טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מתלוצץ עם רופאיו


   08-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ווב התרסק קשות באימונים שלפני המרוץ ונאבק עם רופאיו בכדי שיוכל להתחרות, בינתיים בקטגוריה הבכירה המצב מתחיל להסתבך. טל דשא עם סיכום המירוץ השישי בסופרקרוס

הסבב הגיע לסן דייגו למרוץ השישי של העונה ותמונת האליפות מתחילה להשתנות בקטגוריה הבכירה.

250
זינוק מטורף וזאק אוזבורן לוקח את ההולשוט בזמן שווב הכאוב מתמקם שני ואויבו המר, שהיה פעם אחד מחבריו הטובים, טיילר באורס, מתמקם במקום השלישי. באורס עוקף את ווב ומתמקם שני, שם את פעמיו לעבר המקום הראשון אך עדיין לא מצליח לעוקף את אוזבורן.

מלקולם סטיוארט מנסה לעקוף את ווב ומתרסק בזמן שאנחנו עדיין בהקפה הראשונה. באורס שורף את המסלול ועוקף את אוזבורן שמתחיל לשמור על הקווים שלו מכיוון שהוא יודע שווב מאחוריו. פנייה אחרונה לפני סיום ההקפה הראשונה, עוקף ווב את אוזבורן ועלה למקום השני. הקפה שניה, וגם שיין מק'לרף עוקף את אוזבורן ומתחיל לרדוף אחרי ווב ובאורס אך הוא לא בקצב שלהם נכון לעכשיו.

מאחורי השלישיה הראשונה מתמקמים אוזבורן, הנסון, מרטין, זאק בל, קול מרטינז, כריס אלדרידג' וג'קסון ריצ'רדסון שסוגר את העשרייה הראשונה.

מקלרף צמוד לווב, שמבין שהוא חייב לעקוף את באורס שמצידו מתחיל להחלש קצת. ג'סי נלסון, שלקח את המקום השני במרוץ הקודם פתח בצורה נוראית היום וממוקם במיקום ה-11 מאחורי אוסטין פוליטלי לאחר שעקפו את ריצ'רדסון.

נלסון מנסה לעקוף את את פוליטלי ללא הצלחה עד ההקפה השביעית בה הוא מצלח להשלים עקיפה על פוליטלי שמאוד מרשים. באורס היה נראה בשליטה מוחלטת על המרוץ, אך ווב מראה סימנים של הגברת הקצב ומצליח לסגור את הפער כאשר מבחינתו של ווב לראות את באורס לפניו זה כמו לשים סינר אדום מול שור זועם, שכן שני הרוכבים הללו, שהיו חברים טובים לפני תחחילת האליפות, נכנסים אחד בשני לאורך כל העונה וכל מה שווב רוצה לעשות זה להראות לבאורס אגזוזים.

ווב צמוד צמוד לבאורס עם עוד 6 הקפות לסיום המרוץ, מפעיל לחץ ועוקף ללא בעיה ומביא איתו גם את מקלרף שמנצל את ההזדמנות ועוקף גם הוא את באורס ולמעשה נראה מהיר גם מווב עצמו. באורס לא מספיק לנשום אוויר וכבר צריך להתחיל לחשוב על מגננה מפני חברו לקבוצה, ג'וש הנסון.

מניין ההקפות עד לסיום המרוץ הולך ויורד ואנו מגיעים להקפה האחרונה של המרוץ ואלכס מרטין שהצליח גם הוא לעקוף את זאק אוזבורן, נמצא כעת תחת מתקפה מצידו אך לא נלחץ ולא מוותר עד לדגל השחמט. ווב מגיע לפניה האחרונה ומנצח נצחון מבריק, מדהים, ומפתיע בו זמנית מכיוון שכמו שכתבתי בתחילת המרוץ הוא בכלל לא היה אמור להתחרות היום.

