טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 9


   27-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

איליי טומאק, זה השם הלוהט בתחרויות האחרונות, ונראה כי פיתח לעצמו תחביב - להרוס לרוקזן את תוכניות האליפות, שנה השנייה ברציפות

במוצאי שבת האחרון (26.07.2014) הגיעה אליפות המוטוקרוס האמריקאית למסלול וואשוגל האגדי, ואיזה אקשן ציפה לנו, כאשר ישנה חדשה אחת, ג'יימס סטיוארט החליט לא להתחרות במרוץ הזה ולקחת את הזמן, לנוח, ולחשוב קצת על מה שקורה איתו ולמה הוא לא עומד בסטנדרטים של עצמו, כאשר ה"תרוץ" הרשמי של הקבוצה שלו היא שהוא מרגיש חולה וחלש, לא קונה את זה וגם אתם אל תקנו את זה.

450

מרוץ מספר 1

הרוכבים עומדים על קו הזינוק, והמרוץ יוצא לדרך כאשר רוכב ימאהה ג'סטין ברייטון לוקח את ההולשוט בזמן שדאנג'י, אנדרו שורט, כנארד ורוקזן יושבים לו על הזנב. דאנג'י לא מתבלבל לרגע ועוקף את ברייטון. חולפת הקפה וכנארד יושב על שורט, ששוב פותח מצויין את המרוץ הזה ועד להקפה השלישית כנארד לא מצליח לעקוף את הרוכב הפרייבטיר, שהעונה צריך לשלם על המקום שלו בקבוצה. רוקזן רואה ולומד את הקווים של כנארד ושורט וגם הוא עוקף את שורט. כנארד מצמצם את כל הפער לברייטון ועוקף אותו, כאשר נראה שיש כבל בלתי נראה שמושך את רוקזן למקום שכנארד הולך, וגם רוקזן מצליח לעקוף את ברייטון ללא שום בעיה. בקדמת המרוץ דאנג'י פשוט נמצא בליגה משל עצמו היום ואחרי שהיה הכי מהיר מהרגע שהגיעו למסלול הוא פשוט נעלם לכולם ופותח תוך ארבע הקפות פער לש 7.5 שניות על כנארד, כאשר הוא עושה זמנים שמהירים בשלוש שניות להקפה מכנארד ומרוקזן. טומאק, שניצח לראשונה בקריירה הקצרה שלו בקטגוריה הבכירה במרוץ שעבר, פתח את המרוץ לא טוב, אך כמו דאנג'י גם טומאק מהיר מרוקזן ומכנארד, ולמעשה היחיד שמהיר מטומאק הוא דאנג'י, וגם זה לא בהפרש גדול.

טומאק מתיישב על הזנב של שורט וגם מצליח לעקוף אותו ללא שום בעיה, ועכשיו שם את סימן המטרה על גבו של רוקזן, שמצידו מודע לעובדה שיש לו איזו שהיא חולשה אל מול טומאק, שלקח את אליפות המוטוקרוס בעונה שעברה, וגם הפעם בא לקלקל לרוקזן את החגיגה. רוקזן מגיב לאיום שמתפתח מאחרויו ועוקף את כנארד שמצידו מאבד לרגע את הריכוז ובכך מאפשר גם לטומאק לעקוף אותו. מאחורי הקרב על המקום השני במרוץ מתחולל לו קרב ענק בין אנדרו שורט לבין ברט מטקלף (המחליף של וילופוטו שעושה עבודה מצויינת לבינתיים), כאשר אנדרו שורט נאלץ לספוג עוד עקיפה על חשבונו, אך לא מוותר ולאורך שאר המרוץ ינסה לעקוף שוב את מטקלף אך ללא הואיל. רוב המרוץ כבר מאחורינו ונשארו עוד 4 דקות ו-3 הקפות עד לסוף המרוץ, וטומאק כבר יושב חזק על הזנב של רוקזן. רוקזן מנסה להילחם בטומאק, אך טומאק פשוט טורף את רוקזן בלי בעיות וישר פותח עליו פער. הגענו לפנייה האחרונה של ההקפה האחרונה ודאנג'י משייט לו אל עבר הנצחון האדיר הזה שהראה שרוחו לא נפגעה, ושהוא עדיין בקרב על האליפות הזו. טומאק מסיים שני מעולה, רוקזן שלישי מאכזב, וכנארד רביעי כבשיגרה כאשר מטקלף מסיים חמישי.

