טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 9 - מוטוקרוס אמריקאי


   24-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

ביום שבת הקרוב אליפות המוטוקרוס האמריקאית מגיעה למסלול וואשוגל האגדי, האם טומאק ישאיר שוב את דאנג'י ורוקזן מאחוריו?

450

איליי טומאק חזר לפני שלושה שבועות מפציעה שהשביתה אותו בתחילת העונה, ואפשר היה לראות שהוא לא בכושר שיא כמו כנארד, דאנג'י ורוקזן, אך במרוץ של שבוע שעבר טומאק הראה את מלוא הפוטנציאל שלו וניצח בשני המקצים, כשהוא מצליח לצוד את דאנג'י ורוקזן תוך כדי המרוצים, לעקוף אותם ולהשאיר אותם מאחוריו להלחם על הפודיום. הרבה מאוד פרשנים ואני בינהם, ציפו מטומאק לנצח מרוצים כבר העונה, למרות שזו עונת הרוקי שלו ואכן כך קרה. מי שזוכר איך טומאק ורוקזן נלחמו אחד בשני בעונת המוטוקרוס שעברה, יודע שטומאק הוא רוכב לא פחות מוכשר מרוקזן, והיכולת שלו לפתוח גרוע ועדיין לנצח תוך כדי שהוא נותן הקפות מהירות יותר (על 250) מאופנועי ה-450. צריך היה לצפות מטומאק לתת בראש, יש סיכוי שאם טומאק לא יפצע שוב, הוא יהיה אחד מחמשת הרוכבים שיתמודדו על אליפות הסופרקרוס, אבל אני מקדים מאוד את שעתיד לבוא.

קן רוקזן בוודאי לא היה מרוצה ממה שקרה במרוץ הקודם, שכן הוא איבד שתי נקודות לטובת דאנג'י (מבחינה הסתברותית יכול לקחת את ההובלה באליפות עם רוקזן), מסיים מחוץ לנקודות או מתרסק ובטוח שדאנג'י מאושר מהעובדה שחברו הקרוב טומאק, נותן קונטרה לרוקזן. השאלה היא היחידה היא האם רוקזן יתרסק מנטאלית או לא בעקבות העובדה שמי שלקח ממנו את אליפות המוטוקרוס בעונה שעברה נתן לו בראש. אם לשפוט לפי דפי ההיסטוריה, טומאק יכול לרסק לרוקזן את הבטחון, אבל הוא יצטרך לנצח אותו שוב בסופ"ש הקרוב בשביל שזה יקרה, וסליחה לכל אוהדי רוקזן, זה פשוט מה שקרה בעונת המוטוקרוס הקודמת וגם בעונת הסופרקרוס (כאשר רוקזן פתח את העונות מעולה ולא הצליח לשמר את היתרון שלו)ולכן צפוי לנו מהפך אם טומאק יצליח לשחזר את השגיו. דבר נוסף, מדהים שלמרות שכנארד חווה את העונה הטובה בקריירה שלו, עדיין טומאק מגיע ונותן לו בראש. הסיבה שאני מציין זאת היא שלמרות שטומאק וכנארד לא רוכבים באותה קבוצה, שניהם רוכבי קבוצת מפעל רשמית של הונדה, ולכן לשניהם יש את אותו האופנוע ואותו הבוס בסופו של יום, אני מקווה שלא מדובר בשבירה של כנארד והוא יחזור לרכב כמו שאנו מצפים ויודעים שהוא יכול לרכוב.

250

כבר כמה מרוצים שנראה שבאגת ,ווב ואנדרסון הצליחו לשבור את רוחו של ג'רמי מרטין, אך בסופ"ש הקודם אל מול הקהל הביתי שלו בסבב הכי קרוב בשבילו לבית, מרטין הצליח שוב להתעלות על עצמו ולנצח את המרוץ הראשון של הסופ"ש, אך ווב קילקל למרטין את החגיגה כאשר ניצח את המקצה השני של היום לאחר שגבר על מרטין ראש בראש. אין ספק שמרטין הוא המועמד המוביל לתואר אליפות העונה, אך השאלה היא האם הוא יצליח לגבור על בן קבוצתו במשך שמונת מקצי המרוץ שנותרו העונה, לנוכח הבטחון העצמי הגבוה של ווב, וכמובן שאסור לשכוח את בלייק באגת (שלמרות שחווה סופ"ש מחריד ולמעשה איבד כל סיכוי ראלי לזכות בתואר) שתמיד יכול לנצח בכל מרוץ שהוא, וכך גם ג'ייסון אנדרסון, שלפני שבועיים ניצח בפעם הראשונה העונה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:52-24.