טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 5


   30-06-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום : alisport.com

הסבב החמישי של אליפות המוטוקרוס האמריקאי התקיימה תחת תחושה קשה, כי אחד משלושת הטוענים לכתר מושעה עד להודעה חדשה

עננה שחורה ריחפה מעל הסבב החמישי של אליפות המוטוקרוס האמריקאי לעונת 2014, בעקבות ההודעה שג'יימס סטיוארט קיבל השעיה ממרוצי אופנועים על שימוש בסם אסור, ולכן המשמעות של הדבר היא שאד משלושת הטוענים לכתר האליפות יהיה מושעה עד להודעה חדשה, כלשון ההודעה.

קבוצתו של סטיוארט החליטה שהוא כן הולך להתחרות, לאחר שמצאה פירצה בחוקת מרוצי האופנועים האמריקאית, האומרת כי למרות שהם חתומים על אמנת אי שימוש הסמים, הם לא מחוייבים להחלטת פדרציית האופנועים העולמית ולכן סטיוארט יכול להתחרות.

450 מרוץ מספר 1

הרוכבים עומדים על קו הזינוק וכאשר השערים נופלים רוכב הונדה הרשמי איליי טומאק, שחוזר מפציעה ארוכה של חודשיים וחצי, טס קדימה ולוקח את ההולשוט כאשר רוקזן על הק.ט.מ. מתמקם שני לפני רוכב הונדה הנוסף, טריי כנארד. מאחורי המובילים אנדרלמוסיה שלמה, מאט גוארקי שממוקם רביעי גורם להתרסקות המונית בפנייה הראשונה, שמעכבת את דאנג'י שבנס לא מתרסק ומתמקם חמישי, אבל כן שולחת אל הרצפה את ג'יימס סטיוארט, את אחיו מ. סטיוארט , צ'אד ריד, ג'וש גרנט ונראה שגם עוד כמה רוכבים אחרים. בסופו של דבר כולם עולים בחזרה על האופנועים ואף אחד מהרוכבים המובילים באליפות לא פורש בעקבות ההתרסקות ההמונית הזו. רוקזן עולה למיקום הראשון ומוביל במשך כמה הקפות, אך מאבד ריכוז ומתרסק קלות, מה שמאפשר לטומאק, כנארד, דאנג'י וגוארקי לעקוף אותו.

רוקזן לא מבזבז זמן, ותוך הקפה עוקף את גוארקי ומתחיל לדלוק אחרי דאנג'י. נשארו עוד 20 דקות למרוץ ורוקזן כבר צמצם את הפער על דאנג'י, כאשר דאנג'י עצמו מצמצם על טריי כנארד, שמתחיל לאבד גובה אל מול טומאק שמוביל את המרוץ. עוברות להן עוד שתיים וחצי הקפות עד שדאנג'י מצליח לתפוס את כנארד ולעקוף אותו, הוא יודע שהוא חייב לסיים את המרוץ לפני קן רוקזן, אם הוא רוצה להתחיל לצמצם את הפער בנקודות אל מול בן קבוצתו. כנארד לא עומד בלחץ ומאבד את הפרונט באחד מהקוליסים העמוקים להחריד, שמפוזרים בפניות ומוצא את עצמו על הרצפה. רוקזן מנצל את ההזדמנות ועוקף את כנארד אך בכל ההמולה הזו דאנג'י מצליח לפתוח פער של כמה שניות על רוקזן, ובו בזמן גם מצמצם על מוביל המרוץ, איליי טומאק, אשר מתחיל להחלש בעקבות רמת הכושר הנמוכה שלו (בעקבות הפציעה) ביחס אל דאנג'י ורוקזן.

