טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תמיד יש פעם ראשונה


   25-01-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

חשבתם שכבר ראיתם הכל? מירוץ הסופרקרוס באוקלנד יצר מציאות חדשה, שהפתיעה אפילו את הרוכבים המנוסים. טל דשא עם סיכום הסיבוב הרביעי

ביום שבת האחרון נערך הסבב הרביעי של אליפות הסופרקרוס האמריקאית, שנערך באוקלנד.

כמו שאנו תמיד יודעים, במרוצים הכול יכול לקרות והכול גם יקרה. הטירוף שהיה השבוע מתעלה על הסבב השלישי שהיה בשבוע שעבר כאשר הבלאגן חגג הפעם ומתוך הבלאגן צצו להם שני רוכבים שעדיין לא ניצחו העונה, מי ניצח ומי הפסיד?

450
הרוכבים עומדים על קו הזינוק כאשר לאורך כל האימונים רוקזן היה המהיר ביותר, אך עם נפילתם של השערים אנדרו שורט הוא זה שטס קדימה ולוקח את ההולשוט כאשר מאחוריו נמצא לא אחר מאשר וינס פריזי שמזנק שני, רוקזן שלישי וצ'אד ריד רביעי.

רוקזן מיד עוקף את פריזי שמתדרדר אחורה במהירות וחוזר למקומו הטבעי מחוץ לעשרייה הראשונה. ריד מנסה לעקוף את רוקזן אך מקבל חסימה נאה.

הרוכב האוסטרלי לא מוותר ובכל זאת מצליח להשלים עקיפה כאשר הוא רוצה להבהיר שהוא עדיין כאן ורלוונטי. ההקפה השניה עברה לה חיש מהר והגענו לשניה, רוקזן לא מוותר על המקום השני ועוקף את ריד אך כמה פניות מאוחר יותר קופץ לא טוב, מסתכל אחורה באוויר בכדי לוודא שלא ינחתו עליו ומתפוצץ על הסכין של הנחיתה, המתלים נתרקים ונראה שרוקזן חטף פיצוץ בסנטר וגם בכף ידו הימנית, אך מצליח לשמור על האופנוע ולא להתרסק.

רוקזן מניח את האופנוע בצד הדרך, נושם עמוק וחוזר לרכב, נחישות אמיתית שמראה על חוזקו הפיזי והנפשי של רוקזן. ריד עולה למקום השני ודאנג'י יורש את המקום השלישי. דאנג'י עוקף את ריד לשניה, אך ריד לא מוותר וחוזר למקום השני כאשר שורט הוא המרוויח העיקרי מכל הארועים האלו והוא עדיין מוביל.

קול סילי ממוקם רביעי כאשר ג'ייסון אנדרסון חמישי, כנארד שישי לאחר שפתח נורא והיה בהקפה הראשונה במקום העשירי ומילספס וטומאק סוגרים את שמונת הרוכבים הראשונים. ריד מנסה לעקוף את שנדרו שורט, לא מצליח אך לא מוותר על מילימטר ובקטע הבאמפים האכזרי הוא משלים את העקיפה כאשר הוא סוחב איתו מומנטום מטורף.

שורט לא מספיק להבין מה קרה ואיך וכבר נעקף על ידי קול סילי שבכל ההמולה הצליח לעקוף את דאנג'י, כמו גם כנארד שעקף את דאנג'י, טרוף מוחלט על המסלול.

אנדרסון עוקף גם הוא את שורט ומתיישב לדאנג'י על הזנב. הקרב מתחמם כאשר גם טומאק עוקף את שורט. כנארד רואה את ריד מלפניו וכמו שור זועם הוא דוהר לעברו. כאשר סילי מאבד את המקום שלו לדאנג'י לאחר שטעה והתרסק קלות, אך מצליח לחזור לרכב אך את הסיכויי לפודיום היום הוא איבד.

טומאק יושב לאנדרסון על הזנב ומנסה לעקוף אותו בכל כוחו בזמן שבקדמת המרוץ כנארד הולך על בטוח הפעם ומנסה לעקוף את ריד בצורה כמה שיותר נקייה ובסופו של דבר מצליח לעשות זאת כאשר ריד קופץ מהפנימי לחיצוני וכנארד זז מהקו החיצוני לפנימי כמו בשבוע שעבר אך הפעם זה נגמר בלי מגע ובלי שום בעיות.

הקפה תשיעית והקרבות על המסלול עוד לא נרגעים, טומאק הצליח לעקוף את אנדרסון ומתחיל לרדוף אחרי דאנג'י שבעצמו רודף אחרי ריד. כנארד חזק על הגל ופותח פער של 2.7 שניות מריד, שצריך להגן על המקום שלו מפני דאנג'י שמתקדם לעברו.

לקראת סוף העשרייה מילספס מצליח לעקוף את שורט ועולה למקום התשיעי, עונה נוראית עבור מילספס שלא ברור מה עובר עליו אך הוא רואה את בלייק באגת לפניו ומתחיל לצמצם עליו.

7 קפות לסיום וכנארד רוכב מדהים היום , שולט במרוץ מכל בחינה ועושה את ההקפות המהירות ביותר. 4 הקפות לסיום וריד טועה, מה שנותן לדאנג'י במתנה את המקום השני כאשר טומאק עושה כל שביכולתו לסגור על ריד אך זה לא מספיק לו היום. הגענו להקפה האחרונה ובסופו של דבר מילספס וגם שורט עוקפים את בלייק באגת אך לא מצליחים לסגור על בארשה וסילי שממוקמים שישי וחמישי בהתאמה.