מרוץ מספר 2

ג'סטין ברייטון שוב לוקח את ההולשוט, כאשר ברט מטקלף לוקח את המקום השני, אנדרו שורט שלישי וטומי האן רביעי. דאנג'י פותח פחות טוב הפעם והוא חמישי, אך מהר מאוד הוא עוקף את האן ושורט ועולה למיקום השלישי במרוץ. למעשה, עד לסוף ההקפה הראשונה דאנג'י כבר עקף גם את מטקלף וגם את ברייטון, ועולה למיקום הראשון. טומאק שוב מראה את היכולת המדהימה שלו, ובהקפה השניה עולה אל המקום השני כאשר הוא במרחק של כמה שניות מדאנג'י, אבל אין לו את היכולת באמת לאיים על דאנג'י שנמצא בעולם משלו היום. רוקזן גם הוא עושה מאמץ אדיר ומגיע עד למיקום השלישי במרוץ אך נראה שעצם העובדה שטומאק שוב מהיר ממנו מוציאה לו קצת את הרוח מהמפרשים, ואם זה לא מספיק אז גם בן קבוצתו נותן לו בראש גם היום (בנוסף לשבוע שעבר). ברט מטקלף מצליח לסיים את המרוץ במיקום הרביעי, כאשר הוא באמת נותן לקאוואסאקי את מלוא התמורה בעד האגרה. מי שבאמת סבל במרוץ הזה הוא טריי כנארד שהתרסק בשלבים הראשונים של המרוץ, ומצא את עצמו מחוץ לשלושים הרוכבים הראשונים, ואחרי הרבה מאמץ ורכיבה מדהימה ואגרסיבית מאין כמוה, הצליח להגיע עד למיקום ה-11 וזו בהחלט אכזבה גדולה מאוד מבחינתו של כנארד, שפשוט מצליח כל שבוע מחדש לשלוף שפן חדש מהכובע, ולסיים איפה שהוא בין המיקום השלישי לחמישי, אך גם לו נגמר המזל הפעם והוא צריך להסתפק בעובדה שהוא הצליח לסיים את המרוץ בתוך הנקודות.

בפרומו למרוץ הזה הזכרתי את טומאק, ואיך הנוכחות שלו יכולה להרוס לרוקזן את כל העונה, ואכן זה מה שקורה כרגע כאשר גם בעונה שעברה רוקזן פתח מדהים אך נחלש לקראת סוף העונה. זו החולשה של רוקזן וכנראה שהעונה החולשה הזו לא היתה מפריעה לו, אם לא היה מגיע שנוא נפשו, והרוכב היחיד בעולם הזה שיכול לשבור את נפשו החזקה של רוקזן, הלוא הוא איליי טומאק; טומאק, רוכב חזק בעיני רבים הוא עומד באותו קנה של כישרון מולד אל מול קרמייקל, מקגראת', סטיוארט, ריד, וילופוטו וכמובן דאנג'י והוא מוכיח שלמרות שאין לו כמעט נסיון אל מול רוקזן (בעקבות פציעות חוזרות ונשנות), הוא פשוט יודע להביס את רוקזן פנים אל פנים, ורוקזן ייאלץ למצוא פתרון, כי כבר עכשיו עצם הנוכחות של טומאק הצליחה להביא לדאנג'י עוד כמה נקודות אליפות מאוד משמעותיות. נראה בשבוע הבא אם טומאק יצליח לשמור גם אז את רוקזן מאחוריו, ואני יודע שהרבה אנשים לא מסכימים עם הדעה שלי, וגם בעונה שעברה אמרו לי אנשים שקראו את הסיקורי מרוצים שלי שאני הוזה ושרוקזן הוא כשרון גדול מטומאק, אז תזכרו את מה שאני אומר, טומאק הולך להיות אחד מארבעת המועמדים לאליפות הסופרקרוס הקרובה, וגם העונה הוא עוד ינצח לפחות מרוץ אחד.

