טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ הראשון מוטוקרוס אמריקאי 2014


   15-05-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: SUPERCROSS.COM

לקראת הסבב הראשון של אליפות המוטוקרוס האמריקאית, ליגת לוקאס אוייל מוטוקרוס

אליפות הסופרקרוס הסתיימה ובעוד אתם מחממים את הכיסא, מתחרי המוטוקרוס האמריקאי מחממים מנועים.ריאן וילופוטו לא יתחרה העונה באליפות המוטוקרוס, בעקבות ניתוח שעליו לעבור, האמור לעזור לו להחלים מפציעה חוזרת בברך.

הפייבוריט לאליפות חייב להיות ריאן דאנג'י, המחזיק כבר בשתי אליפויות מוטוקרוס; אחת מעונת הרוקי שלו בשנת 2010 והשניה מעונת 2012. לדאנג'י גם אליפות סופרקרוס משנת 2010, ולכן הוא הפייבוריט הטבעי לאליפות העונה, למרות שיש לו הרבה מאוד תחרות השנה מצד צעירים, שרעבים לנצחונות, הראשון הוא בן קבוצתו קן רוקזן. רוקזן עלה לקטגוריה הבכירה בסופרקרוס העונה וניצח את המרוץ הראשון שלו. תחילת העונה הלכה לרוקזן מצויין והוא ניצח מרוץ נוסף, ואפילו הוביל את טבלת האליפות לפרק זמן קצר, עד שוילופוטו התנפל עליה. החצי השני של העונה הראה שרוקזן עדיין רוקי, ועוד צריך להסתגל לקטגוריה - הוא לא הצליח לשחזר את הביצועים שלו מתחילת העונה, אבל לאליפות המוטוקרוס הוא מגיע כבר הרבה יותר בשל, ויכול מאוד להיות שעם היעדרו של וילופוטו הוא יצליח לתת בראש ולנצח. ייתכן זה היה קורה גם עם נוכחותו של וילופוטו באליפות, שכן רוקזן נראה כמועמד מבטיח לאליפויות בעתיד.

המחליף של וילופוטו, ברט מטקלף הקנדי, הוא האס בשרוול. מטקלף כבר התחרה באליפות האמריקאית, ואפילו סיים שני בנקודות לדאנג'י בשנת 2010, ולכן הוא היה המועמד הטבעי להחליף את וילופוטו. העונה, יש לנו גם את אלוף המוטוקרוס לייטס של 2013 איליי טומאק. טומאק הוא אחד הרוכבים הכשרוניים ביותר בסבב ובעונת 2013, שפשוט חיסל את כל מתחריו באליפות כאשר הוא קובע לא פעם זמנים טובים משל אופנועי ה-450 ואפילו משל וילופוטו, רק מראה לכם כמה כשרון יש שם. את עונת הסופרקרוס טומאק סיים בהצלחה יחסית, לאחר שנפצע לקראת פתיחת עונת הסופרקרוס, חזר להתחרות עוד לפני שהיה כשיר לחלוטין, ולקראת סוף העונה הפציץ עם שני פודיומים והראה יכולת לא מבוטלת, במיוחד לאור הביצועים של שאר רוכבי הונדה.

מי שעוד עשוי לתרום לאקשן הוא ג'סטין בארשה אשר כבר ניצח מרוצים ויודע את העבודה, עכשיו הוא רק צריך לשמור על עצמו מפציעות העלולות להשבית אותו ולהיות עקבי, מה שהוא לא הצליח לעשות מאז שעלה לקטגוריה הבכירה. רוכב אחרון שנדבר עליו (אבל לא אחרון בכלל) הוא ג'יימס סטיוארט. סטיוארט חתם על המשך חוזה עם סוזוקי ואם נשפוט לפי התוצאות שלו באליפות הסופרקרוס, הרי שאנחנו עשויים לראות אותו זוכה בכמה מרוצים, ואולי אפילו יוכל לשחזר איזו אליפות, אם רק ישכיל להשאר על הגלגלים ולהיות עקבי. סטיוארט ידוע בתור הרוכב הכי מהיר בסבב. כשסטיוארט ביום טוב, אף אחד לא יכול להתקרב למהירות שלו, וכשהוא מנצח הוא עושה זאת עם סטייל של ריסוק המתחרים, אבל הוא נוטה לעשות שטויות ולכן הוא מעיין ג'וקר שכזה, כולי תקווה שהוא יהיה חד ומהיר כמו שהוא יודע, ויתן לדאנג'י ולשאר החבר'ה פייט טוב כדי שלא נרגיש בחסרונו של וילופוטו. גם צ'אד ריד עשוי לחזור להתחרות לאחר פציעה רצינית שהוציאה אותו מאליפות הסופרקרוס, ולכן לא ברור אם הוא יוכל לתת בראש העונה. אם לשפוט לפי הביצועים שלו לפני הפציעה, הוא אמור להראות לחברה הצעירים מה המשמעות של נסיון רב שנים.

אליפות הלייטס צפוייה להיות מעניינת מאוד העונה. לצד מרטין דבאלוס, יתחרו גם אדם סיניסירולו, ג'סטין היל, בלייק באגת, בלייק וורטון, סטיוארט הצעיר, ג'יסטין בוגל וקול סילי. יתחרה גם ג'ייסון אנדרסון, שלפי דעתי וממה שראיתי בעונת הסופרקרוס עשוי להוות תחרות לחבורת הרוכבים של קבוצת פרו סירקיט.

ישנם גם עוד רוכבים כמו קופר ווב וג'רמי מרטין אשר עשויים להיות המפתיעים העונה. כפי שכתבתי גם אדם סיניסירולו עתיד להתחרות בשבת הקרובה. סיניסירולו ניצח העונה שלושה מרוצים לפני שנפצע ולקח עוד שני פודיומים בנוסף לזה (וזו היתה עונת הרוקי שלו), כך שאם סיניסירולו יהיה בכושר רכיבה טוב הוא עתיד לתת בראש לכולם, אך הפציעה שספג (פריקת כתף שחוזרת על עצמה) היא פציעה מאוד חמורה, ולמרות שנראית כפחות רצינית משבירת רגל או יד, היא פציעה אשר יכולה לגרום לרוכב לפרוש ממרוצים לתמיד, והסיבה היא שכאשר הכתף יוצאת מהמקום שלה כלכך בקלות כמו שקרה לסיניסירולו, גם הניתוח לשיקום הסחוס והסוקת (המיפרק) לא תמיד מצליח ולכן אנו נדע לאחר כמה מרוצים מה המצב האמיתי של סיניסירולו.

המרוצים כאמור יתקיימו ביום שבת, 17-05-2014, וכל מה שנותר לאחל הוא שתהיה עונה טובה, רצופה בקרבות טובים ולא פחות חשוב, חשוכת פציעות משמעותיות.תגובות לכתבה
1.GB 18-05-14
המרות הראשון על פי הפרסומים היום ב 18 ולא ב 17
2.GB 18-05-14
המרוץ..
3.GB 18-05-14
קבלו ביטול .!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:01-24.