טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תעודת חצי


   23-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-8 של אליפות הסופרקרוס הגיע לאטלנטה והעביר אותנו לחציה השני והאחרון של העונה

450

זינוק מטורף וצ'אד ריד לוקח את ההולשוט (!) כאשר צמוד אליו מתמקמים פיל ניקולטי, שמחליף את ג'סטין בארשה הפצוע ועושה עבודה מצוינת ובן קבוצתו לימאהה - ווסטון פייק, ששוב מראה את היכולת המעולה שלו.

מאחורי השלישייה מתמקמים להם ריאן דאנג'י במקום הרביעי וקול סילי התותח. הקפה שניה ונראה שהפתיחה החזקה של ריד היא לא סתם. והוא פותח חזק על ידית המצערת ופותח פער מהמקום השני. פייק עוקף חיש מהר את ניקולטי, שמוצא את עצמו בקרב מול דאנג'י, שעוקף את רוכב ימאהה גם הוא.

רוקזן, שפתח נורא את המירוץ, עוקף רוכבים בקצב בסיטונאות, מגיע למקום ה-14, עוקף עוד שני רוכבים ועולה למיקום ה-12 וחיש מהר משפר עוד מקום אחד ועולה ל-11, man on a mission.

ניקולטי לא עומד בלחץ ומתדרדר אחורה ובמקומו מגיעים להם שלישיית רוכבי הונדה , טומאק, סילי וכנארד. הקפה חמישית וכנארד עוקף את סילי לא לפני שיש מגע ביניהם, אך שניהם נשארים על הגלגלים ולא מאבדים יותר מדי זמן.

טומאק יושב רביעי, חזק על הגז, מגיע לפניה חזקה ימינה, לוחץ את הקדמי חזק מדי ומאבד אותו, מה ששולח אותו ואת האופנוע להתרסקות לא נעימה בעליל כאשר יד ימין שלו משופשפת לחלוטין מהמרפק ועד לשורש כף היד, לא נעים וממשיך את העונה הנוראית שעוברת עליו.

הקפה שביעית, ריד חזק על הגז, עושה הקפות מהירות ועקביות ושומר על פער עקבי של 2 שניות פחות או יותר מפייק, אך הוא צריך להתחיל לפתוח גז מכיוון שדאנג'י יושב על הזנב של פייק. רוקזן מתרסק, שוב, בצורה אלימה עד מאוד כאשר הוא נוחת על קוביות החציר המכוסות בצידי המסלול, מעקם את הכידון של האופנוע אך מחליט לחזור לרכב למרות שהוא יודע שניקוד הוא כבר לא יקח היום. דאנג'י עוקב אחרי פייק כבר די הרבה זמן ועם 12 הקפות עד לסוף המרוץ הוא מוציא לפועל מהלך עקיפה מבריק שנמשך על פני 2 פניות, מדהים לראות את היכולת המטורפת של הרוכב העקשן והעקבי הזה שמחפש את הניצחון השלישי שלו העונה.

דאנג'י מפנה את כל תשומת הלב שלו לצמצום על ריד שנמצא יותר מ-4 שניות לפניו. כנארד תפס גם הוא את פייק ועם 10 הקפות עד לסוף המרוץ הוא עוקף את פייק שלא עומד בקצב המהיר ונראה בכושר פחות טוב משאר החמישייה המובילה.סילי מגיע חיש מהר, תופס גם הוא את פייק ועוקף ללא שום בעיה. פייק נראה לא טוב ביחס לתחילת המרוץ ומאחוריו במקום ה-6 נמצא ברוק טיקל וכדאי מאוד לפייק להגביר את הקצב אחרת הוא ייעקף שוב. 4 לסיום ודאנג'י לא מוותר וצמצם מ-4 שניות ל-1.8 שניות מריד, אך למרות המהירות האבסולוטית העדיפה של דאנג'י, ריד מכתיב את הקצב בנינוחות מרשימה.

דאנג'י ממשיך לצמצם וכמו כריש מתחיל להריח דם והוא מרחק 4 מטר מריד שמגיע בינתיים לסמנים אחוריים שמעקבים אותו במעט כאשר הסקופ הוא שריד הרכוב על קאוואסאקי בקבוצתו הפרטית שלו, עוקף את מילספס שנמצא במקום ה-12 על אופנוע קאוואסאקי רשמי, טרוף מוחלט.

דאנג'י מנסה לנצל את העיכוב הקל של ריד אך לא מצליח מכיוון שהוא בעצמו מעוכב מעט על ידי מייק אלסי, מה שמאפשר לריד לסגור את הניצחון הראשון שלו העונה והראשון שלו אחרי יותר משנה!

לריד יש 2 אליפויות סופרקרוס שרשומות על שמו עוד לפני שדאנג'י בכלל עלה לקטגוריה ומדהים שהוא מנצח מרוץ כאשר מי שרודף אחריו הוא רוכב צעיר ביחס אליו שיש לו אליפות אחת ומחפש את השניה, מרגיש כמו חילופי משמרות עם פירגון למפקד היוצא, (מקווה שזרמתם איתי בקו המחשבה ) כנארד מסיים שלישי, סילי רביעי ופייק חמישי.

