טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
היום הרביעי: חואן באררדה ואל עטייה מוכיחים שוב מי הבוסים


   08-01-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

שני הפנומנים המשיכו להצטיין בענפים שלהם, אבל על הכל העיב מותו של מיכאל הרניק

ארבעה ימי ראלי דקאר מאחורינו ונדמה שמסתמן ראש חץ מעניין מאוד בפסגה של כל הענפים. לצד רגעים של אושר עילאי, כמובן שחייבים לציין את הטרגדיה הנוראית של המירוץ הזה.

אי אפשר לפתוח את סיכום היום בלי להזכיר את הטרגדיה בה נהרג רוכב אופנוע מיכאל הרניק, שהשתתף בפעם הראשונה בקריירה שלו במסלול, ונמצא ללא רוח חיים במרחק של כ-300 מטרים מהמסלול בו היה צריך להיות.

נסיבות מותו עדיין לא ברורות, והצוות הרפואי הגיע במסוק וניסה להחיותו, אך ללא הועיל. עפ"י דיווחים בארגנטינה ובמספר כלי תקשורת, לא נמצאו סימני אלימות או תאונה על גופו. הרניק, שדורג במקום ה-84 במהלך המירוץ, הוא ההרוג החמישי בתחרות מאז שהועתקה לדרום אמריקה וה-61 מאז נערך המירוץ לראשונה ב-1979.

אבל כמו שאומרים, ההצגה חייבת להימשך, והיא אכן ממשיכה בשיא הכוח.

אופנועים
חואן בארדה ממשיך להוליך בגזרת האופנועים ולעשות זאת בצורה מרשימה מאוד. הספרדי כבר מתחיל לפתוח פער מהיריבים שלו, אבל כמובן ששום דבר לא יגרום לו לזלזל, בעיקר כשמארק קומה המהיר והוותיק נמצא באיזור. בארדה פתח מצוין, נראה טוב לאורך כל המסלול וסיים אותו עם ניצחון שני מתוך ארבעת השלבים שעברו עד עכשיו. למרות הפער המרשים, אלוף המירוץ, שזכה בו בעבר ארבע פעמים, יודע ששום דבר לא מבטיח ליריבו את הניצחון וכי הוא עדיין מסוגל לסגור את הפער.

פאולו גונשבלאס, שהחזיק במקום השני הכללי לאורך הרבה זמן, פשוט לא מסוגל להתמודד עם בארדה ואיבד רבע שעה יקרה מאוד במהלך התחרות. גם רובן פאריה, שאיבד 11 דקות, נמצא כבר במרחק של 23 דקות מהמוליך, לא ממש משהו שעוזר בשלב זה. ג'ורדי וילאדומס, שסיים רביעי, איבד עשר דקות ונמצא כעת במקום החמישי הכלילי. המפסיד הגדול של היום הוא מתיאס ווקנר, לאחר שאיבד 23 דקות.

היכנסו לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית האופנועים

תמונה ששווה אלף מילים. ראלי דקאר 2015

טרקטורונים

הוא היה שני, רביעי, שלישי ופשוט נראה מצוין עד עכשיו בתחרות כשהדגים רכיבה נכונה ואיכותית. רפאל סוניק ממשיך לתת הופעה בלתי נשכחת וסיים את השלב לאחר ניצחון בקופיאפו והגדיל את הפער מההובלה. הוא הצליח לסיים ראשון בצורה מרשימה. איגנסיו קסאלה, היחיד שנמצא עוד איכשהו, נמצא במרחק של 3:30 דק' ממנו. מוחמד אבו עיישה ממוקם שלישי.

לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית הטרקטורונים

רכבים
נאסר אל עטייה המשיך את כל הנסיעה שלו המטורפת בה הוא מתמחה ונשאר הפעם צמוד לשאר המתחרים - עד הדיונה האחרונה. שם הראה שוב את יכולת השטח הנהדרת שלו. מי שהצליח לתפוס את המקום השני הוא המנצח של 2014, נאני רומא, שסוף סוף הצליח לשבור את המזל הרע שלו בדרך לסגנות באותו היום, למרות שהוא לא מהווה איום. היחיד שעוד מאיים עליו הוא ג'יניל דה וילייה, שנמצא במרחק סביר של שמונה דקות בלבד מאל עטייה. מאחוריהם נמצא ראז'חי אל יאזיד, שמפתיע את כולם בראלי הראשון שלו.

לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית המכוניות

בקטגוריית המשאיות, ניצח אנדריי קארגינוב בפעם הראשונה ב-2015 והצליח לגבור על חברו לקבוצת קאמאז, אדוארד ניקאלייב, שסיים שלוש שניות אחריו. אריאט מארדיב עדיין מוליך בסיכום הכללי. אגב, קאמאז מדורגת בשלוש המקומות הראשונים. חברו לקבוצה, קרלוס סאיינז, לא היה בר מזל כמוהו ונאלץ לעצור למספר שעות על מנת לתקן בעיה מכאנית וכעת איבד את הסיכוי לניצחון. אורלנדו טראנובה, שניצח את היום השלישי.

לתוצאות בזמן אמת של קטגוריית המשאיות

רוצים עוד פרטים? היכנסו לקטגוריית ראלי דקאר


OFFICIAL 2015 DAKAR TEASER by Dakarתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:01-24.