טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 8


   20-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

ליגת המוטוקרוס האמריקאית מגיעה לסבב השמיני של העונה במסלול ספרינג קריק (נחל האביב)

נשארו רק עוד ארבעה סבבים לעונת המוטוקרוס 2014 והמתח בשיאו, רוב הרוכבים עוד מנסים להרשים בכדי לחתום עם קבוצות לעונת הסופרקרוס, למעט שני רוכבי ק.ט.מ. שעד למרוץ זה היו בליגה אחרת משאר הרוכבים. השבוע השתנתה תמונת המצב, אז מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?

450

מרוץ מספר 1

הגייט נופל ודאנג'י טס קדימה לקחת את ההולשוט, גם קן רוקזן ואיליי טומאק צמודים אליו. הטקטיקה של דאנג'י היא בברור לתת גז ולפתוח פער, שיכניע את בן קבוצתו קן רוקזן, אך לרוקזן יש תוכניות שונות וממש לפני שנגמרת ההקפה הראשונה, רוקזן, שלמד מהטעויות שעשה מול דאנג'י בשבוע שעבר, עוקף את דאנג'י. גם ג'יימס סטיוארט שהיה הרוכב השני הכי מהיר באימונים ובמקצה הדרוג אחרי טומאק, פותח טוב והוא ממוקם רביעי כאשר כנארד מתמקם לו חמישי, ג'וש גרנט שישי וברט מקטלף שביעי. סטיוארט מתרסק ומצליח לחזור למרוץ כשהוא ממוקם במיקום ה-17, מה שמעלה את כנארד למיקום הרביעי וממחיש את העובדה שכנארד העונה תמיד ברביעיה הראשונה, וזה הישג מרשים עבורו.

עוברות להן הדקות ודאנג'י מצמצם מעט על רוקזן ומצליח לעשות הקפות טובות ממנו, אך איליי טומאק הוא הרוכב שעושה את הזמנים הטובים והעקביים ביותר במרוץ. דאנג'י טועה ומאפשר לטומאק לעקוף אותו, טומאק אשר נחשב לאחד הרוכבים הכשרוניים ביותר כרגע, נותן 120 אחוזים מעצמו וכאשר עוברות להן 15 דקות מתחילת המרוץ, טומאק כבר סגר את כל הפער אל רוקזן שעמד על 8 שניות בשלב מסויים והוא רוכב רוגע וחלק מרוקזן. טומאק מפעיל לחץ על רוקזן, שמצידו רוכב הכי חזק שהוא יכול ולוקח קווים פתוחים יותר מטומאק, בנסיון לנצל את יתרון הכוח שיש לאופנוע שלו על ההונדה. טומאק יושב לא מעט זמן על הזנב של רוקזן וכאשר נשארו עוד 7 הקפות למרוץ, טומאק עוקף את רוקזן שלא נשאר חייב ומיד עוקף בחזרה וכך הם עושים במשך כמה הקפות, עד שנשארו עוד 2 דקות + 2 הקפות למרוץ וטומאק מצליח לעקוף את רוקזן ולהכניע את הרוכב הגרמני, שיודע שעדיף לו לסיים שני אבל לפני דאנג'י, מאשר לנסות לנצח ולהתרסק תוך כדי זה בגלל שטומאק פשוט בליגה משל עצמו במרוץ הזה. טומאק מנצח את המרוץ הראשון שלו בקטגורית ה-450 בפער של יותר משש שניות על רוקזן שמסיים שני. דאנג'י מסיים שלישי, כנארד במרוץ בודד מסיים רביעי, גרנט חמישי, מטקלף שישי וסטיוארט שביעי.

מרוץ מספר 2

הגייט נופל וטומאק לוקח את ההולשוט, אך מיד המקצה מופסק בעקבות דגל אדום שהונף בגלל שחלק מהשערים לא ירדו והמקצה מוזנק מחדש. המקצה מוזנק מחדש וטומאק לוקח פעם השניה במקצה הזה את ההולשוט, ג'סטין ברייטון צמוד לו לזנב וגם מצליח לעקוף אותו, שמצליח לחזור להובלת המרוץ עוד לפני שנגמרת ההקפה הראשונה. דאנג'י גם הוא עקף מהר את ברייטון ועלה למיקום השני במרוץ, בן קבוצתו, רוקזן נאלץ להלחם על המיקום השלישי עם טריי כנארד אשר כמה הקפות לפני סוף המקצה גם מצליח לעקוף את רוקזן. דאנג'י ניסה להצמד לטומאק, אך לא הצליח לעשות זאת וגם טעה בשלב מסויים של המרוץ, וכך למעשה איבד כל סיכוי לעצור את טומאק, מלקחת את הנצחון במרוץ השני של סוף השבוע הזה. המקצה הזה והאחרון של היום היה די רגוע למעט הדגל האדום ונגמר כאשר טומאק מנצח את המרוץ השני של היום, דאנג'י מסיים שני, כנארד מסיים שלישי, רוקזן מסיים רביעי, כאשר כמו במקצה הראשון גרנט מסיים חמישי ומטקלף מסיים שישי. אנדרו שורט מסיים שביעי ואם אתם תוהים איפה סטיוארט? אז לאחר הדגל האדום הוא לא חזר להתחרות במקצה ולמעשה מסיים אותו בלי ניקוד. צריך לציין שטומאק היה פצוע במרוצים הראשונים של העונה, וחזר רק לפני שבועיים להתחרות ואני תוהה מה היה קורה אם טומאק לא היה פצוע, שכן הוא היחיד שמסוגל לעמוד מול צמד רוכבי ט.ק.מ. ונראה שמה שהיה אמור להיות טיול בשביל רוקזן עד לסוף העונה, הולך להיות מלחמה אמיתית על הנצחונות, שכן טומאק פשוט היה במיטבו היום ולמרות שמבחינת הנקודות יש לו סיכוי לקחת את האליפות, במציאות זה כנראה שלא יקרה, אבל הוא כן יכול להרוס לרוקזן ובעקבות זאת לעזור בצורה עקיפה לסיכויו של דאנג'י אל מול רוקזן.

