טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים - סבב 8 ואחרון.


   11-05-2008, הגר קרפפן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב השמיני והאחרון לעונה זו התקיים ברמת יוחנן שבצפון. אווירה נפלאה וצבעונית שמשאירה טעם של עוד. הגר קרפפן מדווחת."אולי עוד קיץ, אנחנו ניפגש, כולנו נתרגש - זה נפלא.
אולי עוד קיץ, נמחה את הדמעה ואם תגיע השעה ונבקש - אולי עוד קיץ ניפגש"
שימרית אור.כך האווירה הייתה ברמת יוחנן אתמול, רגע לפני פתיחת הסבב השמיני והאחרון בליגת האנדורו. אווירה של סוף, אווירה של "עוד רגע זה נגמר", יוצאים לפגרה, חופש.
במשך עונה שלמה למדנו אני, הרוכבים, הקהל ואתם הקוראים, להכיר, ללמוד, לדעת, להתרגש, להתייבש, לצחוק ולהצחיק. ועכשיו, הגיע היום, זה הרגע לפרוק את הכל, את כל מה שעבדו עליו כל כך קשה במשך העונה, כל האימונים, כל השבתות שהוקדשו למטרה הזו. יום הדין הגיע.

בשעות הבוקר המאוד מוקדמות, רחבת הפיטס מתמלאת ברוכבים ואופנועים התופסים את מיקומם. בלט במיוחד תצוגת האופנועים של הסקווארנה, שנחתה לאחרונה בארץ הקודש, חמישה אופנועים דנדשים, ארבעה אופנועי שטח ואחד סופרמוטו, בנפחי מנוע שונים.
85 רוכבים הגיעו היום לתת כבוד אחרון לעונה האיכותית שנפתחה בסערה. בין הרוכבים, אי אפשר היה לפספס את העשירייה הפותחת בקטגוריות השונות, יוני לוי, עופרי שטראוס, אוריה כרמלי, נדב לוגסי, דן מיה, הדר עציוני, נתנאל זיו, צליל ונדרהורן, ברק דודאי ותומר שמש. את עיקר התחרות היום תפסה השאלה הגדולה מכולם – מה יקרה בין כרמלי לשטראוס, מי ייתן בראש היום ויכבוש את הפודיום? הקרב בין השניים היה צמוד לאורך כל העונה וגם היום, הפערים לא היו גדולים בהרבה משאר העונה.

בשונה ממרבית מירוצי העונה, המירוץ התקיים בסגנון הייר-סקרמבל, מספר הקפות הרב ביותר בזמן הנתון. שעתיים לקטגוריה המקצועית, שעה וחצי לעממית ושעה למתחילים.
בשתי שורות ארוכות נעמדו הרוכבים לקראת ההזנקה, האופנועים מונעים והרוכבים עומדים מאחוריהם מחזיקים את הכנף האחורית, צפירת הזינוק נשמעת באוויר ובבת אחת השורה הראשונה קופצת על האופנועים ודוהרת קדימה, מיד אחריהם מוזנקת השורה השנייה והמירוץ יוצא לדרך.
למרות שבהקפת ההיכרות ראו הרוכבים מה מחכה להם, הם עדיין שעטו קדימה עם מצערת סחוטה עד תום במטרה אחת – הפודיום!