אין ספק שהוא השליט הבלתי מעורער של אליפות המערב. מקלרף מסיים במקום השני והמדהים בזמן שבאורס התאפס על עצמו ושמר על המקום השלישי ובעיקר את בן קבוצתו הנסון מאחוריו. אליפות המערב סיימה את חלקה עד למרוצים האחרונים של העונה וביום חמישי במקום פרומו רגיל, נעלה לכם סיקור פתיחת עונה של אליפות הלייטס מזרח.

450

בסבב הקודם מיסטר דיזל, הלא הוא ריאן דאנג'י, הגדיל את הפער שלו באליפות אל מול שאר הרוכבים והפעם הוא רוצה לחזק את מעמדו כמוביל לאליפות.

הרוכבים עומדים על קו הזינוק ועם נפילתם של השערים, מייק אלסי טס כמו טיל לעבר הפניה הראשונה, מפספס ויוצא אל מחוץ למסלול, מה שמאפשר לרוקזן לקחת את ההולשוט כאשר מאחוריו מקתמקמים להם אנדרו שורט במקום השני, טרי כנארד , דייבי מילספס (שעובר עונה נוראית), רוני סטיוארט (שם לא מוכר אך רוכב תותח), ריאן דאנג'י ואילי טומאק, שסוגר את השביעייה הראשונה.

שורט כצפוי לא עומד בקצב ומיד נעקף על ידי כנארד, כאשר גם נותן בעקיפה ומכוון אל כיוונו של כנארד. הקפה שניה מתחילה וצ'אד ריד, שזינק לא טוב בעליל, מצליח לעלות עד למקום השישי ומכוון אל דאנג'י שממוקם חמישי.

טומאק מגיע לריד, מנסה לעקוף אותו אך נכנס טיפה באופנועו של האוסטרלי, מסבסב את האופנוע במקום ומוצא את עצמו על הרצפה, לא מבזבז זמן ומיד חוזר לרכב לא לפני שנעקף על ידי 9 רוכבים ומוצא את עצמו במקום ה-15.

אך טומאק הוא לא אחד שמוותר והוא ישר מתחיל לתת גז ולעקוף רוכבים. דאנג'י עוקף את אנדרו שורט ומתחיל במרדף אחרי דייבי מילספס. כנארד צמוד לרוקזן ומחפש את הקו הנכון לתקוף את הרוכב הגרמני בזמן שמאחוריו מילספס מתרסק בפעם המיליון העונה. אין ספק שבקבוצתו מתחילים לפקפק בהחלטה להחתים אותו העונה שכן הוא לא עומד בצפיות בשום צורה, וחבל.

הקפה רביעית וכנארד נוחת מקפיצה עמוק בתוך פניה שמאלה ויוצא לצידו של רוקזן, אך רוקזן לא מוותר ומנסה להשיב מלחמה אך טועה בקפיצה הבאה שמגיעה להם ובעצם מאפשר לכנארד לפתוח עליו פער קטן של שניה וקצת.

בינתיים, במקום השלישי, הכינוי דיזל שניתן לדאנג'י מצדיק את עצמו שכן כמו קטר דיזל הוא נשאר עקבי וגם בימים לא טובים מבחינתו כמו אלו הוא עדיין מסיים לרוב על הפודיום וכרגע הוא בדרך הנכונה לעוד פודיום.

מאחורי דאנג'י, במקום הרביעי, ממוקם ליד צ'אד ריד האוסטרלי כאשר מאחוריו נמצא אנדרו שורט שנלחם על המקום שלו עם בלייק באגת שעדיין טרי טרי ורוצה לסיים במקום החמישי במרוץ הזה אך ללא הועיל מכיוון שטומאק נמצא בתנועה ועד לסוף המרוץ ידחק את באגת ושורט אחורה ביחד עם רוכב הונדה השני קול סילי.

