טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הכל נשאר אותו דבר


   02-03-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מוסקין ודאנג'י ממשיכים בשלהם בסבב התשיעי של אליפות הסופרקרוס האמריקאית, טל דשא חושב שהגיע הזמן לרענן את המסלולים

בניגוד לכל מה שהיה לנו עד עכשיו' הסבב ה-9 של אליפות הסופרקרוס סיפק לנו אקשן רגוע משהו ונראה ששני מרוצים רצופים באותו המקום לא עושים טוב לקרבות על המסלול, אך מצד שני בקטגוריית "הלייטס", התמונה מתבהרת ודי ברור אילו רוכבים ילחמו על האליפות, למרות שעונת המזרח החלה רק לפני 3 שבועות.

250 - סבב שלישי לאליפות המזרח.

נפילת שערים ומוסקין טס קדימה ולוקח את ההולשוט עם ג'ואי סבטג'י שני ודקויטיס שלישי, אך פנייה אחת מאוחר יותר ג'סטין בוגל כבר עוקף את שניהם ועולה למקום השני. ג'רמי מרטין נדחק למקום השביעי, אך מהר מאוד מתאפס על עצמו ומתחיל לשעוט קדימה.

מלחמות המיקום מתחילות ומרטין לא מבזבז זמן. עוקף ושועט ומגיע לבוגל, עוקף אותו ומתקדם עד למקום ה-2 על חשבונו של בוגל. הקפה שישית וסבטג'י עוקף את דקוייטיס ועולה למקום החמישי בזמן שטונוס ממוקם רביעי עם מרוץ מרשים ביותר. אך הסיפור האמיתי הוא מרווין מוסקין, שפתח פער של 6 שניות על רוכב ימאהה ג'רמי מרטין ונראה בשליטה מלאה על המרוץ הזה.

שלושת המובילים של האליפות מובילים גם את המירוץ וכמו שצפינו שיהיה מוסקין, מרטין ובוגל שולטים ללא עוררין. מאחורי המובילים סבטג'י עוקף את טונוס ועולה למקום הרביעי, בזמן שרוכב הוסקוורנה דבאלוס מפצה במעט על פתיחת עונה לא טובה בעליל ועושה את דרכו לקדמת המרוץ.

מגיעים להקפה האחרונה ובזמן שהחמישייה המובילה לא משנה סדרי עולם בתוך עצמה, דבאלוס מנצל את חוסר הנסיון היחסי של טונוס ועוקף אותו שניה לפני דגל השחמט בצורה אמיצה והחלטית מאוד ועולה למקום ה-6 על חשבונו של טונוס שמסיים את המרוץ במקום ה-7.

450

הרוכבים עומדים על קו הזינוק, ווסטון פייק (!) מזנק כמו חתול על עכבר ולוקח את ההולשוט, כאשר אל הזנב שלו צמודים צ'אד ריד, ברוק טיקל, ריאן דאנג'י ואיליי טומאק. צ'אד ריד נכנס בפנימי של פייק ולוקח את ההובלה, דאנג'י שלישי על הזנב של פייק שלא מוותר ודופק לריד עקיפה ועולה להובלה על המרוץ בזמן שטיקל נושר למקום החמישי ומאחוריו מזדנבים טרי כנארד וקן רוקזן.

ריד נלחץ, טועה, ומוצא את עצמו על הרצפה בתוך קוביות החציר, מה שיקדם את דאנג'י עוד צעד אחד לעבר פייק שמוביל עליו בקצת פחות משתי שניות. הפקה חמישית ודאנג'י מנסה לעקוף את פייק שמככב היום בזמן שעל דאנג'י יושב טומאק.

דאנג'י עוקף את פייק וכנארד מצטרף לחגיגה. כנארד טומאק ופייק ממשיכים להילחם נכנסים לסיבובים שלושתם לרוחב ונלחמים על כל מילימטר כאשר פייק מראה יכולת מאוד גבוהה ובסופו של דבר כנארד יוצא עם ידו על העליונה ולוקח את המקום השני בזמן שטומאק שלישי ופייק רביעי, אך טיקל יושב חמישי ומתחיל לצמצם על פייק.

