טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס סבב שלישי: צמוד וקשוח


   18-01-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב הראשון היה כולו של רוקזן, השני של טומאק, מי זכה בשלישי שהתקיים באנהיים בסוף השבוע? מה שבטוח, שתי הקטגוריות נתנו הצגה

הסבב השלישי מאחורינו וכבר יש מגמה ברורה בשני הקטגוריות כאשר האקשן והאדרנלין חוגגים... אנהיים 2, הנה מתחילים.

450
הלחץ והאדרנלין כבר בשמיים, השערים נופלים ואלברטסון! לוקח את ההולשוט הראשון ואולי גם האחרון בקריירה שלו, כאשר שורט צמוד אליו ונראה שדווקא שורט לקח, אך צוות השיפוט החליט לתת את זה לאלברטסון, שמיד צונח וחוזר למקומו הטבעי מחוץ לעשרייה הראשונה.

אנדרסון פותח שלישי ורוקזן רביעי. מילספס תוקע כמה רוכבים ועולה למקום השני כאשר רוקזן מתיישב שלישי בהקפה ראשונה שהיא כולה כאוס מחולט. רוקזן עוקף את מילספס ואיתו מגיע גם ג'ייסון אנדרסון שמדיח את מילספס למקום הרביעי.

רוקזן יושב על הגז כל כך חזק שנראה שעוד שניה הוא מתלקח מרוב אמביציה, כישרון ויכולת. הוא מתיישב על הזנב של שורט ועוקף בלי בעיה. מילספס לא עומד בקצב ומקבל את צ'אד ריד על הזנב שלו ביחד עם דאנג'י, שכהרגלו פותח לא טוב וממוקם שישי כרגע עם קול סילי שיושב עליו במקום השביעי, טומאק שמיני, בארשה תשיעי וברוק טיקל סוגר את העשרייה הראשונה.

עצירה קטנה רק בשביל להסביר את גודל הפוקס של אלברטסון, שממוקם כרגע במיקום ה-22, אך לפחות זכה לרגע התהילה הקצר שלו וזכה לקצת זמן מסך חשוב מאוד מבחינתם של הספונסרים והקבוצה.

גם טרי כנארד פתח את המרוץ לא טוב והוא ממוקם במיקום ה-13 אחרי וויימר ווילסון בהתאמה. שורט מאבד את הפוקוס ומתרסק שתי פניות אחרי שנעקף על ידי רוקזן. אם זה לא הספיק, האופנוע שלו נדרס על ידי אנדרסון ונראה שגם הוא חטף פיצוץ לא קטן, אך שני הרוכבים נעמדים על הרגליים כאשר אנדרסון גם חוזר לרכב. זוהי פתיחה מטורפת למרוץ מוטרף.

ריד ודאנג'י מרוויחים בגדול מכל הבלאגן ומתקדמים למקום השלישי והרביעי בהתאמה. טומאק עובד חזק ועוקף את סילי בדרכו למקום החמישי במרוץ. טומאק שידוע ביכולת שלו לפתוח גרוע ואז לצוד את המובילים בדרכו לפודיום וגם כאן נראה שזה מה שהולך לקרות.

קן רוקזן - רמה מעל כולם

מילספס לא עומד בקצב של רוקזן ומאבד מגע. הקפה רביעית, דאנג'י עוקף את ריד, מתיישב על מילספס ועוקף גם אותו.

קול סילי מתרסק ומאבד את המקום השישי ואת ההזדמנות לקבל דריסת רגל רצינית בקטגוריה הזו. מילספס במקום השלישי כרגע ומותקף על ידי ריד וטומאק כאשר גם טרי כנארד עבד יפה וקשה ולאחר הפתיחה הנוראית שלו הוא כבר מאחורי טומאק וריד שעוקפים את מילספס שבעצמו מתדרדר עד למקום השמיני, כשלא ברור מה עובר עליו.

אולי הכושר הגופני שלו, אולי הבעיה באופנוע או סתם ערב לא מוצלח בלי סיבה, אך לא לזה חיכינו וציפינו מאחד הרוכבים האגרסיביים והטובים בעולם.

