טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
קבוצת אפיק הירדן


   27-05-2014, אורנית ויטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לקראת תחרות הראלי רייד שתתקיים ביום שישי הקרוב, אורנית ויטה נפגשה עם חברי קבוצת אפיק הירדן לשיחה על הבאגי החדש שבנו לתחרות

אליפות ישראל בראלי רייד תתקיים ביום שישי הקרוב, רגע לפני נפגשתי לשיחה עם חברי קבוצת אפיק הירדן, ששידרגו את הבאגי שלהם למפלצת אמיתית. אחרי סיבוב בכלי הרכב המשופר הזה, הבנתי על מה כל ההתרגשות. שלמה עיני ואילן פטורי, זה הסיפור שלהם.

שלמה עיני ואילן פטורי קנו לפני כעשר שנים את הבאגי מצביקה, שבנה אותו בעצמו. הרכב התאים לסטנדרטים של אז; מנוע קטן, והיכולות התאימו לתקופה שבו הוא נבנה. הם חשבו לשדרג אותו בדברים קטנים, כמו מנוע למשל. הצוות התחרה איתו בתחרויות הראלי רייד, הם הבינו שכל עוד אין ליגה סדירה אין להם מה להשקיע בכלי. לאחר שאושר חוק הספורט המוטורי, החליטו החברים לשדרג את הרכב וניגשו למלאכה. על השלדה שקנו מצביקה ערכו שינוי מסיבי, ממנוע אימפרזה טורבו ועד גיר מחוזק שנרכש בארה"ב. שלמה ואילן אוהבים את אירועי העבירות והראלי רייד, לתקופה מסויימת נפרדו דרכיהם כשותפים לתחרויות, ואילן השתתף בתחרויות הראלי רייד בשלוש השנים האחרונות יחד עם איציק סגל.

החלוקה בינהם אינה קבועה, יש כאן עבודה הרמונית, כצוות. לעיתים אילן הנהג ושלמה הנווט ולעיתים להיפך. "החלוקה היא פשוטה" אומר לי שלמה, "אם נדרש ניווט, אני הנווט. אם מדובר בסיבוב הכרות אילן הנווט" הם משועשעים מהשאלה, ושלמה מסביר לי שאם יהיו הרבה סיבובים הם יתחלקו בינהם.

חצי שנה הרכב היה ברוק סוליד שעשו לו שינוי טוטאלי. הוא פורק ונשאר על הצינורות שלו, כל החלק האחורי נחתך ונבנה מחדש, אפילו את הכלוב הם שינו שיתאים לתקן של ה- FIA. כל המערכות חודשו, ממערכות הקירור דרך מערכת החשמל וכלה בשיפורים הכי קטנים. ברגע שעולה נושא הגיר, ישנה התרחשות בקהל, מסתבר שהוא נקנה מסדנא המתמחה בשיפורי גירים, כל יחסי ההעברה שונים בו מגיר רגיל, חומר החוזק של גלגלי השיניים חזק ביותר והוא מותאם למנוע עד 600 כוחות סוס. בהמשך, אני מבינה כי בסיבוב שלקח אותי שלמה ברכב, הוא הגיע למהירות 150 קמ"ש כבר בהילוך השלישי. הוא נסע יחסית לאט, כי הייתי ברכב. אני מנסה לחשוב על היונדאי שלי מגיע למהירות כזו, אני בטוחה שאחת מהבוכנות תחזיר נשמתה לבורא בטרם עת. איש המכניקה הוא שלמה, ואיש המנועים אילן. בתחזוקה השוטפת אילן אחראי על הרכב, בשטח הם עובדים כראוי לצוות, כצוות.

אין להם היסטוריה בתחרויות בינלאומיות, שלמה צוחק ואומר שהתחרות באשלים הכי רחוק שהגיעו. המימון של הרכב מכיסם הפרטי בלבד, הם מאמינים כי הם הדור שסולל את הדרך, והם מקווים כי הדור הבא כבר יזכה למימון (מלא או חלקי) מבעלי עניין בתחום. פירגון ענק לנשים שלהם, סול וסמדר, שתומכות תמיכה מלאה בתחביב המאוד יקר הזה, ומאפשרות להם להגשים חלומות.

נתונים טכניים:

משקל: 1300 ק"ג, עם דלק מלא, נהג ונווט: טונה וחצי
הגה: הגה קלאץ מוגבר כוח מלפנים
מנוע: סוברו אימפרזה STI חדש
גיר: גיר מחוזק על בסיס תיבה של טרנספורטר, כל המיכלים הפנימיים יובאו מארה"ב
בולמים: FOX
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.חנן גולומבק 27-05-14
כל הכבוד ובהצלחה.
2.איציק 27-05-14
בהצלחה
3.איציק 27-05-14
בהצלחה
4.תומר וולף 28-05-14
עזבו את הרכב .. איזה חתיך שלמה .. דוגמן !!
ב ה צ ל ח ה .
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:12-24.