טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד הבקעה: ההנאה שבהנעה


   23-12-2014, שלמה סטובצקי וערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: בוריס קוליקוב, זאב שטיין, yoniphotos

שבילי עפר מהודקים, מהירים ומאובקים חיכו לנהגים, שאהבו כל רגע

שוב רועמים המנועים. שיירות של טנדרים ומשאיות נצפו בדרכם למקום אירוע שהפיק מיקי יוחאי מחברת "קרוס קאונטרי בע"מ", שיירות שהובילו את רכבי הספורט (חוקיים למהדרין) לאירוע של היומיים שהתקיימו בגשר אדם שבבקעה. מיקי יוחאי, שיורה תמיד גבוה, גם הפעם ירה לשמיים ופגע בהרבה ציפורים.

אירוע שאפתני שמחזיר צבע לזירה המוטורית הישראלית. טרקטורונים, אופנועים, רכבי שטח קלים ומפלצות שטח, כולם על מסלול אחד בתחרות נגד השעון.

המחסור באירועים מוטורים בארץ הקודש כבר מזמן בחזקת בצורת, אבל אם כבר יש אירוע אז עושים אותו בגדול. כך הגדילו החברים מחברת קרוס קאנטרי, והרימו פסטיבל מוטורי שלם בשטח הכולל בתוכו כמעט את כל קצוות הענף הישראלי הקשורים לשטח. במתחם אחד מרוץ ראלי ספרינט ומרוץ ראלי רייד, וביום הנוסף גם מרוץ ראלי ומרוץ דראג. כאמור - מכל הבא ליד.

כיאה לאירוע שכזה, רחבת הפיטס, גדולה וצבעונית, אוהלים ודגלים, רכבים ועגלות וראוי לציין תוספת מכובדת בנוף הוא מספר הקראוונים הנגררים שהיו במקום. מתברר כי צוות ההפקה דאג למחיר מבצע וצוותים רבים קפצו על המציאה והשכירו נגרר שכזה , כך שמרבית המתחרים ישנו בשטח בצמוד לרכבים ובעיקר באווירה של חו"ל.

ראלי ספרינט הינו מירוץ שמתנהל על דרכי עפר וכבישים צדדים, מסלול קצר בדרך כלל ותובעני ביותר. מתחרים בו בעיקר רכבי כביש שהוסבו למירוץ המהיר הזה, ע"י שיפורי מנוע והקשת בולמים (כמובן עוד מגוון רב של תוספות בטיחות, כאלה שמורידות את הרכב מהכביש אך מעניקות לו את רישיון המרוצים הנחשק). .

על קו הזינוק המתינו לא פחות מ-29 מתחרים שהוזנקו לדרך במרווחים של דקה. ברכבי 2X4–3 מתחרים ברכבי 4X4 – 13 מתחרים ב-GROUP N – 6 מתחרים ב- RZR CUP – 3 מתחרים. וב-RZR T3- 4 מתחרים למרות ההיסוס הראשוני (מוטיב שמלווה את תחילת האירוע וניכר בצורה בולטת לעין). המתחרים זינקו להקפת היכרות (רובם על כלי הסיוע) ולאחר מקצה אימון ואז 3 סיבובים תחרותיים, כשהסיבוב עם התוצאה הטובה ביותר נחשבת.

29 מתחרים פקדו את המסלול במקצה הראשון של הבוקר. 18 קילומטרים בשלוש הקפות כאשר הזמן הקצר ביותר בסיכום שלושת ההקפות, מצביע על המנצח.

אופנועים:
14 רוכבים אשר חולקו לשלוש קטגוריות:
א.בקטג' הפתוחה - 6
ב.בקטג' סניורים - 1
ג.בקטג' 250 - 7

רכבי שטח קלים
שבעה רכבי שטח קלים בתחרות, כולם מסוג RZR, בשתי קטגוריות שונות, T-3 שנחשבת לקטגוריה המקצועית מאחר ואלו כלים שעברו סדרת שיפורים בהתאם לתקנות. והקטגורייה "העממית" המכונה RZR 800 cup.

בקטגוריית ה-CUP ארבעה מתחרים. בהקפה הראשונה גדי ביתן (53) פורק צמיג ויוצא מהמרוץ. אורי אייזנשטיין (54) מסיים במקום השלישי, רפאל מזרחי (51) במקום השני ובמקום הראשון אדר מלמד (50) שפתח היטב עם זמנים שלא מביישים את הקטגוריה הבכירה יותר.

בקטגוריית ה-T3, דני פרל (30), שועל קרבות ותיק ואהוב מראה לצעירים כי כוחו במותניו והוא מסיים במקום השלישי, מיד אחרי רוני פישמן (29) המנוסה שמסיים שני. את המקום הראשון כובש תום בריל (28) והוא היחיד מבין נהגי הרייזר שיורד פעמיים מאחד עשר הדקות להקפה.


מדידת זמנים

תוצאות:
אופנועים מקצועי

1.דרור כהן
2.שגיא שוורץ

אופנועים 250


1.אריאל דדיה
2.רועי שלומי
3.טל איזנברג

אופנועים סניורים

1.עומר שושני

אופנועים פתוחה

1.זיו כרמי
2.תומר שמש
3.גיל קינן

T3

1.תום בריל
2.רוני פישמן
3.דני פרל

CUP RZR

1.אדר מלמד
2.רפי מזרחי
3.אורי איזנשטיין

T1 2X4

1.ארז אברמוב
2.שלמה עיני

TT

טל וינברג

T2

1.רועי שפירא עידו שקל
2.דדי שפרונץ אורן שפרונץ
3.ניסים באבא דודי טל

תמונות מהגלריה


תמונות מהגלריה


תמונות מהגלריה


תמונות מהגלריה
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:41-24.