טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס פיניקס: רעבים לניצחון


   11-01-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: MOTORCYCLEUSA.COM

לאחר הסבב השני שנערך, אפשר להבין מי הגיע מוכן לעונה הזאת, מי מפשל ומי עדיין מפחד מהצל של וילפוטו

במוצ"ש נערך הסבב השני של אליפות הסופרקרוס האמריקאית אשר נערך במסלול פיניקס, ואיזה אקשן דרמטי קיבלנו במרוץ הזה, כמו גם תחילתה של הבנה לגבי מי מהרוכבים הולכים להיות הטובים העונה.


450

זינוק פסיכי של טומאק שלוקח את ההולשוט כאשר דאנג'י מתמקם שני ונעקף מיד על ידי קן רוקזן והסוזוקי שלו.

רוקזן לא מבזבז זמן ועוקף גם את טומאק, הוא יודע שטומאק הוא הרוכב המהיר ביותר בסבב נכון לעכשיו ולכן רוקזן צריך לנצל את ההקפות הראשונות עד שטומאק יתאפס על עצמו ולברוח קדימה.

ווסטון פייק, שקיבל את ההזדמנות להראות את יכולתו על אופנוע הימאהה הרשמי העונה, יושב לדאנג'י על הזנב, מנסה לעקוף ולא מצליח, מגיע שוב בפנייה חדה שמאלה, דופק סטופי נהדר (גלגל אחורי באוויר) כאילו היה על אספלט ולא על חול ועוקף את דאנג'י שנשאר המום מהמלך הגאוני והמפתיע של פייק. שורט כרגע חמישי ומילספס מפצה על שבוע שעבר ומתמקם שישי.

הקפה שניה נפתחת ומילספס עוקף את שורט בקלות. טומאק צמצם פער של שתי שניות על רוקזן ומתיישב לו על הזנב אך רוקזן שועל קרבות וותיק ולא יוותר בקלות. בתחתית העשרייה צ'אד ריד תשיעי ויושב לג'סטין ברייטון על הזנב, כאשר ברייטון בעצמו יושב לשורט על הזנב לאחר ששורט התדרדר למקום השביעי.

פייק מצליח להדוף את דאנג'י ואפילו מצליח לפתוח על דאנג'י פערון קטן. הרוכב, שסיים שני בשבוע שעבר, ג'ייסון אנדרסון פתח את המרוץ בצורה אומללה וממוקם 12, אך עדיין טוב מבלייק באגת' שנמצא 17 כאשר מאחורי באגת נמצא ג'סטין בארשה שפשוט לא מוכיח את עצמו עד עכשיו העונה וברור שכל הפציעות שאכל בשנה וחצי האחרונות הורידו לו את הבטחון אל מתחת לקו האדום של הכינרת.

הקפה שמינית וטומאק עוקף את רוקזן, הבושות של שבוע שעבר ביחד עם הרעב לנצחון ראשון בקטגורייה גורמים לטומאק לרכב כמו טיל קרקע קרקע בדרכו למטרה צהובה בדמות רוקזן. רוקזן לא נשאר חייב ועוקף את טומאק בחזרה מה שמאפשר לפייק לצמצם עליהם את הפער, אך לא להגיע לעמדת תקיפה שהייתה מוסיפה עוד בנזין למדורה.

טומאק שוב מנסה לעקוף את רוקזן בבאמפים אך רוקזן רוכב שצורה בוגרת ושכולה. כעבור שתי פניות טומאק משלים עקיפה ורוקזן מבין שאין טעם להילחם עם טומאק שכן טומאק פשוט חדור מטרה, מדהים מצידו של טומאק וחכם מאוד מצידו של רוקזן.

טומאק עושה טעות, מה שמאפשר לרוקזן להתיישב לו על הזנב, אך טומאק מתאושש מהר פותח מצערת עד הסוף ורוצח את המסלול, עושה ממנו אבק, פשוט מדהים לראות ומזכיר את ימיו הראשונים של קרמייקל בקטגורייה, ממש תענוג לעין.

