טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 1


   25-05-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

בשבת נערך המרוץ הראשון של אליפות המוטוקרוס האמריקאית לעונת 2014, במסלול גלן הלן, הידוע בחולו הרך וברמת הכושר הגבוהה שהוא דורש מן הרוכבים, על מנת שיוכלו להתחרות בו

450

מרוץ מס 1

רוכב ימאהה, ג'וש גרנט, פותח מדהים ובורח קדימה, בזמן שבן קבוצתו, פיל ניקולטי, מצליח להשתחל למקום השני, ורוקזן שלישי. גרנט בכושר מעולה ונראה שעבד חזק מאוד לאורך כל הפגרה, והוא מתחיל לפתוח פער משמעותי על שאר המתחרים, בזמן שרוקזן נראה מהיר מאוד גם הוא, אבל נאלץ לנסות לעקוף את פיל ניקולטי, שלא מוותר בקלות, ובמשך ארבע דקות תמימות מצליח לשמור את רוקזן מאחוריו. רוקזן עוקף את ניקולטי ומתחיל להוריד זמנים ולטוס על המסלול בנסיון לתפוס את גרנט, פתיחה חלומית לעונת המוטוקרוס של קבוצת ימאהה. רוכב ק.ט.מ. השני ריאן דאנג'י ממשיך במסורת הרכיבה המהירה ועקבית שלו ונלחם לאורך כל הדרך, עד שהצליח בסופו של דבר לסיים את המרוץ במיקום השלישי.

ג'סטין בארשה ואנדרו שורט מנסים בכל כוחם לתת כל מה שיש להם, אבל במרוץ הזה אין להם מזל ושניהם נאלצים לפרוש מהמרוץ עם בעיות האופנועים שלהם, פתיחה זוועתית לעונה הטריה. עוד לפני הפרישה של בארשה, טריי קנארד רוכב מדהים והיה נראה שעומד להביא תוצאה מכובדת ביותר במרוץ, בזמן שהוא לא מוותר כאשר הוא עוקף גם את בארשה וגם את סטיוארט, אך אלילת המזל לא איתו היום וקנארד וסטיוארט נכנסים אחד בשני באחת הפניות, מה שמעכב אותם וגורם להם להידחק לסוף העשרייה הראשונה במרוץ. שניהם חוזרים לרכוב ונותנים את כל כולם עד שמסיימים במיקום ה-6 וה-7 בהתאמה. רוקזן רוכב מדהים ומנסה בכל יכולתו לסגור על גרנט, עד ששתי הקפות לסיום המרוץ, רוקזן כבר מגיע לטווח הקפה ואילו גרנט מצידו מתחיל לעשות טעויות שמאפשרות לרוקזן לצמצם עליו. רוקזן עושה כל שביכולתו ומפעיל כלכך הרבה לחץ על גרנט עד שבהקפה האחרונה רוכב ימאהה טועה שלוש פעמים ובכל פעם מצליח להציל את המצב ולשמור על ההובלה, רוקזן לא מוותר ובפנייה האחרונה של המרוץ גרנט טועה, רוקזן נכנס בפנימי, ממש מטר מקו הסיום אבל גרנט פותח את המצערת עד הסוף, וחוצה את קוו הסיום לפני רוקזן בהפרש שלא יכול להיות יותר מסנטימטר אחד! מטורף לחלוטין. דאנג'י מסיים שלישי, ברט מטקלף שמחליף את וילופוטו מסיים רביעי, ווסטון פייק נותן הופעה מרשימה מאוד ומסיים חמישי לפני סטיוארט וקנארד שמסיימים שישי ושביעי בהתאמה, אחיו של סטיוארט מסיים שמיני, ריד תשיעי וג'ייק ויימר עשירי.

