טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
לא עוצר: דאנג'י ממשיך לפרק את המסלול


   09-03-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב הסופרקרוס האמריקאי מתחיל לאבד את התחרותיות, בעיקר לאור השליטה המטורפת של KTM אחרי עוד ערב במסלול דייטונה המחודש

לאחר עשרה מרוצים בקטגוריית ה-450, וארבע אליפות ה-250 לייטס, אפשר לומר כמעט בוודאות שמי שהכין את שעורי הבית שלו הכי טוב העונה היא קבוצת KTM שפשוט אוכלת את המתחרים בלי מלח. הסופרקרוס האמריקאית

450

הזינוק, כרגיל באירועים האלו, היה מטורף. אלסי לוקח את ההולשוט עם דאנג'י ואנדרו שורט צמודים אליו. באגת פותח טוב ומתמקם רביעי, קול סילי חמישי וצ'אד ריד שישי. קן רוקזן לא התחרה בעקבות נקע בקרסול וצפוי להתחרות בסבב הבא.

שורט מפתיע ומכניס את האופנוע לפני דאנג'י בזמן שאלסי כבר לא פקטור בקרב על ההובלה. סילי עבר בקלות את באגת ומתיישב על דאנג'י, בודק איך עוקפים את מיסטר דיזל ובהקפה החמישית מנסה לעקוף את דאנג'י, שני הרוכבים צמודים, קרובים מאוד להתרסקות, וסילי מוצא את עצמו על הרצפה בזמן שדאנג'י לא מאבד את הראש, נשאר על שתי גלגלים ושומר גם על המקום השני שלו.

מאחורי דאנג'י וסילי ישנו קרב אחר, כאשר רוכב ימאהה התותח ווסטון פייק ממוקם חמישי מאחורי באגת ועם הנפילה של סילי מקבל קידום אחד למעלה למקום הרביעי בזמן שבאגת עולה למקום השלישי.

פייק מוצא את עצמו העונה בקבוצת מפעל ומרשים ביותר עד עכשיו. באגת נמצא תחת מתקפה מפייק ולאחר קצת בחינת קווים עוקף את באגת ועולה למקום השלישי. הקפה שביעית ואלסי, כמו אלסי, מתרסק בקצורה קשה ונשכב על האדמה בכאבים ומחכה לפרמדיקים שיבואו לעזור.

הקפה שמינית ודאנג'י לא יכול לחכות יותר, עוקף את שורט ומשאיר אותו לציפורניים של פייק שלא מחכה יותר מדי ועוקף גם הוא. חבל על שורט שהיה עקבי עד להקפה השמינית. צ'אד ריד, שמאז הנצחון שלו לפני כמה שבועות לא מוצא את עצמו, מאבד את הפרונט ואת הסיכוי לפודיום. טומאק מקודם למקום החמישי ויושב על באגת, שלא מצליח להגן על המיקום ונעקף על ידי רוכב הונדה.

בינתיים בקדמת המרוץ יושב לו דאנג'י במקום הראשון - חד, מהיר, חלק מתמיד ומתקדם מהר לעבר הניצחון הרביעי שלו העונה והראשון שלו בדייטונה מאז ומעולם. טומאק סוף סוף נראה בזרימה עם האופנוע, נהנה מכל רגע ודופק ווילי מטורף על הבאמפים במהירות מסחררת, מדהים לראות.

שורט מתדרדר אחורה ועם שבע הקפות לסיום המרוץ ממוקם חמישי, כאשר במקום השלישי טומאק מחפש את הדרך לעקוף את פייק, ומהר - מכיוון שבאגת קיבל כוחות מחודשים ויושב לו על הזנב. טומאק לא מתבלבל לרגע ועוקף את רוכב ימאהה שהולך ונחלש ונעקף גם על ידי באגת.

דווקא היום, כשנראה היה שפייק מספק את הסחורה, מגיעים סילי וריד ועוקפים אותו, להזכירכם שני הרוכבים הללו התרסקו בתחילת המרוץ. הקפה אחרונה ודאנג'י מנצח בפעם הרביעית העונה, טומאק שומר על המקום השני שלו וגם באגת שממרוץ למרוץ מגלה יותר ויותר עקביות ויכולת לוקח את המקום השלישי והמרשים.

