טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2014 - סבב 2


   18-05-2014, מורן ברמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה

אמש (יום שבת) נערך במסלול בחדרה סבב מספר 2 באליפות ישראל במוטוקרוס, היה חם, מאוד חם.

לאחר סבב פתיחת עונה מוצלח במיוחד, החליטו בעמותת המוטוקרוס לשכפל את ההצלחה והצליחו בכך. אמנם ישנן כבר שמועות לגבי המשך קיום המרוצים במסלול, אך דיה צרה לשעתה. דבר אחד היה וודאי - כל אחד מהרוכבים הגיע במטרה אחת: לנצח, אז מה אם עליהם להגיע מאילת הרחוקה או מחדרה (ממש מתחת לאף) בשבע בבוקר לבדיקות טכניות, ואין זה גם מעניין אם הם ילדים או בוגרים, סופרטאי אמיתי לא מתלונן. אקשן בלתי פוסק בכל מקצה הבהיר לצופים, כי לא כדאי להסיר את העיניים מהמסלול כי בכל רגע יכולה פצצת אדרנלין חדשה להתרחש, וכאלה – לא היו חסרות אמש.
המקצה הראשון החל מעט באיחור, עם הרבה אבק על המסלול ושמש קופחת, למה אבק? נמסר לנו כי נדרש סכום מופקע עבור מיכלית המים, אבל זה בטח לא מה שיעצור את הרוכבים. המוטיבציה והאש של המתחרים כבר בערה ואחרי חימום של כל אחת מהקטגוריות הציפייה כבר הגירה זיעה. את האקשן שהיה באוויר כמעט היה ניתן לחתוך בסכין של התרגשות.

ג'וניורס:10

מקצה ראשון:

המקצה נפתח עם כשרונות קטנים ומרגשים בנכונות וברצון המטורף שלהם לנצח. כבר בתחילת המסלול שגיא צרפתי נופל. גל מלאכי פותח עם המקום השישי אבל נחוש לנצח, ונראה ששום דבר לא הולך לעצור אותו. אילי מיכאלי מראה כשרון לא מבוטל, ויחד עם קיסוס ועילי בן אהרון שומרים על המקומות הראשונים. מיכאלי מרשים ברכיבה אבל הנכונות של מלאכי עושה את שלה ובהקפה האחרונה הוא לוקח את המקום הראשון.

מקצה שני:

במקצה השני כבר ברור מי מנהיג את המסלול הזה, כשגל מלאכי פורץ קדימה ופשוט לא נותן לאיש לעקוף. מיכאלי נופל ונפצע אבל לאחר דקות מספר חוזר למסלול, מראה תושייה לא מבוטלת אבל נשאר הרחק מאחור. מיכאלי מותיר לאופק קיסוס לקחת את המקום השני שהותיר אחריו, ואתו צוק סלע, איתי דב ושגיא צרפתי. צוק סלע נופל ויורד מהמקום השלישי לחמישי. הנפילות הבאות שייכות לקיסוס המותיר את מקומו למורריו, הנופל גם הוא בהקפה הבאה. נפילה שנייה של צוק סלע מהמקום הרביעי לשישי. את המסלול מסיים גל מלאכי ראשון.

דירוג סופי:
1. גל מלאכי - רוכב בחסות tm racing Israel, אבנוע, עומר שחל אופנועים, h.d design, רועי שלומי הדרכות רכיבה.
2. איתי דב – רוכב בחסות מוטודיל ואריאל דדיה.
3. שגיא צרפתי – רוכב בחסות רגבים חברה לבנייה.

סופר ג'וניורס:10

מקצה ראשון:

גלב פורמנוב פותח וסוף סלע מנסה ללא הרף לחתוך ולעקוף דרך הפנימיות, ללא הצלחה. טעות קטנה של פורמנוב מאפשרת לתעוזה ולרצון של סלע לשעוט קדימה. גיל זרקו ונעם אל על נאבקים בצמידות ובהתמדה על המקום השלישי, עד שלבסוף זרקו מתפרץ ונכנס לשלישיה הראשונה. פורמנוב וסלע צמודים גם הם – במטרה להגיע למקום הראשון, סלע מסיים ראשון.