מיד לאחר ההזנקה מיהרתי לתפוס מקום הצופה על מה שנראה כמו זירת גלדיאטורים קטנה, תוואי השטח שחיכה לרוכבים לא היה עדין במיוחד, שטח הררי, מסולע, עליות טכניות רצופות אבני דרדרת, קטעי עבירות קשים, צווארי בקבוק ומה לא. אבינו שבשמיים נתן מתנה לכבוד סיום העונה ושלח מטר גשמים קל יומיים קודם ובכך טרם לאחיזה טובה יותר לאורך המסלול.
בהגעתי ל"זירת הגלדיאטורים" נתגלתה לעיני תמונה יפהפייה, ברקע נראה העמק, באופק מפרץ חיפה וממש אל מול עיני נתפסה יעל קדשאי, הרוכבת המתמידה של העונה, כאשר העלייה הראשונה עושה שמות לה ולשאר הרוכבים.
כאן, במגרש המשחקים הקטן הזה לא פעם ולא פעמיים התעופפו גלגלים באוויר, מה שהיה נראה בהתחלה כ"סוס" (ווילי) הפך במהרה ל"באק פליפ" וגרם לנזקים לא קטנים הן לרוכבים והן לאופנועים.
יוני לוי צלח את המסלול ללא בעיות כלל, היה נראה שזה בכלל לא מזיז לבחור, בעוד שרובם מפיחים את נשמתם בעליות הטכניות, יוני משייט לו על המסלול, כסוס הוא דוהר לו בשקט ובשלווה אל מדרגת הפודיום הראשונה, זאת לא הליגה הנכונה בשבילו, אין מה לעשות. ממש אחריו דולקים מיה וזיו ונותנים את נשמתם.

באותה זירת קרבות האדרנלין לא פוסק לרגע, כמות הרוכבים המתרסקים גדלה, אבא קדשאי מוכן ומזומן לכל וכן הקהל שהתקבץ מסביב, נותן יד ועוזר למי שצריך. עבודת הצוות ראויה לשבח, בין הקהל שהתאסף עמד לו גיא ידיד, רוכב מן המניין בדרך כלל, שמצא את עצמו עומד כצופה ולא מתחרה בגלל קרסול סורר שלא עמד במעמסה והשבית את ידיד מהשתתפות.

כשלושת רבעי השעה לאחר הזינוק, אפשר היה להבחין בסימני שחיקה, יותר נפילות, הריכוז איננו מה שהיה, הידיים עייפות, הגוף כואב, החום בתוך החליפות והזיעה מתחת לכל המיגונים מעיקים עד מאוד על הרוכבים המיוסרים.
זוהר גלילי, שבתחרות הקודמת לא סיים, עבר את הקפת ההיכרות, עשה חושבים לרגע והגיע למסקנה שהמסלול לא בשבילו והוא פורש באלגנטיות ממש לאחר ההזנקה.
במשך השבוע שחלף יצא לי לברר מה קורה עם המתניר, הייתה בליבי עוד תקווה קטנה אולי הוא כן יגיע היום, אך הברך עדיין לא החלימה והסיכויים לפודיום קלושים, כך שגם בתור צופה נשאר המתניר באזור ביתו. גם את אליקו אוחנה ושחר סולימני לא ראינו היום על מגרש המשחקים.

התחרות ממשיכה, השמש מידי פעם מתחבאת בין העננים, לא רק משפחת קדשאי תופסת תאוצה, היום הגיעו בני משפחת ונדרהורן בהרכב מנצח, תרתי משמע? לא, תלת משמע.
אבא-צליל, הבן הגדול – יהב והבן הקטן – יונתן ונדרהורן, מראים לכולם מאיפה משתין הדג בקשת רחבה ושלושתם מעפילים לרחבת הגביעים. יונתן, שזהו מירוצו הראשון, שועט על המסלול כדבורה המשתוקקת לצוף ומסיים במקום השני. גם צליל דוהר במעלה ההר, בידיעה שעליו להביא גביע נוסף לארון טרם תיסגר העונה, ואכן זוכה ונדרהורן הגדול להניח רגליו על המדרגה השלישית בפודיום. יהב כהרגלו נותן בראש לכולם, הזינוק היה פחות טוב מבעבר, הוא זינק אחרון. אך עם כשרון כמו שלו הוא תופס תאוצה ומתחיל לעקוף אחד אחד עד שהבטיח לעצמו את המדרגה השלישית בפודיום.


לנתנאל זיו היה קצת קשה, הוא לא ממש התאמן לקראת התחרות, אך את המדרגה השלישית על הפודיום הוא לא מהסס לקחת ומודה באותה הזדמנות לספונסרים שבלעדיהם לא היינו רואים אותו כאן היום, אלא היה מתחבא אחר תירוץ עלוב על כך שהוא סוגר שבת בבסיס.
רום בן אליהו, שבתחרות הקודמת תפס מקום של כבוד בפודיום,הגיע היום עם המון אנרגיות חיוביות, אך אל הפודיום הוא לא הגיע, הסיבה - שטח הררי מסולע לא בדיוק משאת נפשו, בעורקיו זורם אדרנלין של רכיבת דיונות.

