על ביצוע העבודה מכיוון שצריך לתמרן בין חיי משפחה , פרנסה קבועה וגם כמובן ההשקעה האישית של כל אחד ואחד שנותנים כל מה שהם יכולים.

אולי המסר הכי חשוב שמנסה סרוסי להעביר הוא שהגיע הזמן להתעורר. תביאו את עצמכם ואת משפחותיכם וחבריכם למרוצים. אפשר וחשוב להתחיל לחשוב גם על דור העתיד. אני באופן אישי מודאג שכאשר בני הקטן יגדל, לא יהיה פה ספורט מוטורי, שמתחיל בחשיפה וחינוך.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:25-24.