טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריאן סיקרט


   15-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דאנג'י ממשיך לשלוט, אבל במירוץ ה-250 המירוצים צמודים מאוד. טל דשא עם סיקור מרוץ סופרקרוס מס' 7

אליפות המוטוקרוס הגיעה לסבב השביעי, אשר נערך בארלינגטון, דאלאס.

450
הרוכבים עומדים על קו הזינוק וכמו קליע מזנק רוכב KTM הבכיר ביותר, ריאן דאנג'י. האמריקאי חותך את הסיבוב הראשון ואל הזנב שלו נדבק דייבי מילספס כאשר מאחוריו מתנהלת מלחמה אשר ריסקה בפניה הראשונה של המרוץ את אחד הרוכבים, אך גם הוציאה את בלייק באגת במקום השלישי והמצויין, כאשר קן רוקזן נצמד אליו ומחפש נקודות עקיפה.

הקפה שניה - רוקזן עוקף את באגת אחרי סדרת באמפים שבה הוא נכנס לסיבוב ימינה חזק ומהיר יותר מבאגת וישר מנסה לפתוח פער מכיוון שעל הזנב של באגת יושב המנצח של שבוע שעבר, רוכב הונדה הבכיר בסדרה, טרי כנארד.

מאחורי המובילים ריד היה ממוקם שביעי, עד שטומאק הגיע, נכנס מתחתיו בפנייה ימינה, נותן סוג של ניו –אייג' בלוק פס, ריד נוגע קלות באופנוע של טומאק, וריד על הרצפה. איזו אכזבה לרוכב האוסטרלי שרק בשלב הזה של העונה חוזר קצת לעצמו.

מי שמצליח לעשות חיל הוא אנדרו שורט, שמטפס לאט לאט לעבר החמישייה הראשונה ואולי אף יצליח להחזיק מים הפעם בניגוד לשאר המרוצים שהיו לו העונה.

חוזרים לאקשן, כנארד מצא דרך לעקוף את באגת ואכן הוא עושה זאת ומתחיל לרדוף אחרי רוקזן. באגת סוף סוף מתחיל להבשיל והעבודה שעושים איתו בקבוצה בהחלט מתחילה להניב פירות. הקפה חמישית ורוקזן יושב למילספס על הזנב ומחכה להזדמנות לעקוף.

עם סיום ההקפה ותחילתה של החמישית כנארד מבצע את המהלך שלו על מילספס, עוקף ומתחיל לרדוף אחרי דאנג'י שכבר פתח פער לא גדול מדי של שלוש שניות. מילספס לא עומד בקצב ומזמן אליו את כנארד ובאגת, מילספס נלחץ וטועה.

מילספס לוחץ חזק מדי ומוקדם מדי על הגז והאופנוע האגרסיבי מרים גלגל, ומשליך ממנו את מילספס, שבאמת מבייש את עצמו העונה וטועה טעות קשה בכל מרוץ ומרוץ העונה, וזו הולכת להיות בעיה מבחינתו בסוף העונה.

מניין ההקפות עד לסיום המרוץ הולך ויורד ומיסטר "דיזל" חם אש היום, הוא מהיר מכל אחד אחר על המסלול וכל פעם שרוקזן מצמצם עליו במעט הוא פותח שוב ומותח בחזרה את הפער, שליטה אבסולוטית של דאנג'י. גם רוקזן לא איטי, למעשה יש לו פער של לא פחות מתשע וחצי שניות על כנארד ובאגת.

7 הקפות לסיום ובמקום העשירי נמצא פיל ניקולטי לפני קול סילי שנלחם על המקום העשירי בשיניים כאילו לא היה בכלל על הפודיום בשנה שעברה.

אל הצמד הזה צריך להכניס גם את ג'וש היל כאשר הקרב הזה הוא היחיד המעניין כרגע על המסלול וזה אומר שלראשונה העונה יש לנו מרוץ שהוא לא ממש מעניין ואפשר להגיע אל קו הסיום.

סוף ההקפה האחרונה ודאנג'י מנצח בפעם השנייה העונה ובסטייל של אלוף מזינוק ועד סיום הוא מוביל כל שנייה ושנייה של המרוץ, זו דומיננטיות אמיתית ובואו נקווה שזה לא מסיים את סיפור האליפות מוקדם מדי.