אחרי שכמעט כל אחד אמר לי שהיה מרוץ "ממש ממש קשה", עם עליות מטורפות וקטעי מעבר קשים, התגובה של תומר שמש שפכה קצת אור, ולמרות שהוא לא סיים על הפודיום עדיין אפשר היה לשמוע ממנו שהוא נהנה מאוד, שהעליות היו קשות וטובות ובמשך כל התחרות שמש נשק לגלגליו של זיו אך זיו הקדים אותו.
למרחוק נראה היה ששטראוס לא מרוצה מהתוצאה וכשנשאלה השאלה מדוע, ענה שטראוס בתגובה - "לא ציפיתי שזה יגמר כך, במהלך אחת ההקפות הראשונות נפלתי, עציוני חיכה לי אך זה גזל זמן. רציתי שיהיה יותר טוב אך בסך הכל זה ספורט ואני לא מתלונן. יש לי קבוצה שמשקיעה בי וזה הכי חשוב".

גם בשם עמית אלפסי קצת קשה להיזכר, אך בגלגול לאחור וחיפוש קטנטן בגוגל אפשר לראות את השם שלו מופיע מספר פעמים על הפודיום. בשל טעות קטנה, בטקס הענקת הגביעים נאמר לצופים ולמתחרים שבקטגוריה העממית הבינונית סיים במקום השלישי בוריס אייזנברג, אך מיד לאחר הטקס הכל סודר וטופל והגביע עבר מידיו של בוריס לידיו של אלפסי.
בתגובה אמר אלפסי-" היה מירוץ קשה אך אני אוהב את השטח הזה יותר מתוואי שטח אחרים, נלחמתי, נתתי את נשמתי, נתתי גז והרבה, נלחמתי קשה עם אסי זעמן שלבסוף הגיע למקום השני. כל הכבוד לחבר'ה על הארגון, על הזמנים ועל הזינוק, נתראה בעונה הבאה!".

הרבה אקשן ואדרנלין ריחפו באוויר, התחרות לקראת סיום, האחרונים מגיעים, גולדי סופר לאחור, 5..4..3..2..1... נגמרה התחרות – עונת 2007-2008 הסתיימה. כולם מתרגשים, הרוכבים מתיישבים לנוח, לוקחים נשימה עמוקה, המשפחות עוטפות אותם. האופנועים מועמסים על העגלות, הציליות והמחצלות מתקפלות, איסוף הנתונים מהמרשלים וחישוב הנקודות, גולדי מזמין את כולם לטקס הענקת גביעים בצילו של עץ אלון גדול.
נאומים של סוף עונה, הרגשת הסיום שהייתה בתחילת היום – מתממשת, חיבוקים, לחיצות ידיים, דרישות שלום לחברים, דרך צלחה וחופשה מהנה.
חלוקת גביעים, פוזות אחרונות למצלמה, התקפלות מסודרת ומאורגנת אל המקום שתמיד כיף לחזור אליו - הבית.

זה המקום להודות לחברי עמותת האינדורו הישראלית, שעבדו ועמלו ועוד יעשו כן במאמצים גדולים להקים ולהפיק את התחרויות, שבנו מסלולים, שחשבו על כל הפרטים הקטנים, שנתנו מענה לכל שאלה ולכל פניה, וניסו להשביע את רצונותיהם ודרישותיהם של כל הנוגעים לדבר.

בתקווה לעונת 2008-2009 מוצלחת, מעניינת ומאתגרת ואם אפשר להעיז ולקוות גם לגושפנקה קטנה מצד הממשלה.