250 מזרח

הגייט נופל ודבאלוס לוקח את ההולשוט, ג'סטין בוגל נצמד אליו במקום השני, מאט למויין פותח שלישי ג'רמי מרטין רביעי , וינס פריזי חמישי ומרווין מוסקין שישי. פריזי עוקף את למויין ומביא איתו את מוסקין שעוקף גם הוא את למויין.

הקפה שנייה ומוסקין מנסה לעקוף את פריזי ללא הצלחה, לא מוותר , מנסה שוב, ועוקף. ג'רמי מרטין שפתח 4 לא צלח את הבלאגן של ההקפה הראשונה כמו שצריך ומוצא את עצמו מאחורי פריזי אך מנצל את העובדה שפריזי עדיין לא הפנים את העקיפה של מוסקין עליו ועוקף גם הוא את רוכב הונדה.

הצמד חמד מוסקין את מרטין עוקפים גם את למויין בלי בעיה ומתחילים לחתוך את הפער עד לבוגל, שנמצא במקום השני ומצמצם בעצמו על המוביל של המרוץ מרטין דבאלוס.

הקפה חמישית ובוגל כבר על הזנב של דבאלוס שמצידו מגביר מעט את הקצב אך לא מצליח לנער את האלוף בקטגורית הלייטס מזרח של 2014 מעליו. חולפות עוד 3 הקפות ומוסקין את מרטין כבר יושבים על בוגל שמנסה למצוא את המקום הנכון לעקוף את דבאלוס.

מוסקין טועה, ונוחת לא טוב ואלוף המוטוקרוס של 2014 , מרטין , עוקף אותו ועולה למקום השלישי. 6 הקפות לסיום ובוגל עוקף את דבאלוס שנעקף גם על ידי מרטין ומיד לאחר מכן גם על ידי מוסקין והקרב על הניצחון כבר לוהט אש והמפסיד הגדול מכל הסיפור הזה הוא דבאלוס, שמההובלה במרוץ נופל למקום הרביעי בתוך 3 פניות בלבד.

חולפת לה עוד הקפה ומרטין נכנס לבלוק פס אגרסיבי על בוגל ויש מגע בין שני הרוכבים אך שניהם רוכבים מנוסים ומצליחים לא ליפול אך בוגל לא מוותר ויוצא עם ידו על העליונה, כאשר מוסקין מאחוריהם מנצל את הבלאגן ומנסה לעקוף את מרטין, נוחת לא טוב וטורק את המתלים של האופנוע וחשוב מכך, הוא מאבד את הסיכוי לעקוף את מרטין לאחר קרב פסיכי עם רוכב ימאהה.

בוגל מנסה לנצל את הבלאגן ולברוח קדימה אך מרטין לא סתם נחשב לאחד הכשרונות הגדולים של האליפות וקופץ רמפה שכולם בקושי קופצים אותה, נוחת באמצע הישורת הקצרה ולא מתרגש מטריקה מוחלטת של האופנוע, פותח גז חזק ונצמד מחדש לבוגל עם 3 הקפות עד לסוף המרוץ רווי האקשן הזה.

הטרוף לא נעצר לשניה ומרטין עוקף את בוגל בבאמפים עם קצב כלכך גבוה שבוגל נשאר ללא תשובה עם 1.5 הקפות עד לסוף המרוץ ונאלץ להגן על המקום השני שלו מול מוסקין שלא מוותר ולוקח את המקום השני מבוגל שמסיים את היום במקום השלישי. מרוץ מטורף, רווי התרחשויות, עקיפות ואדרנלין, בדיוק כמו שאנו אוהבים.

שלושת הרוכבים הראשונים באליפות מופרדים על ידי 5 נקודות בסך הכל ובמרוץ הבא הכל יכול להתהפך כמו שקרה בעונת 2014 בה סיניסירולו הוביל את האליפות בבטחה ובסוף העונה בוגל יצא עם ידו על העליונה אחרי שסיניסירולו פרש בעקפות פריקת כתף שחייבה אותו לעבור ניתוח, מסקנה? הטרוף רק התחיל.

450 תוצאות:
1. צ'אד ריד
2. ריאן דאנג'י
3. טרי כנארד
4. קול סילי
5. ווסטון פייק
6. ברוק טיקל
7. ג'ייסון אנדרסון
8. בלייק באגת
9. אנדרו שורט
10. ג'וש גרנט

250 תוצאות:
1. ג'רמי מרטין
2. מרווין מוסקין
3. ג'סטין בוגל
4. מרטין דבאלוס
5. ג'ואי סאבטג'י
6. וינס פריזי
7. מאט למויין
8. אנטוני רודרוגיז
9. אר ג'יי המפשיר
10. ארנאוד טונוס

450 אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 174נק'
2. טרי כנארד- (הונדה) 149נק'
3. קן רוקזן- (סוזוקי) 143נק'
4. איליי טומאק- (הונדה) 115נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 114נק'

250 מזרח אליפות:
1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 47נק'
2. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 43נק'
3. ג'סטין בוגל- (הונדה) 42 נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 36נק'
5. מרטין דבאלוס- (הוסקוורנה) 30נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:48-24.