טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 3


   08-06-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

אין כמו מרוצי אופנועים בכדי להדגיש עד כמה ספורט מוטורי עושה טוב בנשמה, והמרוצים של סוף השבוע האחרון הטריפו את המוח כאשר קיבלנו את מלוא התמורה לאגרה

ביום שבת, 07.06.2014, נערך מרוץ מספר 3 באליפות המוטוקרוס האמריקאי ב"עמק הברקים" הלוא הוא- ת'ונדר וואלי המפורסם. שאלת השאלות היא לא האם רוקזן ינצח בסוף השבוע הזה את בן קבוצתו, ללא חברים, השאלה היא האם השליט החדש של קטגוריית הלייטס, ג'רמי מרטין, ישאר בלתי מנוצח גם בסוף השבוע הזה?

450

מרוץ מספר 1

השערים נופלים, ורוכב ימאהה, ג'וש גרנט, כמו נורה מתוך כדור, לוקח את ההולשוט. אך ג'יימס סטיוארט צמוד אליו לזנב וישר עוקף אותו בלי להתבלבל, הבחור בא לעבודה עם עודף מוטיבציה. מאחורי גרנט מתייצב לו ריאן דאנג'י, אשר בסופו של דבר גם עוקף את גרנט, שנעקף על ידי כנארד גם כן. סטיוארט פותח פער של שתי שניות על דאנג'י, שלא מוותר, ומצליח להתקרב אל סטיוארט לאט לאט, ואפילו להראות לו גלגל פה ושם. אך סטיוארט, ששולט במקצה הזה לחלוטין, לא מוותר על מילימטר ומשאיר את דאנג'י מאחור. לבינתיים מאחור קן רוקזן פתח את המקצה הזה לא טוב, אך עקף טונה וחצי של רוכבים, ואחרי מאבק קל עם אנדרו שורט וג'וש גרנט עקף גם אותם ועולה למיקום הרביעי, מה שהציב אותו ישירות אל מול טריי כנארד וריאן דאנג'י, שנמצא במרחק שתי שניות מכנארד, אך צמוד יחסית לסטיוארט.

כאשר נותרו עוד 14 דקות על שעון המרוץ, רוקזן עוקף את כנארד ומצמצם על בן קבוצתו. רוקזן מצליח לתפוס את דאנג'י, ובני הקבוצה האלו מתחילים להתקוטט סביב המיקום השני, מה שאפשר לסטיוארט לברוח קדימה ולהתרכז בלנצח את המרוץ. רוקזן בסופו של דבר עוקף את דאנג'י, ומצמצם פער של שתי שניות שהיו לטובתו של סטיוארט, ומתיישב לו על הזנב. רוקזן לא מצליח באמת לאיים על סטיוארט, קרוב, אך לא מספיק, ובהקפה האחרונה של המרוץ אף מאפשר לסטיוארט לקחת קצת אוויר לנשימה כאשר רוקזן נתקע מאחורי סמנים אחוריים. דאנג'י חסר מזל היום ונופל קלות, מה שמאפשר לכנארד לקחת את המיקום השלישי במרוץ, לא אופייני לדאנג'י אשר בכל קריירת המוטוקרוס שלו, ידוע בתור הרוכב העקבי ביותר הסבב ומסיים כמעט תמיד על הפודיום, בין אם זה נצחון, מקום שני, או מקום שלישי. אז דאנג'י מסיים את המרוץ במיקום הרביעי, כאשר גרנט מסיים חמישי מעולה מבחינתו. אנדרו שורט שפתח את המרוץ בצורה מעולה, והיה אף במיקום השלישי בשלב מסויים במרוץ, לא החזיק מעמד ומסיים את המרוץ במיקום השישי. שביעי מסיים מ. סטיוארט, שמיני ג'ייק וויימר, תשיעי ברט מטקלף ועשירי ווסטון פיאק עם עוד סיום סולידי ומכובד בתוך העשרייה הראשונה.

