טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד טל שחר - חוויות משתתפים


   02-06-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: זאב שטיין

חוויות מרוץ משתתפי ראלי רייד טל שחר

ביום שישי האחרון, בשיא החום, התקבצו מתחרים רבים למרוץ הראשון בתחרויות הראלי רייד במנחת המטוסים הקלים בטל שחר. כעת, לאחר שניסו כוחם בקטגוריות השונות, התיישבו כמה מהם לכתוב חוויותיהם, הנה הן כלשונם:

נצח לוי:
זו הפעם הראשונה שאני משתתף במירוץ מסוג זה, נהנתי מאוד מהמסלול המאתגר ובכלל מכל חוויית המירוץ, הזכייה במקום השני משמחת אותי מאוד וגורמת לי לצפות למירוץ הבא, אבל במקום הראשון בעזרת השם.


דביר בשארי:

היתה לי חוויה מדהימה, הרבה אנדרנלין שזורם בגוף זמן תחרות, וזו הרגשה שחיפשתי בתחרות, למרות שלא זכיתי, אבל כל האווירה היתה מקצועית וכיפית, הכי חשוב לחזור בסוף בריאים ושלמים, למרות שכל אחד רוצה לנצח, יש לנהוג חכם בשביל לשמור על עצמנו ועל הכלים שלנו.

חווית צופה ורוכב טרקטורון – אבירם אבן סבן
מירוצי טרקטורונים זה משהו לדעתי מיוחד, הגיע הזמן שהתחום הזה יתחיל להתפתח בארץ , לראות כלי שנוסע בדרכים של אופנוע, רק שהוא 4 גלגלים, הופך אותו ליותר מעניין, בטרקטורון מקבלים שילוב של אופנוע ורכב ראלי, ביחד ואולי בעתיד, מירוצי הטרקטורונים בארץ יתפתחו, אולי אפילו מירוצי מוטוקרוס במסלול, אני בטוח שזה מעניין לראות טרקטורונים מרחפים.

כצופה מהצד אני חושב שהתארגנות הייתה טובה ומסודרת, השילוב בתחרות שהיא גם טרקטורונים וגם רכבי ראלי פונה לקהל יותר גדול וליותר עניין, אם היה אפשר לדאוג לנקודות צפיה יותר טובות לקהל, בכלל היינו על הגל, מקווה בתחרות הבאה כבר להיות חלק מהתחרות ולא רק כצופה.

אוראל בוסקילה:
אחרי 4 שנים שלא היה כלום בתחום, החלטתי לנסות ולהרים את הפרוייקט, שנקרא מירוץ טרקטורונים. אין ספור טלפונים ופגישות, 50 רוכבים רשומים, 15 שכבר עשו את הרשיונות, 10 מתוכם באו למירוץ, ולמרות כל הספקנים והמכשולים, הצלחנו. הוכחנו שזה אפשרי, עכשיו צריך שעוד רוכבים יוציאו רשיונות. כל הכבוד לחבר'ה שבאו והתחרו, כולם מתחילים, מירוץ ראשון שלהם למעט, נועם דהן, וגם מבחינת הזמנים הגיעו להשגים יפים.
תודה גדולה לעמותת הראלי רייד שאירחה אותנו ונתראה במרוץ הבא.

מור מגידיש:
אחרי שבועות של הכנות, העבודה על ה-RZR בפולאריס ניצני עוז עד השעות הקטנות של הלילה, הגיע סוף סוף מירוץ ראלי רייד. בליווי רפי מזרחי וגדי ביתן, טל מוטומאניה ורותם אסא מנהל מותג פולאריס, חברת חיים לישראל שתומכת ועוזרת, הצלחתי ממש רגע לפני המרוץ להספיק להגיע ולהרשם.

מתוך כמות נכבדת של מתחרים גם בRZR800 cap וגם ב- T3 הצלחתי להשתתף ולהגיע במקום הרביעי והמכובד. בגלל טעות טכנית קלה שלי, של הרכבת קפיצים לא מתאימה לתחרות הגעתי למקום הרביעי. גם חוסר באימונים נתן פה משמעות רצינית, אבל רק התחילה העונה. לי לפחות היה חשוב מאוד לסיים את המירוץ, אמנם מקום רביעי, אבל להבא, נלמד את הטעויות ואוכל לספק תחרות יותר ראויה למתחרים שלי.

המסלול עצמו היה טוב מאוד, הרבה ישורות ארוכות, מידי פעם קצת ג'יפים של מתחרים אחרים שקצת מפריעים ומאטים אותך בקטעים טכניים אבל התגברנו עליהם. היה קצת בוץ, אבל בקטנה, קטן עלינו, ומעבר מים שכל פעם מחדש ריענן והעיר אותנו.

התנהלות ההפקה הייתה בסדר גמור, סדר חבל על הזמן, בזכות חברינו עומר פרל שעבד קשה מאוד גם בשעות המאוחרות של הלילה, וכשביקשתי ממנו לפתוח את ההרשמה, דאג שהכול יתקתק כמו שצריך. אני רוצה להודות כמובן גם לכל צוות ההפקה מסביבו.

החסרון היחיד שמצאתי הוא שצריך לדאוג למקום עם נקודת תצפית על המירוץ יותר טובה ומעניינת ומוצלת לקהל, שיהיה להם יותר חשק וכיף להגיע לצפות במרוצים. כמו כן, גם שלטי ההכוונה למירוץ לא היו מספיקים, ומי שלא מכיר את המקום נאלץ להעזר בחבר טלפוני.

אבל כמו שאמרתי מרוץ ראשון, תחילת העונה, כולם לומדים לאט לאט ובסוף יהיה ספורט מוטורי חוקי ומעניין בארץ ישראל.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:50-24.