מאחורי החגיגה אנדרסון מצליח להוריד את הראש ולשרוף את המסלול כאשר הוא כבר במקום השביעי לאחר שעקף לא פחות משבעה רוכבים מתחילת הערב הזה, את חלקם כמו ריד פעמיים, הספק מרשים מאוד של רוכב הוסקוורנה הרוקי ואין ספק שככל שהעונה תתקדם גם הוא וגם האופנוע יהיו טובים יותר, לא פחות ממדהים בעיניי.

כנארד גם הוא מצא את עצמו בבלאגן של הפנייה הראשונה והיה מחוץ לעשירייה הפותחת, אך הוא 9 נכון לעכשיו , מה שזרק את ריד בחזרה למקום העשירי כאשר גם ג'ייק וויימר עוקף את ריד, באמת שחבל על הרוכב הזה שהיה כבר פעמיים אלוף בקטגורייה הזו ומתחרה עוד מימיי קרמייקל המוקדמים, לפעמים צריך גם לדעת מתי לתלות את הקסדה ולפרוש, הגיע זמנו של האוסטרלי כבר מזמן.

נשארו עוד 6 הקפות ודאנג'י צמוד לפייק. וויימר עוקף את ווילסון שמתדרדר ונראה בכושר גופני לא טוב ביחס לשאר הרוכבים כאשר גם ריד מצליח לעקוף אותו.

נחזור לעניין בארשה, שאמנם מתקדם ויכול גם להגיע לנקודות אך זה פשוט לא זה ביחס לרוכב שכולם העריכו שיהיה אחד הטוענים לכתר כאשר עלה לקטגורייה לפני שני עונות. דנאג'י עוקף את פייק שמצידו מנסה לחסום את דאנג'י, אך לא מצליח ובכול זאת זה כבוד אמיתי מצידו של פייק להיות במקום הזה ולהלחם עם דאנג'י והוא צריך לקבל צל'ש על היום הזה.

אך דאנג'י צריך לקבל טר"ש. פשוט בושה מצידו של דאנג'י שאם עד היום היינו אומרים שהוא שני רק לוילופוטו, אז היום אפשר כבר לומר בפה מלא שהוא פשוט למד להיות האיש שכמעט ומנצח. וילופוטו כנראה קילקל אותו ואם לא יתחיל לתת קרב לא יהיה ל-KTM סיבה להחזיק אותו עוד עונה.

הקפה אחרונה וטומאק כבר משייט, דופק וויפים לקהל וכמובן מנצח את מרוץ הסופרקרוס 450 בפעם הראשונה בחייו. איזו עונה מחכה לנו איתו ועם רוקזן שמסיים את היום במקום השני, דאנג'י שלישי , פייק רביעי ומילספס חמישי עם תוצאה מעולה יחסית לרוכב שלא התחרה כבר יותר משנה עד ללפני שבועיים.

250

הגייט נופל וזאק אוזבורן טס לפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט, למרות שבעצמו כמעט ואיבד את האופנוע. ג'סי נלסון שני, קופר וובב שלישי ומלקולם סטיוארט רביעי.

סטיוארט חזק על הגז ובפניה השנייה הוא כבר ראשון אחרי שעקף כמעט בוואן שוט את שלושת המובילים, מדהים. ווב צריך לפצות על שבוע שעבר והוא תוקף את אוזבורן אך אוזבורן לא נשאר חייב ומשאיר את עצמו בכוח במקום השני. גם נלסון מנסה לעקוף את ווב וגם מצליח לשתי מטר עד שווב סוגר לו את הדלת סופית ומתחיל לפמפם בגזיות ומגיע לאוזבורן, נותן לו בעקיפה ושם את פעמיו על סטיוארט שבינתיים כבר פתח פער של כמה שניות.

מאחורי ווב, נלסון מנסה כל קו אפשרי על אוזבורן אך ללא הועיל. אוזבורן חד כתער, אך נלסון בסופו של דבר מצליח להשלים עקיפה בהקפה הרביעית. בינתיים בזמן שהמצלמות היו על נלסון ואוזבורן ווב חיסל לגמרי את היתרון שהיה לסטיוארט ודופק לו בלוק פס יפה, נקי, ופשוט לפי הספר, מכאן והלאה זה המירוץ של ווב להפסיד יותר משל סטיוארט לנצח.