טיקל עוקף את פייק ובהקפה העשירית אנדרסון טועה ולא מצליח לקחת את הסיבוב, גורם לפייק לבלום בחוזקה ביציאה מהסיבוב (ימינה) ולהיכנס באופנוע של אנדרסון כאשר רוקזן מאחורי פייק, מנסה לעצור ולא מצליח, נגיעה קלה של הקדמי של רוקזן באחורי של פייק ורוקזן כמעט ומתרסק בעצמו ונאלץ לעצור במקום, איזו אכזבה לרוקזן שמקבל מזל רע אחרי מזל רע מכיוון שלא היה לו לאן לברוח ובלית בררה נכנס בפייק.

בקדמת המרוץ לדאנג'י יש פער של 3 שניות על כנארד, שפתח בעצמו פער של כמעט 2 שניות על איליי טומאק, עוד שליטה דומיננטית של דאנג'י, שמבהירה באופן חד משמעי מי הרוכב הטוב באליפות.

בלייק באגת הולך ומתקרב לפרונט וממירוץ למירוץ מוצא יותר עקביות ומסתדר יותר טוב עם האופנוע ולמעשה מתמקם חמישי מאחורי ברוק טיקל שרוכב גם הוא על סוזוקי. הקפה אחרונה ודאנג'י מנצח לאחר ששלט במירוץ הזה ללא עוררין אך ההפתעה היא אילי טומאק שעקף את כנארד ומסיים את המרוץ במקום השני ושולח את כנארד אל המקום השלישי.

ברוק טיקל מסיים את המרוץ התשיעי של העונה במקום הרביעי המעולה ובלייק באגת מסיים חמישי מרשים ביותר. הקרב על האליפות הולך ומסתיים לו ולמרות שיש עוד שמונה מרוצים עד לסוף העונה, התמונה כבר ברורה עד מאוד כאשר הקרב האמיתי הוא על המקום השני באליפות ושם אנו עוד נראה קרבות מרים בין טומאק לכנארד. כל אחד מהם רוצה לא רק לקחת את המקום השני, באליפות ואולי אפילו לארוב לטעות של דאנג'י ולהילחם על כתר האליפות עצמו (סיכוי קלוש) אלא בעיקר להראות להונדה מי הרוכב הטוב ביותר שלה ולקבל את מירב התמיכה הטכנית של היצרן בעל הכנף האדומה.

הבעיה של רוכבי הונדה היא שלמרות חולשתו הקשה של רוקזן במרוצים האחרונים הוא עדיין ממוקם 3 באליפות ולכן הוא עוד יכול להיכנס ביניהם ולעשות להם בלאגן, ורוקזן כמו רוקזן תמיד מוצא שוב את הגרוב שלו בשלב כזה או אחר לכן עדיין אי אפשר להוציא את רוקזן מתמונת האליפות.

השורה התחתונה היא שאלא אם כן דאנג'י יפצע, הוא הטוען העיקרי והאמיתי לכתר, ומדובר בהפתעה שכן רוקזן לקח את אליפות המוטוקרוס ובפתיחת העונה היה נראה הרוכב הטוב ביותר.

אך במרוצים כמו במרוצים, הכל משתנה מקצה לקצה וכמו מזג האוויר התחזית משתנה מרגע לרגע. דבר אחד בטוח, היחיד שיכול לעצור את דאנג'י זה הוא עצמו ועם פער של 30 נק' על כנארד דאנג'י, הוא יכול לשבת בבית במירוץ הבא ועדיין להוביל את האליפות, דומיננטיות לשמה.


250 מזרח
1. מרווין מוסקין
2. ג'רמי מרטין
3. ג'סטין בוגל
4. ג'ואי סאבטג'י
5. ג'יימס דקוייטיס
6. מרטין דבאלוס
7. ארנאוד טונוס
8. אנטוני רודריגז
9. אר ג'יי המפשיר
10. לוק רנזיאנד

450 תוצאות:
1. ריאן דאנג'י
2. איליי טומאק
3. טרי כנרד
4. ברוק טיקל
5. בלייק באגת

250 מזרח אליפות:
1. מרווין מוסקין (ק.ט.מ.) 72נק'
2. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 65נק'
3. ג'סטין בוגל- (הונדה) 62נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- ( קאוואסאקי) 54נק'
5. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 39נק'

450 אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 199נק'
2. טרי כנארד- (הונדה) 169נק'
3. קן רוקזן- (סוזוקי) 156נק'
4. איליי טומאק- (הונדה)137נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה)126נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 21:25-24.