טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד טרקטורונים - בקעת הירדן


   08-12-2014, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: בוריס קוליקוב, YoniPhotos , זאב שטיין

חמישה רוכבי טרקטורונים ייצגו את הענף ואת עמותת רוכבי הטרקטורונים בישראל במרוץ הראלי רייד, שהתקיים בסוף השבוע בבקעת הירדן.

מרוץ ראלי רייד כחול לבן, משהו שרבים מאיתנו התגעגעו אליו. למעשה התגעגענו לכל מרוץ באשר הוא על אדמת הקודש.
על אחת כמה וכמה קוראינו צמאים למרוצי טרקטורונים. ביום שישי, 06/12/2014, כחלק מהפקת הראלי רייד הגדולה של חברת קרוס קאנטרי, ועם סיוע גדול של עמותת רכבי הטרקטורונים בישראל, הגיע הבשורה.
חמישה רוכבי טרקטורונים לקחו חלק במרוץ הראלי הרייד וחלקו את המסלול יחד עם רכבי השטח הקלים וקטגוריית האופנועים, על כך תקראו בסיקור המרוץ ראלי רייד בקעת הירדן.
חמשת הרוכבים, שמות ופרצופים חדשים יחסית בענף, הגיעו מצויידים ומוכנים בחסות עמותת רוכבי הטרקטורונים בישראל שפרסה במקום אוהלים ודגלים בהצהרה חדה וברורה: אנחנו כאן בכדי להחיות ולקדם את הענף. אנו מזכירים כי זהו המרוץ השני במתכונת זו, לאחר אירוע הראלי רייד טל שחר, שהתקיים לפני כחצי שנה בחודש יוני.

נצח לוי

לאחר הרשמה מסודרת, בדיקת טכניות ותדרוך, יצאו חמשת הרוכבים אל המסלול.
אופן המרוץ כנגד השעון, כלומר - הרוכב שמשיג את סיכום הזמנים הקצר ביותר בסיכום שלוש הקפות, מנצח. המסלול אגב בן 18 קילומטרים, אותו היה צריך לעבור כאמור שלוש פעמים.
ניר איבגי, המתחרה על גבי טרקטורון קוואסקי KFX450
סיים את ההקפה הראשונה במקום השני(11:57) ואת השניה במקום השלישי כאשר ליאור ביטון מקדים אותו ב-4 שניות. איבגי נאלץ לפרוש בתום שתי ההקפות בשל שבר במיסב הגלגל. גם אידן מדר נאלץ לפרוש באמצע ההקפה השנייה בעקבות שבר במשולש הקדמי בטרקטורון הימאהה YFZ450 שלו. אגב, מדר קבע את הזמן המהיר ביותר מבין כולם בהקפה הראשונה, 11:15.

שלושת הנותרים בהקפה השלישית והאחרונה נלחמו על המסלול.נצח לוי הוביל לאורך שני ההקפות הראשונות (12:07, 11:48 בהתאמה ),בהקפה השלישית סיים שני(11:50).ליאור ביטון סיים שני בשתי ההקפות הראשונות (12:35, 12:12 בהתאמה) ואילו את השלישית סיים ראשון(11:22).
אלידור באד, הרוכב על טרקטורון DS450 סיים במקום השלישי כשהשעון עומד על 37.10 דק'
במקום השני, רוכב על ימאהה YFZ450, זהו ליאור ביטון הצעיר עם זמן של 36.09 דק'
והשם העולה כמנצח החבורה,כמו במרוץ הראשון, בפער של כמעט חצי דקה, הוא נצח לוי הנחוש והמצויד בטרקטורון DS450.

אלידור באד

רגע לפני היציאה למרוץ, פנה תומר וולף, רוכב מרוצים משכבר הימים שייצג אותנו שלוש פעמים בתחרויות הבאחה במכסיקו, ואמר למתחרים הצעירים לקחת את המרוץ לאט ובזהירות, שכידוע האדרנלין במרוץ יכול לשבש את שיקול הדעת ולגרום לרוכב לא לסיים ואף להפצע. בהזדמנות זו אנו משתתפים בצערו של תומר וולף על פטירתו בטרם עת של אביו למחרת המרוץ.

סער יצחקי, המשוייך לאסכולה הוותיקה של מתחרי הטרקטורונים, בא לצפות במרוץ, לתמוך בחבריו והוא קורא לכל רוכבי הטרקטורונים באשר הם, להצטרף לעמותתת רוכבי הטרקטורונים בישראל, שהינה עמותה חדשה ועצמאית, להצטרף ולקחת חלק. "יחד נחזיר את ליגת הטרקטורונים לימיה היפים" כדברי יצחקי.

ממשיכים לדבר על המרוץ בפורום

עוד על ליגת הראלי רייד
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אלידור באד 09-12-14
מאוד נהנצי לקחת חלק במירוץ הייתה אווירה טובה היה כייף מחכים למירוץ הבא!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:42-24.