טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2014 סבב 1


   20-04-2014, עמרי גוטמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אבגר אידן ואלון פולד

באיחור אופנתי לשנת 2014, נפתחה עונת המירוצים של המוטוקרוס הישראלי. עמרי גוטמן היה שם בכדי להבין, על מה כל המהומה

המסלול בחדרה נהדר, וממחיש כמה הכורח הינו לעיתים קרובות, אבי ההמצאה. דיברנו בהרחבה על היתרונות שלו בסיקור הקודם, וכדי להדגישם הגיע בעל הקרקע יחד עם ראש עיריית חדרה, שכולנו מודים לו על המאמצים להביא את הספורט המוטורי - ממנו כולנו רק נרוויח, אם רק ישכילו להכניס את המסלול הזה לסבב. וינגייט, בית-שאן (אם ייפתרו שם הבעיות) ועכשיו חדרה. שלושה מסלולים זה כבר בסיס לליגה מגוונת.

ניכר כי המפיקים הפיקו לקחים בזמן אפס, שכן המקצים זינקו קרוב יותר לשעה הייעודה, ובצפיפות רבה. הצעה אחת לנו - השילוב של מקצי האנדורו העממית והמקצועית מובן (בשל היעדר מתחרים באחרונה) אבל הפערים מפריעים. שווה לנסות פעם לאחד בין קטגוריות אחרות, ולא בין השתיים האלה. הכאבים הכריעו את מוניק אורבי שהיתה בוגרת ומנוסה דייה כדי להעדיף את צו המוח על צו הלב, כך שמבין חמישים ושלושה הרוכבים שהתחרו, היתה רק נערה אחת. חבל. גם זיו כרמי נעדר בשל אותה פציעה חוזרת, ורואים על פניו עד כמה הרצון לחזור לרכוב מכריע את הנפש המיוסרת.

ירון גולשטיין מנהל מירוץ לעילא ועילא בצמוד לשופט אייל כהן; דודו מחרוק ניהל את הפיטס ביד רמה יחד עם ששון ווזיף, רמי בן הרוש קריין ונעה ג'ינו המופלאה ניהלה את המזכירות כמו חמ"ל משומן.

ג'וניורס

מקצה ראשון

שובל הלה במקום השני, אחרי גל מלאכי, שפתח פער ניכר מתחילת המירוץ ועד סופו יגדיל את הפער ליותר מחצי הקפה, כלומר כמעט קילומטר. אם הגיל לא היה מהווה מכשלה, הוא היה נבעט מזמן לקטגוריה בכירה יותר. עמית הראל מתייצב בשלישי ושובל הלה נופל אחרי קפיצה לא טובה, איתי דב צמוד לעמית הראל והם סוגרים את השלישייה המובילה. שובל הלה מצמק למקום החמישי ואז עמית הראל נופל. איתי דב במקום השני ושובל הלה מצמצם לשלישי. צוק סלע מתקרב אליהם במקום הרביעי, אולם לא מצליח לייצר עקיפה.

בסיום, גל מלאכי ראשון, בפער ניכר ובקרב צמוד מאד (שהוכרע בפער של מטרים בודדים) מסיימים איתי דב במקום השני ושובל הלה שלישי, לא לפני שאיתי מסכל כמה וכמה ניסיונות עקיפה בהקפה וחצי האחרונות. צוק סלע מסיים רביעי.

מקצה שני

עם תחילת המקצה שועט מלאכי קדימה ושאר המתחרים ייראו את גבו עד לסיום. איתי דב נופל ומאפשר לשובל הלה לעקוף אותו, וזאת עושה גם עמית הראל. כך נשמר המצב במשך כמה הקפות, בשעה שצוק סלע עוקף שניים תוך 100 מטרים ומגיע לחמישי. מלאכי מגדיל את הפער. הלה מדומם מנוע בבפנייה הדוקה ועמית מנצל זאת ונדבק אליו, אך לא מצליח לעקוף. עילאי בן אהרון במקום הרביעי. גם כאן יש כמעט חצי הקפה יתרון למלאכי על פני השאר (כ-800 מטר), והקרב האמיתי מתרחש בין המקומות השני והשלישי, כשעילאי בן אהרון נותר רביעי אבל 200 מטר לסיום טועה קשות, ומאפשר לצוק סלע לעקוף אותו ולסיים רביעי. הוד מורריו שנפל טופל במקום ע"י צוות מד"א, ולכולנו רווח כשהסתבר שלנער שלום.

דירוג סופי - 8:

1. גל מלאכי - רועי שלומי הדרכות רכיבה,ה.ד.דיזיין,עומר שחל-mx2tech,ליגל אופנועים,אבנוע.
2. שובל הלה
3. איתי דב

סופר ג׳וניורס

מקצה ראשון

ראשון בהולשוט גיל זרקו, סוף סלע דולק אחריו. השניים צמודים בראשונה ושלישי יובל רייזמן מעט אחריהם. לקראת סוף השניה, סוף סלע עוקף ופורמנוב מזנב מייד מאחורי השלישייה. סלע מגדיל את הפער ויובל אחרי זרקו, כאשר לקראת תום ההקפה השלישית המצב נותר כמות שהוא, והרביעייה הזו פותחת פער ניכר על יתר החבורה וכך תיוותר התמונה עד לסיום. סוף סלע מנצח, אחריו גיל זרקו ויובל רייזמן כשההפרש בין השני והשלישי חצי אופנוע, בקושי. רן יוחאי מסיימת אחרונה אבל עם הרבה רוח לחימה ונחישות.

