טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת המוטוקרוס סבב מס' 4 - רמת הגולן


   21-07-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כמדי יום שישי אחר הצהריים , כמו כל כורדי גאה ,מצאתי את עצמי אוחז בצלחת הקובה ומנגב את שאריות המרק האדמדם עם החלה הטרייה. רק שהפעם משהו היה שונה ,
לא ישבתי על השולחן בבית של אמא , אלא בסמוך לכנסייה השוכנת במרום הר התבור.

כך החלה חווית סוף השבוע שגרמה לי לאסוף שניים מחברי ולעלות לכיוון רמת הגולן.
מאחר ומדובר בטיול רגוע , הזמנים לא תפסו חלק נכבד ולכן הוחלט שנוותר על העלייה לקצה הרמה בכדי להגיע באיחור למרוץ שהתקיים ביום שישי והמשכנו בטיול כעדת תיירים ממוצעת וזרמנו לאן שלקח אותנו הרכב.

את הלילה העברנו במצפה אופיר , השוכן על רכס ההרים בצד המזרחי של הכנרת , מומלץ בחום למי שמעדיף שקט ונוף פסטורלי מאשר חגיגות והמולת החופים , מתכון ייחודיי של מלווח , בתופסת קטנה של קברנה סובניון מבית בן שושן, טירפד את הבטן וסידר את הראש לקראת יום המחרת...

אז מה זה קשור למוטוקורס?!
שבת בבוקר , השכמנו קום ויצאנו לעבר קצה הרמה אחר כתב החידה :
"אחרי עין זיוון 300-400 מטר, פנייה ימינה אחרי העיקול" , חמיצר תמיד כותב את זה מסובך יותר ומגלים את התשובה מהר יותר. הפעם נפגשו לאורך הציר עם לא פחות מחמישה רכבים אשר מחפשים את המיקום המדוייק. לא יכלו לשים שלט קטן?
למען האמת שמו שלט קטן, אפילו קטן מאוד...

מרגע החנייה כבר היה אפשר להבין, מדובר באירוע ברמה אחרת. אף על פי שאירועי עמותת המוטוקרוס איכותיים באירגון ובמראה הוויזואלי מעבר לשאר המרוצים השונים המתקיימים, הפעם עמותת המוטוקרוס עלתה כיתה.

תוואי המסלול , הנמצא בין בניינים של מחנה צבאי נטוש, נראה דומה לאלו שאנו מכירים מאירופה וארה"ב, מעבר לקפיצות, הדאבלים והבמפים, המסלול עצמו כלל שני סטים של עליות וירידות שסיפקו מהרוכבים לא מעט חשיבה אסטרטגית במהלך הרכיבה.
הקהל שהגיע התפרש לאורך המסלול ועל גגות הבניינים הנטושים, בכניסה הקימו כמה מתושבי עין זיוון קיוסק עשיר שכלל גם פיצות בטבון ופירות מהמטעים המקומיים.

בית ספר למוטוקרוס
הקטגוריה הפתוחה עליה שלט עד כה ללא עוררין שלום "הבוס של הקורס" אוחיון (5), באה לידי ביטוי בשיאה עם 4.5 משתתפים בלבד. למרות המספר הקטן, האקשן היה גדול מאוד.
גיא אליתים (ללא מספר עם פנס) , דמות מוכרת מהעבר של מרוצי המוטוקרוס, רכב יחד עם הקטגוריה הפתוחה למרות שרכב על אופנוע אנדורו מסוג WR 450 . עם פתיחת המרוץ היה זה אליתים שהפתיע ויצא ראשון מהסיבוב לאחר שניצל את התערבבות בין אוחיון, אליקו אוחנה (4), ועידו כרמון (27).
אליתים הוביל במשך הקפה שלמה כשאוחנה ואוחיון דולקים בעקבותיו. כאן התחיל בית הספר ללמד תורה. בגלל אופיו של המסלול, קשה היה לבצע עקיפה בזכות המצערת הפתוחה, אלא היה צורך בהבנה טכנית וערמומית של שועל דרכים בכדי לזכות בהובלה.
אוחנה היה הראשון לבצע בלוק פס כאשר חתך את אליתים בצורה נקייה וכבש את ההובלה. אחרי ההקפה השלישית, הצליח אוחיון להיכנס לפנייה מהחלק הפנימי ולבלום את מרוצתו של אוחנה. אוחנה לא נשאר חייב, ובהקפה השישית, ביצע בלוק נוסף בצורה מתוחכמת ונקייה עד אשר אוחיון המופתע איבד ריכוז ונפגש עם הקרקע של רמת הגולן.
בסיום אוחנה ראשון, אוחיון שני, עידו כרמון שלישי.
המקצה השני של הפתוחה נפתח ע"י הובלה של כרמון שנפל בהמשך ובעקבות נפילתו רגע של דאגה שרר בקרב הקהל והמרוץ הופסק והוזנק מחדש.
בפתיחה השנייה היה זה שוב כרמון להוביל, ולאחר הקפה תמימה אוחיון הצליח לבצע עקיפה מתוחכמת ופתח פער בעוד אוחנה דבוק לזנבו של כרמון מנסה לעבור ללא הצלחה במשך שתי הקפות. למזלו הרע של כרמון חטף פנצ'ר בגלגל האחורי ואוחנה עבר למקום השני בפער גדול.
בסיום : אוחיון ראשון, אוחנה שני, כרמון שלישי.

בקטגורית המתחילים היה זה סוף השבוע של בר לוי (800) שחגג עם שתי ניצחונות. בקטגורית הלייטס דן מיה (7) הפגין שליטה מוחלטת כשחיים אוחנה (1) ואסף בן אהרון החליפו מקומות בין השני לשלישי.

הרעב אצל שני החברים שלי לא אפשר לי שהייה לסיום המרוצים ולפודיום, סטייק העין והחומוס במסעדה של נימר בצומת גולני היה כבר על האש, אז התקפלנו מהמקום מוקדם מהצפוי. התפאורה המוכרת של כביש 6, שיזכה לחיים ארוכים , אפשרה את השינה המתוקה וחלומות מתוקים על עתיד הספורט המוטורי...

תגובות...

לגלריה...
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 17:43-24.