תוצאות:
מקצועית E1
אוריה כרמלי
תובל דובדבני
עפרי שטראוס

מקצועיתE2
יוני לוי
דן מיה
נתנאל זיו

מקצועית E3
נדב לוגסי
עמרי ארבל
ראובן סביו

עממית E1
אורן שביל
בן חנן
יהב ונדרהורן

עממית E2
תום לרמן
אסי זעמן
עמית אלפסי

עממיתE3
גלעד קדשאי
יוסי לסרי
ירון בן יוסף

מתחילים
שחר הרשקוביץ
יונתן ונדרהורן
ירון שוסטר

סניורים
רז היימן
ברק דודאי
צליל ונדרהורן
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בצלאל אריאל 11-05-08
סיקור מעולה תמונות יפות חבל על הזמן כרגיל אוריה כרמלי ויוני לוי לוקחים ובגדול
2.בן צ'רניחובסקי 11-05-08
אני אמנם לא מחבב אופנועים, בטח שלא את האנדורו שבהם.. אבל אני חייב להגיד שהמסר הועבר בצורה מעולה, אחלה כתבה הגר.. הכל רהוט וברור!.. ח"ח..
3.רום 11-05-08
הגר את גדולההה!!

אהבתי מאוד תכתבה..
ומצטער שלא הצלחתי לעמוד בהבטחה שלי..חח

4.איפה המרשלים 11-05-08
למה הקהל עוזר לרוכבים?
ממתי זה מותר?
5.ברר 11-05-08
אחלה סיקור הגר ...
אין עלייך..
מתי תעלה גלריית התמונות???
6.נדב צגהון (nadavs34) 11-05-08
איפה התמונות?
ואחד היפים הKTM...
7.רז-צוות הלול 11-05-08
אללה משפחת ונדרהורן אתם חבורה של תותחים אחד אחד!!

אחלה סיקור..
8.יוני לוי לטרקטורונים 11-05-08
מישהו לחש לי שהוא הולך לכבוש עוד ליגה... הפעם על 4 גלגלים
9.ימהה 11-05-08
תשובה למספר 4: מותר לעזור
10.בוריס.א 11-05-08
אחלה סיקור הגר.
היה מירוץ מעולה וכבוד גדול לדרזנר ולעוסקים במלאכה.
ברכות לזוכים ולאלופים.
אכן היה שם בלבול בעניין המיקום ביני לבין עמית אלפסי ואני שמח על כך שהטעות הועמדה על מקומה.
נתראה בעונה הבאה...
11.יוסי עמר 11-05-08
תגידו מה קורה עם אליקו הוא גם הישתתף לא?
12.ל 11 11-05-08
"גם את אליקו אוחנה ושחר סולימני לא ראינו היום"
כנראה שלא קראת
(הפסד שלך)
13.יוסי עמר 11-05-08
קראתי אבל פיספסתי את זה איכשהו..
אבל אני יודע שהוא היתאמן שם למה הוא לא הישתתף?
14.בר חנדלי 12-05-08
כל הכבוד על הסיקור,נראה שהיתה תחרות טובה!
התמונות יפייפיות!!
15.צח 13-05-08

"זה המקום להודות לחברי עמותת האינדורו הישראלית, שעבדו ועמלו ועוד יעשו כן במאמצים גדולים להקים ולהפיק את התחרויות, שבנו מסלולים, שחשבו על כל הפרטים הקטנים, שנתנו מענה לכל שאלה ולכל פניה, וניסו להשביע את רצונותיהם ודרישותיהם של כל הנוגעים לדבר".
אחלה כתבה, אך חברי העמותה לא עבדו ועמלו וגם לא הפיקו פרור מהמרוצים! אינם מסמנים/בונים את המסלולים, הם גם לא חושבים על הפרטים הקטנים. גם לא הגדולים. את כל ההפקה עושה תומר דרזנר לבדו!!!ומשביע את רצונם של הרוכבים!!! מרוצים = תומר דרזנר!
16.ליאור כץ 13-05-08
היה ממש כיף לקרוא כאילו ההיתי שם...
17.הגר 15-05-08
תודה לכולם!!!
הסבב האחרון לעונת 2007-2008, היה מרתק, נהנתי להיות חלק מן המרוצים ולסקר אותם.

18.רון קנדה 15-05-08
התמונה הכי יפה זו התמונה הראשונה אני עדין לא מאמין שזה באמת הוסקוורנה בישראל!!!!!!!!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:28-24.