טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 11


   17-08-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

אליפות המוטוקרוס האמריקאית התקיימה במסלול קרופורד–וויל באינדיאנה

התחזית ניבאה גשמים כבדים בסוף השבוע, אבל אף אחד לא חשב שתתחולל כזו סופה, אשר בשלב מסויים ביום שבת כמעט וגרמה למארגנים לבטל את הארוע, או יותר נכון לתקנון האמריקאי, קודם לנסות לדחות את המרוצים ביום אחד, אך בסופו של דבר, שניה לפני שהרוכבים עלו על המסלול למקצה מרוץ הראשון של היום הגשם נרגע קצת והתנאים נהיו קצת יותר שפויים, אך עדיין קשים ביותר.

450

מרוץ מספר 1

הרוכבים עומדים על קו הזינוק וריאן דאנג'י נמצא בעמדת הפול פוזישן, אך הוא לא מצליח לזנק כמו שצריך ומי שלוקח את ההולשוט הוא לא אחר מקן רוקזן כאשר הרוכב הפרייבטיר מיטש אולדנברג אשר מתחרה עם האופנוע הפרטי שלו מכיסו שלו מתמקם שני וריאן סייפס שלישי. דאנג'י כמעט ומתרסק בפתיחה של המרוץ ומוצא את עצמו במיקום העשירי. המסלול ספוג לחלוטין במים ונראה כמו ביצה באברגליידס, כאשר האדמה עצמה היא אדמה שחורה כמו שאנו מכירים באזור המרכז, בשדות, והרכיבה פשוט קשה עד לרמה כזו, שהרוכבים לא ממש קופצים את הקפיצות ופשוט מחליקים להם כמו על קרח. כנארד פתח טוב מדאנג'י וטומאק את המרוץ והוא ממוקם רביעי. חולפות להן שתי הקפות מהפתיחה של המרוץ וכעת המסלול מתחיל לקבל קווים ברורים עם פחות בוץ, מה שמאפשר לרוכבים לפתוח קצת יותר גז והזמנים מתחילים לרדת.

רוקזן מרגיש אירופה עם כל הבוץ הזה, ופשוט נמצא בעולם משלו כאשר היתרון הגדול ביותר במקרה שלו הוא שאין מי שיעיף עליו בוץ אז המשקף שלו נשאר יחסית נקי. כנארד עולה למיקום השני ומתחיל לנסות ולתפוס את רוקזן. דאנג'י וטומאק כבר ממוקמים שישי ושביעי בהתאמה והיד עוד נטוייה. אולדנברג ממוקם שלישי והוא מאוד מרשים, במיוחד בתנאים האלו אשר מקשים על כולם. הרבה רוכבים נכנסים לשנייה לפיטס להחליף את המשקפים שלהם לאחר שהגלגלת בוץ (לא טיר-אוף כמו שאנו מורגלים) פשוט נגמרת להם תוך כמה הקפות, עד כדי כך המסלול בוצי, יותר מזה, כל הרוכבים במרוץ הוסיפו ספוגים על הרגליות רוכב, רגלית הילוכים, רגלית ברקס אחורי, ידיות מצמד וברקס קדמי, ואפילו מגני הגחון מצופים בספוג אשר לבוץ קשה להצמד אליו וגם פחות מחליק גם לידיים וגם למגפיים, תנאי רכיבה מטורפים לחלוטין. נשארו עוד 23 דקות+ 3 הקפות למרוץ וברט מטקלף (מחליפו של וילופוטו) עובר את אולדנברג ועולה למיקום השלישי בעקבות איבוד פרונט של אולדנברג. כנארד מרבד גם הוא את הפרונט מה שמאפשר לדאנג'י לנצל את שני הארועים האלו והוא עולה כבדרך קסם למיקום השני. נשארו עוד 19 דקות למקצה הזה וכנארד מתמקם לו שלישי. רוקזן פשוט נמצא בעולם משלו ועד לקו הסיום אף אחד לא יאיים עליו אפילו לרגע טומאק גם הוא עוקף את אולדנברג וכרגע החמישייה הראשונה במרוץ הם גם החמישיים הראשונה באליפות, ובאמת שחמשת הרוכבים המובילים הם, לפחות נכון לעכשיו, טובים משאר המתחרים על המסלול, עקביות זה שם המשחק, וביום שכזה גם חמינדוס גדולים, שכן רק החמישייה המובילה מעזה בכל לקבוץ את הדאבלים במסלול. השעון מתקתק ועוברות להן עוד שבע דקות עד שטומק מצליח לעקוף את מטקלף . בקדמת המרוץ רוקזן מוביל עם יותר מעשרים שניות בינו לבין דאנג'י שממוקם שני. טומאק נכנס באופנוע של סמן אחורי שהתרסק, מה שמאפשר למטקלף להתקרב שוב לטומאק, אך טומאק מצליח לאחר קרב מרתק שכלל נסיונות עקיפה והרבה סמנים אחוריים להחזיק את מטקלף מאחוריו. רוקזן מנצח את המרוץ לאחר שלא ניצח עוד מהסבב ה-7 של העונה במקצה הראשון, בזמן שדאנג'י מאבד את המומנטום אל מול רוקזן ונאלץ לפחות לצמצם נזקים במקצה הזה, אך הוא יודע שהוא חייב להשתפר לקראת המקצה השני. כנארד מסיים שלישי, טומאק רביעי ומטקלף חמישי.

