טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד טל שחר, חוויות צופה


   03-06-2014, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: שימי בר
וידיאו: שלומי סטובצקי

הסבב הראשון בתחרות הראלי רייד התקיים ביום שישי האחרון, שלומי סטובצקי ביקר במסלול וחזר עם חוויות ותובנות

זה כבר לא סוד שהחלת החוק על הספורט המוטורי, עשה לו רק רע, לפחות בנתיים. את הויכוח מי אשם בכל זה אשאיר כרגע בצד, כי זה לא רלוונטי לכתבה זו. בכל אופן, התאחדות הראלי רייד, עשתה מעשה ודרך מימון שלה (כמובן ללא שום סטיה מהחוק) קיימה בשישי האחרון (30.05.2014) את האירוע הראשון שלה לשנת 2014.


נבחר היום כמעט הכי חם בשנה (למרות שהקיץ עדיין לפנינו) וכל מי שעלה על בגדי ה"עבודה", קיבל פנים בגוון אדום. בצורה די מפתיעה, היה קהל רב שהגיע לאירוע, יתכן שכולם בני משפחה?

את סיבוב ההכרות עשיתי ברכבו של ניצן שקל, שביצע סיבוב נוסף לפני פתיחת המסלול, כדי לשפץ, בפעם האחרונה את הסימונים ולוודא שהמסלול "נקי". כבר בסיבוב הזה נתקלנו בכלים שנפחו את נשמתם בעקבות החום, וטרקטורון אחד שהרים גלגלים לכיוון השמים. מוטיב החום שיחק פה תפקיד מכריע, ומי שלא התייחס אליו ברצינות סבל מהתחממות הרכב או בישול עצמי.

במסלול שנבחר התחרו כבר מספר פעמים בעבר, והוא עבר שיפוץ לאחר החורף שפער בו מספר בורות עמוקים. למרות שסופק "ספר דרך" לכל צוות, לא היה צורך מיוחד בו. סיבוב הכרות, ולאחר 3-4 סיבובים עם מדידת זמן, לא היוו אתגר ניווט גדול מדי. החוכמה במסלול הזה היתה לשמור על קצב מהיר, ולזכור איפה צריך ללחוץ על הבלמים. מספר מתחרים "הבריזו" מהאירוע הזה, אך מנגד, הגיעו מתחרים רבים וחדשים מליגת הטרקטורונים, עם "רעל" אמיתי בעיניים, והם "נתנו" ממש בכל כוחם (לשלושה מהם זה סיים את האירוע כבר בהקפת ההכרות ).

לסיכום, היה אירוע מכובד ביותר, מהיר ומתוקתק. מקווה שזו תהיה יריית הפתיחה של העונה ולא הירייה היחידה לשנת 2014.תגובות לכתבה
1.גולן אלבז 04-06-14
לשלומי סטובצקי אשמח לשמוע דעתך בנושא לעומק אך כיוון שעברתי קורס ניווט מקוצועי קשה לי לקבל את דעתך לגבי חוסר משמעות ספר הדרך במרוץ, אנה אל תקח זאת כהתנצחות או ביקורת רעה אך לפי דעתי אינך יודע כיצד יש להשתמש בספר הדרך, כיוון שאין שלב במרוץ שאין בו צורך.
גם אם המסלול ידוע ומסומן, משמעות ספר הדרך היא בנוסף להזהרות של הנהג כלפי הדרך גם לשלב את קווי המרוץ בתוך ספר הדרך, נניח "כניסה לערוץ נחל ( אזהרה) יציאה משמאל לתוך סיבוב 2 נסגר", הנהג כבר יודע איזה סוג סיבוב וקו עליו לקחת אחרי הערוץ.

הראלי הזה היה קצר וניתנה בו אפשרות הקפת היקרות, זה בדיוק הזמן שבו אתה צריך להכניס את קווי המסלול לתוך ספר הדרך שמגיע רק עם סימני הדרך.
בהצלחה ומקווה שתקח את דברי בהבנה וכמובן בלמידה, נווט יכול לגרום לקצב הנהיגה לעלות ב60 אחוזר יותר וזה בדיוק תפקידו מעבר ללשבת כמו סק תפוחי אדמה שאומר, תזהר חריץ, תזהר בור, תזהר תזהר תזהר :).
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:48-24.