טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2014 - סבב 3


   05-06-2014, מורן ברמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: רונן רוזנבלט, סטס איוונוב, שימי בר

למרות השרב הכבד, התקיים מרוץ מספר 3 של ליגת המוטוקרוס במסלול בחדרה

היה חם במרוץ המוטוקרוס השלישי שנערך בחדרה, חם כל כך שהכל נראה היה כאילו זז לאט יותר. המקצה, ההתארגנות, אפילו השעון היה איטי יותר מבדרך כלל. בחום כזה, מגיע לכל אחד מ-59 הרוכבים שאפו ולו על המאמץ והנכונות לתת את הכל. בניגוד למרוץ הקודם, המסלול הורטב כיאות. אולי אפילו טיפה יותר מדי כי כבר בחימום היה סיבוב שהזמין החלקות.

כלים שלא התניעו בתחילת המסלול ובמהלכו, נפילות והחלקות, עקיפות מרהיבות וסגירות יפות – אין ספק שהמסלול שהיה היום הפתיע גם את הסובלים ביותר מהחום הכבד. בתום המקצה הראשון (שהסתיים באיחור רב עקב אילוצי טמפרטורה), הוחלט על סיום המרוץ, בשל סכנה משמעותית לבריאותם של הרוכבים שהשקיעו מעצמם כל כך הרבה.

ג'וניורס: 10
שש דקות והקפה אחת.
במקצה הג'וניורס התמודדו 10 רוכבים במשך שש דקות והקפה נוספת אחת. שגיא צרפתי, הוד מורריו וגל מלאכי פותחים. איתי דב רביעי משתרך מאחורי הראשונה. גל מלאכי עוקף את השניים שלפניו, ופותח את הסיבוב השני כבר בפער של 4 שניות לפחות משגיא צרפתי ואופק קיסוס. איתי דב שומר בפער מאחוריהם על המקום הרביעי. אופק קיסוס נופל אבל מתאושש מהר ולא מוותר כשהוא יורד למקום הרביעי. ככל שהמסלול נמשך – גל מלאכי מתקדם ומגדיל את הפער. שגיא צרפתי מאחוריו בפער והרחק מאחור משתרך איתי דב במקום השלישי.

גם בסוף המסלול, מראים שגיא צרפתי ואיתי דב, נחישות בלתי נלאית ונאבקים על המקום השני כשגל מלאכי עדיין בפער גדול מלפניהם. ההקפה האחרונה מחוללת מהפך במקצה הג'וניורס: התנגשות בין קיסוס לבין איתי מיכאלי, מה שגורם להם לאבד את מקומותיהם ושולח את קיסוס לבית החולים. מקום ראשון גל מלאכי, אחריו בפער די גדול איתי דב ובמקום השלישי שגיא צרפתי.

סופר ג'וניורס: 8
חמש דקות והקפה אחת.
נדמה שיש כאלה שהחום לא ממש מזיז להם. כאלה היו הסופר ג'וניורס, אבל נדמה שגם כוח רצון עז מושפע משמש לוהטת במסלול של הסטפר ג'וניורס, אחד המסלולים המפתיעים של העונה.

גלב פורמנוב פותח את המסלול, כשאחריו סוף סלע וגיל זרקו במקום השלישי. גלב פורמנוב במקום הראשון וכבר בהתחלה יש נפילה של סוף סלע,גיל זרקו וגלב פורמנוב. גיל זרקו מתאושש ראשון מהנפילה ועבר למקום הראשון שעליו שמר עד לסיום המקצה. ירין שטיין עקף את שני הנופלים כשהוא מנסה להדביק את זרקו שכבר היה בפער ניכר ממנו.

פני המסלול משתנים, והמאבק צמוד בין גיל זרקו לירין שטיין, כשגיל זרקו לוקח את המקום הראשון. סוף סלע לא מוותר ועושה כמיטב יכולתו על מנת להחזיר לעצמו את המקום המובטח על הפודיום, בעודו משתרך במקום הרביעי. גיל זרקו מוביל, כשהרחק מאחוריו ירין שטיין במקום השני ואת המקום השלישי במרוץ הזה לוקחת רן יוחאי.

מוטוקרוס מתחילים: 14
שש דקות ושתי הקפות.
המסלול מתחיל בשעה 12:24, אבל השעה החמה ביותר ביום היא בטח לא מה שיפחית את נחישותם של הרוכבים. את המקום הראשון פותח בשעטה דודו אוקרט, כשאחריו טל חדר במקום השני ודר כהן נאבק להשיג את טל. מאבק צמוד של השלישיה הראשונה כל תחילת המסלול יוצר מתח שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. דודו אוקרט, טל חדר, דר כהן וצח שוקרון מלמדים את הקהל מהו קרב צמוד.

