טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 2


   01-06-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

אתמול נערך המרוץ השני של אליפות המוטוקרוס האמריקאית לעונת 2014 במסלול האנגטאון אשר נמצא בקרבת העיר סקרמנטו במדינת קליפורניה.

450

לאחר המרוץ הראשון של העונה בו רוכבי ק.ט.מ. היו חזקים מאוד ולקחו בכללי גם את הנצחון וגם את המקום השני. היו הרבה צפיות מהקבוצה האוסטרית, ואכן, לאורך כל סוף השבוע רוכבי ק.ט.מ, ריאן דאנג'י וקן רוקזן, בנוסף לג'יימס סטיוארט היו מאוד חזקים והיתה תחושה ששלושת הרוכבים הללו ברמה אחרת משאר הרוכבים.

מרוץ ראשון

כל הרוכבים עומדים על קו הזינוק וכאשר השערים נופלים זהו רוכב ק.ט.מ, ריאן דאנג'י, אשר לוקח את ההולשוט, כאשר בן קבוצתו רוקזן יושב לו על הזנב. במרוץ הקודם, רוקזן הפסיד את הנצחון בשני המקצים על חודם של סנטימטרים והפעם הוא לא מתכוון לוותר, ואכן, כמה פניות לאחר הפנייה הראשונה רוקזן תוקף את דאנג'י, ועולה למקום הראשון. מאחורי שני המובילים התיישבו להם טריי כנארד, מחליפו של וילופוטו ברט מטקלף, וג'יימס סטיוארט.

מניין ההקפות הולך ועולה, וסטיוארט מנסה בכל כוחו לעקוף את מטקלף וגם מצליח לעשות זאת, מאוחר יותר יעקוף אותו ג'סטין בארשה, שפתח לא טוב את המרוץ, אבל בסופו של יום הראה שכוחו עוד במותניו. הוא מגיע עד לבן קבוצתו טרי כנארד ומתחיל להאבק איתו, בשלבים המאוחרים של המרוץ והאמת היא, שנראה שהם כל כך שווים ביכולת, כאשר אין לאף אחד מבני הקבוצה הללו יתרון אחד על השני. המרוץ מגיע לסופו, רוקזן מנצח, לאחר שבנקודה מסויימת של המרוץ היו לו קצת יותר משמונה שניות של יתרון, על בן קבוצתו דאנג'י, ששוב מראה את העקביות הכל כך מפורסמת שלו ומסיים במיקום השני. כנארד מסיים שלישי, בארשה רביעי, סטיוארט חמישי, מטקלף שישי, ג'ייק וויימר שביעי, ווסטון פיאק שמיני, ג'וש גרנט תשיעי ואחיו הקטן של סטיוראט מלכולם סטיוארט מסיים במיקום העשירי והמאוד מכובד.

מרוץ שני

המרוץ השני יוצא לדרך, ורוכב קבוצת מונסטר קאוואסאקי, ג'ייק וויימר, לוקח את ההולשוט. בן קבוצתו של וויימר מטקלף מסתדר לו במיקום השני, אבל הוא חם על הגז ועד לסוף ההקפה הראשונה הוא כבר עוקף את וויימר, כאשר אחרי מטקלף עוקפים את וויימר גם ג'סטין בארשה, קן רוקזן וריאן דאנג'י. הרוכבים מתחילים לתקוף אחד את השני, כאשר כל אחד מהרביעיה הראשונה מנסה את כוחו במשך כמה הקפות טובות. בארשה ממש על הזנב של מטקלף, ותוקף אין ספור פעמים, אך לא מצליח להחזיק את מטקלף מאחוריו. רוקזן מנצל רגע של חולשה אצל בארשה, ועוקף אותו וכמעט מייד לאחר מכן, מצליח לעקוף גם את מטקלף ועולה למיקום הראשון. דאנג'י רואה את בן קבוצתו מתרחק ומחליט לתקוף, עוקף את בארשה ואז את מטקלף. צמד רוכבי היצרן האוסטרי בורחים קדימה, ונראה שהעונה מצאו בקבוצה הזו את נוסחת הפלא, שחלק ממנה היא כמובן העדרותו של וילופוטו.

