טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אולימפיאדת המוטוקרוס יוצאת לדרך


   22-09-2014, ירון (גולדי) גולדשטיין   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

יריית הפתיחה של מוטקרוס האומות 2014 תתקיים בסוף השבוע הקרוב, וגם לנו תהיה נציגות איכותית באירוע

האולימפיאדה של המוטוקרוס יוצאת לדרך. בסוף השבוע הקרוב (25-28.9.14), תצא נבחרת ישראל להתחרות במוטוקרוס האומות 2014, ה-68 במספר. האירוע יתקיים במסלול "קגומס", שנמצא סמוך לעיר ריגה שבלטביה. טובי המשתתפים יגיעו לאירוע, כשגם לנו יש נציגות מכובדת.

החוויה הישראלית מהשנה שעברה, היתה בעיקר טעימה מאיך הדברים מתנהלים בעולם הגדול. משלחת של רוכבים ומלווים למירוץ במסלול טויצ'נתהל שבגרמניה. גם הרוכבים וגם המלווים חוו איך מתנהל מרוץ בסדר גודל כזה, איך צריך להתאמן למירוץ כזה וגם התחככו בטובי רוכבי המוטוקרוס בעולם וזינקו מרפק אל מרפק עם השמות הגדולים של המוטוקרוס העולמי.

גם השנה הרוכבים הישראלים יזנקו למסלול באורך של 1,540 מ' שהם לא ממש רגילים אליו ושזמני ההקפה שלו עומדים על כדקה ו-45 שנ' למובילים.

תחרות מוטוקרוס האומות כוללת שלושה רוכבים מכל מדינה כאשר כל רוכב נמצא בקטגוריה שונה, MX1 – 450 CC, MX2 – 250 CC , פתוחה - כל נפח.

מבנה התחרות

ביום שבת ייערכו מקצי המוקדמות בני 30 דקות ועוד 2 הקפות. 19 הנבחרות שהרוכבים שלהם צברו את הניקוד המשותף הטוב ביותר (לוקחים את 2 התוצאות הטובות מתוך 3 הרוכבים) עולות לגמר A שייערך ביום ראשון. 13 הקבוצות הבאות עולות לגמר B שגם הוא נערך ביום ראשון. הנבחרת המנצחת בגמר B מצטרפת לגמר A.

גמר A כולל 3 מקצים 3 בהם משלבים בין הקטגוריות (הראשון 450 ו-250, השני 250 ופתוחה והשלישי 450 ופתוחה), אלופת העולם היא זו שהשיגה את חמשת התוצאות הטובות ביותר.

רכיבה קשה, שואו אדיר. מוטוקרוס האומות בשנה שעברה

נבחרת כחול לבן

השנה, כאמור, יוצאים שלושת הרוכבים המובילים את טבלת האליפות הישראלית בליגת המוטוקרוס הישראלית. הראשון הוא אורן חסון, שיתחרה ב-MX2 , בן 22 מתל אביב, שמוביל את טבלת האליפות 2014 בקטגוריית לייטס (250). לאורן זו תהיה תחרות מוטוקרוס בינלאומית ראשונה, ולהתחיל במוטוקרוס האומות זה בוודאי מעניין , ללא ספק חוויה ונסיון מעניין.

חסון כבר התחרה בחו"ל אמנם על אופניים (דאונהיל) וצבר נסיון בתחרויות בינלאומיות, אך ללא ספק ה-MXDN תהיה עבורו חידוש מוטורי מרענן ובעיקר מאתגר. אורן ירכב על ימאהה YZ250F, שנשכר אצל דילר מקומי שיכין ויתאים את האופנוע לאורן.

לאחר סיום הליגה חסון נכנס למשטר אימונים קפדני הכולל רכיבות נפח ארוכות ורכיבות מוטוקרוס על האופנוע וגם אימוני כושר (אופנים) ואימוני כוח. אורן יוצא בעזרתם של מטרו מוטור, קונטור ואינסטרקשן.

