טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ג'וני ווקר בראיון אישי


   16-07-2014, כפיר לווין   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תמונות מתוך דף הפייסבוק

ג'וני ווקר, הרוכב של KTM בראיון אישי עם כפיר לוין, רגע לפני תחרות הרומניאקס 2014

כפיר לווין תפס לשיחת טלפון חברית את גוני ווקר, בן 23 בלבד וכבר מנוסה מאוד ברכיבת הארד אנדורו עם ניצחונות ותארים משמעותיים - רק החודש הוא ניצח את הארצברג רודיאו הנחשב לקשה במירוצי האקסטרים בעולם.
דמות צעירה וצבעונית המעניקה לגימה מרעננת לעומת גוורדיאת הוותיקים המאכלסים בדרך קבע את עולם האקסטרים אנדורו, שכידוע מושך אליו את המנוסים מדיסיפלינות עולם מירוצי השטח.

בין תחביביו ניתן למצוא: אנדורו, מוטוקרוס, טריאל, רכיבת אופני כביש ואופני הרים - ואם זה נשמע לכם קצת חד-ממדי אז תוסיפו גם גולף! באנדורו מתחרה ווקר על KTM300EXC כאשר לרכיבת המוטוקרוס אותה הוא מגדיר כ"רכיבת כיף עם חברים בה הוא לומד המון" הוא מעדיף את ה- KTM250SX הדו-פעימתי כמובן.
על אף הישגיו המרשימים ודבקותו במותג KTM הרי שבאופן מפתיע ווקר עדיין אינו רוכב רישמי ומחזיק בדיי-ג'וב כאשר מבחינתו זה חלק מהחלום שלו. אם הוא ימשיך להפגיז ככה - זה רק עניין של זמן!

להלן השאלות והתשובות:

For the English interview click this link

היית אלוף כבר בגיל 9 באליפות טריאל נוער בריטית, ולאחר 10 שנים מוצלחות בתחום, עברת לאנדורו בגיל 19 - לא צעיר יחסית לאנדורו? ואיך זה שאין מוטוקרוס בקורות החיים שלך?
נכון, זה נחשב צעיר למישהו מתחום האקסטרים אנדורו, אבל לאחרונה זה משתנה וכבר יש צעירים רבים יותר הנכנסים לעולם הזה. אני מקפיד להתאמן גם הרבה מוטוקרוס, יש לי כמה חברים טובים בתחום ואני לומד מהם כל הזמן.

מה השפיע על סגנון הרכיבה שלך בעיקר?
אני אוהב את סגנון הרכיבה שלי מכיוון שהוא משלב את עולם הטריאל עם עולם המוטוקרוס, וזה סגנון שונה ממה שרואים היום אצל רוכבי האקסטרים אנדורו הוותיקים יותר.

זה היה בארצברג רודיאו, הידוע לשמצה, באוסטריה בשנת 2011, שסיימת במקום השלישי והמרשים בניסיון הראשון שלך. שנה לאחר מכן זכית במקום הראשון בשנת 2012 בארצברג, כמו גם בטורקיה. אחרי שנה מוצלחת מאוד, מה עבר לך בראש באותה שנה? לפני שהפכת לרוכב KTM? מה אתה מאחל לעצמך?
כן 2012 היתה שנה טובה עבורי! נהניתי מאוד ואני חושב שזה המפתח להצלחה – אבל מיד אחרי המירוץ כבר הייתי בדרך הביתה כי צריך לעבוד, וזה שומר אותי עם הרגליים על הקרקע. הלוואי ויכולתי להיות רוכב בחוזה רישמי, כך שיכולתי להתרכז רק בלרכוב, מבלי הצורך לשלם את המחיר של עבודה לפרסה במקביל.
(הערה: מדהים שרוכב ברמתו של ווקר איננו מתפרנס אך ורק מרכיבה אך גם מדגיש כמה תחום האקסטרים אנדורו עדיין בחיתוליו)

מה גורם לך להרגיש "בבית" במשמעת המאוד קשה של אקסטרים-אנדורו?
הרכיבה בסגנון הזה היא פשוט דרך טובה לבטא את עצמי. זהו שילוב בין טריאל ומוטוקרוס שאני מאוד אוהב וזה מה שעושה אתי שמח. הניצחונות רק מעצימים את התחושה הזו.

נראה כי המכונה הטובה ביותר לתחרויות אלה היא 300 סמ"ק 2 פעימות. ג'ארויס ניסה הוסקרוונה FE250 וסיים מחוץ לפודיום, מה אתה חושב על התוצאה שלו? האם תשקול לנסות את הארבע פעימות גם כן?
ה- KTM300EXC הוא אופנוע מושלם כאול-ראונדר. אני לא חושב שהרעיון של ג'ארויס היה לא טוב, חשבתי עליו אפילו עבורי, אבל בתוואי החולי בו התקיים המירוץ אתה מעריך כל טיפה של כוח שאתה יכול לקבל. לגבי העתיד, אולי אחליט מתישהו בעוד כמה שנים על מעבר ל-250 ארבע פעימות כאתגר חדש.

איזה סוג של אימון גופני שנדרש לרכיבת אנדורו קשה?
הסיבולת היא כמובן עמוד התווך המרכזי של הספורט הזה, אבל גם לכוח מתפרץ שכן התדירות שבה צריך להרים או להזיז את האופנוע בכוח הגוף – גבוהה.

בגיל 23 והיותך אחד מהרוכבים המובילים היום, מה הוא החלום שלך בעולם של רכיבה?
החלום שלי הוא לבסס את השליטה שלי בעולם האקסטרים אנדורו אבל הכי חשוב זה ליהנות מהתהליך. לאחר מכן ארצה להתרכז במירוצי זירה (כמו אנדורו-קרוס בארה"ב איפה שהכסף הגדול).

אם אתה יכול להתחרות עם רוכב מוצלח מהעבר - במי היית בוחר?
הייתי רוצה להתחרות בטדי בלזוסיאק במירוצי האנדורו הפתוחים, מכיוון שהוא ניצח הרבה והראה דומיננטיות בתקופתו (הערה: בלזוסיאק רוכב רשמי של KTM ומתחרה בליגת האנדורו-קרוס האמריקנית).תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:03-24.