250

מרוץ מספר 1

קריסטוף פורסל לוקח שוב פעם את ההולשוט, כשג'סטין בוגל שוב צמוד אליו במיקום השני ומרטין משלים את השלישיה הראשונה. מרטין לא מבזבז זמן במרוץ הביתי שלו, ועוקף את בוגל בדרכו אל פורסל שנכנע גם הוא לרוכב ימאהה בהקפה השניה של המרוץ. מכאן והלאה אי אפשר לעצור את מרטין שפשוט נמצא בעולם משלו. מרווין מוסקין, שהעונה לא מראה את היכולות המוכרות שלו, עושה עבודה מצויינת ועוקף וטורף עד שמגיע אל פורסל ומצליח לעקוף אותו בשלבים המאוחרים של המרוץ. שני יריביו של מרטין במרוץ לאליפות קופר ווב ובלייק באגת נתקלו בקשיים כאשר באגת פותח נורא ומוצא את עצמו בהקפה הראשונה במיקום ה-18! וכהרגלו פתח במסע עקיפות מרהיב וסיים את המקצה במיקום הרביעי, בהחלט תצוגת עקיפות מרהיבה שמדגישה עד כמה באגת מוכשר, אבל כל זה לא שווה שום דבר כאשר מרטין מנצח את המרוץ ובסופו של יום באגת חייב לסיים מרוצים לפני מרטין.

בן קבוצתו של מרטין, קופר ווב, פתח את המרוץ גם הוא על הפנים במיקום העשירי ועבד מאוד קשה במשך ארבע הקפות להגיע לחמישייה הראשונה, אבל נכנס בג'סטין בוגל והתרסק. עד שווב הצליח לעלות ולהתניע שוב את האופנוע הוא כבר היה ממוקם 15 במרוץ, ונאלץ לפתוח שוב במסע עקיפות שבסופו הוא מצא את עצמו במיקום התשיעי והלא מכובד בכלל. בסופו של יום מרטין מנצח את המרוץ הראשון, מוסקין מסיים שני, פורסל שלישי, באגת רביעי, וילסון חמישי, בוגל נחלש ומסיים שישי, וקול סילי מסיים שביעי.

מרוץ מספר 2

פורסל שוב לוקח את ההולשוט כאשר אחיו של ג. מרטין, אלכס מרטין, מוצא את עצמו במיקום השני ובלייק באגת שלישי. באגת עוקף תוך שלוש הקפות גם את מרטין הבכור וגם את פורסל, אך בהקפה החמישית באגת מתרסק ומוצא את עצמו מחוץ לעשירייה האשונה. באגת פתח שוב במסע עקיפות משכנע, אך האופנוע שלו סבל מבעיות בעקבות ההתרסקות והוא נאלץ לפרוש מהמרוץ, ולמעשה מוציא את עצמו מבחינה ראליט מההתמודדות על תואר האליפות. מרטין הבכור לא עומד בלחץ ונעקף על ידי המובילים הקבועים של האליפות. ג'סטין בוגל, שגם הוא עקף את פורסל, יורש את ההובלה במרוץ, אך קופר ווב צמוד אליו לזנב ולמעשה כמו במרוץ הראשון יש ביניהם מגע שוב פעם, אך שני הרוכבים מצליחים לא להתרסק ונלחמים אחד בשני לאורך כמעט חצי מהמקצה, כאשר בסופו של דבר ווב מצליח לעקוף את בוגל, כשבן קבוצתו של ווב, ג.מרטין, נמצא צמוד אליהם ומצליח גם הוא לעקוף את בוגל ולקחת את המקום השני.

בוגל חווה בעיות באופנוע ונאלץ לפרוש מן המרוץ, אכזבה קשה לבוגל שנראה מעולה היום. ווב מנצח את המרוץ אך מוצא את עצמו מפסיד למרטין בשילוב שני המרוצים, כאשר התוצאות העקביות של מרטין היום מאפשרות לו להגדיל את היתרון על ווב, בעוד עשר נקודות בסוף השבוע הזה. אחרי צמד הימאהות מסיים לו ג'ייסון אנדרסון במרוץ לא רע מבחינתו, אך מאכזב לאחר הנצחון בסוף השבוע שעבר. מוסקין מסיים רביעי, ולסון חמישי, פורסל שישי ואלכס מרטין מסיים במיקום השביעי והלא רע בכלל מבחינתו.

450 תוצאות משולבות

1. איליי טומאק – 1/1
2. ריאן דאנג'י – 3/2
3. קן רוקזן – 2/4
4. טריי כנארד – 4/3
5. ג'וש גרנט – 5/5

450 אליפות

1. קן רוקזן- 367 נק'
2. ריאן דאנג'י – 343 נק'
3. טריי כנארד – 302 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 226 נק'
5. ברט מטקלף – 222 נק'

250 תוצאות משולבות

1. ג'רמי מרטין – 1/2
2. מרווין מוסקין – 2/4
3. קופר ווב – 9/1
4. קריסטוף פורסל – 3/6
5. דין וילסון – 5/5

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין- 341 נק'
2. קופר ווב – 298 נק'
3. בלייק באגת – 285 נק'
4. קריסטוף פורסל – 246 נק'
5. מרווין מוסקין – 241 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:03-24.