מרוץ מספר 2

כנארד לוקח את ההולשוט, רוקזן נצמד אליו בזמן שאנדרו שורט לוקח את המיקום השלישי. דאנג'י שוב מסתבך בפתיחה וממוקם מחוץ לעשרייה הראשונה. מחליפו של בארשה ג'ייק נורן אשר הרשים בביצועיו בשבוע שעבר, נתקע בשער הזינוק שלא נפתח לו עד הסוף ומוצא את עצמו אחרון הרוכבים. המסלול נראה במצב טוב יותר כאשר הוא גם קצת יותר יבש אבל עדיין חלק בטרוף . שורט מתדרדר אחורה, כאשר גם ריאן סייפס עוקף אותו וגם ווסטון פייק, סייפס רוכב מדהים ומצליח להחזיק את פייק מאחוריו, והרבה זמן לא ראינו אותו עם כלכך הרבה מוטיבציה ויכולת. כנארד נמצא בעולם משלו ומתחיל לברוח לרוקזן שטועה ומאבד את הפרונט בקוליס עמוק בטרוף. חולפות להן עשר דקות ופייק עוקף את סייפס, שלא מוותר וישר מחזיר לפייק עקיפה, שמספיקה לו בשביל לשמור על המיקום שלו.

דאנג'י הצליח לטפס כמה מקומות ולהגיע עד למיקום התשיעי, אך טועה כאשר הוא מנסה לעקוף את ריד ויורד עד למיקום ה-11 והמאוד מאכזב מבחינתו. ריד רוכב טוב מאוד היום ועוקף את מאט גוארקי, וכך עושה גם טומאק שיושב לריד על הזנב, וגם מצליח לעקוף אותו בדרכו למיקום השישי. כנארד נמצא בעולם משלו כאשר רוקזן לא מצליח לסגור עליו, אך כן מצליח לשמור את סייפס מאחוריו בלי שום בעיות. מטקלף מאבד את הפרונט גם הוא וכך עושה גם טומאק שעובר עליו סופ"ש לא פשוט בכלל. דאנג'י נותן הקפות יפות והוא מצליח לעלות עד למיקום התשיעי, בו הוא גם יסיים את המרוץ. כנארד מנצח את המרוץ השני שלו בעונה הכי מוצלחת שלו מאז שעלה לקטגוריה הבכירה, כאשר בסבב הקודם בשבוע שעבר הוא לקח את הנצחון הראשון שלו, והוא נראה מרוצה לחלוטין מכל הסיפור כאשר בהקפה האחרונה הוא מרשה לעצמו לזרוק את המשקף מהקסדה אל הרצפה ורוכב בקצב איטי כאשר הוא יודע שאין סיכוי שרוקזן יצליח לתפוס אותו. רוקזן מסיים שני במרוץ אך ראשון בטוטאל של היום, ואפשר להגיד שהוא הצליח הפעם להחזיר לעצמו קצת מהמוג'ו שהלך לו לאיבוד מאז אמצע העונה. סייפס מסיים במיקום השלישי והמאוד מרשים.