ג'יימס סטיוארט שעד לרגע זה ישב במיקום ה-6, מחליט שנמאס לו, והוא חייב עכשיו להתחיל לתקן את העונה הזו, אחרת האליפות תברח לו מבין הידיים ובשלב מאוחר של המרוץ הוא עוקף גם את מטקלף וגם את בארשה, ועולה למיקום השלישי. טריי כנארד שנראה מעולה עוד מהמרוץ הראשון של העונה ולאחר פתיחה נוראית של המרוץ, עוקף רוכבים רבים ומצליח לעקוף גם הוא את מטקלף, שהתחיל את המרוץ נהדר, אבל נחלש בצורה משמעותית, וגם נדחף אל צידי המסלול בעקבות העקיפה של כנארד וכמעט ונופל מהאופנוע. כנארד רוכב מדהים והוא מגיע גם אל בן קבוצתו בארשה, ומצליח לעקוף גם אותו ועולה למיקום הרביעי, כאשר גם סטיוארט אינו מוגן מעצביו של כנארד, וכמעט ונעקף על ידי כנארד גם כן, בסיום המרוץ כנארד היה רק שלוש עשריות מאחורי סטיאורט, שהצליח לא להעקף ולסיים את המרוץ במיקום השלישי. רביעי סיים כנארד, חמישי בארשה, שישי ווסטון פיאק, שביעי מלכולם סטיוארט, שמיני וויימר, מטקלף תשיעי ואנדרו שורט עשירי.

לייטס

מרוץ ראשון

הרוכבים עומדים על קו הזינוק, ועם נפילתם של השערים, רוכב גייקו הונדה, זאק בל, לוקח את ההולשוט השני שלו לעונה, כאשר רוכב ימאהה אשר ניצח את שני המרוצים הראשונים של העונה, ג'רמי מרטין, יושב לו על הזנב ועוקף אותו, עוד לפני שנגמרת ההקפה הראשונה של המרוץ. זאק בל נעקף על ידי ג'סטין בוגל ולאחר מכן על ידי קופר ווב כאשר בל מסיים את המרוץ הזה במיקום החמישי והמאוד מכובד בסופו של יום. ווב רוכב חזק בשביל לתפוס את בוגל, וכאשר הוא מנסה לעקוף את רוכב הונדה המוביל, הוא מוצא את עצמו על הרצפה אך מתעשת על עצמו מהר מאוד, נותן רכיבה מהירה ואגרסיבית ביותר, ומצליח לתפוס וגם לעקוף בסופו של דבר את בוגל, שמסיים את המרוץ במיקום השלישי אך עם תחושת החמצה כבדה מאוד בלב, כאשר שני רוכבי ימאהה, ווב ובוגל, פשוט נמצאים בליגה משל עצמם. הוא יודע שאם לא יעצור אותם כבר במרוץ הבא, בהמשך היום, הם יתחילו לברוח קדימה בנקודות. ג'ייסון אנדרסון ומרווין מוסקין אשר רוכבים שניהם על ק.ט.מ, אך בקבוצות נפרדות, נכנסו בתחילת המרוץ אחד בשני ונאלצו להלחם בשביל להגיע לנקודות ובסופו של סיימו את המרוץ במקום התשיעי ועשירי בהתאמה.

קול סילי נאלץ להכנס לפיטס כמה הקפות מתחילת המרוץ ומסיים את המרוץ מחוץ לנקודות. עוד רוכב אשר לא מצדיק את מקומו כרגע הוא בלייק באגת, אשר פתח בצורה נוראית, והיה מחוץ לחמישה עשר הרוכבים הראשונים בתחילת המרוץ, אך הראה את היכולת המפורסמת שלו לעקוף רוכבים ולרכוב בצורה אגרסיבית ומהירה ביותר, ולמעשה מסיים את המרוץ הזה במיקום השישי המאכזב מבחינתו. נכון שהוא מהיר בטרוף, מהיר מכולם, אבל זה לא שווה כלום אם כאשר אתה לא מצליח להביא את מירב הנקודות בסופו של המרוץ ודרכו של באגת באליפות הזו לא מובטחת בכלל, אם ימשיך לרכוב כך. מאחורי מרטין, ווב ובוגל מתייצבים בסוף המרוץ ג'סטין היל במיקום הרביעי, חמישי בל, שישי באגת, שביעי ג'סי נלסון, שמיני קריסטוף פורסל, תשיעי אנדרסון, ועשירי מרווין מוסקין.