מרוץ מס' 2

השערים יורדים, ורוקזן לוקח את ההולשוט כאשר הוא מקדים את בן קבוצתו דאנג'י במילימטר, ומתחיל לפתוח פער על דאנג'י. טריי קנארד רוכב מעולה ודואג שלא להתרסק, מה שמוביל אותו בסופו של המרוץ לסיום מעולה במיקום השלישי. טוב שהוא חזר לרכוב אחרי ההתרסקות במקצה הראשון, כי הסיום במקום השביעי והשלישי בשני המרוצים שם אותו בסוף היום שלישי בנקודות באליפות, וזו פתיחת עונה מהחלומות עבור הרוכב הזה, אשר לא ידע נחת בשנים האחרונות והרבה להיפצע פציעות קשות, אשר היו מכריחות רוכבים אחרים לפרוש, כולי תקווה שזו התחלה של עונה מוצלחת מבחינת הרוכב המוכשר והחביב הזה. מנצח המרוץ הראשון ג'וש גרנט הסתבך בתחילת המרוץ, ומצא את עצמו נלחם בשיניים בכדי לסיים בנקודות, אבל הדבקות במשימה השתלמה לו לבסוף כאשר הוא מסיים במיקום החמישה עשר מה שנותן לו את באובראול את המיקום החמישי באליפות, לא רע בכלל מבחינתו לעומת מה שציפו ממנו לפני תחילת העונה.

סטיוארט נראה לא טוב ונאבק לאורך כל המרוץ עם עצמו, עם האופנוע, ועם המסלול הקשה כאשר בסופו של יום הוא מסיים את המירוץ במיקום ה-6, זהה למרוץ הראשון בזמן שרוכב הונדה, ג'סטין בארשה, מפצה על המרוץ הראשון הגרוע ומסיים רביעי, לפני ברט מטקלף שמסיים במיקום הרביעי, ומוכיח שהבחירה של קוואסקי דווקא בו להחליף את וילופוטו העונה היתה בחירה מוצלחת ונכונה. בחזרה למובילים, דאנג'י מנסה בכל כוחו לסגור על רוקזן כאשר זה האחרון מוצא את עצמו נלחם עם סמנים אחוריים אשר לא מפנים לו את הדרך כמו שהם אמורים לעשות, מה שנותן לדאנג'י את היכולת לצמצם על רוקזן. דאנג'י עושה כל מה שהוא יכול אך מאבד זמן יקר אל מול רוקזן ומתחיל לאבד גובה. ההפתעה מגיעה מצידו של דאנג'י, אשר לא מוכן להשלים עם העובדה שגם העונה רוקזן ינצח את המרוץ הפותח של העונה והוא שוב יהיה מבוייש, ומתחיל לדחוף קדימה בכל הכוח, כאשר הם מגיעים לטווח שתי ההקפות האחרונות של המרוץ, דאנג'י כבר ממש קרוב אל רוקזן חולפת עוד הקפה, דאנג'י מצמצם עוד על רוקזן ויושב לו על הזנב, מנסה להלחיץ את בן קבוצתו הצעיר ולוקח קווים מטורפים, לכל קוליס שרוקזן לוקח, דאנג'י לוקח קו אחר לגמרי, שני הרוכבים מגיעים לארבע הפניות האחרונות של המרוץ, ודאנג'י עדיין לא צמצם לגמרי, אבל הוא סוחב איתו כל כך הרבה מומנטום לתוך הפנייה השלישית לפני האחרונה, כשהוא נכנס ממש מתחת לאף של רוקזן, יש מגע בין שני הרוכבים ודאנג'י כמעט ודוחף את רוקזן אל מחוץ למסלול. מגיעים לפניה האחרונה, דאנג'י בפנימי הקצר אך האיטי יותר, ורוקזן בחיצוני הארוך אך המהיר יותר, דאנג'י לוחץ על ההדק בדיוק בזמן בשביל לקחת את הנצחון עם הפרש של לא יותר ממטר מבן קבוצתו, אין מה להגיד, רכיבה אלוהית שהתגעגנו אליה בשתי עונות האחרונות, המראה בדיוק למה דאנג'י נמצא היכן שהוא נמצא, אך גם רוקזן ראוי לציון לשבח לאחר שלא וויתר ולמרות היותו רוקי באליפות, כמעט וניצח את המרוץ הזה ונתן בראש לכל כך הרבה רוכבים אחרים אשר נחשבים לאשפי המוטוקרוס, דוגמת סטיוארט ובארשה אשר ממש לא הביאו את התוצאות שציפו מהם.