כנארד לא נותן ללחץ להשפיע עליו ומנצח בפעם הראשונה העונה והרביעית בכלל בקריירה שלו כאשר את המקום השני לוקח ריאן דאנג'י, שלישי מסיים ריד , רביעי טומאק וחמישי סילי.

כנארד. ניצחון שמאותת להמשך? צילום: http://www.motorcycle-usa.com

250 מערב

הרוכבים עומדים על קו הזינוק ועם נפילתו של הגייט, זאק בל מזנק כמו קליע מרובה ולוקח את ההולשוט מילימטר לפני אלכס מרטין (אח של ג'רמי מרטין) שממוקם שני ואלדרידג' שמתמקם לו במקום השלישי.

אלדרידג' לא מבזבז זמן וישר לוקח את ההובלה בתוך הבלאגן. ג'סי נלסון חווה סוף שבוע גרוע במיוחד וממוקם מחוץ לעשרייה כאשר מוביל הטבלה קופר ווב שמזנק גרוע גם כן כהרגלו ומתמקם עשירי. מלקולם סטיוארט ממוקם שלישי, מתיישב על בל ועוקף אותו כאשר ג'סטין היל יושב לו גם הוא על הזנב ועוקף את בל גם כן.

הקפה שלישית וסטיוארט עוקף את אלדרידג' ועולה למקום הראשון. אלדרידג' מנסה לעקוף בחזרה ונכנס בסטיוארט שלא מתרגש מהעניין וממשיך בשלו אך אלדרידג' מאבד הרבה מקומות.

קופר ווב הצליח לצמצם ולעקוף ומגיע לזאק בל, מנסה לעקוף את בל בפנימי בפנייה ימינה אך חוטף בלוק פס מטורף בעצמו מטיילר באורס, שבלי לשים לב גם נותן לווב מרפק בקסדה ושולח את רוכב ימאהה אל הרצפה, עד עכשיו הטירוף והשגעת חוגגים.

הקפה חמישית וג'סטין היל מצליח לעקוף את סטיוארט וישר מייצר פער חשוב בינו לבין סטיוארט. אלדרידג' עובר מירוץ נוראי ומתרסק התרסקות קשה ומוזרה, הוא בכאבי תופת ולא מצליח לקום אך בסופו של דבר הוא מתאושש.

ווב התאושש יפה מההתרסקות והוא כבר ממוקם שמיני ועצבני. מרטין רוכב נהדר היום וממוקם שלישי כאשר עד היום הסיום הטוב ביותר שלו היה במקום השישי (פעמיים).

ווב עוקף את ג'וש הנסון ועולה למקום השביעי בדרכו לרוכב הבא, הוא מהיר מכולם ונראה מעולה. הגענו להקפה השמינית והיל מתרסק ויורד למקום החמישי , אך הוא עוד ימשיך להתדרדר עד לסיום הבלתי נמנע במקום התשיעי.

סטיוארט ומרטין מרוויחים מההתרסקות של היל ועולים למקום הראשון והשני בהתאמה, עושה רושם שסטיוארט באמת יכול לנצח היום ובאמת שהגיע הזמן. ווב מגיע לאוזבורן ועוקף גם אותו וגם את היל שנעקף בעצמו על ידי אוזבורן גם כן. נשארו עוד 5 הקפות וווב עוקף גם את בל ועולה למקום הרביעי כאשר הוא מהיר בשניה שלמה להקפה משאר הרוכבים על המסלול ולזה קוראים לשרוף את המסלול.

באורס ממוקם שלישי, מסתכל אחורה ורואה את ווב מצמצם עליו את הפער בטירוף. נשארו עוד 3 הקפות לסוף המירוץ ווב מגיע לבאורס ועוקף בלי שום בעיה כאשר עכשיו נשארו כבר שתי הקפות ובקצב הזה יש לו עוד סיכוי לנצח.

ווב לוחץ חזק, מגיע למרטין ועוקף אותו בלי שום בעיה עם מהלך מדהים של כניסה לקו החיצוני של סיבוב ימינה, מה שזורק אותו לקו הפנימי והמהיר יותר בסיבוב הבא שמאלה ומוציא אותו במקום השני, מהלך מבריק שמדגים לנו איך מתכננים עקיפה כמו שצריך אך כל זאת לא מספיק בשביל להגיע ולעקוף את סטיוארט שזוכה בנצחון הראשון שלו.

ווב מסיים שני אך נראה מאוד לא מרוצה מכל הסיפור ואלכס מרטין לוקח את המקום השלישי הראשון שלו בקריירה, טרוף של מירוץ, ונצחון מדהים של סטיוארט הראסטה מאן הקטן.

מלקולם סטיוארט. הישג מרשים. צילום: http://www.motorcycle-usa.com

450 תוצאות סופיות:

1. טרי כנארד
2. ריאן דאנג'י
3. צ'אד ריד
4. אילי טומאק
5. קול סילי

450 אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 82נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 78נק'
3. טרי כנארד- (הונדה) 68נק'
4. אילי טומאק- (הונדה) 64נק'
5. ג'ייסון אנדרסון –(הוסקוורנה) 62נק'

250 מערב תוצאות סופיות:
1. מלקולם סטיוארט
2. קופר ווב
3. אלכס מרטין
4. טיילר באורס
5. זאק בל

250 מערב אליפות:
1. קופר ווב- (ימאהה) 86נק'
2. טיילר באורס- (קאוואסאקי)78נק'
3. ג'סי נלסון – (ק.ט.מ.) 71נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 69נק'
5. ג'סטין היל- (ק.ט.מ.) 65נק'תגובות לכתבה
1.אהה 25-01-15
העונה הזו רק הולכת ונהיית יותר מעניינת
2.תומר 25-01-15
איזה כיף
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:05-24.