טומאק עקף את ריד ומלחמת הכאוס על המקום האחרון של הפודיום עדיין לא נגמר, טרפת מוחלטת. הקפה שמינית, ריד וכנארד נוחתים ביחד מקפיצה, כאשר הכוונה בביחד היא באמת ביחד, כנארד נוחת על ריד שבכלל לא מצפה לזה , ריד רותח מזעם, עולה על האופנוע, דולק אחרי כנארד, מגיע אליו, ונכנס בו בכוונה, מה שגורם לכנארד להתרסק שוב ולריד לקבל פסילה מידית מהמרוץ, כך לא מתנהגים.

לא יפה ולא יאה לריד כאשר עם כל התסכול שלו היה צריך להתאפק ולא לסכן רוכב אחר, שכן כנארד יכול היה להיפצע מכל העניין, לכלוך אמיתי.

הקפה תשיעית ודאנג'י מתחיל לצמצם על רוקזן בקצב של כמעט שניה להקפה. טומאק ממוקם שלישי, בודד ולבד כאשר ג'סטין בארשה (!) ניצל את כל הכאוס וממוקם רביעי.

במקום החמישי יושב לו ברוק טיקל כאשר בלייק באגת ברכיבה הטובה הראשונה שלו העונה ממוקם שישי. רוקזן שולט במרוץ הזה בצורה מוחלטת כאשר למרות שדאנג'י מהיר ממנו, הוא מצליח לשמור על מרחק סביר מרוכב ה-KTM, שבע הקפות לסיום ובאגת, כהרגלו, מתרסק בקטע הבאמפים האכזרי, עף מעל לכידון אך מצליח לחזור למרוץ במקום ה-11.

טיקל מרשים מאוד ונמצא במיקום החמישי והמאוד מכובד. מגיעים להקפה האחרונה ורוקזן כבר סגר את הסיפור בלי שום בעיה, מנצח את המרוץ השני שלו העונה באנהיים מספר שתיים מתוך שלוש, דאנג'י מסיים שני, טומאק שלישי ובארשה רביעי כאשר טיקל חמישי מוצלח מאוד.

שימו לב לעצם העובדה שכל חמשת הראשונים באליפות הם מקבוצות ויצרנים שונים ואולי אף חשוב מכך, קאוואסאקי לא נמצאת בחמשייה לראשונה מזה חמש שנים, על פניו עושה רושם שכל היצרנים נמצאים באותה הרמה נכון לעכשיו וזה תמיד מתכון לשמחה וששון.

וובב נלחם עם היל

250 מערב

אוזבורן מנצל את כל סוסי מנוע ההוסקוורנה שלו ולוקח את ההולשוט כאשר ג'סי נלסון נצמד אליו במקום השני וג'קסון ריצ'ארדסון ( הונדה) שלישי, אלדרידג' רביעי, היל חמישי וקופר ווב...רק במקום ה-16(!), עם פתיחה נוראית.

נלסון נותן את כל כולו בכדי לבצע עקיפה על אוזבורן אך רוכב הוסקוורנה לא מוותר על מילימטר. סטיוארט מצליח לטפס למקום החמישי על חשבונו של היל אך נעקף חיש מהר על ידי טיילר באורס וג'וש הנסון.

חלפו להן שלוש ויש עוד 12 הפקות עד לסוף המרוץ, נלסון עוקץ את אוזבורן ופותח פער קטנטן. שיין מקלרף אשר הצטרף גם הוא לחבורת החוד מקבל נגיעה מהנסון ומתרסק.

אלדרידג' עוקף את אוזבורן שלא מוכן לוותר ומנסה בכל כוחו להחזיר עקיפה בפנייה הדוקה שמאלה, אך האובר שאפתנות עולה לו בסיבסוב מיותר של האופנוע על ציר הצד שלו ומאבד שני מקומות לטובתם של באורס וג'סטין היל.