שחר מויאל מאחור, נחוש לקחת את המקום הרביעי עד שלבסוף - מצליח. דר כהן נופל באחד הסיבובים ומאבד את מקומו. דודו אוקרט שומר על המקום הראשון, וצח שוקרון שמתקדם בהתמדה עקבי מאחוריו. שחר מויאל – במקום השלישי. המסלול ממשיך במאבק צמוד בארבעה הראשונים בין דודו אוקרט, צח שוקרון, שחר מויאל וגיא ריגל.
גם בסוף המסלול הרוכבים אינם מאבדים מכוחם במאבק צמוד על המקום הרביעי בין שחר מויאל לגיא ריגל. לאחר התמדה וישיבה ממושכת על זנבו, צח שוקרון עוקף את דודו אוקרט ולוקח את המקום הראשון. צח שוקרון נראה כמי שאינו מוכן לוותר על המקום הראשון, כשאחריו דודו אוקרט ושחר מויאל במקום השלישי. תוך כדי פתיחת פער, צח שוקרון מראה שליטה יפה בכידון ורוכב בקלילות אל המקום הראשון.

מוטוקרוס עממית + אנדורו עממית: 15

13:05 זינוק. לוטן וקסלר מזנק ראשון, אחריו שחר סולימאני ושלישי יקיר פחימה, שנראה נחוש. בסיבוב שני לוטן וקסלר כבר מוביל במקום הראשון, כשבפער קטן אחריו שחר סולימאני שני ויקיר פחימה שנראה נחוש ביותר. במקום הרביעי גב סלע. שחר סולימאני ויקיר פחימה במאבק צמוד ומתמשך על המקום השני עד שלבסוף - יקיר פחימה נופל ומאבד את מיקומו לטובת האחרים. ראשון לוטן וקסלר, שני שחר סולימאני ושלישי גל דרורי. לוטן וקסלר רוכב בצורה נקייה וכל הרכיבה שלו אומרת נחישות.
באנדורו עממית – ראשון בר בריל אחריו קראוס עידו ואחריו נתנאל.עידו נצמד לבריל לאורך כל המקצה אולם בסיבוב האחרון החליק ובריל ניצח כאשר נתנאל במקום השלישי.

לייטס + פתוחה + אנדורו: 12
11 דקות ושתי הקפות.
13:25 הזנקה של הפתוחה עם האנדורו
עידו כרמון מזנק ראשון, אחריו איוב שוגן ושחר בלולו.יוסי תאוכו באחת ההקפות נפל ופרש עקב תקלה טכנית באופנוע. איוב שוגן מאבד את מקומו לטובת שחר בלולו – המסלול סוער וניכר כוח רצון עצום לכיבוש המקום הראשון. קרב צמוד צמוד בין עידו כרמון לשחר בלולו, שנמשך כמה סיבובים ברצף. אחרי עידו כרמון ושחר בלולו משתרך איוב שוגן בפער קל. שחר בלולו מוצא את הפרצה לעקוף את כרמון ומרגע זה מגדיל בכל הקפה את הפער מכרמון בכמה שניות עד לסיום המקצה. עידו כרמון מקום שני, שחר בלולו מקום ראשון.

13:25:30 הזנקה של הלייטס
אריאל דדיה פותח עם המקום הראשון, אחריו רוני רגף ושלישי אורן חסון.חסון עוקף את רגף ונאבק עם דדיה במשך מס' הקפות על המקום הראשון, מצליח לעקוף את דדיה ובפינגפונג של עקיפות, דדיה לא מוותר ועוקף את חסון,שועט קדימה ונותן את כולו. הזוג המוביל צמוד כשכל אחד מהם נחוש לקחת את המקום הראשון. רגף במקום השלישי כאשר נמרוד דור דולק אחריו ושניהם במאבק צמוד על המקום השלישי. אורן חסון אינו מוותר אבל דדיה אינו נותן לו שום אופציה לעקוף. אורן מנסה לסגור דרך פנימיות ובאמצעות ישיבה צמודה ונחושה על זנבו של דדיה ושמירה על כוחות בארסנל – אסטרטגיה שמוכיחה את עצמה בכל מרוץ מחדש, מצליח לעקוף את דדיה, לפתוח פער ולשמור על המקום הראשון עד לסיום. במאבק על המקום השלישי,נמרוד דור נופל ורגף מסיים שלישי.

