טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 11 - מוטוקרוס אמריקאי


   14-08-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

ביום שבת הקרוב יערך מרוץ מספר אחת עשרה של ליגת המוטוקרוס האמריקאית ואיזה מרוץ מחכה לנו. המרוץ יערך במסלול קרופורדסוויל אשר נמצא באינדיאנה.

450

אם בתחילת העונה היה נראה ששום דבר לא יוכל לעצור את רוקזן שלא רק ניצח הרבה העונה, אלא גם הראה עקביות בשאר המרוצים בהם הוא ניצח. כעת נותרו עוד שני סבבים ונראה שדווקא בן קבוצתו (שהיה אמור על הנייר לקחת את האליפות הזו בקלות יחסית) ריאן דאנג'י, הוא המאיים על רוקזן (כאשר הוא מנצח את המרוץ האחרון בסבב העשירי נצחון שבא לו אחרי שני נצחונות בסבב התשיעי), מה שמצמצם את הפער בינו לבין רוקזן לשבע נקודות קטנטנות.

דיברנו בשבוע שעבר על איליי טומאק, אז טומאק הרשים מאוד גם הפעם, כאשר הוא מראה שוב יכולת מדהימה וכהרגלו הוא יוצר חיץ בין דאנג'י לרוקזן. אפשר כבר עכשיו לומר כמעט בוודאות, שטומאק הולך להיות בקרב על הנצחון בסוף השבוע הקרוב, אך לא עשה את הרושם הגדול ביותר, את זה עשה טריי כנארד. כנארד הינו רוכב וותיק במונחים של האליפות הזו, כאשר הוא הספיק כבר להיפצע כל פציעה אפשרית כמעט, ולשבור כמעט כל עצם בגוף שלו בשנים האחרונות. מה שמדהים הוא שכנארד הצליח לחזור מפציעות אשר היו משביתות כל אחד אחר ומכריחות אותו לפרוש, ולא רק שכנארד לא פרש, העונה הוא אחד הרוכבים הכי עקביים ויציבים באליפות הזו, כאשר הוא לוקח העונה הרבה פודיומים ואפילו עשה את מה שנראה כבלתי יאמן וניצח את מקצה המרוץ הראשון בסבב האחרון, עם כל האהבה וההערכה שיש לי לכנארד, לא חשבתי שהוא מסוגל לנצח את דאנג'י רוקזן או טומאק, ואכן הוא עשה זאת בפעם הראשונה מזה ארבע שנים, והתזמון שלו לא היה יכול להיות טוב יותר שכן יומיים יום לפני המרוץ הוא חתם על חוזה לשנתיים הבאות בקבוצת המפעל של הונדה, והחזיר להם את ההשקעה עם נצחון מתוק. אנו נצטרך לחכות ולראות מי יצא עם ידו על העליונה ביום שבת אך דבר אחד בטוח, יש לנו ארבעה רוכבים רעבים לנצחונות כאשר שניים מהם מתחרים ביניהם על האליפות, והם מאותה הקבוצה, הולכים להיות לנו קרבות מרים גם על האליפות יגם על מקומם של הרוכבים בתוך הקבוצה, יש למה לחכות.

250

האמת היא שדווקא בקטגוריה הזו, אין יותר מדיי אקשן כאשר למרות שמוביל הטבלא ג'רמי מרטין לא מראה את הדומיננטיות שהראה בתחילת העונה (למרות הנצחון בסבב האחרון, עדיין זה לא מה שהיה בתחילת העונה), עדיין הוא זה שהולך לקחת את האליפות הזו בפעם הראשונה בחייו ובעונתו השניה באליפות בסך הכל. בן קבוצתו של מרטין קופר ווב פשוט לא עומד בלחץ כאשר הוא עושה טעויות שנובעות מהלחץ, ואפשר להבין אותו, בן קבוצתו שרוכב על אותו האופנוע בדיוק כמוהו הולך לקחת את האליפות, וזה מצב בלתי נסבל בשביל חיות מרוצים כאלו, אך אין מה לעשות , מרטין היה טוב יותר לאורך כל העונה ולמרות שהוא לא בשיאו מהחצי השני של העונה ולא מראה את אותה הדומיננטיות שהראה בתחילת העונה, עדיין הוא יותר עקבי מבלייק באגת וקופר ווב, שני הרוכבים היחידים שיכלו לעצור אותו העונה. מה שמעניין פה בכל הסיפור הוא שדווקא הרוכבים אשר ציפו מהם להיות הטובים ביותר כמו ג'סטין בוגל, ג'ייסון אנדרסון, קול סילי ודין ווילסון, לא מצליחים להראות את אותה היכולת שהראו בעונת הסופרקרוס, לא ברור מה קורה שם העונה ואולי האופנועים של מרטין ווב ופורסל הרבה יותר טובים משאר האופנועים על הגריד, אך קשה לי להאמין שקבוצת פרו סירקיט, וקבוצת גייקו הונדה, יעמידו לרשות הרוכבים אופנועים נחותים יותר מימאהה, אשר כבר כמה שנים מתקשה לנצח מרוצים ולהעמיד אופנועים ורוכבים שיוכלו להתחרות אל מול הונדה וקוואסאקי.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:12-24.