דאנג'י כאמור מנצח את המרוץ, רוקזן שני, קנארד שלישי, בארשה רביעי, מטקלף חמישי, סטיוארט שיש, וויימר שביעי, סטיוארט הצעיר שמיני, איבן תדסקו תשיעי וריד מסיים עשירי מכובד מאוד לאור העובדה שהוא עוד לא בכושר לחלוטין.

לייטס -250

מרוץ מס' 1

הרוכבים עומדים על קו הזינוק וזאק בל לוקח את ההולשוט, כאשר ג'רמי מרטין (שלקח את תואר הרוקי של השנה באליפות המוטוקרוס של עונת 2013) מתמקם שני ולאחר מאבק טוב עם בל, לוקח ועולה למיקום הראשון. רוכבי פרו סירקיט בלייק באגת ודין ווילסון לא מצליחים להרשים במרוץ הראשון של האליפות, והראשון מתוך שניים לסוף השבוע הזה. בל מתרסק ובסופו של דבר ומוצא את עצמו במיקום ה-16. לבל היו הרבה פציעות שמנעו ממנו למצות את הפוטנציאל הגלום בו, מאז שעלה לקטגוריית המקצוענים בעונות האחרונות, אבל הזינוקים שלו הם שם דבר ולא בכדי, הוא נתן זינוק מרשים מאוד ואולי זה יתן לו קצת בטחון וימנע ממנו לעשות שטויות במהלך העונה.

מרטין נראה מעולה והוא פותח פער משמעותי של 15 שניות על שאר המתחרים, ומנצח את המרוץ לאחר שהרשה לעצמו לשייט בהקפות האחרונות. מאחורי מרטין ישנם קרבות וחילופי מקומות מטורפים כאשר בן קבוצתו של מרטין קופר ווב נלחם לאורך כל הדרך ומסיים במיקום השני את המרוץ. ג'ייסון אנדרסון לא פתח טוב בכלל וגם הוא נלחם בשיניים בכדי להביא תוצאה טובה, כאשר על הדרך הוא עוקף גם את יריבו המר מעונת הסופרקרוס קול סילי. בסופו של דבר אנדרסון פותח את העונה עם מרוץ לא רע בכלל ומסיים במיקום השלישי והמכובד, אך חשוב מכך, מסיים לפני קול סילי אשר אמור להיות אחד הרוכבים המובילים במרוץ לאליפות העונה, אין ספק שהתוצאה של אנדרסון היא מקריות ובשאר המרוצים העונה הוא אמור לנצח כמה מרוצים, ולכן גם מרוץ לא מוצלח כמו זה אמור לספק לו נקודת אור לשאר היום והעונה. סילי מסיים רביעי, בוגל שלקח גם הוא אליפות לייטס בסופרקרוס מסיים חמישי ודין וילסון שישי.