250

מרוץ מספר 1

פורסל טס קדימה ולוקח את ההולשוט המיליון שלו העונה, מרטין שני ומוסקין שלישי - מרטין עוקף את פורסל. כל הרוכבים המובילים בקטגוריה נמצאים בתוך העשירייה הראשונה, ווב כהרגלו מסתבך בפתיחה, ומוצא את עצמו שוב במיקום העשירי. מרטין לא מצליח לברוח לפורסל (שמודה במרוץ הקודם שהוא פשוט לא נמצא בכושר , באשמתו) ולמוסקין, שמחליט לבדוק את הקווים של פורסל ומראה לו גלגל פה וגלגל שם כמו מאותת לו, חביבי אני פה ואתה מפריע לי. לוקח למוסקין שלוש הקפות לעקוף את פורסל, שידוע בסרבנות שלו, אך בסופו של דבר נאלץ להכנע לכוח המנוע העדיף של הק.ט.מ. (שהעונה פשוט מצאו עוד כמה כוחות סוס יותר מאשר שאר אופנועי וקבוצות המפעל). גו'אי סבטג'י ממוקם רביעי ואילו ג'ייסון אנדרסון מתמקם חמישי מאחוריו, ומצליח לעקוף אותו תוך כדי הפגנת הכישורים שמצופים מאלוף סופרקרוס שכמוהו. באגת פתח על הפנים, אך מצליח לסגור את הפער אל סבטג'י כאשר גם ג'סטין בוגל מצליח לסגור את הפער אל סבטג'י. באגת עוקף את סבטג'י, שטועה ובכך מאפשר גם לבוגל לעקוף אותו. מאחור בן קבוצתו של מרטין, קופר ווב, לא מצליח למצוא את הקצב הנכון ולמרות שכבר עלה אל המיקום השביעי, הוא עדיין לא מהיר כמו החמישייה הראשונה של המרוץ. מוסקין מצמצם את כל הפער אל מרטין ומתיישב לו על הגלגל האחורי ומלחיץ אותו, מרטין איבד את המוג'ו שלו ולמעשה הוא מאט גם את מוסקין וגם את פורסל. מוסקין חם על הגז היום והוא נכנס לקפיצה ענקית (לפחות שלושים מטר) אחרי מרטין ונוחת קרוב לחמישה מטרים לפניו! ישר לתוך פנייה שמאלה, ומצליח להשלים את העקיפה, משם הוא פשוט נעלם למרטין שנראה עייף משהו ולא מרוכז, ואכן, כמה דקות מאוחר יותר הוא מאבד את הריכוז ואת הפרונט של האופנוע בקוליס עמוק, ובכך מאפשר לפורסל לעקוף אותו ולבאגת להתיישב לו על הזנב.

