טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פותחים עונה, ועוד איך: סיקור המירוץ הראשון בסופרקרוס


   05-01-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: racerxonline.com

מי הצליח לעמוד בציפיות, מי איכזב ומי גרם לנו לרצות לראות ממנו עוד. טל דשא עם סיקור חם לסבב הכי מעניין

כמה חיכינו, כמה שינויי רוכבים והתרחשויות היו בתקופת הפגרה והנה הגענו לרגע המכונן בו נפתחה עונת 2015 של אליפות הסופרקרוס. מי ניצח, מי איכזב ובעיקר, מה מחכה לנו בהמשך העונה. פותחים סוף סוף עונה...

המרוץ הראשון של העונה נערך במסלול אנהיים, קליפורניה, ונקרא אנהיים 1 מכיוון שישנם שלושה מרוצים באיצטדיון הזה במהלך העונה.

450
ההתרגשות עלתה וגאתה והלחץ ניכר על הרוכבים כאשר הם עמדו על הגייט. השערים נופלים ומייק אלסי, שידוע בזינוקים שלו, לוקח את ההולשוט הראשון לשנת 2015, אך אנדרו שורט מיד עוקף אותו רק בשביל להיעקף על ידי הרכש החדש של קבוצתו של ריקי קרמייקל וסוזוקי- קן רוקזן, שערק מ-KTM ועבר ליצרן היפני אותו הוא מכיר טוב מאוד ובילה הרבה שנים על אופנועיו.

העולה החדש לקטגוריה, ג'ייסון אנדרסון, שעבר גם הוא להוסקוורנה, יושב לשורט על הזנב וגם הוא עוקף ועולה למקום השני והמפתיע לאחר שאלסי התדרדר כמה מקומות עד למקום הרביעי. הקפה שלישית וטומאק מתרסק ופורש מהמרוץ, אכזבה קשה לרוכב המדהים הזה.

דייבי מילספס פתח לא טוב את המירוץ, והתמקם במיקום החמישי, כאשר מאחוריו נמצא ריאן דאנג'י, שגם הוא לא עומד בציפיות. מי שכן הרשים הוא ווסטון פייק, אשר נמצא שביעי ומחזיק מאחוריו את טרי כנארד. הקפה רביעית, ומילספס עוקף את אלסי באגרסיביות הידועה שלו, אך ארבע פניות מאוחר יותר הוא טועה ונתקע בקוביית חציר , מה שמדרדר אותו עד למיקום ה-13 מאחר ולוקח לו זמן להוציא משם את האופנוע.

מילספס חוזר למסלול, עוקף את קול סילי ושוב מתרסק, פתיחה נוראית עבור מילספס שנראה חזק במהלך כל סוף השבוע. כנארד עוקף ונושף ומתיישב לדאנג'י על הזנב כאשר בהקפה השמינית הוא גם עוקף את דאנג'י בלי שום בעיה.

דאנג'י לא מוותר ומנסה להילחם על המיקום שלו, אך כנארד נמצא בפורמה מעולה עוד מאליפות המוטוקרוס והביטחון שלו בשמיים, מה שמאפשר לו לפתוח פער של שנייה על דאנג'י וכך לקבל קצת מרווח נשימה.

עוברות להן עוד 2 הקפות וכנארד יושב לאנדרו שורט על הזנב, כאשר הוא סוחב מאחוריו גם את דאנג'י. אנחנו כבר בהקפה ה-11 ורוקזן נמצא בשליטה מלאה על המרוץ הזה, פתיחת עונה מדהימה לרוכב הגרמני.

כנארד עוקף את שורט עם כל כך הרבה בטחון שזה נראה קל (למרות שזה לא...). עוברת עוד הקפה ודאנג'י מתחיל להיות אגרסיבי וחסר סבלנות, ובצדק, אך שורט לא מוותר בקלות ורוכב מדהיים ורגוע כמו שלא ראינו אותו כבר הרבה שנים.

בקדמת המרוץ צמצם אנדרסון לאט לאט את הפער אל רוקזן, אך זה רק בגלל שרוקזן לא צריך ללחוץ והוא נמצא בפער של כמה שניות טובות כך שאין לו סיבה ללחוץ ולסכן את עצמו יותר מדי. נשארו עוד 4 הקפות למרוץ ודאנג'י עוקף את שורט ועולה למקום הרביעי.

הקפה אחרונה למרוץ ורוקזן פשוט שלט במרוץ הזה ביד רמה וגם מנצח את המרוץ הראשון של העונה, כאשר גם בעונה שעברה הוא ניצח את המרוץ הזה. אנדרסון שני, כנארד שלישי, דאנג'י רביעי ושורט חמישי. אם תהיתם איפה בארשה , ריד ובאגאת' , אז הם סיימו את המרוץ במקומות ה-6 ו-10 ו-12 בהתאמה, מאכזב מאוד משלושה רוכבים שציפינו מהם ליותר.


