טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חוויות מרוצים מחו"ל - מתן אפללו


   21-05-2014, מתן אפללו   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מתן אפללו המתגורר בפורטו ריקו, הגשים חלום והפך למתחרה בליגה המקצועית שם

שמי מתן אפללו, אני גר בארה״ב כבר 10 שנים כמעט, בחמש שנים האחרונות אני גר בפורטו ריקו, בגדול אני חובב רכיבה מוטורית מאז שאני יודע מזה, הרבה זמן יש לי טרקטורונים או אופנועי שטח, אבל רק ב-4 שנים האחרונות אני רוכב רכיבת מוטוקרוס מקצועית בפורטו ריקו (שזה דרך אגב אי בקריביים ששייך לארצות הברית), לפני 4 שנים נכנסתי למסלול מקצועי בפעם הראשונה ומאז לא יצאתי משם.

כמובן שהייתי במעין קורס קטן כי רכיבת מוטוקרוס ואנדורו או שטח פתוח שונות לגמרי. בשנה הראשונה רכבתי בקטגוריית מתחילים (beginers), ואחרי שנה במקצוענים פתוחה (open pro). יש פה רוכבים ברמה מאוד מאוד גבוהה חלקם מתחרים ב- AMA בארה״ב. כמות הרוכבים משתנה בכל פעם, מכיוון שבפורטו ריקו אין בזה הרבה כסף כי בשונה מליגת ה- AMA ששם יש חוזים עם יצרנים או יבואנים וקבוצות.


אני רוכב על polaris outlaw 2009, שכמובן משודרג לרכיבת מטוקרוס מקצועית כלי מאוד חזק וכמובן שזה הכל תלוי בתחזוק שלו. הקטגוריות של הטרקטורונים מתחרות באותו היום שבו מתחרים האופנועים, ובכל מרוץ יש בסביבות 150-250 רוכבים. באופן כללי יש בערך 11 קטגוריות שונות.


יש כאן 7 מסלולים שונים חלקם יותר טכניים, חלקם יותר קפיצות, סוג אדמה שונה שזה כיף וטוב כי לכל מרוץ אתה מתכונן קצת אחרת וגם עושה סט-אפ שונה לכלי. יש פה ארגון שאחראי רק למוטוקרוס שמסובסד מהמדינה ומנהל את כל התחרויות והמסיבות ששייכים למוטוקרוס.

"בסוף העונה הרוכב שצבר את מירב הניקוד זוכה באליפות בקטגוריה שלו, ובנוסף בסיום העונה יש מסיבה גדולה שבה מחלקים לכל הרוכבים שלקחו אליפות את הגביעים שלהם. לשמחתי זכיתי בשנת 2011"

בעונה יש לנו פחות או יותר 12 מירוצים זה תלוי בהכנות של המסלולים. לפני כל מרוץ יש שלושה ימי אימון פתוח כל היום במשך שבועיים או שלושה, ויש מסלולים שגם פתוחים כל הזמן כמובן בתשלום מינימלי של 5-10 דולר ליום. בסוף כל מירוץ יש גביעים ל-3 מקומות ראשונים בכל קטגוריה וניקוד לפי מיקום בסיום. בסוף העונה הרוכב שצבר את מירב הניקוד זוכה באליפות בקטגוריה שלו, ובנוסף בסיום העונה יש מסיבה גדולה שבה מחלקים לכל הרוכבים שלקחו אליפות את הגביעים שלהם. לשמחתי זכיתי בשנת 2011.

כמובן שיש את האימון הפיזי שהוא חשוב מאוד אם לא יותר, הרבה חדר כושר, ריצות, מכיוון שרכיבת מסלול MX דורשת מאמץ פיזי גבוה, הפרשנים אומרים שזה הספורט הכי קשה בעולם מבחינה גופנית.

לסיכום זה כיף זאת חוויה, הכרתי ומכיר המון אנשים והמון רוכבים טובים יש גם המון רוכבים מארה״ב שבאים לכאן
לתחרויות, מחכה לכל סופ״ש שמתאפשר ללכת לרכוב ולהתאמן, וחוץ מזה זה מסגרת מאוד טובה כי ילדים מגיל 5 מתחילים פה לרכוב וזה ספורט עם הרבה משמעת וריכוז ופוקוס. הלוואי שבארץ זה יתחיל לגדול ולצמוח ויותר אנשים ורוכבים ילכו ויכנסו למסלול ויבינו שזה הדבר!


המרוץ הראשון מתוכנן לעוד חודש וחצי, ברגע שאוכל אשלח קצת תמונות. להתראות ובהצלחה לספורט הרוקם עור וגידים בארץ.

רוצים לשתף אותנו בחוויות שלכם? כתבו לנותגובות לכתבה
1.ניר 21-05-14
רמה גבוה. תענוג לקרוא. חלום שלנו כאן בארץ שבאמת יתקיימו מירוצים ברמה כזו ובטח עם מסלולים ברמה שאתה מתאר. סחטיין אחי.
מה לגבי מטיילים? אם מישהו מתכנן להגיע לאיזור שלכם יש אפשרות להכנס למסלול? השכרת כלים ספורטיביים רלוונטים?
2.Oz pinto 21-05-14
איזה שפיץ !!
תוציא לי ויזה אני בא לעודד אותך
3.לירן כליפא 21-05-14
גאווה ישראלית!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:02-24.