באגת ומרטין צמודים, לא מוותרים על מילימטר ופשוט רוכבים במשך כמה פניות כתף אל כתף, כשבסופו של דבר מרטין עושה משהו שממש לא מתאים לו ומניף דגל לבן כמו אומר, עזוב, זה לא היום שלי. מרטין מאבד לחלוטין את הקצב, וכעבור שתי הקפות גם אנדרסון עוקף אותו. באגת יושב לפורסל על הזנב, ולוקח לו שלוש דקות לעקוף את הרוכב הצרפתי המוכשר. חולפות עוד כמה הקפות ובאגת טועה ומאפשר לפורסל לעקוף אותו. הקרב האמיתי על המסלול הוא בין מרטין לבין ווב, שפשוט שונאים אחד את השני, כאשר ווב מאוד רוצה לסיים את המרוץ לפני מרטין ולהראות לו שהוא טוב ממנו, ואכן ווב מצליח לעקוף את מרטין. אנדרסון מהיר, אך רוכב בצורה אגרסיבית מדי היום וממש לפני שהוא מצליח לעקוף את באגת, הוא מתרסק בצורה קשה כאשר הגלגל האחורי עולה על קוליס וזורק את אנדרסון מעבר לכידון, ופשוט מעקם את הכידון שלו שנראה כמו ספגטי, ומי שרוכב על אופנוע יודע שלעקם כידון פאט-בר כזה זו משימה כמעט בלתי אפשרית, ואיכשהו אנדרסון יוצא מהסיפור הזה ללא פגע. ווב מצליח לעקוף את באגת שמאבד גם הוא את הפרונט, ובכך מאפשר גם למרטין לעקוף אותו. ווב מצמצם את כל הפער מפורסל שידוע בעקשנותו ובעצם מצליח לגרום לווב לאבד את הריכוז, מה שמאפשר למרטין לחלוף על פני בן קבוצתו, אך ווב פשוט חדור מוטיבציה ועוקף שוב את מרטין. מוסקין מנצח את המרוץ כאשר בבאמפים שלפני קו הסיום הוא נותן היל-קליקר מטורף ואיך שהוא מצליח לשמור על הגלגלים. פורסל מסיים שני, ווב שלישי, מרטין רביעי ובאגת חמישי, ואיפה בוגל שהיה במאבק על הפודיום אתם שואלים? שאלה טובה, הוא פשוט לא עמד בקצב ובכמות האקשן הפסיכית שהיתה במרוץ הזה.

מרוץ מספר 2

פורסל שוב טס קדימה ולוקח את ההולשוט (בפעם הרביעית ברציפות), ג'סטין בוגל עוקף את פורסל, שנראה שיש לו איזו שהיא בעיה ועד לסוף המרוץ הוא נעלם לחלוטין ומסיים במיקום ה-15 והמאוד מאכזב מבחינתו. מרווין מוסקין מנצל את המומנטום מהנצחון במרוץ הראשון ועוקף גם הוא את פורסל, ומה שנראה כמו נצחון בטוח של בוגל מתחיל להראות כמו שידור חוזר של המרוץ הראשון, כשבמקום להאבק עם פורסל על המיקום הראשון הוא נאבק עם בוגל, אותה הגברת בשינוי האדרת. במשך תשע הקפות בוגל מצליח להחזיק את מוסקין מאחוריו, אך בסופו של דבר העקיפה הגיעה וזו הנקודה בה יצא לבוגל האוויר מן המפרשים, והוא נכנע שתי הקפות מאוחר יותר לבלייק באגת, שמנסה לצמצם נזקים כמה שיותר במרוץ הזה. מפה ועד לסיום אין יותר מדי אקשן, ובוגל מצליח לשמור על המיקום השלישי שלו אל מול ג'רמי מרטין, שמקדים את בן קבוצתו ווב, וכך מצליח לשמור שווב לא ירוויח נקודות על חשבונו בסוף השבוע הזה.

450 תוצאות משולבות

1. ריאן דאנג'י – 1/1
2. איליי טומאק – 2/2
3. קן רוקזן – 3/3
4. ברט מטקלף – 5/4
5. אנדרו שורט – 6/5

450 אליפות

1. קן רוקזן – 407 נק'
2. ריאן דאנג'י – 393 נק'
3. טריי כנארד – 330 נק'
4. ברט מטקלף – 256 נק'
5. ג'יימס סטיוארט – 226 נק'

250 תוצאות משולבות

1. מרווין מוסקין – 1/1
2. בלייק באגת – 5/2
3. ג'רמי מרטין – 4/4
4. קופר ווב – 3/5
5. ג'סטין בוגל- 7/3

250 אליפות
1. ג'רמי מרטין – 377 נק'
2. קופר ווב – 334 נק'
3. בלייק באגת – 323 נק'
4. מרווין מוסקין – 291 נק'
5. ג'סטין בוגל – 274 נק'תגובות לכתבה
1.שחר מכלוף 29-07-14
באבא תתעוררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררררר
2.טל דשא 29-07-14
לצערי, בתור אוהד מושבע של סטיוארט , זה נראה כמו הסוף של הרוכב האפרו אמריקאי הראשון שפתח את הדלת למוטוקרוס המקצועי בארצות הברית. אלא אם כן הוא יצליח שוב לשלף איזה שפן מהכובע.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:17-24.