נשארו עוד 11 דקות עד לסיום המקצה, דאנג'י עוקף את טומאק בכזו מהירות ונחישות שמראה בברור שהאופנוע שלו חזק בהרבה מאופנועו של טומאק. רוקזן שם צלב מטרה על גבו של טומאק, ולמרות שטומאק מגיב ומתחיל להגביר את הקצב, רוקזן מצליח לצמצם עליו. נשארו עוד 6 דקות על השעון ורוקזן עוקף גם הוא את טומאק. בינתיים מאחור, סטיוארט שנקלע לבלאגן של הפנייה הראשונה ומצא את עצמו בין האחרונים במרוץ, כבר נמצא במיקום השביעי ומהר מאוד מצליח לעקוף ולהתמקם חמישי, רכיבת סטיוארט קלאסית, פול גז כל הזמן ועקיפת רוכבים בקלות הבלתי נסבלת שהוא כלכך ידוע בה. נגמר הזמן על השעון וכעת ישנם עוד 2 הקפות למרוץ, סטיוארט צמצם את כל הפער אל כנארד וכבר יושב לו על הזנב, וגם מבצע עקיפה על רוכב הונדה אך טועה וכמעט ומתרסק, מה שמאפשר לכנארד לקחת את המקום הרביעי במרוץ. טומאק מסיים שלישי במרוץ הראשון שלו העונה, רוקזן שני לאחר שלא הצליח לעמוד בקצב של דאנג'י שמנצח את המרוץ.

מרוץ מספר 2

דאנג'י לוקח את ההולשוט, רוקזן שני, פיל ניקולתי שלישי, טומאק רביעי וכנארד חמישי. סטיוארט שוב מתרסק בפתיחה של המרוץ ומוצא את עצמו בירכתי השדה. רוקזן לא מבזבז זמן ועוקף את ריאן דאנג'י, בזמן שטומאק עוקף בעצמו את ניקולתי ועולה למיקום השלישי. ניקולתי פתח נהדר את המרוץ, אך הוא לא בליגה של המובילים כאשר כנארד מגיע אליו ועוקף אותו גם הוא. ניקולתי לא מספיק להתאושש מהעקיפה של כנארד ודקה מאוחר יותר גם ג'וש גרנט עוקף אותו. עשר דקות עברו מאז פתיחת המרוץ ומחליפו של וילופטו, ברט מטקלף, עולה למיקום השישי, אך ווסטון פייק הפרייבטיר עוקף אותו ועולה בעצמו למיקום השישי. סטיוארט מצליח להגיע עד למיקום ה-9 אך מתרסק שוב, ושוב עולה על האופנוע וחוזר למרוץ אך הפעם הוא כבר מחוץ לנקודות. יום רע עובר על סטיוארט, נראה כי כל סיפור ההשעיה שלו לא נותן לו להתרכז במרוץ עצמו, כזה הוא סטיוארט, ביום טוב הוא הכי טוב והכי מרוכז, וביום רע הוא מגיע להשגים ושומט אותם מהידיים שלו בעצמו. מכאן והלאה אין יותר מדי התפתחויות כאשר מתחיל לטפטף מעט ודאנג'י מקבל פרץ אנרגיה נוסף, ומתחיל לצמצם על רוקזן, שלא נשאר חייב וישר פותח שוב פעם פער. רוקזן מאבד לרגע את הריכוז ונכנס לא טוב לסיבוב כאשר אפשר לראות איך הבולם האחורי מקפיץ לו את הזנב באוויר בדרך להתרסקות קשה, אך רוקזן מצליח בדרך נס לחזור אל האופנוע לפני שהוא מתרסק ולהמשיך לרכוב, ללא כל ספק הצלת השנה. רוקזן מנצח את המרוץ כאשר דאנג'י מסיים שני, טומאק שלישי וכנארד רביעי.

250

מרוץ מספר 1

כריסטוף פורסל טס קדימה ולוקח את ההולשוט כאשר קופר ווב מתמקם לו שני, בזמן שבן קבוצתו של ווב, ג'רמי מרטין, שגם מוביל את הטבלה הסתבך לו בתוך ערמת אופנועים בפנייה הראשונה. ווב סגר לאורך כל המרוץ על פורסל לאט לאט, אך מאחוריו הגיח לא אחר מאשר בלייק באגת, שניצח בסבב הקודם, וחייב לקחת את האליפות הזו אם הוא רוצה לשמור על מקומו בקבוצה לעונה הבאה. לקח לווב הרבה זמן לתפוס את פורסל, וכאשר נשארו עוד 7 דקות למרוץ ווב מצליח בסופו של דבר לעקוף את פורסל, וכאשר הנצחון הראשון שלו בקריירה כבר במרחק נגיעה הוא נכנס לקרב על הנצחון אל מול בלייק באגת - שתי ההקפות האחרונות של המרוץ היו מהמותחות ביותר שראינו העונה. באגת לא הפסיק ללחוץ על ווב ונצמד לו על הזנב של האופנוע, ווב לא וויתר, ובאגת ראה שעוד ארבע פניות כבר נגמר המרוץ והוא חייב לעקוף אז תוך כדי נסיון אחרון, בפנייה האחרונה של המרוץ, באגת פותח גז בטרוף ומצליח לקחת מווב את הנצחון הזה בפוטו פיניש מטורף, כאשר הפער של באגת מקופר ווב הצעיר היה בסך הכל 0.08 שניות!