250

מרוץ מספר 1

עם הגעתנו לסבב ה-11 של האליפות, נזקק רוכב ימאהה שמוביל את הקטגורייה רק ל-9 נקודות נוספות בכדי לזכות באליפות הראשונה שלו, ובעיקר, על חשבונו של בן קבוצתו קופר ווב.
את ההולשוט לוקח ג'סי נלסון אשר היו הרבה מאוד צפיות ממנו לעונה הנוכחית, שלא התגשמו, כאשר ג'רמי מרטין מתיישב לו על הזנב במיקום השני. את המיקום השלישי עד לחמישי לקחו רוכבי ק.ט.מ (אך מקבוצות שונות) כאשר ג'ואי סבטג'י שלישי, מרווין מוסקים רביעי וג'ייסום אנדרסון חמישי. הקצב שמכתיב נלסון גבוהה מאוד ולאורך כל המרוץ הוא מוביל על מרטין עד לשיא של שבע שניות, כאשר בסופו של דבר הוא גם מנצח את המרוץ הראשון שלו בקריירה, ומרטין מסיים שני, אך לוקח בעקבות זאת את תואר האליפות המקצועית הראשון בקריירה שלו. מרווין מוסקין מסיים שלישי כאשר הוא עוקף את סבטג'י ומשאיר גם את אנדרסון מאחוריו בקרב על הפודיום.

מרוץ מספר 2

נלסון שוב לוקח את ההולשוט אך לא מצליח לשחזר את העליונות שהראה במרוץ הראשון, כאשר סבטג'י ואנדרסון מתמקמים שני ושלישי בהתאמה, וגם עוקפים את נלסון. סבטג'י מוביל את המרוץ, אך מרווין מוסקין וקריסטוף פורסל מהגיעים אליו תוך כמה הקפות. מוסקין מהר מאוד מצליח לעקוף את סבטג'י, כאשר על הדרך גם פורסל עוקף אותו. פורסל מפעיל לחץ על מוסקין אך לא מצליח לגרום לבן ארצו הצרפתי לטעות, מה שמוביל בסופו של דבר לעוד נצחון לטובתו של מוסקין, בעונה שהתחילה לא טוב והולכת ומשתפרת ככל שאנו מתקרבים אל סיומה. פורסל מסיים את המרוץ במיקום השני, וסבטג'י לוקח את המקום השלישי עם סוף שבוע מאוד מוצלח מבחינתו. נלסון לא מצליח להחזיק מעמד במקצה הזה והוא מסיים את המרוץ במיקום השמיני והמאוד מאכזב מבחינתו לאחר הנצחון במקצה הראשון.

ג'רמי מרטין, עם נפילת מתח מטורפת בעקבות הזכייה באליפות, מסיים את המרוץ במיקום ה-15 כאשר בלייק באגת מסיים את המרוץ רביעי, ואם אתם שואלים איפה קופר ווב, שהיה אמור לתת פיית טוב למרטין על האליפות, אז הוא מסיים את המרוץ במיקום החמישי לאחר שסיים את המרוץ הראשון במיקום השישי, תוצאות מאוד מאכזבות, והוא צריך להתחיל לחפש את הבטחון העצמי שלו שוב ולחשוב טוב טוב איך זה יכול להיות שבעונה שעברה הוא היה אחד העקביים ביותר ומאוד הרשים, והעונה הוא פתח נהדר, התחזק לאורך כל הדרך, רק בשביל להפסיד את האליפות תוך כדי הפגנת חוסר יציבות ובטחון, הבעיה הכי גדולה של ווב היא שהוא איבד כלכך הרבה מומנטום שהוא איבד את המיקום שלו באליפות לטובת בלייק באגת, ובקצב הזה הוא יאבד גם את המיקום השלישי באליפות לטובת מרווין מוסקין.

450 תוצאות משולבות

1. קן רוקזן – 1/2
2. טריי כנארד – 3/1
3. ריאן דאנג'י – 2/9
4. ריאן סייפס – 10/3
5. אנדרו שורט – 8/4

450 אליפות

1. קן רוקזן – 494 נק'
2. ריאן דאנג'י – 474 נק'
3. טריי כנארד – 418 נק'
4. ברט מטקלף – 304 נק'
5. איליי טומאק – 281 נק'

250 תוצאות משולבות

1. מרווין מוסקין- 3/1
2. ג'ואי סבטג'י – 4/3
3. ג'סי נלסון – 1/8
4. קריסטוף פורסל- 9/2
5. קופר ווב – 6/5

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין – 450 נק'
2. בלייק באגת – 381 נק'
3. קופר ווב – 379 נק'
4. מרווין מוסקין – 374 נק'
5. קריסטוף פורסל – 355 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:39-24.