טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס האומות: חוויה ואכזבה


   28-09-2014, ירון (גולדי) גולדשטיין   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

המשלחת הישראלית לא הצליחה להעפיל לגמר כמו שתכננה, אבל את ההנאה והניסיון אף אחד לא יוכל לקחת מהם

את יום שבת פתחנו בשמחה גדולה כאשר מנהל המרוץ הודיע בהגרלת המיקומים כי ישראל הגרילה את המקום הראשון בשער הזינוק.

בהמשך החבר'ה יצאו למקצה אימונים בזה אחר זה, כאשר עידו יצא ראשון עם קטגוריית ה-Mxgp ל-40 דק. עידו עלה על מסלול בתול, שחיש מהר הפך למסלול מלא במפים. אין ספק שהמסלול בקגומס קשה, אפילו עד מאוד. אחריו יצא אורן חסון, נציג ה-Mx2. אורן נראה לא רע וייצר זמני הקפה טובים. אחריו התניע איוב שוגן שיצא למסלול כתוש והתוצאה דיברה בעד עצמה, איוב נאבק עם האופנוע והחול וייצר זמני הקפה איטיים יותר מעידו ואורן. כרמון סגר הקפה מהירה ב-02:16.346 , אורן הפתיע עם 02:07.231 ושוגן סגר ב- 02:25.540.

אחרי מנוחה ולאחר מקצי האימון החופשי, הגיעה הנבחרת למקצי הדירוג. כאן כבר מדובר במקצה לכל דבר. הזנקה מסודרת ומקצה של 20 דק +2 הקפות. ראשונים לזנק הם ה-MXGP ועידו איתם. עידו לא פתח טוב והתמקם במקום ה-33. בהקפה השניה הצליח עידו לשפר מיקום אחד ובהקפה ה-11 הצליח לסגור את המקום 31. פאולין גוטיה הצרפתי, שפתח רע מאוד, הצליח לטפס ממקום שישי ולסיים ראשון, שני ואן הורביק הבלגי ושלישי ראיין דנג'י האמריקני.

מקום 31 סופי. אורן חסון

לאחר הפסקה קצרה, הגיע תור קטגוריית ה-MX2 להראות את כוחם. נציגנו אורן חסון, עליו הוטלה האחריות לספק מיקום טוב, פתח טוב, אך איבד הרבה מיקומים בפניה הראשונה. אורן התמקם במקום ה-31 , בהקפה השניה איבד שני מקומות עקב נפילה והצליח לשפר שני מיקומים בחזרה עקב התרסקות כואבת של ג'רמי מרטין. בסיום אורן הצליח לשמור על מיקומו ה 31

מי שהצליח לסיים את המקצה במקום הראשון ולאחר שפתח במקום השמיני, זהו טוני קאריולי האיטלקי, שטס לו על המסלול כאילו זה היה חלק וישר. שני סיים גלן קולדנהוף ההולנדי , שלישי סיים ג"רמי סיוור שדווקא פתח ראשון ושמר על המקום הזה עד ההקפה השביעית.

קטגוריית ה-MX2 מעניינת מאוד השנה כאשר הרוכבים בה מצליחים לייצר זמני הקפה טובים יותר מה-450 סמ"ק.
סיימנו פעמיים במקום ה-31 ויש סיכוי גבוה מאוד להתברג ל-B-FINAL. איוב התייצב על הגייט, כשהוא מלווה בחצי מכפר קמא. נערות מונסטר בלבוש "צנוע" מניפות שלטי 15 שנ' והנה עוד זינוק יוצא לדרך. איוב מזנק לא משהו אך הצליח לטפס מיקום אחד בהקפה שניה, ואיבד את המיקום עד סוף המקצה. איוב רכב יחסית לאט ופינה לרוכבים המהירים את המסלול. בראש הטור זהו הבלגי קווין סטרייבוס הבלגי שפתח מצויין ונעלם לכל המתחרים.

איליי טומאק האמריקני פתח רע מאוד והסתבך בנפילה בפניה הראשונה, הצליח לעלות מהמקום האחרון עד למקום השמיני. שני סיים הבריטי דין וילסון ושלישי סגר טים גסר. לאחר חישוב כל תוצאות הקבוצות גילינו שגם השנה לא הצלחנו להעפיל לגמר B.