תוצאות :

סופר גוניורס
1.גיל זרקו
2.ירין שטיין
3.רן יוחאי

גוניורס
1.גל מלאכי
2.איתי דב
3.שגיא צרפתי

אנדורו עממית
1.בר בריל
2.עידו קראוס
3.נתנאל אבידאב

מוטוקרוס מתחילים
1.צח שוקרון
2.דוד אוקרט
3.שחר מויאל

מוטוקרוס עממית
1.לוטן וקסלר
2.שחר סולימני
3.גל דרורי

אנדורו מקצועית
1.נמרוד חמו
2.תומר שמש

מוטוקרוס לייטס
1.אורן חסון
2.אריאל דדיה
3.רוני רגף

מוטוקרוס מקצועית פתוחה
1.שחר בלולו
2.עידו כרמון
3.איוב שוגן

הגלריה של שימי בר

תמונות מהגלריה


הגלריה של סתס איבנוב

תמונות מהגלריה
תגובות לכתבה
1.1 באפריל 05-06-14
זאת ההרגשה שהייתה כשקראתי את הכתבה... 1 באפריל (כי אין מצב שהייתם מעלים אותה שלא במסגרת היום בו מותר 'לעבוד' עלינו. זה אמיתי? נראה שמי שכתב או שלא היה בכלל במרוץ וניסה להעתיק מכתבות אחרות, או שהוא לא מבין כלום במוטוקרוס או שהחום השפיע עליו...
2.יוסי ליבוביץ 05-06-14
זה בסדר גם אותם איתי דור קנה
3.ציפור לחשה לי 05-06-14
ככה נראה הספורט המוטורי, כתבים וכתבות חסרות תוכן לא מדויקות בלי סיפור אמיתי.
לא חבל שאתם מגעים לשטח בחום הזה. תבקשו ונשלח לכם כתבה עם תוכן ולפחות מדויקת.
אפילו תמונות מנצחים ופרגון למנצחים אינכם מעלים אז במה אתם מועילים......
4.דודו מ 06-06-14
הנה כמה עובדות על ביס הפקות שלא ידעתם....משה חמו מועד עמותת המוטוקרוס שותף סמוי של איתי דור, והמממן שלו, ביס הפקות מקבלת מההתאחדות בראשות דני אנגלברג את הפקת המירוצים ללא כל מכרז,וזה תמוה לעצמו....ההצעות של ביס הפקות להקמת מירוץ הן גרנדיוזיות ואף הזויות,ומאושרות ע''י דני אנגלברג....מה שמעלה חשדות די רציניים...החשב של הרשות הודיע להתאחדות נחרצות שאננו מוכן שההתאחדות תעבוד עם ביס הפקות בשל חשד לאי סדרים כספיים ע''י ביס הפקות,ובניגוד להמלצות ,דני אנגלברג מאשר ובוחר אך ורק בביס הפקות להפיק מירוצים...מעניין למה?
5.שי 06-06-14
השמועות שדני יו''ר ההתאחדות מרסק את ההתאחדות רצות כבר כמה חודשים,מסתבר שהן נכונות?
חבל שחבורת קומבינטורים עושים בספורט כבשלהם וקוברים אותו...
6.אילן 06-06-14
איתי דור ומושה חמו דני היור המזויף חושבים רק אך לקדם את העסק שלהם לא חושבים על הספורטאים בושה ממש ביזיון מעניין עוד כמה אנשים במערכת איתי עוד יקנה עם הכסף שיש לו ומהקומבינות שלו עם ההיתאחדות לספורט מוטורי
7.ניר אסף 06-06-14
חחח , זה ממש מבדח כל מה שקורה פה...מה נהיה מאיתנו? הטוקבקיסטים האלה זה סרטן. מאחוריי המקלדות אנשים מוציאים את כל הרפש שלהם.. אנחנו יהודים! וזה הטבע שלנו לזרוע לעצמנו רעל. . לא סתם שונאים אותנו . כי ככה זה...
אז אלבז , סיני והחברה הטובים בהצלחה !
8.יאיר 06-06-14
ל4. "דודו מ"
נראה שאתה מתמיד בכל מדיה לעשות 'קופי' 'פייסט'.
לפחות אל תשתמש בשמות של אנשים טובים בענף.
אתה בושה! אל תתחבא אחרי אנשים.
מערכת נזימה עשו לעצמכם טובה ותסגרו את התגובות פה.
9.אריאל 07-06-14
מה שהכי מעניין פה זה שמגיבים 7 ו 8 ,מגיבים למי מסתתר מאחורי התגובות כביכול, ולא מגיבים לבעיה עצמה ,שחבורה של חוליגנים מושחתים השתלטה על הספורט המוטורי בישראל, כואב הלב לדעת דברים כאלו,איך פועלים להעיף את החבורה הזאת ממחוזותינו ? זה יותר מעניין....לעניות דעתי הם הסרטן האמיתי.
10. ששון 29-06-14
בעמותות כל הפקה או עבודות כל שהן אמור לצאת למכרז כך צריך להיות זה חוסך הרבה כסף ודיבורים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:42-24.