מרוץ מס' 2

המרוץ יוצא לדרך והתרסקות מכוערת ומפחידה בפנייה הראשונה של כמה רוכבים מביאה לדגל אדום, והמרוץ מוזנק מחדש. ג'סטין בוגל מזנק פצצה ולוקח את ההולשוט בזינוק של המרוץ המחודש, אבל מרטין רוכב טוב מכולם היום ומהר מאוד עוקף את בוגל. בוגל ומרטין מחליפים מקומות ונלחמים אחד בשני, אבל מרטין מצליח לעצור את המתקפה של בוגל וממהר לפתוח פער. בוגל מתרסק ומוצא את עצמו מחוץ לנקודות אבל נלחם כל הדרך בחזרה עם רכיבה מרשימה ביותר ומגיע עד למיקום התשיעי שם הוא מסיים את המרוץ. הוא צריך להיות מרוצה, ולקחת את הפן החיובי מהמרוץ הזה, כאשר הוא מוכיח שלא סתם הוא זכה באליפות הסופרקרוס העונה. בלייק באגת אשר פישל בגדול במרוץ הראשון מתיישב על המקום השני ונראה שהוא מרגיש בנוח עם האופנוע והמסלול, אבל קופר ווב רוכב מעולה היום ואחרי קרבות מעולים במהלך המרוץ מגיע לבאגת, וכמה הקפות לסיום המרוץ עוקף את באגת, עם ביצועים יוצאים מהכלל היום. בכלל קבוצת ימאהה צריכה להיות מרוצה היום עם שני נצחונות ושני סיומים במיקום השני, מה שנותן להם אחד ושתיים באובראול של המרוץ. שני הרוכבים הצעירים שלהם מובילים את האליפות.

בן קבוצתו של באגת, דין וילסון, מצליח להגיע עד למיקום החמישי, ועוקף את פורסל שמצידו מאבד עוד מיקום גם לקול סילי, שלא מרשים במיוחד היום. וילסון נראה טוב אך שתי הקפות לסיום המרוץ הוא מתרסק ומפרק את האופנוע לחתיכות ונראה שהוא מפוצץ בכאבים, עוד פציעה לרוכב המוכשר הזה, אשר פשוט נכנע לשדים שלו כל עונה מחדש, ולמרות שהוא אחד המהירים והטובים על המסלול, הוא לא מפסיק להפצע. ג'ייסון אנדרסון נראה כמי שהבין שהיום זה לא היום שלו ולוקח את המרוץ באיזי כאשר הוא ממוקם במיקום הרביעי, אך חוסר ריכוז קל גורם לו להתרסק ולוקח לו ים של זמן להעלות ולהניע את האופנוע שוב, ולכן הוא מאבד מקומות בקצב סיטונאי ומסיים את המרוץ במיקום ה-31. המרוויחים מההתרסקות של אנדרסון הם קול סילי ופורסל, כאשר סילי מסיים את המרוץ במיקום הרביעי, בדיוק כמו במרוץ הראשון, מה שמביא אותו לתוצאה מכובדת של שלישי באובראול, ולכן גם מקום שלישי באליפות. פורסל מסיים חמישי אחרי סילי, וג'סי נלסון מסיים את המרוץ במיקום השישי.

סוף שבוע מדהים עבר על מרטין וקופר ווב, ואין ספק ששני הרוכבים הללו היו היום בליגה משל עצמם, השאלה היחידה היא: האם הם יצליחו לשחזר את ההישג גם במרוץ הבא, ואם כן, האם העובדה ששניהם רוכבים על אותו אופנוע ובאותה קבוצה תביא גם למפלה שלהם ולפילוג קשה בתוך הקבוצה? מה שיאפשר לרוכבים אחרים לנצל את המצב.

תוצאות:

450

תוצאות האובראול (גם מיקום אליפות בגלל שזה הסבב הראשון של העונה)
ריאן דאנג'י -45 נק'
קן רוקזן – 44 נק'
טריי כנארד – 34 נק'
ברט מטקלף – 34 נק'
ג'וש גרנט – 31 נק'
ג'יימס סטיוארט – 30 נק'

לייטס

תוצאות משולבות + מיקום אליפות (מרוץ ראשון של העונה)
ג'רמי מרטין - 50 נק'
קופר ווב – 44 נק'
קול סילי – 36 נק'
בלייק באגת – 33 נק'
קריסטוף פורסל – 30 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:27-24.