עידו כרמון בן 30 מרעננה – אלוף ישראל ב פתוחה 2013 ומוביל הטבלה ב 2014, יתחרה ב-MX1. כרמון כבר התחרה במוטוקרוס האומות בשנה שעברה, למד וקיבל נסיון ברכיבה על מסלול מהיר ורחב עם רוכבים מהירים. עידו היה אורח בקבוצת "רוקסטאר סוזוקי" וקיבל ממנהל הקבוצה תכנית אימונים מסודרת הכוללת אימוני רכיבה ואימוני כוח וכושר. עידו התאמן לא מעט ברכיבת מוטוקרוס וגם ברכיבות נפח במסלולים אחרים והתחרה בליגת המוטוקרוס הישראלית כשהוא בראש הטבלה. עידו ירכב על סוזוקי RMZ450 שנשכר אצל דילר מקומי ויעבור התאמות עבורו. כרמון ייצא בתמיכתם של עופר אבניר, אבזריון, פרו-סייקל רעננה.

שחר בלולו, בן 22 ממושב בית נחמיה, מקום השני בפתוחה בטבלת האליפות ב-2014. בלולו הוא הרוקי של הקבוצה ועם הנסיון הקטן ביותר במרוצי מוטוקרוס בארץ. גם לשחר זו תהיה הפעם הראשונה בה הוא מתחרה בחו"ל ועוד ישירות מול טובי הרוכבים בעולם. שחר התאמן ומתאמן המון ואת גרף ההתקדמות שלו רואים על המסלול בכל מירוץ.

השנה, עם נציגות מכובדת שלנו. מוטוקרוס האומות

כל השלושה השקיעו את זמנם ומרצם באימוני כושר וכוח. בלולו גם צריך להחזיק אופנוע 450 סמ"ק בפול גז כ-35 דקות. לא פשוט לכל הדעות. שחר ירכב על הונדה CRF450R שיסופק ע"י דילר מקומי ויוכן עבורו למסלול.

קבוצת הרוכבים הישראלים יוצאת לאחר כארבעה מירוצי מוטוקרוס ב-2014 לעומת רוכבים בעולם שביצעו כ-32 מירוצים (כל סוף שבוע) ואפשרות אימון בעשרות מסלולים.

היעדר של מסלולי מוטוקרוס קבועים בישראל מקשים מאוד על המתחרים הישראלים להגיע לרמת רכיבה וכושר טובים והספורט המוטורי בישראל בחוסר ודאות לאן הוא הולך. רז הימן, נציג מ.מ.ס.י. שניהל את קבוצת הרוכבים ב-2013 והחל את ההכנות למוטוקרוס האומות 2014, לא ייצא השנה עקב השתתפות בראלי, אך ליווה ומלווה את הקבוצה בהתארגנות, בריצות, פגישות, תיאומים וההכנות.

ההזנקה. שווה כל רגע

שלושת הרוכבים טוענים שקשה מאוד להשקיע זמן וכסף פרטי בספורט שלא ברור לאן הוא מתפתח אם בכלל וככה קשה מאוד להגיע לרמה שקיימת בחו"ל.

בטקס הענקת תעודות לבעלי תפקידים בספורט המוטורי של מ.מ.ס.י ומכון וינגייט שנערך בשבוע שעבר נשאל דני אנגלברג, יו"ר התאחדות הכידונאים האם יש תמיכה של ההתאחדות ברוכבים. דני השיב כי ההתאחדות מברכת על יציאת הרוכבים ל-MXDN ושהיא שואפת לעזור לרוכבים ככל יכולתה, ופרט לסיוע בקשרים עם ה-FIM ומ.מ.ס.י, יש החלטה עקרונית לתמוך גם כספית ברוכבים – דבר שאמור להיות מאושר רשמית בזמן הקרוב.

אז קל זה לא הולך להיות, אך השנה יש לנבחרת ישראל סיכוי גבוה מאוד להתברג לגמר B . אנחנו נלווה את הנבחרת וללא ספק החוויה והנסיון שהרוכבים יצברו היא דבר שקשה להעביר באותיות שחור/לבן.

הרוכבים מודים לציון ועומר דוד ( י.פולק הדפסות – H.D DESIGN ) על הדפסת החולצות

מערכת NAZZIMA מאחלת בהצלחה לרוכבים

רוצים להיזכר איך נראתה התחרות בעונה שעברה? הקליקו כאןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:12-24.