נגמר לו עוד מרוץ וכמו שזה נראה כרגע אף אחד לא יוכל לעצור את מיסטר דיזל, הלא הוא ריאן דאנג'י, מלקחת את אליפות הסופרקרוס 450 השניה שלו. הרבה דברים צריכים לקרות בכדי שדאנג'י יאבד הובלה של 40 נק', אך היו דברים מעולם ועד שזה לא סגור עם חותמת, אי אפשר להכתיר את דאנג'י כאלוף, למרות שקיבל עוד דחיפה רצינית בעקבות חולשה של כנארד במרוץ הזה ואי השתתפות של רוקזן בעקבות הפציעה.

250 מזרח

זינוק מטורף ובפנייה הראשונה נמצאת ערמת רוכבים, מי שמרויחים מכל הסיפור הם מובילי האליפות, ג'סטין בוגל ובעיקר מרווין מוסקין שמצליחים למצוא יתרון בבלאגן ומובילים את המרוץ כאשר במקום השלישי מתיישב לו המפשיר.

סדר המובילים נשמר, אך מאחור, לאחר 3 הקפות, דקוייטיס ממוקם רביעי כאשר את המקום החמישי לוקח ג'רמי מרטין שנלכד בבלאגן של הפנייה הראשונה. מרטין לא ממתין יותר מדי ועוקף את דקוייטיס, מסובב מצערת עד הסוף ומגיע גם להמפשיר, עוקף, ומסדר עקיפה גם לדקוייטיס שמשאיר את המפשיר מאחוריו.

הקפה חמישית ושלושת המובילים של האליפות מובילים את המרוץ. מרטין דבאלוס איבד את הפרונט במה שנראה היה כמו מגע בינו לבין ג'ואי סבאטג'י, אך התברר שלא היה מגע ביניהם. אם נאמר לכם את האמת אז המרוץ הזה די חסר שיניים וחוץ מסבאטג'י שעולה למקום הרביעי והמפשיר שמסיים חמישי כאשר ג'יימס דקוייטיס מאחוריו, לא קורה יותר מדי.

מוסקין מנצח , שוב, בפעם השלישית מארבעה מרוצים, בוגל מסיים שני ומרטין מסיים שלישי כאשר כרגע בוגל מפגר אחרי מרטין באליפות בנקודה אחת בלבד, בזמן שמוסקין בורח קדימה עם יתרון לא מבוטל של 12 נק' על מרטין.

לא ברור איך מקרבות מרים הגענו לרמה כזו של שליטה של שלושת הרוכבים המובילים באליפות, כאשר אפילו ביניהם אין לנו קרבות תוך כדי המרוץ. מה שבטוח הוא שמשהו צריך להשתנות מכיוון שכבר הרבה זמן לא ראינו כזה שעמום בקטגוריה שאמורה להיות הכי מעניינת מבחינת קרבות על המסלול ושויון כוחות בין הרוכבים המובילים.

נקווה שבמרוץ הבא יהיה יותר עניין, אך דבר אחד בטוח, לראשונה בהיסטוריה, KTM שולטת ביד רמה באליפות הסופרקרוס כאשר רק אליפות המערב לא בשליטתה ועם שליטת הכתומים מגיעה גם עוד הפתעה - קבוצת קאוואסאקי פרו סירקיט, שהיא הקבוצה הגדולה באליפות הלייטס בכלל לא נמצאת בתחרות על האליפות, עונה שונה ומפתיעה.

450 תוצאות מרוץ :

1. ריאן דאנג'י
2. אילי טומאק
3. בלייק באגת
4. קול סילי
5. צ'אד ריד
6. טרי כנארד
7. ג'ייסון אנדרסון
8. ווסטון פייק
9. דייבי מילספס
10. ברוק טיקל

250 מזרח תוצאות מרוץ:

1. מרווין מוסקין
2. ג'סטין בוגל
3. ג'רמי מרטין
4. ג'ואי סאבטג'י
5. אר . ג'יי. המפשיר
6. ג'יימס דקוייטיס
7. קייל פיטרס
8. אנטוני רודריגז
9. מיצ'ל אולדנבורג
10. מרטין דבאלוס

450 אליפות:

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 224נק'
2. טרי כנארד- (הונדה) 184נק'
3. אילי טומאק- (הונדה) 159נק'
4. קן רוקזן- (סוזוקי) 156נק'
5. צ'אד ריד- (קאוואסאקי) 140נק'

250 מזרח אליפות:

1. מרווין מוסקין –(ק.ט.מ.) 97נק'
2. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 85נק'
3. ג'סטין בוגל- (הונדה)- 84נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 72נק'
5. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 56נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:44-24.