טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס האומות: קבלו את האלופה


   30-09-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הם שלטו לאורך כל הדרך, והאכילו את כולם צפרדעים. קבלו את הזוכה בתואר הנכסף

זהו, זה כבר נגמר. התחרות ה-68 במספר של מונסטר אנרג'י, שנערכת ע"י FIM הצליחה לרתק הרבה מאוד אנשים שראו את עולם המוטוקרוס מגיע לגביע האומות 2014. המסלול הנפלא בקגומס, לטביה, בו גם לקחו חלק רוכבים ישראלים הכתיר את האומה המהירה ביותר לשנת 2014 - קבלו את נבחרת צרפת, שקטפה את התואר בפעם השנייה בתולדותיה (הראשונה ב-2001).

צרפת גם אותתה עם דור המשך מצוין, כשדילן פרנדיס זכה בתואר "ריקי קרמיצ'ל", הנהג הצעיר הטוב ביותר, כשאחריו דורגו שני חברי נבחרתו, גוטייר פאולין וסטיבן פרוסארד. מי שזכה בתואר המנהל המצטיין הוא אוליבייר רוברט, כולם התפנקו עם שעון טאג חדש.

נבחרת בלגיה, אשר החזיקה בתואר ויוצגה ע"י ג'רמי ואן הורביק, קווין סטריג'בוס וג'וליאן לייבר, סיימה רק במקום השני, אבל המשיכה עם רצף העלייה שלה לפודיום, שכולל 23 מדליות ב-25 השנים האחרונות. אחרי יום קשה, ולמרות ציפיות לסיים במקום הראשון, ארה"ב הצליחה לנחות רק במקום השלישי, למרות שזה לא היה מובן מאליו אחרי תקלות רבות. בסופו של יום ניצבו על הפודיום במקום השלישי ריאן דאנג'י, איליי טומאק וג'רמי מרטין.

ויוה לה פראנס. אלופת מוטוקרוס 2014

מירוץ ראשון - MXGP & MX2

עם כל הכבוד לשלישיית על הפודיום, לאורך היום הראשון דיברו כולם על מתחרה אחד בלבד - אלכסנדר טונקוב הצעיר, אשר קבע את הזמן המהיר ביותר באימונים החופשיים, ורשם תוצאה טובה גם בשלב ההעפלה, למרות שזוהי הפעם הראשונה בלבד שהוא מתחרה בקבוצה הבוגרת.

בזמן שמקס נאגל מגרמניה וריאן דנג'י מארה"ב הסתבכו אחד עם השני במהלך המירוץ, גוטייר פאולין נכנס למאבק ראש בראש עם הרוסי והצליח להעלות מיקום אחר מיקום בדרך למקום השני. המאבק בין השניים היה נהדר, אבל בסופו של דבר הניסיון הכריע, והצרפתי אמר "אורוואר" בדרך למקום הראשון, כשטומקוב סיים בסופו של דבר רק חמישי.

אבל עם כל הכבוד לשניים, התחרות הזאת עניינה גם במקומות היותר נמוכים. אנטוניו קיירולי האיטלקי נתן תצוגה שפשוט הראתה טירוף של נהג. מישהו איכותי שהצליח לפתוח מדהים, בצורה אגרסיבית שהראתה שהוא רוצה ללכת עד הסוף. אבל פנייה אחת לא נכונה ותנועה לא נכונה גרמה לו להיפצע בברכו, וסיימה עבורו את המרוץ.

ברגל שקיירולי יצא מהתמונה, היה זה דנג'י שנכנס אליה, והצליח לצמק את הפער, למרות פתיחה לא טובה. דנג'י חלף על פני מספר רוכבים, עד שלבסוף עצר את השעון שלוש שניות מאוחר יותר מגוטליין, שסיים בזמן של 35:13:245 במקום הראשון. שלישי סיים נאגל (גרמניה) ולאחר מכן ג'רמי ואן הורביק (בלגיה).

המרוץ השני - MX2 & Open

פתיחה מצוינת של סטיבן פרוסרד הצרפתי לא ממש עזרה לו, לאחר שבסופו של דבר קווין סטריג'ובס הבלגי (סוזוקי) הצליח לעקוף אותו ולהוליך לאורך כמעט כל המסלול. הבלגי סיים בזמן מצוין של 35:28:584 כשפרוסארד סיים רק שלוש שניות ושלוש מאיות אחריו.

דין ווילסון מבריטניה, על גבי הקוואסאקי סיים שלישי, כשהאכזבה היתה ללא ספק איליי טומאק, שחצה את קו הסיום עם ההונדה שלו במקום השישי, 26 שניות ארוכות אחרי המנצח. טומאק עוד שיפר עמדות בדרך אחרי שכבר היה מחוץ לעשירייה הראשונה.

המרוץ השלישי - MXGP & OPEN

המרוץ המסכם של השבוע העלה גם את מפלס ההתרגשות והציפייה - ובצדק. על הקו התייצבו הרוכבים הטובים שוב והמשיכו לנפק תצוגות מופלאות. דניס אולריך הגרמני הצליח לרשום סיבוב ראשון נהדר, שזיכה אותו ב-1000 יורו, אבל לאחר מכן ירד לאט לאט בדירוג והשאיר את הבמה לטובים ביותר.

במקום הראשון סיים שוב גוטייר פאולין בזמן נהדר של 34:03:950, כשג'רמי ואן הורביק סיים שתי שניות לאחר מכן ואיליי טומאק הצליח לשפר את הרושם ולסיים בסופו של דבר במקום השלישי. סטיבן פרוסארד סיים רביעי ובכך הבטיח את התואר הקבוצתי לצרפתים. לאחר מכן הגיעו וילסון (בריטניה), טונקוב (רוסיה), ליאוק (אסטוניה) וטונוס (שוויץ).

גוטייר פאולין מצרפת רשם סוף שבוע חלומי, כשסיים פעמיים במקום הראשון וקטף את התואר ב-MXGP. בקטגוריית MX2 רשם טומי סיארלה מבריטניה את הניצחון בסופו של דבר, ובקטגוריה הפתוחה לקח את התואר צרפתי נוסף, סטיבן פרוסארד, כשהוא מקדים את וילסון ואת טומאק. התחרות בעונה הבאה תתרחש בצרפת ב-2015 ואנחנו לא יכולים כבר לחכות.

התוצאות הסופיות: 1. צרפת, 2. בלגיה, 3. ארה"ב, 4. בריטניה, 5. גרמניה, 6. איטליה, 7. שוויץ, 8. רוסיה, 9. אסטוניה, 10. הולנדתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:06-24.