טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ 17


   05-05-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בשבת נערך המרוץ האחרון של אליפות 2014 בקטגורית הסופרקרוס, ואיזה פינאלה קיבלנו בקטגוריות ה-250 מערב ומזרח, וגם במרוץ המשולב, אבל קודם כל בואו נתחיל עם קטגורית ה-450 הבכירה.

הגייט נופל וג'ייק ווימר טס קדימה, לוקח את ההולשוט הראשון שלו (והאחרון) לעונת 2014 כאשר אליו צמודים וילופוטו ודאנג'י. וילופוטו ישר עוקף את ווימר ואחריו מסתדר לו ריאן דאנג'י ולו לוקח עוד הקפה אחת לעקוף את ווימר. אחרי העקיפה של דאנג'י מגיע גם זמנו של רוקזן לעקוף והוא עושה זאת בהקפה השלישית כאשר ווימר המסכן שפשוט היה צל של עצמו העונה עוד ציפה לתוצאה טובה היום, ציפיות לחוד ומציאות לחוד. מי שמפתיע היום הוא ג'וש גרנט אשר נמצא כרגע במיקום הרביעי אבל עד להקפה החמישית כבר נעקף על ידי רוכב הונדה הרשמי ג'סטין בארשה כאשר גם טריי כנארד נראה חזק ולקראת אמצע המרוץ כבר מתחיל לאותת על הכוונות שלו. גם ג'וש היל נראה חזק ומפתיע ביכולת שלו היום. אין הרבה אקשן על המסלול כאשר וילופוטו פשוט רוכב לבד ופותח פער של מעל 10 שניות, פער דמיוני במרוצי סופרקרוס. המרוץ מגיע לרגעי ההכרעה שלו ווימר וגרנט שנאבקים אחד בשני על המיקום החמישי מסתבכים בקטע הבאמפים ונהדפים אחורה, מה שמאפשר לכנארד והיל לעקוף אותם, ושניהם צריכים להיות מאוכזבים מהמרוץ הזה אשר בעיקר הראה לנו את מה שכבר ידענו, וילופוטו פשוט מצא לקראת אמצע העונה את הגרוב שלו וחזר לשלוט בקטגוריה, ועל הדרך מכניס את עצמו לרשימת הרוכבים הגדולים בהיסטוריה. דאנג'י מסיים שני בעונה מאוד מאכזבת מבחינתו אשר למרות שנגמרה עם המקום השני באליפות לא צלחה כפי שחשב. רוקזן שלישי, בארשה רביעי וכנארד חמישי.

250 מזרח

אליפות המזרח עומדת לצאת לדרך בפעם האחרונה העונה כאשר ג'סטין בוגל ומרטין דבאלוס יכולים לקחת את האליפות למרות שבוגל נראה כמועמד המוביל..
בוגל לוקח את ההולשוט כאשר קונינגהם ומרטין צמודים אליו מאחורה. בוגל מוביל אבל לא להרבה זמן כי לאחר כמה הקפות מרטין עוקף אותו ונשאר שם עד לנצחון הראשון שלו בקריירת הסופרקרוס וממחיש עד כמה הוא באמת טוב ומה צפוי לנו בעונה הבאה אם קבוצתו תסכיל לשפר את האופנוע. קונינגהם מסיים במקום השלישי והמאוד מוצלח מבחינת הרוכב הזה אשר לא מצליח להיות עיקבי כאשר על כל מרוץ טוב שלו יש שניים פחות טובים, ואולי יצליח להתעלות על עצמו ולתת פייט טוב בעונת המוטוקרוס הקרבה ובאה.

250 מערב
היום זה כנראה היום של רוכבי ימאהה כאשר קופר ווב לוקח את ההולשוט בזמן שמאחוריו מתמקמים וילסון וליאב כאשר שתי המועמדים לאליפות קול סילי וג'ייסון אנדרסון ממוקמים שמיני ותשיעי בהתאם. ליאב לא עומד בלחץ וכעבור ארבע הקפות מאבד את מקומו לטובת היל, מטקלרף מאחוריו, סטיוארט ורק אז סילי ואנדרסון. ההקפות חולפות ואין שום שינויי למרות שנראה שווילסון חם ויכול לעקוף. וילסון עוקף את ווב שלא נשאר חייב וישר תוקף ועולה למיקום הראשון. וילסון שוב עוקף את ווב ומאחוריהם הסדר לא משתנה כאשר כמו שזה נראה עכשיו אנדרסון הולך לזכות באליפות הזו והראשונה בקריירה שלו. וילסון מנצח, ווב לוקח את המקום השני במרוץ כאשר היל מסיים במקום השלישי אך נראה לא מרוצה.

מרוץ השוט-אאוט המשלב בין שתי אליפויות הלייטס 250

היל לוקח את ההולשוט , ביסקגליה שני ווילסון שלישי. היל ממשיך להוביל לאחר שתי הקפות כאשר וילסון עדיין שני אבל אנדרסון עוקף ועולה למיקום השלישי. לאורך כל המסלול יש ים של קרבות והמרוץ הזה פשוט לא מפסיק לספק את הסחורה. סטיוארט הצעיר עולה למיקום השלישי על חשבונו של אנדרסון אבל לא מחזיק שם מעמד ומתרסק מה שמעלה למיקום הרביעי את ווב ובוגל חמישי. בוגל מתרסק ואת מקומו יורש מרטין, כאשר היל מנצח את המרוץ השני שלו בקריירה , וילסון מסיים שני ואנדרסון מסיים שלישי. זהו תמה לה אליפות הסופרקרוס של עונת 2014, עונה שהביאה איתה הרבה תהפוכות בשתי הקטגוריות ובקרוב נעלה את כתבת סיכום העונה שלנו עם עדכונים לגבי מי מהרוכבים הולך להתחרות באליפות המוטוקרוס.

450 אליפות
1. ריאן וילופוטו
2. ריאן דאנג'י
3. קן רוקזן
4. ג'יימס סטיוארט
5. ג'סטין בארשה


250 מזרח
1. ג'סטין בוגל
2. מרטין דבאלוס
3. וינס פריזי
4. קייל קונינגהם
5. אדם סיניסירולו

250 מערב
1. ג'ייסון אנדרסון
2. קול סילי
3. דין וילסון
4. ג'סטין היל
5. קופר ווב

תוצאות מרוץ 250 מזרח + מערב
1. ג'סטין היל
2. דין וילסון
3. ג'ייסון אנדרסון
4. קופר ווב
5. ג'רמי מרטיןתגובות לכתבה
1.שחר מכלוף 07-05-14
עונה מהפנטת,פשוט כל מירוץ היה נותן תחושה אחרת לגבי האליפות.
באבא סטיוארט נתן תחושה שהוא חזר לעצמו כמה מירוצים,אבל כמה מירוצים פשוט איכזבו,מאוד!!!

מתי מתחילה העונה הבאה?
2.טל 07-05-14
העונה הבאה מתחילה רק ב2015 אבל הסופרקרוס אוטטו מתחיל, נראה אם לדאנג׳י תהיה תשובה לוילופוטו השנה.
3.טל 07-05-14
מוטוקרוס לא סופרקרוס
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:10-24.