מקצה שני

פתיחה צמודה יחסית, במהלכה מוביל גיל זרקו, סוף עוקף מוקדם יחסית את גלב פורמנוב ורייזמן רביעי. סוף לוחץ ועוקף בתום הראשונה מהפנימי, ופותח פער על זרקו ועל גלב פורמנוב, שנעקף על ידי יובל רייזמן. קסורלה סוגר חמישייה שפותחת פער. לקראת הסוף רייזמן עוקף את זרקו וגלב עוקף את זרקו אחרי איבוד אחיזה באחורי סוף סלע מנצח, יובל רייזמן שני, גלב פורמנוב שלישי וגיל זרקו רביעי.

דירוג סופי - 8:

1. סוף סלע - ד.ל.ב מוטוספורט
2. יובל רייזמן
3. גיל זרקו

מוטוקרוס

מקצי המוטוקרוס עממית ומוטוקרוס מתחילים אוחדו.

מקצה ראשון

שחר מויאל שבר ידית בהקפת החמום וגם נועם לוי יצא אחרי נפילה, אולם שב בהמשך. בהולשוט ראשון לוטן וקסלר ואחריו ארבל וקסלר, שלישי סער יעקב בפער על טל חדר ברביעי. במתחילים סער יקב ראשון, טל חדר נפל, אילן יפרח נפל בבור לקראת הסוף בהקפה לפני אחרונה.

מקצה שני
הווקסלרים בחוד אחריהם בדבקות ראויה להערצה גב סלע, אלידור באד נפל בבור. הרביעייה מתייצבת על שני הווקסלרים, גב סלע וסער יעקוב, עד שלוטן נופל.

דירוג סופי:

מוטוקרוס עממית - 5

1. ארבל ווקסלר - מוטורייב
2. לוטן ווקסלר - מוטורייב
3. גב סלע

מוטוקרוס מתחילים - 8

1. סער יעקב
2. צח שוקרון
3. אביעד כתריאל


מקצועית לייטס

מקצה ראשון

הזינוק צפוף-צפוף, כשאורן חסון מוביל בחצי גלגל ורוני רגף שאך זה התחדש בתואר "אבא" שני. שלישי קוגן נאפסו, רביעי דויד פורמנוב וחמישי אריאל דדיה שסבל מזינוק גרוע.

פורמנוב לוחץ ולא מצליח לעקוף כשחסון פותח פער בהובלה, דדיה עוקף את פורמנוב בבור ולוחץ גם על נאפסו, אבל נעקף על ידו, אולם אז נופל נאפסו ופורמנוב שלישי. רומן קלמפנר קפץ בדגל צהוב ונענש ובשלב זה חסון מוביל, רגף שני, פורמנוב שלישי ודדיה נושף בעורפם. פורמנוב עוקף בבור ועולה למקום השני, דדיה שומר על מקום רביעי. גם בהקפה החמישית והשישית ודדיה לוחץ חזק עד שעוקף לבסוף, אחרי חצי הקפה צמודה, את רגף בפנימי. חמישי נמרוד דור, בשעה שדדיה חוסם עקיפה בחיצוני, השניים כמעט יורדים מהאופנועים והולכים מכות. חסון פותח פער גדול על פורמנוב וענק על דדיה (רבע הקפה). דדיה מתמקם שלישי עם פער של 2-3 שניות מרגף, וזו תמונת המצב בהקפה האחרונה עד הסיום, למרות ניסיון נואש של רגף לעקוף לקראת הסיום. דן מאיה ששב מדרום אמריקה היה עדיין במוד של טיול וסיים לפני אחרון.

מקצה שני
רוני רגף ראשון בהולשוט וחסון אחריו, אחריהם פורמנוב עם נאפסו, דדיה ודן מאיה בערבוביה, רגף וחסון נופלים בבור - ההובלה כעת של פורמנוב, אחריו דדיה ודן מאיה שהתעורר והזכיר נשכחות במקצה מצויין. קלמפנר ברביעי ולא מוותר, אולם נמרוד דור עולה לרביעי אחרי עקיפה, בשעה שרוני רגף קרע שרשרת ונאלץ לפרוש. דן מאיה מאבד אחיזה באחורי, אך שומר על מקומו, כשנמרוד דור מצמצם את הפער. אורן חסון, שכבר היה אחרון, עוקף שניים ומתמקם רביעי תוך שהוא לוחץ על דן מאיה, ובתום קרב צמוד עוקף ועולה לשלישי, דן מאיה ברביעי נעקף על ידי נאפסו.