מבאס? בטח. השנה היה לקבוצה הישראלית סיכוי גבוה מאוד להעפיל לגמר, אך כמו שאומרים במרוצים "אתה יודע היכן אתה מתחיל אך יותר קשה לדעת איך תסיים", לבטח כשיש שלושה רוכבים בכל קבוצה ורק שתי התוצאות הטובות נחשבות.

אז מחר לא נעלה לגמר, אך נוכל לצפות בו, ללמוד עוד, לצבור עוד נסיון וגם לראות את האלופים טסים ומרחפים על המסלול.

חוויה מטורפת. עידו כרמון

אורן חסון סיכם את החוויה ואמר: "מה שעבר לי בראש זה שבשנייה שהגייט זז מילמטר אני משחרר תקלאץ ונותן פול גאז. ואכן תזמנתי את הגייט לא רע ואחרי הפנייה הראשונה אני מאמין שהתמקמתי בין מקום 17 ל-22. מבט טיפשי לאחור ופתאום סטירה. חבורה ענקית של רוצחים מאחורי.

"במקום להתעלם, זה הגיע אלי ופגע בי טיפה, הורדתי קצת קצב והתמקמתי במקום ה-25 בערך. הקצב היה טוב בהקפה הראשונה. קיבלתי בטחון וידעתי שאני יכול להחזיק שם את המרוץ. אבל אז טעות שלי בבחירת קו בגבעת סקראב והקדמי נשטף לי בנחיתה. הדופק קפץ לשיא כשכבר הרגשתי שאני נכנס לקצב. אני מרים את האופנוע ובינתיים כמובן נעקף והקלאץ נמצא 90 מעלות למטה. תוך כדי ההקפה, בשביל לא לבזבז זמן בקפיצות אני מנסה להביא את ידית הקלאץ לזווית הנכונה. מה שהוציא אותי מריכוז.

מפה אני לאט לאט מסדיר נשימה חוזר לקצב. נהנה!! ואז שוב באחת הפניות שמאלה במהלך ההשכבה נתתי מכה עם הברך לידית ושוב פעם הידית במצב של 90 מעלות למעלה. מרוב עצבים על עצמי, הראש כבר לא היה במרוץ ומי מכם שרוכב יודע שבמוטוקרוס טיפה חוסר ריכוז והסיפור נגמר, שלא נדבר על לרכב במסלול כזה עם רוכבים כאלה. מפה לשם דגל השחמט מופיע מולי. סיימתי את המרוץ בהרגשה של החמצה שלא הבאתי לידי ביטוי את היכולת שלי.

עכשיו כשאני חושב על זה אני שמח. למדתי המוןן על רכיבה על התנהלות המרוץ עם 40 רוכבים והכי חשוב להגיד פאק איט ופשוט להנות מהספורט המדהים הזה!

אפילו שיפרתי טיפה את זמני ההקפות שלי כשההקפה הכי מהירה שלי הייתה 2:04 והכי מהירה של קירולי הייתה 1:49 מה שהביא אותי בעצם להפרש של 15 שניות אם מודדים הקפה מאלוף עולם 4 פעמים לפחות ועם הרגשה וטעם של עוד!!
אני רוצה להודות תודה ענקית לכל חברי הנבחרת, לרז היימן ובמיוחד לירין גולדשטיין, מנהל הקבוצה שלא נח דקה בשביל טובתנו. תודה ענקית לספונסרים שלי מטרו מוטור דפנדר סקיוריטי מצלמות קונטור וGoride Instructions

תודה לכם החברים על הפרגון האיןן סופי ועל נתינת ההרגשה של שליח ונציג מקווה שייצגנו בכבוד. ואת התודה הכי גדולה לאח שלי ואמא שלי שליוו אותי במהלך החוויה הפסיכית הזאת ועזרו ברמה שאי אפשר לתאר. תודה שעזרתם לי להגשים חלום!
אז עד הפעם הבאה live to ride ride to live!


עידו כרמון סיכם: "כמה ענק האירוע הזה, פשוט כל פעם תופס אותי מחדש. אני לא ארחיב הרבה עכשיו, אני רק אגיד שהיה לי מקצה טוב מאוד. פתיחה חזקה, המסלול חולי ואין לנו דברים כאלה בארץ. סיימתי במקום ה-31 ואני חושב שאם מה שהיה לנו לעבוד השנה, זה הישג יפה מאוד. כל הכבוד לקבוצה הישראלית. תודה רבה לספונסרים עופר אבניר ואבזריון
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:06-24.