טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
שיוויון כוחות


   05-03-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סופרקרוס: בזמן שדאנג'י חורך את קטגוריית ה-450, דווקא המשתתפים ב-250 מפגינים יכולת להישאר צמודים מאוד. טל דשא עם הסיקור לקראת המירוץ הבא בדייטונה

בשבת ייערך סבב הסופרקרוס העשירי לעונת 2015, כשהפעם המירוץ ייערך בדייטונה.

450

סבב הסופרקרוס התשיעי סיפק לנו אקשן מתון במיוחד וחידד עד כמה הקטגוריה הבכירה נשלטת נכון לעכשיו על ידי ריאן דאנג'י. מי שמנסים לעשות קצת קולות של מאבק הם איליי טומאק, טרי כנארד וגם אורח מפתיע בדמותו של ברוק טיקל שנלחם על מקום בפודיום והראה שיש לו את הבסיס משם אפשר לשאוף לפודיומים, עכשיו נשאר עניין העקביות.

עקביות בסופרקרוס, כמו בכל ספורט מוטורי היא פקטור של כמה דברים עיקריים, אופנוע טוב, יכולת מנטלית, כישרון, כושר ומזל, כאשר כל אלו מתחברים ביחד הרוכב מקבל תוצאות טובות, ואם כבר מדברים על שילוב של דברים אצל קן רוקזן זה פשוט לא עובד.

האופנוע של רוקזן נחשב לטוב ואנחנו יודעים שהוא מסוגל לנצח איתו, הוא עשה זאת כבר העונה, אך כל העניין המנטלי הוא פשוט בעייתי אצל רוקזן והוא חייב להתאפס על עצמו מכיוון שנכון לעכשיו יש לו עוד סיכוי קלוש לאליפות, כאשר הדבר האמיתי הוא היכולת שלו לסיים את האליפות במקום השני או השלישי, אך הוא צריך לחזור לעצמו אם הוא רוצה להחזיר לעצמו את הבטחון העצמי.

אין ספק שרוקזן מאכזב מאוד נכון לעכשיו, אך הוא יכול לשנות את המצב אם רק יצליח להוציא מראשו את השדים הארורים שהורסים לו את הכל. עוד רוכב שלא ברור מה עובר עליו הוא דייבי מילספס. הרבה זמן לא דיברנו על מילספס אך הגיע הזמן להודות בעובדות, מילספס הוא רוכב חיה, אך מקומו כנראה לא בקבוצת המפעל של קאוואסאקי. הוא לא מסתדר שם, לא ברור אם זה האופנוע או הקבוצה, אך משהו שם לא עובד בעליל והוא חייב לעשות שינוי אחרת ימצא את עצמו בבעיית אין קבוצה בסוף העונה.

גם ריד, להזכירכם, לא הסתדר בקבוצת המפעל של קוואסאקי לפני כמה שנים, ופה מדובר ברוכב שהוא פעמיים אלוף, אולי פה הבעיה ואולי לא, רק אל תצפו לראות את מילספס רוכב במדי הקבוצה בעונה הבאה אם לא יתחיל להביא תוצאות.

250 מזרח

קטגוריה זו נשלטת על ידי שלושה רוכבים, ואחרי שלושה מרוצים גם אפשר לראות בבירור את המגמה שנבנתה. דבר ראשון, יש לנו את קבוצת המשנה, רוכבים אשר מתחילים חזק במירוץ ונושרים אחורה ככל שמניין ההקפות הולך ועולה.

כמובן שמדובר על רוכבי על, אך לא ברוכבים הטובים בסדרה. הרוכב הראשון הוא ג'ואי סאבטג'י, אשר ממוקם רביעי באליפות, מאחורי ג'סטין בוגל אך לפני מרטין דבאלוס כאשר גם בסבב של שבת שעברה הוא סיים במקום הרביעי, כך שהמקום הרביעי באליפות מראה בדיוק על רמת היכולת של רוכב מוכשר זה.