קן רוקזן חוגג

250 מערב

זינוק מטורף ויש מגע בכניסה אל הפנייה הראשונה, אך כולם נשארים על הגלגלים. ג'סי נלסון לוקח את ההולשוט כאשר טיילר באורס הרוקי כמעט ומצליח לגנוב אותו ממנו. הקפה שניה והרוכבים מסתדרים על עצמם ונלסון מוביל כאשר במקום השני נמצא זאק אוזבורן, ג'וש הנסון (תזכרו את השם הזה) ממוקם שלישי ומת'יו ביסקגליה שלישי.

טיילר באוורס, שנלחם על ההולשוט עם נלסון, הדרדר עד למיקום השישי. חולפות 2 הקפות ומלקולם סטיוארט מתרסק ופורש מהמרוץ , חולפת לה עוד הקפה וגם ביסקגליה מתחכך עם אימא אדמה.

ג'סטין היל, שעבר העונה מפרו סירקיט קאוואסאקי לשורות KTM, מגיע עד למקום הרביעי לאחר שפתח את המרוץ בצורה נוראית. היל מוצא את הקצב שלו ובחלוף עוד הקפה עוקף את הנסון ועולה למיקום השלישי נכון לעכשיו.

מי שהיה אמור להיות בחוד החנית הוא קופר ווב, שפישל ובגדול ונמצא במיקום ה-12 והמאכזב מאוד.

נלסון מוביל בבטחה את המרוץ, כשהוא הפתעה מוחלטת, גם לו וגם לקבוצתו. ווב עולה למקום ה-9 בחסד ולא בזכות לאחר התרסקות של כמה רוכבים לפניו, פשוט אכזבה ואין ספק שמנהל הקבוצה שלו יקבל בראש מימאהה ויעביר גם אל ווב אזהרה רצינית.

באורס קובע את ההקפה המהירה ביותר ומתיישב להיל על הזנב. נשארו עוד חמש הקפות למרוץ, מה שאומר שאנחנו בהקפה העשירית ובאורס עוקף את היל, רכיבה לא פחות ממדהימה מצידו של הרוכב החדש הזה.

אארון פלסינגר, עוד רוכב טרי ומדהים עולה למקום החמישי לאחר שעקף את הנסון. נשארו עוד 3 הקפות והנסון, אלכס מרטין (אח של ג'רמי מרטין) ומקלרף נלחמים על המקום השישי, מקלרף מנסה לעקוף את הנסון בצורה אגרסיבית מדי ונכנס בהנסון, (בצורה מכוונת ולא ספורטיבית בעליל).

אנחנו בסוף ההקפה האחרונה וג'סי נלסון מנצח את מרוץ הסופרקרוס הראשון שלו, וגם הראשון בעונת 2015 לאחר ששלט במרוץ לאורך כל הדרך, אין ספק שבמהלך השנתיים האחרונות KTM השקיעו הרבה מאוד משאבים בשביל להביא את האופנועים לטופ של הטופ, ולהביא רוכבים צעירים וטובים שהיו צריכים מעט הכוונה.

זאק אוזבורן מסיים שני ומרשים מאוד בזמן שרוכב קאוואסאקי הטרי טיילר באורס לוקח את המקום השלישי . היל מסיים רביעי, ואארון פלסינגר סוגר את החמישייה הראשונה.

תם לו הסבב הראשון של העונה ונראה שבקטגוריית הלייטס מערב הולך להיות מאוד מעניין העונה. לאחר שקופר ווב איכזב במרוץ הפותח של העונה וסיים אותו במיקום ה-7, כך ג'סי נלסון, זאק אוזבורן, טיילר באורס, ג'סטין היל ואארון פלסינגר הדהימו, וכבר אי אפשר לחכות לסבב הבא שיערך בסוף השבוע הבא ב-10/01/2015 באיצטדיון צ'ייס פילד אשר נמצא בפיניקס.

ג'סי נלסון. הפתעה נהדרת

250 מערב תוצאות סופיות:

1. ג'סי נלסון
2. זאק אוזבורן
3. טיילר באורס
4. ג'סטין היל
5. ארון פלסינגר
6. שיין מקלרף
7. קופר ובב
8. אלכס מרטין
9. ג'וש הנסון
10. מייקל לייב

250 דרוג אליפות:

1. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 25נק'
2. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 22נק'
3. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 20נק'
4. ג'סדטין היל- (ק.ט.מ.) 18נק'
5. ארון פלסינגר (ימאהה) 16נק'

450 תוצאות סופיות:

1. קן רוקזן
2. ג'ייסון אנדרסון
3. טרי כנארד
4. ריאן דאנג'י
5. אנדרו שורט
6. ג'סטין בארשה
7. ווסטון פייק
8. ברוק טיקל
9. מייק אלסי
10. צ'אד ריד

450 דרוג אליפות:

1. קן רוקזן- (סוזוקי) 25נק'
2. ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 20נק'
3. טרי כנארד- (הונדה) 20נק'
4. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 18נק'
5. אנדרו שורט- (ק.ט.מ.) 16 נק'תגובות לכתבה
1.Tal4321@yahoo.com 05-01-15
סוף סוף העונה נתחילה, סיקור מעולה אך מה שמדהים הוא שנלסון עשה זאת בלי אגודל! פסיכי
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:39-24.