טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
להתחיל מחדש


   12-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המירוץ השביעי של סבב הסופרקרוס יציג לראווה את רוכבי המזרח ב-250, וגם הקרב ב-450 ממשיך להתעצם. כרגיל, טל דשא עושה הכנה

הסבב השביעי לעונה זו הוא לא עוד סבב פשוט ורגיל, מדובר בתחילתה של אליפות הסופרקרוס 250 מזרח ולכן הפרומו הפעם יהיה במתכונת של כתבת פתיחת עונה. הסבב ייערך בארלינגטון, ב-14/02/2015

250 מזרח

אליפות המזרח העונה היתה אמורה להיות אחת החזקות בשנים האחרונות כאשר הרוכב המוביל של פרו סירקיט קאוואסאקי, אדם סיניסירולו אמור היה להשתתף בה ולהיות הטוען העיקרי לכתר האליפות.

מה לעשות שאלי המרוצים לא רצו לראות את אדם מתחרה העונה ולכן, לאחר פציעה שספג במהלך אחד ממרוצי הטרום עונה באירופה הוא פרק שוב את הכתף שלו ושוב נאלץ לעבור ניתוח שישבית אותו, ולכן לא יתחרה העונה, אך אל דאגה, ישנם עוד כמה מתחרים אחרים שראויים לציון.

נתחיל מרוכב ימאהה, ג'רמי מרטין, שכבש את אליפות המוטוקרוס האמריקאית בקיץ האחרון בסערה. עבור מרטין מדובר בעונתו השנייה באליפות הסופרקרוס והוא מגיע לעונה זו מוכן מתמיד לאחר שפשוט חיסל את המתחרים שלו באליפות המוטוקרוס וירצה לקחת גם את אליפות הסופרקרוס העונה בכדי שיוכל לעבור לקטגוריית ה-450 כאלוף סופרקרוס בעונה הבאה.

למרטין הולכת להיות עבודה קשה העונה שכן אלוף העונה שעברה, ג'סטין בוגל, גם כן יתחרה מולו וזו הולכת להיות חגיגה אמיתית לעיניים. בוגל רוכב עבור הונדה בקבוצה רשמית ועם אופנוע סופר תחרותי שכאמור לקח את האליפות בעונת 2014.

הולך להיות מעניין במיוחד לראות את מרטין ובוגל נלחמים אחד מול השני כאשר בוגל מגיע השנה בוגר ובשל יותר, כמו גם עם ההבנה שזוהי הפעם האחרונה בה יתחרה בקטגוריה הזו, אם יצליח לקחת את האליפות. מי שעוד הולך לעניין אותנו העונה הוא הרוכב הצרפתי, שכבר צבר וותק של כמה עונות בארצות הברית, הלא הוא מרווין מוסקין שמתחרה עבור KTM רד בול בקבוצה הרשמית.

את המקום השני באליפות בעונה שעברה לקח לא אחר מאשר מרטין דבאלוס, אשר העונה הולך להתחרות עם חברת ימאהה ובהחלט יכול להפתיע העונה ולהפריע לשני המועמדים על כתר האליפות.

אל חבורת החוד הזו ינסו להצטרף גם רוכבים אחרים וביניהם וינס פריזי, מת'יו למויין וגם ג'ואי סבטג'י אשר יכולים כל אחד בתורו להפריע לרוכבים המובילים. ההימור שלי הוא על ג'רמי מרטין, אחד הרוכבים הפחות מועדפים עליי, אך אין מה לעשות וצריך להפנים שמרטין נראה כרגע, ביחד עם בן קבוצתו קופר ווב כרוכב העל של העתיד הנראה לעין אם רק יצליח לא להיפצע.

ג'סטין בוגל


450

המירוץ הקרוב עשוי להיות מותח מאוד שכן גם דאנג'י, שמוביל את האליפות, גם רוקזן, גם כנארד וגם טומאק רוצים לנצח, כיוון שכמו שדאנג'י רוצה להישאר עם מספר הרוכב האדום, שמעיד על היותו מוביל האליפות, כך גם שאר הרוכבים רוצים לנצח אותו.

אך האמת חייבת להיאמר - דאנג'י הוא אדון יציבות, גם כאשר הוא ביום רע הוא עדיין מסיים ברביעייה הראשונה ולכן גם אם לא יצליח לנצח בסופ"ש הקרוב הוא עדיין יהיה קרוב מספיק בכדי למזער את הנזקים, כאשר מי שנראה הכי מוכן לקרב על האליפות הוא דווקא הרוכב שסיים במקום השני בשבוע שעבר, קן רוקזן.

למרות שרוקזן לא ניצח בשבוע שעבר, הוא עשה משהו שמעיד על תהליך ההתבגרות שלו, הוא סיים שני בלי מהלכי התאבדות כאלו ואחרים וגם היה מרוצה. למה זה אומר שהוא מתבגר? מכיוון שעכשיו הוא יכול להסתפק בפחות מניצחון רגעי ויכול להסתכל על התמונה הגדולה.

דווקא המנצח של שבוע שעבר, טרי כנארד, לא נראה כמי שיכול לאיים על דאנג'י בטווח הארוך מכיוון שכנארד חייב ללמוד להיות יותר עקבי. ניצחונות זה לא מספיק, צריך גם לסיים על הפודיום כאשר לא מנצחים ואצל כנארד זה לרוב מסתכם במצב של ניצחון או התרסקות, למרות שגם בעונת המוטוקרוס שנערכה בקיץ היה כנארד מאוד עקבי לקראת סוף העונה.

העונה הזו היא העונה הכי מוצלחת שהוא ידע עד היום. למרות שלא נראה לי שיתמודד על הניצחון השבוע, התקווה היא שכן מכיוון שמדובר באדם נחמד מאוד ורוכב לא פחות ממבריק שמגיע לו לטעום את טעם הניצחון ולהביא אליפות לאחר כל הניתוחים שעבר בשנים האחרונות.

אילי טומאק מדשדש ולא ברור למה, שכן הוא הרוכב המהיר ביותר על המסלול ולא מדובר על עניין חד פעמי, גם כאשר היה בקטגוריית הלייטס עדיין בהרבה מקרים הוא היה מהיר יותר באימונים מהרוכב המהיר ביותר ב-450. פה מדובר ברוכב שכן יכול לשנות את מזלו ולאט לאט לכרסם ביתרון הנקודות של דאנג'י, רוקזן וכנארד.

צריך לראות גם מה יקרה עם דייבי מילספס, שפשוט לא מוצא את עצמו העונה בניגוד גמור למה שציפינו ממנו ואולי סוף סוף יחזור לתת בראש.

עכשיו צריך לומר כמה מילים על צ'אד ריד. ריד סיים את המירוץ האחרון במקום הרביעי וסוף סוף מזכיר קצת את ריד שאנו כה רגילים לראות. לא נראה שריד נמצא ברמת כושר ויכולת כמו של המובילים בסבב, אך אף פעם אי אפשר לבטל את הרוכב האוסטרלי המוכשר הזה, שלקח בעברו 2 אליפויות סופרקרוס בקטגוריה הבכירה.

אין ספק שריד שם את התקרית המכוערת בינו לבין כנארד בצד ועכשיו נשארו רק עם עצבים, שמוציאים ממנו הקפות מהירות ואגרסיביות כמו שאנו רגילים לראות ממנו.

מי ינצח ומי יפסיד? התשובות ביום ראשון בכתבת הסיקור הקבועה שלנו, עד אז שיהיה סופ"ש מהנה רווי בגשם, בוץ ושטח.
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:17-24.