מרוץ מספר 2

את ההולשוט לוקח לא אחר מאשר רוכב הונדה, טרי כנארד, כאשר ממש על הזנב שלו מתיישבים ריאן דאנג'י וג'וש גרנט. כנארד יודע שכרגע הוא יכול לקחת את הנצחון הכללי של סוף השבוע, כאשר מיקום שלישי וראשון ישימו אותו על המדרגה הגבוהה של הפודיום, אבל יש לו עוד מרוץ שלם לעבור עד אז. רוקזן פותח טוב גם הוא, ומתמקם רביעי אך מהר מאוד עוקף את גרנט ובן קבוצתו דאנג'י, ומנסה לעקוף גם את כנארד, הוא מצליח לרגע, אך כנארד לא מוותר ועוקף את רוקזן. השניים נכנסים לקרב ראש בראש, כאשר הם עוקפים אחד את השני כמה פעמים, כנארד בסופו של דבר יוצא כאשר ידו על העליונה, לבינתיים לפחות. רוקזן לא מוותר ומנסה שוב לעקוף את כנארד, במשך כמה דקות, עד שבסופו של דבר הוא מצליח לגרום לעקיפה אחת להידבק. דנאג'י צמוד צמוד אליהם, אך כהרגלו, רק צופה במתרחש ומחכה שאחד מהם יפול, מה שלא קורה ומכריח אותו להאבק עם כנארד במשך כמה דקות עד שלבסוף גם הוא עוקף את כנארד. דאנג'י מנסה בכל כוחו להדביק את רוקזן, אך רוקזן כל כך מהיר במקצה הזה, ולמעשה ההקפה המהירה ביותר שלו מהירה מדאנג'י או כל אחד אחר על המסלול ביותר מחצי שניה.

מאחורי צמד הכתומים, כנארד מוצא את עצמו תחת מתקפה ממנצח המרוץ הראשון ג'יימס סטיוארט. סטיוארט לוחץ חזק מאוד ורוכב בצורה אגרסיבית בטרוף, וכמו שתמיד קורה איתו כאשר הוא לחוץ, הוא כמעט ומתרסק, אך מצליח להציל את המצב בשניה האחרונה, ולמרות שאיבד הרבה מאוד זמן (לעומת כנארד), בסופו של דבר הוא מצליח לתפוס את רוכב הונדה ולעקוף אותו, כאשר נשארו קצת פחות מעשר דקות למקצה הנוכחי. הקרב על המיקום החמישי היה בין גרנט למטקלף, כאשר מטקלף שוב מוכיח שקאוואסאקי עשו בשכל כאשר בחור בו להחליף את וילופוטו והוא מצליח לסיים את המרוץ במיקום החמישי לפני גרנט. ג'ייק וויימר מתרסק כאשר הוא ממוקם שישי ובסופו של יום מסיים את המרוץ במיקום ה-12 והמאוד מאכזב, מעניין למה שומרים לו עדיין מקום בקבוצת מונסטר קאוואסאקי. פיאק מסיים שביעי מעולה, מ.סטיוארט מסיים שמיני , שורט תשיעי וצ'אד ריד שכנראה כבר לא יחזור לעצמו יותר מסיים עשירי.

כמה מילים על ריד. בעונת הסופרקרוס ריד ניצח שתי מרוצים ולקח כמה פודיומים עד שנפצע ונאלץ לפרוש מהעונה, היה ברור שריד אשר כבר מבוגר מאוד במונחים של רוכב מוטוקרוס מקצועי כבר לא יחזור לעצמו ואולי כדאי שיפרוש כדי שלא ישאר עם טעם מר בפה מהעונות האחרונות שלו, בכל זאת מדובר באלוף כמה וכמה פעמים במליון ואחד קטגוריות.

לייטס

מרוץ מספר 1

השערים נופלים והנה לנו הפתעה, ג'סי נלסון לוקח את ההולשוט כאשר בוגל בסופו של דבר מתמקם במיקום השני וצמד הימאהות, ג'רמי מרטין וקופר ווב, נלחמים על המיקום השלישי אחד עם השני. לנלסון יש הזדמנות נדירה לנצח פה מרוץ, והוא פותח פער מטורף של לא פחות מתשע שניות על שאר הרוכבים. נלסון לא נראה במיטבו, הוא נראה לחוץ, כנראה מהלחץ של הובלת מרוץ בפעם הראשונה בקריירה שלו ואכן הוא טועה ומתרסק, וגם מתקשה להניע שוב את האופנוע, מה שמאפשר למרטין שכבר טרף את בוגל על הדרך לצמצם על נלסון את הפער. מרטין, שפשוט רוכב מדהים וחלק, עוקף את נלסון כאשר גם בן קבוצתו קופר ווב עובר את נלסון, אך ווב מתרסק כמה דקות מאוחר יותר, חוזר למרוץ במיקום השישי, אך נראה שמשהו לא תקין באופנוע, והוא מתדרדר עד למיקום התשיעי בסופו של המקצה. נלסון משאיר את בוגל מאחוריו ומסיים במיקום השני, הטוב בקריירה שלו, בוגל שלישי. בלייק באגת שוב פתח את המרוץ בצורה נוראית, שוב הצליח לעקוף ים של רוכבים ומסיים במיקום הרביעי, זה שבאגת רוכב טוב כולם יודעים, אבל לצערו של באגת הוא פשוט מפשל, אין שום סיבה שעם הנסיון הרב והכשרון הענק שלו הוא יסיים רק במיקום הרביעי ולא ינצח מרוצים, פשוט אכזבה אחת גדולה. ג'ייסון אנדרסון מסיים חמישי, זאק בל שישי, מרווין מוסקין שביעי, קול סילי שמיני, קופר ווב תשיעי –מאכזב וג'סטין היל מסיים עשירי.