מקצה שני:

גיל זרקו מראה לא מעט תושייה מתחילתו ועד סופו של המסלול, סוף סלע, שפתח חזק שומר על המקום הראשון. הרוכבים נראים קצת יותר חלשים במקצה הזה ופורמנוב שבלט בהובלת חבורת החוד, נשלח למטה בניקוד הסופי בשל זינוק מוקדם. מאחור נאבקים יובל פינק רייזמן, אריאל קסורלה ונעם אלאל.

דירוג סופי:
1. סוף סלע – רוכב בחסות ד.ל.ב מוטוספורט, Solaredge, Champ factory IL, ktm.
2. גיל זרקו – רוכב בחסות רועי שלומי הדרכות נהיגה, אבנוע.
3. נעם אל על – רוכב בחסות מלכי רייסינג.

מוטוקרוס מתחילים + אנדורו עממית:12

מקצה ראשון:

התנגשות קלה בזינוק מוציאה את שוקרון החוצה. שועטים קדימה ראשונים טל חדר, דר כהן ויקיר פחימה שמהבוקר עושה רושם שהוא בא כדי לנצח. יחד הם יוצרים שלישיה צמודה ומובילה. לאחר מאבק שנמשך כחצי מסלול, פחימה שועט קדימה, אחריו דר ומויאל נאבקים על המקום השני. דודו אוקרט שחזר לאחר פציעה ממושכת, מתמקם במקום הרביעי. כמו חתול ועכבר, נאבקים כהן וחדר על המקום השני כשפחימה שועט הרבה לפניהם. טל חדר לוקח את המקום השני בהקפה האחרונה. למקצה הצטרפו שני מתחרי אנדורו שבשל חוסר משתתפים, התחרו אחד בשני, בר בריל ואורן בן קיקי כשהראשון מוכיח חוזקה ברורה על האחרון.

מקצה שני:

פחימה, שמראה שאינו מוכן להתפשר היום, פותח עם דר כהן. טל חדר גם הוא בין הראשונים, יחד הם מרכיבים את השלישיה המובילה, בהמשך נפילה של חדר שולחת אותו לאחור, גם נפילה של כהן שולחת אותו הרחק מאחור אל המקום האחרון. אוקרט ומויאל מתחרים על המקום החמישי.

דירוג סופי מוטוקרוס:
1. יקיר פחימה – רוכב בחסות יצאת מבריק שטיפת רכבים.
2. שחר מויאל
3. דר כהן – רוכב בחסות ר.ט כהן ציוד גינון וחקלאות – רועי שלומי הדרכות שטח.

דירוג סופי אנדורו:
1. בר בריל - רוכב בחסות פולאריס ניצני עוז, ספארקו ישראל
2. אורן בן קיקי

מוטוקרוס עממית:11

מקצה ראשון:

לוטן וארבל וקסלר מובילים בפתיחה, סולימני וקלגרד נאבקים על המקום השלישי. ארבל ולוטן וקסלר מובילים את המסלול למשך כמה הקפות בזמן שסולימני נצמד לקלגרד, נחוש להיכנס לשלישיה הפותחת – ומצליח. עופר קלגרד רביעי וגל דרורי רוכב יפה אבל משתרך מאחור, ואף נופל יחד עם מיכאלי לקראת הסוף. אחרי שהראה נחישות לאורך כל המסלול, חוטף סולימני את המקום הראשון בהקפה האחרונה.

מקצה שני:

סולימני פותח ראשון בכל הכוח והווקסלרים מובילים. טל דרורי מנסה להיכנס לשלישיה הפותחת, דרורי וסולימני בקרב צמוד ונופלים, מותירים לאחים וקסלר את המקומות הראשונים בנחת. עופר קלגרד מקום שלישי, גל סלע נראה נחוש.

דירוג סופי:
1. ארבל וקסלר – רוכב בחסות מוטורייב.
2. שחר סולימני – רוכב בחסות אקסטרים אופנועים, מטרו מוטור.
3. לוטן וקסלר.

מוטוקרוס לייטס:6

מקצה ראשון:

דדיה פותח את ההקפה הראשונה עם נפילה ומאבד את מקומו. בהובלה: נמרוד דור, אורן חסון וקוגאן נפסו. נמרוד דור ואורן חסון שועטים קדימה, נפסו משתרך מעט מאחור. דדיה מטפס שוב למקום השלישי. חסון עקבי, חותך דרך פנימיות ומנסה ללא לאות להשיג את המקום הראשון עד שלבסוף דור מאבד מהכוח שלו, וחסון מצליח לקחת את המקום הראשון, מותיר את פורמנוב ואת דור להילחם על המקום השני. דדיה מטפס למקום הרביעי אבל נופל וחוזר שוב למקום השישי. נפסו רביעי. הפערים נפתחים, המקצה מאבד מהתחרותיות שבו.

