טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דקאר היום העשירי: אם כבר להפסיד, אז רק ככה


   15-01-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מקצוען: חואן ברדה מוכיח לכולם שלמרות ההפסד, מה שמניע אותו זאת האהבה למקצוע

אחד הדברים הגדולים ביותר אצל ספורטאים הוא העניין שלעולם לא לוותר. לא משנה מה קורה. אז נכון, חואן ברדה יודע שאין לו סיכוי לזכות יותר בתואר השנה, אבל אם הוא צריך להפסיד, אז לעשות את זה בסטייל.

אחרי מספר ימים בהם המזל לא ממש היה בצד שלו, חואן ברדה הבין שהוא רוצה לסיים את המירוץ לפחות בטעם טוב ועם עוד ניצחון אחד לפחות. השלב אמש עבר מקלאמה שבצ'ילה לקאצ'י שבארגנטינה. 891 ק"מ קשים כמובן ללא כל עזרה במהלך הדרך.

כזכור, ברדה סבל במהלך המירוץ מקצר חשמלי באופנוע, שעיכב אותו למשך שלוש שעות ולמעשה הוריד אותו מהמקום הראשון אל מקום לא ריאלי לחלוטין, וכל זאת במהלך המרתון, בו הוא לא יכול לקבל עזרה.

אבל ברדה הבין שאחרי התקלה בשלב שמונה, הוא צריך לשנות סוויץ' והוא אכן עשה זאת. הוא היה נחוש לנצח כמה שיותר שלבים עד לסיום הדקאר כדי לסיים את המירוץ בסטייל. הספרדי, הרוכב שלדעת רבים נחשב למוכשר ביותר במירוץ, אסף את נצחונו השלישי כשסיים בזמן של 4:07:11 שע'.דקה ו-39 שניות לפני מארק קומה.

אבל עם כל הכבוד לרגש, קומה עצמו גם כן היה מרוצה מאוד מהתוצאה, שכן הוא נשאר במקום השני ולמעשה מתקרב אל התואר. האיום הגדול ביותר עליו, פאלו גונשבאלס, אשר נחשב לאיום המרכזי על קומה, סיים חמישי, והפער בין השניים גדל בעוד שתי דקות. פאבלו קווינטאנילה, שסיים שמיני, נמצא ביתרון זעיר על פני טובי פרייס, שסיים רביעי.

היכנסו לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית האופנועיםStage 10 - Inside Dakar 2015 - C. Despres - Car by Dakar

מכוניות

עם כל הכבוד, הקטגורייה הזאת הוכרעה כבר מהרגע הראשון, ורק משהו באמת יוצא דופן ייקח מנאסר אל עטייה את התואר השנה. גם בקטע התשיעי הצליח הקטארי להגדיל את הפער שלו מדה וויליארס בעוד 3:39 דקות ומיאזיד אל רג'אחי, הסעודי, ממנו גדל הפער ב-4:24 דקות לפער כולל של יותר מ-25 דקות. טראנובה סיים שני.

משאיות
אדוארד ניקולאייב נמצא בליגה משל עצמו היום. הנהג המצוין, שמחזיק כבר בחמישה נצחונות במירוץ השנה, עשה זאת בפעם השישית בסלטה. הנהג של היצרנית קאמאז הצליח לטוס קדימה ולסיים בזמן מרשים מהבא אחריו, אייראט מארדיב, המוליך, שסיים רק 3:08 דקות אחריו.

השלב העשירי של המירוץ יגיע מקאצ'י אל עבר טרמאס דה ריו הונדו. המתחרים כבר רואים את הסוף

לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית המשאיות

אצל הטרקטורונים, נלסון סנאבריה, רשם את נצחונו השני השנה בדקאר, לאחר שגבר על ג'רמיס גונסלס ב-3:40 דקות, וולטר נוסיגיליה סיים במקום השלישי, בעוד שרפאל סוניק ואיגנסיו קאסלה המוליכים, נוהגים בצורה מעט יותר זהירה ולא לוקחים סיכונים על מנת שלא לסכן את עצמם לקראת השלבים המכריעים.

רוצים עוד פרטים? היכנסו לקטגוריית ראלי דקארתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:41-24.