מרוץ מספר 2

ההולשוט הולך שוב לזאק בל, שלוקח את ההולשוט השלישי שלו העונה. ג'ייסון אנדרסון וקריסטוף פורסל מתמקמים מאחורי בל צמוד צמוד. שלושת הרוכבים נלחמים אחד בשני ובסופו של דבר פורסל עוקף את בל ועולה למיקום הראשון. בל לא מצליח לשמור על המומנטום ונזרק במהלך המרוץ אחורנית, חבל. מי שכן מצליח לכפר על המרוץ הראשון הוא בלייק באגת, אשר כהרגלו רוכב מהר ואגרסיבי, עוקף וטורף, ומצליח להגיע עד לפורסל, עוקף אותו ופותח פער מיידי של 6.5 שניות עד לסוף המרוץ, נצחון ראשון של באגת העונה אשר אולי יחזיר לה קצת צבע ללחיים, ויצליח לקרוא תיגר על מרטין שבמרוץ הזה פשוט לא פוגע. צמד רוכבי ימאהה מרטין ו-ווב פתחו את המרוץ על הפנים והתמקמו להם שביעי ושישי בהתאמה. שני הרוכבים הללו נראו שווים ביכולתם, ונלחמו אחד בשני עד זוב דם, כאשר גם היה מגע ביניהם. מרטין ווב תפסו בסופו של דבר את בל, ולא וויתרו על מילימטר, כאשר מרטין יוצא עם ידו על העליונה ועוקף בסופו של דבר גם את אנדרסון, מה ששם אותו במיקום הרביעי. מרטין נראה שהולך לנצח את היום בכללי אך הוא מתרסק, עולה שוב על האופנוע במיקום השמיני, עוקף שוב שני רוכבים ומסיים את המרוץ במיקום השישי , והשלישי בכללי של היום כאשר על הדרך הוא עוקף שוב את בן קבוצתו ווב.

ג'סטין בוגל מסיים את המרוץ שני, פורסל מסיים שלישי, מוסקין מצליח בכל הטרוף הזה שהלך מסביבו לסיים רביעי, אנדרסון חמישי, מרטין שישי, ווב שביעי, קול סילי שמיני, נלסון תשיעי והיל שוב עשירי. זאק בל מתרסק ולא מסיים את המרוץ אחרי שהיה נראה שיביא תוצאה מכובדת ביותר בתוך העשרייה הראשונה.

נגמר לו עוד סוף שבוע מטורף כאשר כל המרוצים היו מלאי התרחשויות, ובסופו של יום גם נשברה הדומיננטיות של רוכבי ימאהה בקטגורית הלייטס, ואפילו זכינו לנצחון מדהים של סטיוארט ובאגת היום, נתראה בסוף השבוע הבא כאשר הסדרה תגיע למסלול היי-פויינט.

450 תוצאות משולבות

1. קן רוקזן 2/1
2. ג'יימס סטיוארט 1/3
3. ריאן דאנג'י 4/2
4. טריי כנארד 3/4
5. ג'וש גרנט 5/6

450 אליפות

1. קן רוקזן – 141 נק'
2. ריאן דאנג'י – 129 נק'
3. ג'יימס סטיוראט – 111 נק'
4. טרי כנארד – 110 נק'
5. ברט מטקלף – 89 נק'

250 תוצאות משולבות

1. בלייק באגת 4/1
2. ג'סטין בוגל 3/2
3. ג'רמי מרטין 1/6
4. ג'סי נלסון 2/9
5. מרווין מוסקין 7/4

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין – 140 נק'
2. קופר ווב – 114 נק'
3. קריסטוף פורסל – 93 נק'
4. בלייק באגת – 91 נק'
5. ג'סטין בוגל – 90 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:48-24.