טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר, שלב 11: מתחילים לקשור כתרים


   16-01-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אל עטייה ממשיך לטוס קדימה אבל מצהיר שכלום לא גמור, האופנועים בקרב צמוד ורוכב אחד שלא יוותר על תהילת הדקאר

הנופים הנפלאים של סלטה, ההרים והקסם הייחודי הושארו הפעם בצד, בזמן שרוכבי הראלי דקאר הגיעו כדי לחצות אותה בדרך לעוד שלב בתחרות.

השלב ה-11 בו רכבו האופנוענים ונסעו הטרקטורונים 357 ק"מ, בעוד שהמשאיות נסעו "רק" 194. עם כל כך מעט שלבים שנשארו, כולם מנסים לעשות את הצעד שלהם.

אופנועים: ברדה ממשיך להוכיח

לאחר שאמש חילקנו לו את כל הסופרלטיבים, היום רק נטרח לציין שוב שחואן ברדה זכה בשלב ה-11, כשזהו נצחונו השני ברציפות והרביעי העונה. אין ספק שללא התקלה שלו באופנוע, ברדה כבר היה ממש קרוב לזכות במקום הראשון, אבל אין מה לעשות, זה הראלי דקאר - לטוב ולרע.

חברו לקבוצה גונשבאלס, סיים רק 17 שניות אחריו, כשמארק קומה אפילו לא סיים בחמישייה, מה שגרם לזמן בין השניים להתקזז בשתי דקות עד לממרחק כולל של 5:12 דקות ביניהם. קומה מוליך עם 41:43:03 שעות.

מארק קומה ידע שטעה ואמר בסיום: "אני חייב להישאר מרוכז, עדיין יש דרך להמשך. מחר זה יום טריקי, שיכול לעשות בעיות, כיוון שזה היום האחרון. ברור שאני שמח מהמצב שלי, אבל זה לא נגמר עדיין.


Stage 11 - Inside Dakar 2015 - T. Coronel - Car by Dakar

הקרב הכי פחות מעניין מבחינת זמנים. נאסר אל עטייה ממשיך לקרוע כל דיונה שהוא עובר לצידה ומשאיר חול לכל השאר. הנהג הקטארי בן ה-44 מחזיק בלמעלה מ-29 דקות הפרש מהמקום השני, שם נמצא אורלנדו טראנובה, שלא ממש מפנטז אפילו בצחוק על המקום הראשון. זהו נצחונו החמישי של הקטארי העונה.

מי שהבטיח את המקום השני הוא ג'יניאל דה וויליארס מטויוטה, אשר נמצא במרחק של כמעט חצי שעה מהמקום השלישי, שם נמצא כריסטוף הולווייצ'יק.

אל עטייה אמר: "הדקאר לא מוכרע עד שמגיעים לפודיום, למרות שאני בפסגה, עדיין יש דרך מסוכנת. אני רוצה להגיע לבואנוס איירס, ובשביל זה אני נשאר ממוקד".


אחד המקצים שנשארו צמודים הוא קרב המשאיות, שם ניצח היום האנס סטייסי כשאחריו סיימו ג'רארד דה רוני (שניהם מאיבקו). אדוארד ניקולאייב היה הנציג היחיד בחמישייה של קאמאז, כשסיים שלישי.

מי שעדיין מוליך בביטחה הוא אייראד מארדיב (קאמאז) עם 38:24:13 שעות. אחריו נמצא ניקולאייב בפיגור של 11 דקות ובמרחק גדול אנדריי קארגינוב (גם הוא מקאמאז)

redbull.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:05-24.