טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר: קומה ואל עטייה הוכרזו כמנצחים הגדולים


   18-01-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המירוץ הקשה בעולם הגיע אל נקודת הסיום עם הרבה מאוד אמוציות, ועם ארבעה מנצחים גדולים

זהו, אחרי כמעט שבועיים של נהיגה כמעט ללא הפסקה, מצב מנטאלי לא פשוט ומאמץ פיזי בלתי נתפס, הגיע בסוף השבוע ראלי דקאר 2015 לסיומו. ועוד איזה סיום. 216 מתוך 420 כלי רכב סיימו את המירוץ המדהים הזה. 79 אונועים, 18 טרקטורונים, 68 מכוניות ו-51 משאיות)

מארק קומה ונאסר אל עטייה הוכרזו כמנצחים של התחרות. זהו התואר החמישי של קומה בקטגוריית האופנועים ואל עטייה הוא האלוף בשנה השנייה ברציפות. הראלי הסתיים בקטע ה-13, שחזר מרוסאריו לבואנוס איירס. בעקבות מזג האוויר, הוא קוצץ ברובו ובעיקר שימש לסיבוב ניצחון עבור הרוכבים שכבר הבטיחו את התואר.

במהלך היום, אף אחד מהם לא ניסה לקחת סיכונים מסויימים, ורק חיכו לסיים אותו בסטייל, כדי לחגוג. שניהם, בעקבות התוצאות האחרונות, יכלו להרשות לעצמם לטייל בדרך לניצחון הכולל בדרך מטרמאס דה ריו הונדו לרוסאריו, ארגנטינה.

אופנועים
טובי פרייס ניצח את השלב האחרון, וזכה בפעם הראשונה בשלב בדקאר וסיים גם בחמישייה הראשונה בסיכום הכללי, הישג יוצא דופן עבורו. פרייס הצליח לשים מאחוריו בדירוג הכללי את פארבלו קווינאטנילה וסטפן סביטקו שסיים חמישי.

פאולו גונשאלבס (הונדה), סיים שני את התחרות, במרחק של כמעט 18 דקות ממארק קומה (KTM), אשר סגר את 11 השלבים בתוצאה סופית כללית של 45:08:32 שעות.

וכמובן שלא נסגור את חלק האופנועים בלי להתייחס לאיש שהוליך את המירוץ, חואן ברדה, כמעט לאורך כל הדרך, אבל בעיות החשמל שהרסו לו את האופנוע ועיכבו אותו בשלוש שעות, גרמו לאחד הרוכבים האדירים שיש להימחק מרשימת המובילים. הוא סיים את המירוץ היום במקום השני, במרחק של שתי דקות מפרייס שסיים ראשון.

קומה אמר: "היה הרבה מאוד מה להפסיד היום וזה היה חשוב לא לעשות טעויות או להתרסק. לא היה קל היום, למצוא את האיזון בין רכיבה מהירה למאוזנת, אבל אני שמח".

מכוניות

אורלנדו טראנובה סיים את היום האחרון עם חיוך קטן בזווית של הפה, לאחר שרשם ניצחון בשלב האחרון של הדקאר, אבל כמובן שהניצחון הכללי הלך ללא עוררין עם נאסר אל עטייה, שפשוט פירק את היריבים שלו מהרגע הראשון, השאיר להם אבק, חול ושלוליות בדרך למקום הראשון הכללי, בהפרש עצום של למעלה מחצי שעה.

אל עטייה ממש לא השתגע ברגעים האחרונים של המירוץ ונהג בצורה זהירה. הוא סיים רביעי את השלב, אחרי טראנובה, ואסילייב וספאטרו. אל עטייה (מיני) סיים במקום הראשון הכללי בזמן נפלא של 40:18:30 שעות. ג'יניאל דה וויליארס (טויטה), סיים 35:39 דקות מאוחר יותר. כריסטוף הולווייצ'יק (מיני), ארק ואן לון (מיני) וחמישי ולדימיר ואסילייב (מיני).

משאיות

היום האחרון הביא עימו פודיום קצת משונה כשהאנס סטייסי, מארסל ואן וילט וג'רארד דה רוני סיימו ראשונים. אבל כמובן שהם היו רחוקים מאוד מניצחון בדקאר בכללי. שלוש המקומות הראשונים הלכו ליצרנית קאמאז, כשבמקום הראשון סיים אייראט מראדיב, שניצח בזמן של 41:59:07 שעות. אחריו הגיע אדוארד ניקולאייב הצעיר, שסיים 13 דקות מאוחר יותר. במקום השלישי, בפער גדול מאוד, הגיע אנדריי קארגינוב. אגב, גם המקום הרביעי (דימיטרי סטוניקוב) שייך לקאמאז. חמישי סיים האנס סטייסי (איבקו).

הקרב בגזרת הטרקטורונים הוכרע מזמן. הנהגים סבלו מאוד בעיקר בימים האחרונים ממזג האוויר הקשוח בדרכים. מי שבסופו של דבר סיים ראשון היה סוניק הפולני (ימאהה), אשר סיים בזמן כולל של 57:18:39 שעות. אחריו הגיע גוזאלס פריולי הארגנטיני מימאהה (כמעט שלוש שעות אחריו), כשבמקום השלישי הגיע נוסיגיה מבוליביה (הונדה).

מירוץ אדיר הגיע ליומו האחרון, אבל הוא רק ההזנקה לעונה מלאה בספורט מוטורי, שתכוסה כאן ב"נזימה".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:06-24.