טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חווית מרוץ ראלי רייד - תום בריל


   08-06-2014, תום בריל   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום : שימי בר

תום בריל, מתחרה בליגת הראלי רייד משתף אותנו בחווית המרוץ שלו

ראלי טל שחר מתחיל אצלי כשבוע ימים לפני מועד האירוע, כחלק מהכנה של הכלי וגם כדי להכניס את עצמי למוד הנכון מבחינה נפשית נדרש לעשות "קאט" מהחיים ולהתמקד בהכנת הכלי ובמרוץ, בשלב הזה הבית השני שלי הופך להיות המוסך של פולריס ניצני עוז, גדי ורפי ומפנים לי מקום בסדנה ויחד איתם אנחנו מכינים את הרייזר 900 לאירוע, התמיכה שלהם חיונית כיוון שלשני החברה האלה יש את היכולת לספק פתרונות ולהבין איזו תחזוקה נדרשת לרכב מרוץ וזה בפני עצמו נדיר במחוזותינו.

במהלך אותו שבוע אני עוקב אחר רשימת המשתתפים כדי להבין מה הם יחסי הכוחות מי נרשם, מה תוואי המסלול כדי בעיקר כדי לדעת כיצד יש לכוון את סט אפ המתלים שעובר שינוי לפי סוג האירוע.
ד.ל.ב מוטורספורט הם למעשה התומך העיקרי שלי באירועים, וכבר במהלך אותו שבוע מתקשרים לעודד ולהביע עניין לגבי הראלי, התמיכה והעניין שלהם בתחום נחשבת לנדירה וזה בפני עצמו מכניס אותי ל"מוד מרוץ".

יום האירוע:
מסדרים את הכלים בשורה, הקטגוריה מלאה במתחרים על RZR900, באגים והמאבריק 1000 ואני מרגיש שהולך להיות קרב מותח מאוד.

בהקפת ההכרות אני מגלה מסלול מאוד מהיר אך מלא באזורים טכניים ומקום לטעויות , מה שנקרא
"מסלול פרופר ראלי רייד", כבר בהקפת ההיכרות אני מגלה פאנצ'ר בגלגל אחורי עקב צביטה של הצמיג בג'אנט,
חלקים מן המסלול מרוצפים באבנים ואני מעלה את לחץ האוויר במעט, פחות אחיזה יותר עמידות כמו גם מנמיך את גובה הכלי ולטובת יציבות, אין פה צורך בכלי גבוהה.

זינוק:
אופנועים והטרקטורונים מסיימים את המקצה שלהם ואני נעמד ראשון על קו הזינוק, חם, חם מאוד והלב דופק בקצב גבוה, בכדי לדעת את איפה אני מבחינת זמנים' אבי ואחי מחכים בעמדת הזינוק כאשר צוות נוסף ממוקם על המסלול בכדי להקריא לי זמנים מדויקים. אני שומע לעצתו של חבר הצוות רני דקל "זאת הקפה ראשונה סע 65 אחוז יכולת כי יש סיכוי גדול לטעויות בשלב הזה".

מזנק:

זה השלב שכל ההתרגשות וההכנות של השבוע מתרכזות לכדור אנרגיה בוער, הכל מתפוגג ונכנס לקצב מרוץ, מצד אחד המון רעש מצד שני שקט מוחלט, יש רק מטרה אחת והיא לנצח.

"גשר אירי" ראשון ואני מנגח את הקרקע מה שמעיף אותי גבוה באוויר, נזכר במה שרני אמר רק לפני דקה ומיד מוריד קצב, המטרה באירוע הזה היא גם לסיים ולא להחזיר את הRZR900 בשקית.
המסלול מהיר וזורם, מסומן כהלכה ואין כל בעיות ניווט, קהל שמצטופף באזורים בעייתים כדי להשיג תמונה מסמן שזה הוא המקום בו צריך להאט. הקצב טוב כאשר לפתע אני מרגיש משיכה לשמאל, שיט!, תקר בגלגל, ממשיך לדחוף כמה שניתן, פניות ימינה מרידות את הקצב לאפס, פניות שמאלה אפשר להמשיך עם כל הגז, אך עם כל זאת אין מה לעשות הפגיעה בזמנים היא מיידית.

כניסה לרחבת השירות:

מגיע מהר לרחבת השירות, מהר מידי, הלחץ מבזבוז הזמן והרגל של נהיגה בקצב מרוץ משבשים את התחושה שאתה למעשה נוסע מהר באזור השירות בו מותרת נסיעה איטית בלבד.

הצוות ועוד 4 אנשים שאני לא מכיר, תודה רבה לכם, מרימים אותי באוויר בלי ג'ק, אליאור מניצני עוז מחליף את הגלגל ושופט המרוץ מרגיע אותי, "עכשיו צא לאט!, סע לאט!!", 3 דקות הלכו עקב החלפת הגלגל וארבעה רכבים עקפו אותי אני נכנס למסלול היישר לתוך עננת האבק, לא רואים כלום!, מה שעוזר הוא הזיכרון משתי ההקפות שעברו ואני מודע לעובדה שיש צורך לכפר על הזמן שעבד, בשלב הזה אני משחרר מעט מן המושכות ומתחיל בניסיונות בלתי פוסקים של עקיפות, הצוות מסמן לי שהזמן שלי לא טוב ואני בפיגור, זה מדרבן, הסירנה של האמבולנס בה אני משתמש כצופן לא מפסיקה לעבוד וגם אינה מועילה, כל מתחרה מרוכז כל כך שרק כאשר אני כמעט מקביל שומעים ורואים אותי רואי לציין את אדיבותם של אותם מתחרים אשר מפנים בספורטיביות ראויה.

זה השלב בו אני כבר זוכר את המסלול והקצב גבוה ה- RZRxp900 כלי מופלא זאת מכונת מרוץ היישר מן המפעל מגהצת, בולמת ופונה כמו שרק מכונית ראלי יודעת, זה תענוג! אך העקיפות והאבק מקשים מאוד ועד סוף המרוץ לא תהיה לי הזדמנות לבצע את המסלול בצורה סטרילית חבל אבל לא נורא.
מרשל הסיום כנראה נמס מהחום ואני ממשיך להקפה חמישית ולא נחוצה אך לבסוף איש הצוות עמית עקנין מסמן לי סימון צבאי ידוע "איקס" וצועק "נגמר המרוץ! זהווו! אתה ראשון!

מתמלא בשמחה, אך כאשר אני מגיע לרחבת ההתכנסות אני מגלה שקבלתי קנס של 5 דקות על כניסה מהירה לאותה רחבת שירות מה שמוריד אותי למקום השלישי, מבאס, מעט מתקומם עם השופטים אך לבסוף אני שמח שחברי לצוות דני פרל קיבל את המקום הראשון בכבוד רב! וזה מרגיע אותי. כמו גם העובדה שכל הפודיום מלא ב-רייזרים, מכובד מאוד.

זהו, עבר וכבר מחכים לאירוע הבא.
תודה רבה לספונסרים ד.ל.ב מוטורספורט, פולריס ניצני עוז וספרקו ישראל על התמיכה במרוצים כבוד גדול בשבילי.תגובות לכתבה
1.אחד שעזר במימון 05-09-14
שכחת להודות לכל אותם אנשים פרטיים שעזרו במימון הספורט היקר שלך, ולא מתוך רצון חופשי. בזכות האבא ה״נהדר״ שלך !!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:02-24.