מרוץ שני

המרוץ יוצא לדרך, ומרטין לוקח את ההולשוט הראשון שלו העונה. רוכבי ימאהה הנוספים, קופר ווב ופורסל, פתחו את המרוץ בצורה מעולה ומתמקמים שני ושלישי בהתאמה, אבל לא מצליחים לתפוס את מרטין, ונאלצים לצפות בו כאשר הוא פותח עליהם פער בלתי ניתן לגישור. פורסל יושב על הזנב של ווב ועוקף אותו, כאשר יש מגע ביניהם אך אף אחד מהם לא נופל, אך ווב עכשיו עצבני, והוא עושה כל מה שביכולתו בשביל לעקוף את בן קבוצתו פורסל. רוכב הונדה, ג'סטין בוגל, מתיישב לו במיקום הרביעי ונראה שהמיקום שלו מוגן מפני עקיפות עד שלאחר 12 דקות מתחילת המרוץ הוא מתרסק, ובגדול, ונראה שהוא סובל מכאבים רציניים ולכן פורש מהמרוץ, אך מבין שיש לו מזל גדול לצאת מהתרסקות כזו גדולה בלי פציעה משמעותית. מי שמרוויח מהמצב של בוגל הוא לא אחר מג'ייסון אנדרסון, שרוכב בצורה סולידית ומצליח לסיים את המרוץ במיקום הרביעי, תוצאה מכובדת לאחר מרוץ ראשון קשה ומאכזב אך עדיין התוצאה הזו לא מספיק טובה למי שזכה באליפות סופרקרוס לייטס.

ווב מצליח בסופו של דבר לעקוף את פורסל ומסיים את המרוץ במיקום השני בפעם הרביעית העונה מתוך ארבעה מרוצים, פורסל מסיים שלישי. ג'סי נלסון מסיים את המרוץ במיקום בחמישי עם רכיבה מהירה ומרשימה כאשר הוא נלחם בשיניים ומצליח לעקוף את רוכב פרו סירקיט, ג'סטין היל, אך לא מצליח לנער אותו מעליו כאשר היל מתיישב לו על הזנב אך מצליח מצליח להדוף אותו ולשמור על המיקום החמישי שלו. קול סילי שוב לא סיים את המרוץ בפעם השנייה היום וגם בלייק באגת נאלץ לפרוש מהמרוץ, לאחר שמנוע הקאוואסאקי שלו שבק חיים תוך כדי המרוץ. מאחורי היל סיים מרווין מוסקין במיקום השביעי, שמיני סיים מאט ביסקגליה, תשיעי סיים הפרייבטיר ג'קסון ריצ'ארדסון ועשירי סיים עוד פרייבטיר דילן אפשטיין, כאשר שני הרוכבים הללו רוכבים על אופנועים, אשר לא נתמכים על ידי אף קבוצת מפעל בשום צורה, ולכן נחותים בהרבה מאר הרוכבים בעשרייה הראשונה, מרשים מאוד ואולי אפילו יזכה את אחד מהם בקצת חלקי מפעל רשמיים, ויראו את יכולתם האמיתית אל מול רוכבי המפעל.

450 תוצאות

1. קן רוקזן -1/1
2. ריאן דאנג'י -2/2
3. טריי כנארד – 3/4
4. ג'יימס סטיוארט – 5/3
5. ג'סטין בארשה – 4/5

450 אליפות

1. קן רוקזן- 94 נק'
2. ריאן דאנג'י – 89 נק'
3. טריי כנארד – 72 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 66 נק'
5. ברט מטקלף – 61 נק'

לייטס תוצאות

1. ג'רמי מרטין – 1/1
2. קופר ווב – 2/2
3. קריסטוף פורסל- 8/3
4. ג'סטין היל – 4/6
5. ג'סי נלסון – 7/5

לייסט אליפות

1. ג'רמי מרטין- 100 נק'
2. קופר ווב – 88 נק'
3. קריסטוף פורסל – 63 נק'
4. ג'סי נלסון - 51 נק'
5. מרווין מוסקין – 50 נק'

המרוץ הבא יערך בתאריך ה-7 ביוני במסלול ת'ונדר ואלי בעיירה לייקווד.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:06-24.