במקום השני מסיים קן רוקזן, שלישי זהו טרי כנארד, בלייק באגת רביעי מרשים ביותר, אנדרו שורט גם מאוד מרשים עם מקום חמישי, ג'ייסון אנדרסון 6 ואילי טומאק 7 מאכזב מאוד. מה לגבי הקרב בין סילי, היל וניקולטי?

ריד נכנס ביניהם, עשה ערבול טוב טוב והוציא את סילי במקום העשירי כאשר ניקולטי נשר למקום ה-13 והיל נשאר במקומו במקום ה-12 מה שאומר שריד מסיים את המרוץ במקום ה-11.

250 מזרח

הרבה תהיות היו לפני המרוץ הזה היום, מי יבלוט, מי לא ומי יפתיע העונה. אומנם זהו רק המרוץ הראשון של האליפות, אך בכל זאת הסקרנות כבר עוד שנייה מתפרצת. מוסקין מזנק בטרוף שלו ולוקח את ההובלה כאשר צמוד צמוד אליו נמצא האלוף של 2014, ג'סטין בוגל וההונדה שלו ובמקום השלישי יושב לו מרטין דבאלוס על ההוסקוורנה החדשה. פנייה שנייה פחות או יותר ודבאלוס נוגע עם הקדמי באחורי של בוגל ומתרסק לא לפני שהוא מוריד עוד רוכב אחד על הדרך, פתיחה נוראית.

את המקום השלישי ירש אנטוני רודריגז הרכוב על ימאהה, לא מרטין, רודריגז, הפתעה טובה ומוחלטת בזמן שרוכבי פרו סירקית ג'ואי סאבטג'י ומאט למויין סוגרים את החמישייה הראשונה.

מכאן והלאה אנו רצים להקפה השמינית בה קייל קונינגהם מתרסק קשות ונראה פצוע. המרוץ נעצר עם דגל אדום, מה שאומר שיש זינוק מדורג מחדש כאשר סדר הזינוק הוא לפי המיקום האחרון בהקפה האחרונה, מה שאומר שמי שהוביל יזנק מעמדת הפול פוזישן כמו שקוראים לזה בשפת מרוצי הכביש.

קונינגהם אגב, במצב טוב ויצא מהמסלול בכוחות עצמו ועל הרגליים, מזל גדול. זינוק מחודש ומוסקין שוב מזנק כמו חיה פצועה ולוקח את ההובלה ושוב בוגל מאחוריו במקום השני בזמן שאת המקום השלישי לוקח ג'ואי, רביעי הפעם מתמקם לו הרוכב המוביל של ימאהה, ג'רמי מרטין והוא בתוך סנדווי'ץ של קאוואסאקי עם ג'ואי שמלפניו ולמויין שמאחוריו.

מכיוון שמניין ההקפות לא זהה ויש פחות אז נזנק לחמש הקפות לפני סוף המרוץ כאשר למויין תוקף את מרטין בסדרת קפיצות נמוכות אך מהירות עד מאוד.

מרטין מתאפס על עצמו ותופס בחזרה את למויין, עוקף אותו ונעקף בסוף המרוץ מחדש, פתיחה לא טובה באופן יחסי לרוכב שאמור לשלוט באליפות הזו. מוסקין מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה וגם בוגל צריך להיות מרוצה מהמרוץ הזה כאשר הוא מסיים במקום השני, ג'ואי שלישי, מרטין רביעי , למויין חמישי, פריזי שישי ואר –ג'יי המפשיר שרוכב על הונדה מתמקם שביעי מרשים במיוחד.

450 תוצאות סופיות:
1. ריאן דאנג'י
2. קן רוקזן
3. טרי כנארד
4. בלייק באגת
5. אנדרו שורט

450 אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 82נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 78נק'
3. טרי כנארד- (הונדה)68נק'
4. אילי טומאק- (הונדה) 64נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 62נק'

250 מזרח תוצאות סופיות:
1. מרווין מוסקין
2. ג'סטין בוגל
3. ג'ואי סאבטג'י
4. ג'רמי מרטין
5. מאט למויין

250 מזרח אליפות:
1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.)25נק'
2. ג'סטין בוגל- (הונדה)22נק'
3. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי)20נק'
4. ג'רמי מרטין- (ימאהה)18נק'
5. מאט למויין- (קאוואסאקי)16נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:21-24.