הרוכב השני הוא מרטין דבאלוס. מדובר ברוכב על לכל דבר, מוכשר בטירוף, אך חסר מזל ועקביות בטירוף. העובדה שדבאלוס רוכב על אופנוע ההוסקוורנה החדש בסבב אך הזהה כמעט לחלוטין ל-KTM, רק מגבירה את ההערכה שלי כלפי רוכב זה אשר מראה לי שיש לו ביצים גדולות.

הרוכב הבא ברשימה הוא מאט למויין. אמנם למויין ממוקם רק במיקום ה-6 באליפות ומאחורי דבאלוס, הוא גם סיים את המירוץ האחרון במיקום ה-12, אך מדובר ברוכב מדהים שחסרה לו עוד קצת בשלות והבנה בכדי לאיים על המובילים, אך התחושה שהוא מעביר היא שיש לו את מה שצריך בכדי להיות בטופ של הקטגוריה, בטח לקראת סוף העונה הוא ימצא את היכולת שכולם יודעים שיש לו. זה רק עניין של זמן, סבלנות ונסיון כל עוד ישמור לא להיפצע.

אלו הם הרוכבים אשר יתנו ברוב המקרים פייט על המקום הראשון עד 6 אך לא הם ייקחו את האליפות העונה, כיוון שהקרב הזה הוא בין שלושה רוכבים. הרוכב הראשון הוא דווקא האלוף של עונת 2014, ג'סטין בוגל.

בוגל אמנם לא ניצח בשלושת המרוצים שהיו עד עכשיו, אך הוא שם בכל רגע ובמשך שלושה מרוצים תמיד היה בסביבת הפרונט ועם סיכוי לנצח את המרוץ, קצת מזכיר את דאנג'י בעניין זה, אך מכיוון שמדובר באלוף, אי אפשר לפסול אותו ואם יקרה משהו לג'רמי מרטין או למרווין מוסקין, בוגל יהיה שם בכדי לנצל את העניין.

הרוכב השני הוא אלוף אליפות המוטוקרוס לייטס בעונת 2014, ג'רמי מרטין. רוכב ימאהה הצעיר ניצח את הסבב השני של אליפות הלייטס מזרח, כמו גם הוא ממוקם במקום השני באליפות ולכן בעונתו השנייה באליפות הוא וקבוצתו מצפים ללא פחות מאליפות סופרקרוס. הבעיה של מרטין נכון לעכשיו היא רוכב KTM. מרווין מוסקין עושה לו חיים קשים במיוחד, אך עד לסוף העונה הכל יכול להשתנות.

מרווין מוסקין כמעט ולקח אליפות בעונת 2013 אך בסופו של דבר לא עשה זאת ובעונת 2014 לא התחרה בעקבות פציעה קשה, העונה הוא בא בכדי לסיים את מה שהתחיל ולקחת אליפות.

מוסקין ניצח בשניים מתוך שלושת המרוצים שנערכו עד כה ונראה שהוא, האופנוע שלו, והקבוצה שלו, הגיעו הכי מוכנים העונה ורוצים לקחת את הדאבל העונה. גם אליפות לייטס מזרח וגם אליפות 450, עונה חלומית עבור KTM, שגם לקחה את אליפות המוטוקרוס עם קן רוקזן בקיץ, נכון לעכשיו מוסקין נראה כל כך מרוכז במטרה, כך שהקלישאה הידועה צודקת, רק הוא יכול להביס את עצמו.

אין ספק שמוסקין, מרטין ובוגל הם שלושת הטוענים העיקריים לכתר האליפות, ההימור המושכל לניצחון יהיה על מוסקין, אך אם לוקחים את עונת 2014 בחשבון, אז מרטין ובוגל שווים בסיכוייהם לניצחון באליפות, שוויון כוחות מעניין.תגובות לכתבה
1.ניל 08-03-15
כתבה מעולה!
מה עם הסיקור מהלילה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:19-24.