המרוץ כולו היה מפוקס במובילים של המקצה ולא בכדי. האקשן שבאגת, פורסל ו-ווב סיפקו היה מהטובים שראינו. מוביל הטבלה, בן קבוצתו של ווב, ג'רמי מרטין, סיים את המרוץ במיקום העשירי לאחר שמצא את עצמו בין האחרונים בבלאגן של הפנייה הראשונה במרוץ, ביצועים רעים בכלל מכיוונו של מרטין, אך עושה רושם שלאחר שלושת הסבבים הראשונים של העונה מרטין קצת מאבד מהחדות שלו, אולי זה לחץ, אולי הוא סוחב איזו שהיא פציעה, אי אפשר באמת לדעת מה הסיבה, אבל דבר אחד ברור, אם הוא לא יתאפס על עצמו אז הוא יהיה זה שיפסיד לעצמו את האליפות ולא אף אחד אחר.

מרוץ מספר 2

רוכב הונדה, ג'סטין בוגל, לוקח את ההולשוט, אך רוכב ימאהה, קופר ווב, שבור הלב לאחר שהפסיד את הנצחון במרוץ הקודם לבאגת בפוטו פיניש מטורף, עוקף את בוגל עוד לפני שנגמרת ההקפה הראשונה של המרוץ. באגת שניצח את המרוץ הראשון, עוקף גם הוא את בוגל לאחר כמה דקות ומתחיל לדלוק אחרי ווב. ווב, נחוש מתמיד לנצח לפחות את המקצה השני של היום במרוץ הביתי היחידי שלו בעונה, מצליח לשמור את באגת מאחוריו. באגת לא מוותר ומנסה בכל כוחו לצמצם על ווב וגם מצליח, אך מתרסק לקראת סוף המרוץ ולמרות שעלה שוב על האופנוע, הוא לא מצליח לסגור את הפער אל ווב. ווב מנצח את המרוץ הראשון בקריירה הקצרה שלו, כאשר ג'סטין בוגל לוקח את המקום השני ובאגת מסיים בסופו של דבר את המקצה השני של היום במיקום השלישי. קריסטוף פורסל סוגר עוד מרוץ מוצלח היום ומסיים רביעי, כאשר מרווין מוסקין מסיים חמישי ובן קבוצתו של ווב מרטין מסיים שישי ומאוד מאכזב בשבילו.

450 תוצאות משולבות

1. קן רוקזן – 2/1
2. ריאן דאנג'י – 1/2
3. איליי טומאק – 3/3
4. טריי כנארד – 4/4
5. אנדרו שורט- 6/8


450 אליפות

1. קן רוקזן – 230 נק'
2. ריאן דאנג'י – 214 נק'
3. ג'יימס סטיוארט – 187 נק'
4. טריי כנארד – 186 נק'
5. ברט מטקלף – 141 נק'

250 תוצאות משולבות

1. קופר ווב – 2/1
2. בלייק באגת – 1/3
3. ג'סטין בוגל – 4/2
4. קריסטוף פורסל - 3/4
5. מרווין מוסקין – 5/5

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין – 203 נק'
2. קופר ווב – 195 נק'
3. בלייק באגת – 186 נק'
4. ג'סטין בוגל – 166 נק'
5. קריסטוף פורסל – 166 נק'תגובות לכתבה
1.ktm 01-07-14
תודה סיקור מעולה אם אפשר להוסיף סרטון זה יהיה נחמד
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:16-24.