מאחורי הרביעייה השולטת, רוכב לו כריס אלדרידג' במיקום החמישי, אך מהר מאוד ארון פלסינג'ר עוקף אותו וכך עושה גם טיילר באורס שמושך איתו את ג'סטין היל. חולפות להן עוד שתי הקפות ואלדרידג', שנעקף על ידי היל מחזיר עקיפה אך אין מה לעשות ואופנעו של היל טוב יותר והוא חוזר למקומו.

בקדמת המירוץ פלסינג'ר עוקף את אוזבורן ועולה למקום הרביעי. קופר ווב פשוט שולט במרוץ הזה כאשר הוא נראה כלכך נינוח ושליו עד כדי כך שברור שהוא הפיק לקחים משבוע שעבר ועבד עם המאמן שלו חזק במשך כל השבוע על החולשות שלו.

נלסון נצמד לסטיוארט ועדיין אחרי עשר הקפות כל הרוכבים צמודים כך אחד לשני אך סטיוארט רוצה את המקום השני על הפודיום ומתחיל להגביר את הקצב, מדהים הכושר הזה שמאפשר להם להגביר את הקצב גם אחרי כמעט מרוץ שלם.

נשארו עוד 3 הקפות לסיום וסטיוארט נראה מדהים, טס על הבאמפים כל פעם מחדש, אפילו קרמייקל הגיב על זה ואמר שסטיוארט היה מדהים הערב. חולפת לה עוד הקפה ופלסינג'ר יושב לנלסון על הזנב אך באורס גם הוא עבד קשה הערב, נצמד לפלסינג'ר וגם עוקף.

ווב מנצח את המירוץ ביום גדול והיסטורי מבחינתו, סטיוארט שני, נלסון שלישי, ובאורס רביעי, פלסינג'ר חמישי, היל שישי ואוזבורן מתדרדר עד למקום השביעי והמאכזב מבחינתו אך הוא צריך להיות מרוצה, עוד כמה מרוצים והאופנוע שלו יהיה על הגל.

450 תוצאות סופיות:

1. איליי טומאק
2. קן רוקזן
3. ריאן דאנג'י
4. ווסטון פייק
5. דייבי מילספס

450 נק' אליפות:
1. קן רוקזן- (סוזוקי) 47 נק'
2. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 38 נק'
3. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 37 נק'
4. טרי כנארד – (הונדה) 33 נק'
5. ווסטון פייק- (ימאהה) 32 נק'
6. אנדרו שורט- (ק.ט.מ.) 30 נק'
7. איליי טומאק (הונדה) 26 נק'

250 מערב תוצאות סופיות:
1. קופר ווב
2. מלקולם סטיוארט
3. ג'סי נלסון
4. טיילר באורס
5. ארון פלסינג'ר

250 נק' אליפות:
1. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 45 נק'
2. קופר וובב- (ימאהה) 39 נק'
3. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 38 נק'
4. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 36 נק'
5. ג'סטין היל- (ק.ט.מ.) 33 נק'
6. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 32 נק'
7. שיין מקלרף- (ק.ט.מ.) 28 נקתגובות לכתבה
1.טל 12-01-15
רגע מה עם ג׳יימס סטיוארט??
2.טל דשא 12-01-15
סטיוארט לא מתחרה העונה עקב שימוש בסמים אתה מוזמן לפשפש פה באתר ותמצא כמה כתבות שכתבתי על עניין הסמים של סטיוארט. קריאה מהנה
3.טל 13-01-15
קראתי את כל הכתבות בנושא אבל חשבתי שעם הגיעו לאיזה הסדר מסויים כי זה לא באמת היה סם זה היה משו שקשור בתרופות...
בכל אופן עונה בלי סטיוארט וויליפוטו זאת עונה משעממת....
4.פחחחח 13-01-15
טל.... אחותך משעממת
זו הולכת להיות העונה הכי מעניינת שתהיה בשנים האחרונות
5.פחחחח 13-01-15
טל.... אחותך משעממת
זו הולכת להיות העונה הכי מעניינת שתהיה בשנים האחרונות
6.ואללא 13-01-15
הולכת להיות עונה סופר מעניינת
7.אסף 14-01-15
בנתיים מסתמן שהולך להיות מעניין גם בלעדיהם .
8.אבי 15-01-15
עדיין הכל פתוח
9.אבי 15-01-15
עדיין הכל פתוח
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:44-24.