מקצה שני:

נמרוד דור פותח בשעטה ראשון, דוד פורמנוב אחריו ודדיה שלישי. אורן חסון פתח לא טוב ומדשדש מאחוריהם. נפסו עוקף את דדיה ולוקח את המקום השלישי, דדיה יורד לרביעי. חסון מנסה להיכנס לשלישיה דרך פנימיות. בתחילת ההקפה השלישית פורמנוב נופל. המקצה ערני ומלא חיים. נפסו דוגר על דור ולבסוף מצליח לעקוף אותו. השלישייה המובילה לבסוף היא נאפסו, נמרוד ואורן חסון שלישי. פורמנוב ודדיה אחריהם.

דירוג סופי:
1. אורן חסון – רוכב בחסות מטרו מוטור ארנב contour goride.
2. קוגאן נפסו – רוכב בחסות נפסו סלים ובניו בע"מ, פנצ'ריית קמא.
3. נמרוד דור – רוכב בחסות מטרו מוטור קוואסאקי.

מקצועית פתוחה + אנדורו מקצועי:10

מקצה ראשון:

המקצה הראשון נפתח עם עידו כרמון, גיא אליתים ויונתן לוי בשלישיה הראשונה. שוגן שועט מאחוריהם במקום הרביעי, כרמון נופל ומאבד את מקומו. גיא אליתים שועט קדימה ושומר יפה על המקום הראשון. משה חמו נופל בתחילת ההקפה השנייה ונפצע, שוגן מראה נחישות ונצמד למקום השלישי מאחור עד שמשיג אותו. שחר בלולו ואיוב שוגן נאבקים על המקום השני וסוגרים את הפער שנפתח מהמקום הראשון, עליו שמר יונתן לוי עד כה. בלולו, שוגן וחסון מאחוריו. יונתן לוי נחלש, בלולו עוקף ואחריו גם שוגן. לא מעט עקיפות, בלולו לוקח את המקצה הזה.

מקצה שני:

פותחים בשעטה: כרמון, שוגן ושחר בלולו. שוגן פותח פער משמעותי מהשניים שאחריו, פער שמגיע כמעט לשתי שניות. יונתן לוי רביעי ונמרוד חמו מהאנדורו מקצועית – חמישי. קרב צמוד בין בלולו ושוגן עד שבלולו נופל ומאבד את מקומו, מותיר ליונתן לוי את המקום השלישי. נמרוד כרמון שועט קדימה ומגדיל את הפער ללא הפסקה. לבסוף מצליח בלולו להשתחל לשלישיה הראשונה ומסיים שלישי.

דירוג סופי מוטוקרוס:
1. איוב שוגן – רוכב בחסות פנצ'ריית קמא, נאפסו סלים ובניו בע"מ, shmil tech.
2. עידו כרמון – רוכב בחסות עופר אבניר אבזריון.
3. שחר בלולו – רוכב בחסות מאיר חברה למשאיות.

דירוג סופי אנדורו מקצועי:
1.נמרוד חמו – רוכב בחסות ד.ל.ב מוטוספורט, איי-דרייב טיולי אקסטרים
2.רון שטפל – רוכב בחסות ד.ל.ב מוטוספורט, סדנת האלופים, מוטוריקה, קונטור מצלמות, תמיג, טורו
3.חיים אוחנה – רוכב בחסות ה.מ יבואני שרקו לישראל

לתוצאות המלאות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דר כהן 19-05-14
לא הבנתי למה גם אתם וגם פולגז החלטתם שנפלתי ... אני סיימתי את המקצה השני במקום השני.
דר כהן - מוטוקרוס מתחילים
2.פלגיאט 19-05-14
החליטו כי מישהוא העתיק ממישהוא
3.ofer 20-05-14
גם את שחר מויאל צריך להעביר לליט או לפתוחה הבנדאם גמר מנוע באמצע המירוץ.ולקח בפודיום מקום שני
4.ציוני 21-05-14
את עופר ביטון לפתוחה בקשה!
5.פתי מאמין 21-05-14
דר אם אמרו אז אתה נפלת אל תתוכח
6.שחר מויאל 23-05-14
ישנם לא מעט טעויות בסיקור שלכם ...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:28-24.