אנדרסון וסילי ממוקמים במקומות השביעי ושמיני בהתאמה ונראה שסילי מצליח לסגור את הפער אל אנדרסון שטועה טעות חמורה ומתרסק קלות, מה שממקום את סילי למקום השביעי ואת טומאק שהתרסק בתחילת המרוץ למקום השמיני, המהירות האבסולוטית של טומאק פשוט מדהימה כל פעם מחדש.

באגת עוקף את שורט ועולה למקום החמישי. רוקזן לא מוותר לכנארד ורודף אחריו כאשר הוא משוחרר מלחצים מכיוונו של דאנג'י שנראה כמי שיסתפק במקום השלישי, שוב פעם.

נשארו עוד 8 עד לסוף המרוץ ורוקזן כבר צמוד לכנארד שמבין שהוא צריך להעלות קצת את הקצב בכדי לעצור את המומנטום של רוקזן.

חולפות להן עוד שתי הקפות ורוקזן כבר צמוד לכנארד, אך הם מגיעים להרבה סמנים אחוריים שעלולים להאט אותם ולפגוע בקצב המהיר ובריכוז שלהם אחד בשני.

כנארד מגיע לסמן אחורי ועוקף אותו ללא שום בעיה אך הסמן כנראה חשב שרק כנארד צריך לעבור אותו והוא לוקח קווים שמעכבים את רוקזן. 3 הקפות לסיום המרוץ ורוקזן שוב יושב לכנארד על הזנב, שמצידו לא נלחץ ולא מוותר על מילימטר.

חולפת לה עוד הקפה וכעת נשארו 2 וכנארד מדביק את ידית המצערת לפחית הסטופ שלה, אך רוקזן לא מוותר ומנסה שוב ושוב אל מול כנארד שיודע שהעונה הוא לא פחות טוב מהרוכב הגרמני.

פנייה אחרונה ורוקזן נוחת בתוך הפנייה בתקווה שיהיה לו דרייב מהיר מספיק לצאת ראשון אל קו גמר המרוץ אך כנארד חד ממנו היום ולוקח את הנצחון השני שלו העונה. מאז 2011 הוא לא ניצח שני מרוצים באותה העונה וכעת הוא באמת בקרב על האליפות.

דאנג'י מסיים שלישי כצפוי בזמן שריד מסיים רביעי וטומאק(!) מצליח לסיים במקום החמישי והמדהים אחרי עוד מרוץ קשה בטרוף. תמונת האליפות אמנם נראית די דומה כמו לפני המרוץ הזה אך הפערים הצטמצמו לחלוטין וכרגע בין דאנג'י שמוביל אותה לבין כנארד שממוקם שלישי יש פער של 18 נק' בסך הכל, פער שיכול להימחק עם התרסקות אחת קטנה מצידו של דאנג'י ולכן גם כנארד וגם רוקזן יודעים שהם מגיעים לסבב הבא עם סיכויי אמיתי להדיח את דאנג'י מהובלת האליפות.

250 תוצאות רשמיות מערב

1. קופר ווב
2. שיין מקלרף
3. טיילר באורס
4. ג'וש הנסון
5. אלכס מרטין
6. זאק אוזבורן
7. זאק בל
8. ג'סי נלסון
9. טומי האן
10. כריס אלדרידג'

250 מערב אליפות

1. קופר ווב- (ימאהה) 136נק'
2. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 106נק'
3. טיילר באורס – (קאוואסאקי)104נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה)102נק'
5. שיין מקלרף- (ק.ט.מ.) 86 נק'

450 תוצאות רשמיות

1. טרי כנארד
2. קן רוקזן
3. ריאן דאנג'י
4. צ'אד ריד
5. איליי טומאק
6. קול סילי
7. בלייק באגת
8. אנדרו שורט
9. ברוק טיקל
10. ג'ייסון אנדרסון

450 אליפות

1. ריאן דנאג'י – (ק.ט.מ.)127נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 118נק'
3. טרי כנארד- (הונדה) 109נק'
4. איליי טומאק- (הונדה)100נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה)85נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:00-24.