דירוג סופי - 8:

1. דוד פורמנוב
2. אורן חסון - מטרו מוטור
3. אריאל דדיה - מוטורייב

מקצועית פתוחה

מקצה ראשון

איוב שוגאן, אסף בן אהרון ושחר בלולו מובילים, כשיוני לוי רק חמישי במקצה צפוף-צפוף. לאחר כמה דקות של רעש ואבק מצטיירת תמונה ולפיה שוגאן ראשון, בן אהרון שני, עידו כרמון שלישי, שחר בלולו רביעי, יוני לוי חמישי (מישהו זוכר מתי יוני היה חמישי בפעם האחרונה?) וחיים אוחנה שישי. החמישייה פתחה פער וההפרש פנימי ביניהם (כשנייה עד שתיים). בלולו מנסה לעקוף ללא הצלחה והתמונה נותרת זהה במשך הקפות ארוכות, כששוגאן פותח פער קל; כרמון מאבד אחיזה, יורד לחמישי ויונתן לוי מנצל זאת ועולה למקום הרביעי. חיים אוחנה פורש לקראת הסיום, כאשר כרמון חוזר להיצמד ללוי בחמישי. יוני לוי משנה טקטיקה, משנה קווים ועולה לשלישי, ובהשראתו כרמון עוקף ועולה לרביעי. שתי הקפות לסיום, העקיפה של לוי למקום השני מרחפת באוויר ואז הוא נתקע ונושר בהקפה האחרונה, שוגאן מדומם מנוע אבל שומר על ההובלה אחריו כרמון ולשוגאן שוב כבה המנוע. כעת בן אהרון ראשון שוגאן שני וכרמון שלישי. בלולו מאחור רביעי, כרמון עוקף את שניהם ועובר למקום הראשון כששוגאן שלישי. לוי חוזר לחמישי . בסיום עידו כרמון ראשון, אסף בן אהרון שני, שוגאן (שדומם פעם שלישית בשתי הקפות) נותר שלישי ובלולו רביעי.

מקצה שני

שוגאן מזנק טוב והוא ראשון, אחריו בלולו, כשאסף בן אהרון שלישי, יוני לוי חמישי. אסף בן אהרון נופל ולוי עוקף אותו, אחרי איבוד אחורי בין פניות בן אהרון יורד למקום חמישי, בלולו מזנב בשוגאן ועוקף אותו בין קפיצות, יוני לוי מתקרב לשוגאן לאורך חצי הקפה ומתחיל בניסיונות עקיפה, שמצליחים לבסוף מעט אחרי הבור והוא שלישי.

התמונה נותרת זהה למדי במהלך המירוץ, כשהפער בין כרמון (ראשון) ובלולו (שני) 7-8 שניות, ובין בלולו ליוני לוי מפרידות כ-6 שניות נוספות. באמצע המירוץ בלולו נתקע ולוי מצמצמם פערים. בניגוד למקצה הראשון כעת המקצה מונוטוני למדי, יוני לוי מפעיל לחץ בלתי פוסק על שחר בלולו ונכנע לקראת תחילת ההקפה האחרונה, אולם לאחר 550 מטרים מוצא כוחות לחדש את הלחץ; בלולו מתגונן באגרסיביות, אולם ללא הועיל ויוני לוי עוקף אותו. לאחר שיוני משלים את העקיפה, בלולו פוגע עם הקדמי שלו באחורי של יוני אולם שניהם מקצוענים ויודעים להתמודד עם המכה, וממשיכים בנסיעה. בסיום כרמון ראשון, יוני לוי שני ובלולו שלישי.

דירוג סופי - 8:

1. עידו כרמון - עופר אבניר, אבזריון
2. יוני לוי - מטרו מוטור, קאנין קויאר, מ.מ.ס.י, אוטוויק
3. שחר בלולו - הונדה

אנדורו (מקצועית ועממית יחדיו)

נמרוד חמו, תומר שמש ורון שטפל פותחים מבערים. במתחילים ירון יעקובוביץ ראשון, ברק דודאי שני, בר בריל שלישי, סטפן אבנדיצ'י רביעי, לאחר העדרות מסבב סיום עונת 2013, מתייצב יו"ר עמותת האנדורו, אילן עזרא, ומוכיח שלא משנה כמה זמן אתה רוכב, העיקר הרוח הספורטיבית.

נראה כי הקטגוריה המקצועית נמצאת בעולם משלה, הם כבר הרחק הרחק מחבורת החוד של המתחילים והקרב ביניהם צמוד מתמיד.

דירוג סופי:

מתחילים - 5

1. ירון יעקובוביץ' - בחסות ד.ל.ב מוטוספורט
2. ברק דודאי - בחסות ד.ל.ב מוטוספורט
3. בר בריל

מקצועית - 3

1. נמרוד חמו - ד.ל.ב מוטוספורט
2. רון שטפל - ד.ל.ב מוטוספורט
3. תומר שמש - ד.ל.ב מוטוספורט

גלריה 1, צילום: אלון פולד

תמונות מהגלריה


גלריה 2, צילום: אבגר אידן

תמונות מהגלריה
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:13-24.