באורס חם על הגז ועוקף את אלדרידג' שלא מספיק להתאושש מעקיפה אחת וכבר אוכל אחת נוספת גם מהיל. הרוכב המוביל של ימאהה, קופר וובב, עבר לא פחות מעשר (!) מקומות מאז פתיחת המרוץ וכבר ממוקם שישי. נלסון טורק את המתלה הקדמי בנחיתה מקפיצה, מנסה להשתלט על האופנוע אך עף אל קוביות החציר ומתרסק. באורס הרוקי אומר לו תודה תודה ועולה למקום הראשון לראשונה בחייו.

וובב כבר רביעי, רכיבה מדהימה וחפה מטעויות, מגיע לאוזבורן ועוקף. מרוץ מטורף ואנחנו רק בהקפה השמינית. אלדרידג' נוחת לא טוב מטריפל ומתרסק. וובב יושב להיל, שנמצא במיקום השני, על הזנב, יוצא מפנייה עם דרייב מטורף, עוקף את היל, חותף בלוק פס אגרסיבי וטוב מהיל אך מיד מתעשת על עצמו, עוקף ועולה למקום השני, קרב מרשים מאוד שנגמר עם ידו של וובב על העליונה.

נשארו עוד 5 ונלסון ממוקם חמישי, מה שעוזר לו להציל קצת את היום הזה. נשארו עוד 2 הקפות, וובב כבר במרחק נגיעה מבאורס. חולפת לה עוד הקפה והגענו להקפה האחרונה. וובב לא מוותר, לוחץ הכי חזק שאפשר ונצמד לבאורס שמריח את הנצחון הראשון שלו בקריירה.

וובב משחיל לבאורס בלוק פס אגרסיבי ויפהפה, שזורק את האחרון אל החציר ונותן לווב את הנצחון השני שלו העונה כאשר הוא משאיר את הקהל חסר מילים. רכיבה על גבול המושלמת וכבוד גדול לבאורס שכמעט וניצח את המרוץ הראשון בחייו.

אין ספק שנכון לעכשיו וובב הוא הרוכב הטוב בקטגוריה ועל הדרך הוא גם לוקח את ההובלה באליפות, מה שאומר שבמרוץ הבא נראה אותו עם מספר אדום על האופנוע שמסמל את היותו מספר 1 הזמני.

הפאשלה של נלסון היום היתה די חד פעמית שכן נלסון נראה מעולה העונה, מה שכן אפשר לומר הוא שגם בקטגוריה הקטנה, נכון לעכשיו, ישנם לא פחות מארבעה יצרנים שונים בחמישייה המובילה של האליפות, אך עושה רושם שווב הוא הטוען העיקרי לתואר כמו שחזינו בכתבת פתיחת העונה אך ככל שהעונה תתקדם כך גם יתחזר לו טיילר באורס וכמובן נלסון שניצח את המרוץ הראשון של העונה, יהיה שמח.

נלסון התרסק ואיבד את ההובלה במרוץ ה-250. צילום: racerxonline.com

450 תוצאות סופיות:
1. קן רוקזן
2. ריאן דאנג'י
3. איליי טומאק
4. ג'סטין בארשה
5. ברוק טיקל

450 אליפות
1. קן רוקזן – (סוזוקי) 72 נק'
2. ריאן דאנג'י- (KTM) 60 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 51 נק'
4. איליי טומאק – (הונדה) 46 נק'
5. ג'סטין בארשה- (ימאהה) 43 נק'
6. טרי כנארד – (הונדה) 43 נק'

250 מערב תוצאות סופיות:
1. קופר וובב
2. טיילר באורס
3. ג'סטין היל
4. זאק אוזבורן
5. מלקולם סטיוארט

250 מערב אליפות:
1. קופר וובב- (ימאהה) 64 נק'
2. ג'סי נלסון- 60 נק' (KTM)
3. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 60 נק'
4. זאק אוזבורן – (הוסקוורנה) 54 נק'
5. ג'סטין היל – 53 נקודות (KTM)
6. ארון פלסינגר – (ימאהה) 40 נק'תגובות לכתבה
1.אה 18-01-15
סיקור מצויין, ריד איבד את זה לחלוטין כמו שלא ראינו כבר לפחות שבע שמונה שנים
2.גיא 20-01-15
אחלה כתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:08-24.